Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 11:02

Prezentare Marius Iacob

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Prezentare Marius Iacob

Mesajde marius.iacobb29 pe 21 Dec 2020, 14:29

Vă salut,

Numele meu este Iacob Marius-Ionuț,am 24 de ani și sunt din Târgu-Mureș. Menționez că nu sunt vânător și nici nu am o înclinație spre această pasiune. Sunt pe acest forum pentru a vinde armele tatălui meu care a decedat din păcate fulgerător la vârsta de 50 de ani, acesta fiind vânător cu o experiență de peste 20 de ani. În momentul de față armele sunt depuse la AJVPS Mureș.

Cu respect,
Marius Iacob
marius.iacobb29
 
Mesaje: 17
Membru din: 09 Noi 2020, 14:15

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde Ghinda pe 21 Dec 2020, 14:33

Regrete si bine ai venit. Spor la vanzare! Si apreciez foarte mult faptul ca ai trecut pe la aceasta rubrica.
Intra la vanzari si posteaza ce ai de oferit, contact si pret. Presupun ca armele sunt depuse la magazinul asociatiei.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde romaniac pe 21 Dec 2020, 14:41

Sincere condoleante si bine ai venit pe forum!
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde Sly_Fox pe 21 Dec 2020, 22:53

Condoleanțe!
Puțini știu să citească inimile oamenilor și foarte puțini știu să citească inimile vânătorilor. Din acest motiv mulți ne urăsc și ne disprețuiesc. Însă inima unui vânător este precum un sipet în care sunt ferecate povești extraordinare, trăiri intense, o bucurie fără margini și o tristețe pentru care nu există țărmuri...
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde yoghi pe 22 Dec 2020, 00:51

Bine ai venit si condoleante.

Un sfat doar.Nu ai detaliat cand.sicum au fost depuse armele dar trebuie sa stii ca nu poti vinde armele decat dupa incheierea actului de suscesiune si stabilirea de.catre notar a mostenitorului armelor.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3753
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde dragosbahnea pe 22 Dec 2020, 19:12

Condoleanta, sa-i fie tarana usoara si vanatori frumoase pe plaiurile vesnice...
dragosbahnea
Veteran
 
Mesaje: 494
Membru din: 12 Iul 2009, 17:35

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde popaliviu pe 24 Dec 2020, 10:39

Condoleanțe.
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Prezentare Marius Iacob

Mesajde marius.iacobb29 pe 24 Dec 2020, 12:22

yoghi scrie:Bine ai venit si condoleante.

Un sfat doar.Nu ai detaliat cand.sicum au fost depuse armele dar trebuie sa stii ca nu poti vinde armele decat dupa incheierea actului de suscesiune si stabilirea de.catre notar a mostenitorului armelor.


Armele au fost depuse de către mine împreună cu un verișor de-al meu care este vânător, imediat după ce s-a întâmplat neplăcutul eveniment. Dețin toate actele necesare vânzării! S-a făcut succesiunea, eu fiind unicul moștenitor!
marius.iacobb29
 
Mesaje: 17
Membru din: 09 Noi 2020, 14:15


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate