Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 08:13

Incepator caut cutit!!!

Topic pur informativ, destinat celor care vor sa imbratiseze aceasta nobila arta si nu stiu care sunt etapele de parcurs.

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde zarpli alabai pe 23 Oct 2017, 16:26

Sincere felicitari, domnule Soimosan. Mai rar asemenea gesturi. De apreciat la justa valoare.
In rest, mult succes in continuare!
zarpli alabai
 
Mesaje: 8
Membru din: 20 Oct 2017, 12:33

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde soimu` pe 29 Oct 2017, 07:27

zarpli alabai scrie:Sincere felicitari, domnule Soimosan. Mai rar asemenea gesturi. De apreciat la justa valoare.
In rest, mult succes in continuare!

din pacate gestul nu a fost apreciat de cei carora li se adresa.
Nici unul celor care le-am oferit lamele si asteptand adresele NU si-a manifestat intresul .
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde pipabh pe 29 Oct 2017, 08:15

soimu` scrie:
zarpli alabai scrie:Sincere felicitari, domnule Soimosan. Mai rar asemenea gesturi. De apreciat la justa valoare.
In rest, mult succes in continuare!

din pacate gestul nu a fost apreciat de cei carora li se adresa.
Nici unul celor care le-am oferit lamele si asteptand adresele NU si-a manifestat intresul .

Urmatorii pe lista! Daca tot doriti sa faceti un cadou !
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde zarpli alabai pe 29 Oct 2017, 17:48

Eh, pustiul nu stie ce pierde. Eu personal, nici nu-mi mi-as permite sa iau in calcul, oferta. Nu v-am facut reclama, ba din contra, daca stau sa ma gandesc :) Ceilalti, poate au motive apropiate cu ale mele. Dar doritori sunt, cu siguranta :))
zarpli alabai
 
Mesaje: 8
Membru din: 20 Oct 2017, 12:33

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde bogus pe 29 Oct 2017, 17:56

Eu am deja un cutit primit cadou de la tine asa ca nu as mai accepta o oferta similara, dar oricum iti multumesc daca cumva si eu eram unul dintre cei vizati :ymhug:
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde metrix77 pe 30 Oct 2017, 12:26

si eu sunt in situatia de a-mi lua un cutit. Citesc, ma documentez si apoi imi dau seama ca tot nu stiu nimic :)
..dar insist :-B
metrix77
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 02 Apr 2015, 12:56
Locaţie: Satu Mare

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde CCM pe 13 Iun 2019, 21:42

Eu am norocul sa am cateva cutite de la Cristian Soimosan. Nu vreau sa ii fac reclama (nici nu are nevoie) - in aceasta idee, vedeti si ce face Harris Walmen.
Daca insa vrei sa ai un cutit intr-adevar exceptional, cam astea ar fi cele doua adrese in Romania. Afara exista, bineinteles, dar, la o calitate comparabila, costa de 3-4-5 ori mai mult.
Apoi, ar cam trebui sa ne gandim si sa sustinem producatorii nationali, ca merita, la cat se chinuiesc.
Asa ca mai lasati-ma cu branduri d-alea gen survival etc. E numai marketing, atat.
Asta ce are? e facut de Soimul:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 761
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Incepator caut cutit!!!

Mesajde Sly_Fox pe 14 Iun 2019, 13:55

Yep, frumos cuțit! Din ce am auzit pe forum și meșterul este unul priceput, așa că cine are nevoie de o lamă din asta faină găsește fără îndoială.
Eu unul nu am am prea avut nevoie de un cuțit de top, la mine orice gioarsă de lamă era suficientă să taie o felie de pâine și să desfacă o conservă atunci când am întârziat mai mult în baltă în așteptarea gâștelor. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Sunt incepator, am nevoie de sfaturi!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Publicitate