Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 08:52

Browning Maxus 2

Topic pur informativ, destinat celor care vor sa imbratiseze aceasta nobila arta si nu stiu care sunt etapele de parcurs.

Browning Maxus 2

Mesajde Alex Marinescu pe 11 Oct 2022, 12:38

Salutări prieteni!

După o lungă perioadă de așteptare (aproape 5 ani), am reușit să intru în posesia permisului permanent de vânătoare.
Zilele ce urmează, mai exact vineri, voi putea ridica autorizația de achiziție armă. Drept urmare, încerc să mă documentez cu privire la 3-4 arme semiautomate cu țeavă lisă, arme care mă atrag d.p.d.v optic. În aprofundarea documentării mi-au fost de mare folos topicurile inițiate de către colegii cu experiență vastă într-ale armelor de foc.
Vă rog, dacă printre voi există posesori sau persoane care au apucat să pună mâna pe un Maxus 2 și să-l folosească, să încercați să oferiți un feedback despre această armă. Am căutat pe forum și n-am găsit nimic. Sau poate n-am căutat bine...

Cu respect, Alex Marinescu.
Avatar utilizator
Alex Marinescu
Nou membru
 
Mesaje: 54
Membru din: 10 Noi 2020, 09:25
Locaţie: Gaesti

Re: Browning Maxus 2

Mesajde corsar pe 17 Oct 2022, 15:07

Folosesc un Maxus cu teava de 76 cm /89 de peste 10 ani cu precadere la pasaj si sunt foarte multumit .La cartusele de 89 mai adaug un prelungitor de 5cm cu bune rezultate la gasca si rata .Mult succes !
corsar
 
Mesaje: 14
Membru din: 04 Ian 2009, 18:37

Re: Browning Maxus 2

Mesajde Alex Marinescu pe 17 Oct 2022, 16:57

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Miercuri voi merge s-o văd în showroom. Dacă va fi dragoste la prima vedere, o voi lua acasă.
Avatar utilizator
Alex Marinescu
Nou membru
 
Mesaje: 54
Membru din: 10 Noi 2020, 09:25
Locaţie: Gaesti


Înapoi la Sunt incepator, am nevoie de sfaturi!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori

Publicitate