Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:24

Prindere curea

Topic pur informativ, destinat celor care vor sa imbratiseze aceasta nobila arta si nu stiu care sunt etapele de parcurs.

Prindere curea

Mesajde daryus pe 09 Mai 2020, 18:55

bună. va rog sa ma ajutați cu un sistem de prindere curea pentru o pusca cu aer comprimat si de unde se poate achizitiona ? multumesc
daryus
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mai 2020, 18:46

Re: Prindere curea

Mesajde the_mav pe 10 Mai 2020, 08:06

daryus scrie:bună. va rog sa ma ajutați cu un sistem de prindere curea pentru o pusca cu aer comprimat si de unde se poate achizitiona ? multumesc

~o) ~o) ~o)
:angelic-little: :angelic-green: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti:
Bun venit...cum s-ar zice in limba insularilor "We've been expecting you" :D

Vezi ca avea Nea Mircea unele chiar misteaux... depinde acum ce flinta ai si cum vrei sa o cari
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Prindere curea

Mesajde daryus pe 10 Mai 2020, 09:02

este cu armare prin frângere
daryus
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mai 2020, 18:46

Re: Prindere curea

Mesajde the_mav pe 10 Mai 2020, 09:26

daryus scrie:este cu armare prin frângere

da da da, din alea...
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Prindere curea

Mesajde Sly_Fox pe 10 Mai 2020, 16:49

the_mav scrie:Vezi ca avea Nea Mircea unele chiar misteaux... depinde acum ce flinta ai si cum vrei sa o cari

Vezi că le confunzi! Alea Misteaux de la Nea Mircea sunt pentru nădragi. Am luat eu o curea din asta pentru nădragii din păr de cămilă și dromader pe care îi trag pe mine când ies la plajă.
Omul vrea o curea pentru o "frântă cu aere" care să se muleze pe verticală și pe orizontală, în funcție de orientarea țevii. Astea se găsesc destul de rar, din acest motiv a și întrebat pe forum, așa dacă se găseau la orice colț de stradă nu mai întreba.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Prindere curea

Mesajde popaliviu pe 10 Mai 2020, 22:21

Cred că ar merge și niște bretele de salopetă! Sau o curea de distribuție! Aia da! Nu mai are moarte! Mai ales dacă e de piele de..... de bandit!
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Prindere curea

Mesajde daryus pe 14 Mai 2020, 07:09

am gasit ceva aici ->https://hunter-shop.ro/spl/576325/Prinderi-curea-arma dar nu stiu daca sunt compatibile
daryus
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mai 2020, 18:46

Re: Prindere curea

Mesajde the_mav pe 14 Mai 2020, 08:35

daryus scrie:am gasit ceva aici ->https://hunter-shop.ro/spl/576325/Prinderi-curea-arma dar nu stiu daca sunt compatibile

Cine?
~o) ~o) :ymcowboy:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Prindere curea

Mesajde blackcrotal pe 14 Mai 2020, 09:10

daryus scrie:bună. va rog sa ma ajutați cu un sistem de prindere curea pentru o pusca cu aer comprimat si de unde se poate achizitiona ? multumesc

Buna ziua daryus, cred ca este necesar sa-ti "traduc" mesajele colegilor mei .
Comunitatea VANATOREASCA este renumita prin TRADITIONALISM si RESPECTAREA vechilor obiceiuri.
A fost foarte frumos ca ai inceput mesajul cu "BUNA " depasind in acest fel stadiul de "maimuta" pe care-l abordeaza din pacate multe persoane venite prima data pe acest forum , DAR conform regulilor noastre urmeaza o PREZENTARE sumara dar consistenta.
In felul acesta persoana respectiva arata ca face parte din aceeasi specie cu noi si in acelasi timp, merita raspunsul nostru.
In caz contrar in functie de cat de "departe" este cineva de regulile civilizatiei primeste raspunsuri pe masura modului in care am fost abordati.
Cu simpatie iti propun sa incerci sa " intri " din nou in conversatie cu noi , respectand de data aceasta regulile elementare are "protocolului " si atunci, dovedind ca esti o persoana SERIOASA vei primi si raspunsuri SERIOASE de la colegii de forum.
o zi buna,
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Sunt incepator, am nevoie de sfaturi!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 52 vizitatori

Publicitate