Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 09:56

Autorizație Ilfov

Topic pur informativ, destinat celor care vor sa imbratiseze aceasta nobila arta si nu stiu care sunt etapele de parcurs.

Autorizație Ilfov

Mesajde nedeaalexandru pe 10 Ian 2017, 13:05

Bună ziua dragi colegi. Am fost azi în strada Fabrica de Glucoza la arme și muniții pentru a depune actele pentru autorizație arma. ..vroiam sa știu.. impreuna cu aceasta autorizație vine și permisul de port arma?
E cineva din Ilfov care a depus recent? În cam cât timp eliberează pe ilfov. Când ar trebui sa mă aștept la vizita celor de la poliție practic nu teoretic. ..mă suna cei de la poliție înainte?
Am fost acolo și domnul de la birou a luat actele fara a isi da prea mare interes. De exemplu la cererea făcută de mine nu a verificat dacă este corect ceea ce am scris. ..a spus doar ca în 5 zile de când vine poliția acasă sa mă duc sa ridic actele. .nu a spus ce. ..Am vrut sa întreb dar sa ridicat și a plecat. ..trebuia sa primesc un nr de ordine ceva? !
Și încă ceva. ..După ce ca lucrează 2 zile cu publicul nu poți da de nimeni le telefon .Aveți un număr direct de acolo. ..cunoaște cineva pe cineva pe acolo?
În speranța că nu v-am deranjat prea tare. ..
Va mulțumesc anticipat
nedeaalexandru
Membru activ
 
Mesaje: 82
Membru din: 02 Feb 2015, 12:06
Locaţie: Cornetu,Ilfov

Re: Autorizație Ilfov

Mesajde liviur pe 11 Ian 2017, 06:18

Ca sa vina cel care-ti face verificarea ai de asteptat, cel putin 3 saptamani, dupa care inca vreo 2-3 pana poti merge sa iti iei autorizatia. Dupa aia iti cumperi arma, te intorci la ei si-ti elibereaza permisul.
Nu se dau numere de inregistrare decat daca soliciti in mod expres.
Inarmeaza-te cu multa rabdare !!
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti


Înapoi la Sunt incepator, am nevoie de sfaturi!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 47 vizitatori

Publicitate