Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 21:47

Prezentare Zamfir Robert

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Prezentare Zamfir Robert

Mesajde maron pe 10 Iun 2019, 12:29

Buna ziua,
Incantat sa ma prezint in fata dvs.
Ma numesc Zamfir Robert, in varsta de 48 ani si sant vanator incepator din anul 2018, Octombrie cand am obtinut drept deplin de a profesa aceasta nobila arta. Timpul limitat pe care-l petrec in tara m-a privat de sansa de a obtine licenta de vanatoare rmult mai devreme.
Cochetez cu pasiunea pentru vanatoarea din anul 2010.Am avut de ales intre Acaemia Mircea cel Batran si Facultatea de Silvicultura din Brasov in anul 1990. Am ales marea.
Vanatoarea pentru mine inseamna modul firesc de a impleti placerea petrecerii timpuil liber in natura cu satisfacerea instinctului primar.
Primul contact cu vanatoarea a fost in copilarie cand un unchi ma lua cu dumnealui in cautarea vanatului. Tot atunci, cotrobaind prin codrii Moldovei, am avut sansa primului meu foc de arma tras cu o lisa ruseasca, cei drept cam obosita.Dar fara nici o "victorie" pe tabela de marcaj!
Pe forum am intrat prima data acum 4 ani si citesc destul de des topic-urile postate de cei cu adevarat pasionati de vanatoare si natura. Pentru un incepator (si nu numai) sant subiecte ce ridica nivelul de cunostinte.
Dupa achizitionatea primei arme, o lisa urmeaza carabina. Pe care intentionez sa o folosesc cat de des voi putea.
Va multumesc pentru rabdarea de a citi aceste randuri.
maron
 
Mesaje: 12
Membru din: 05 Feb 2019, 13:28

Re: Prezentare Zamfir Robert

Mesajde madalindo pe 10 Iun 2019, 15:02

Bine ai venit!
Avatar utilizator
madalindo
Membru activ
 
Mesaje: 60
Membru din: 24 Noi 2015, 15:20
Locaţie: Ploiesti / Valea Doftanei

Re: Prezentare Zamfir Robert

Mesajde tehărău pe 10 Iun 2019, 20:20

Bun venit! B-) ;)
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Prezentare Zamfir Robert

Mesajde Tragaciul pe 11 Iun 2019, 09:37

Bun venit printre noi!!
Tragaciul
Membru activ
 
Mesaje: 108
Membru din: 27 Noi 2017, 17:36


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Publicitate