Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 05:23

Prezentare rel_trand

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Prezentare rel_trand

Mesajde rel_trand pe 25 Apr 2023, 18:38

Salut, sunt Relu și sunt utilizator nou pe forum deși sunt vizitator încă dinainte sa devin vânător in 2013. Sunt din zona București -Ilfov și îmi pare bine sa va cunosc. Pasionat nu doar de vânătoare, ci și de pescuit la răpitori, precum și de arme scurte.
Mulțumesc
rel_trand
 
Mesaje: 10
Membru din: 25 Apr 2023, 15:37

Re: Prezentare rel_trand

Mesajde Sly_Fox pe 25 Apr 2023, 19:58

Salutare și bun venit!
Ce vânezi? Prin ce metode? Cu ce arme? La pește pe unde mergi, ce metode?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Prezentare rel_trand

Mesajde rel_trand pe 25 Apr 2023, 20:47

Mulțumesc.
Cel mai des merg la vânătoare în zona limitrofă Bucureștiului, prefer mai mult vânătoarea la pasari. Sunt pescar de spinning, barcagiu amator, am bărcuța mea cu motor și momentan 5 arme:
- un Haenel Suhl de 12 cu țevi juxtapuse;
- o armă AYA - Aguirre y Aranzabal, tot juxtapusa de 12;
- un Marlin leveraction 30-30 win;
- CZ-ul 527 222 rem. din anunțul de vânzare;
- un pistol Smith & Wesson Sigma 9x19 Luger.
Cam atât despre mine.
rel_trand
 
Mesaje: 10
Membru din: 25 Apr 2023, 15:37

Re: Prezentare rel_trand

Mesajde Ghinda pe 26 Apr 2023, 06:56

Așa da!!!!!!
Bun venit! Spinning pă unde pă lângă București? Marlinul ăla este tare frumos!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7686
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Prezentare rel_trand

Mesajde rel_trand pe 26 Apr 2023, 07:35

Mulțumesc. La pescuit merg mai des pe Snagov, însă mai mult pentru plăcerea plimbării, sa mai ud din când în când sculele și "yachtul" :) că pește rar de tot mai pica cate o marlita sau un biban. Păcat de zona și de lac, e braconat rău. Mai merg la știucă și în zona Căldărușani, iar în Delta mai răruț că e mai complicat (timp, bani), s-a aglomerat rău în ultimii ani și nici pește nu prea mai e.
Și mie îmi place Marlinul mult, e arma de suflet, e modelul clasic 1894 cu inel de șa. O sa postez și câteva poze cu el.
rel_trand
 
Mesaje: 10
Membru din: 25 Apr 2023, 15:37

Re: Prezentare rel_trand

Mesajde tehărău pe 26 Apr 2023, 10:40

Bun venit!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Publicitate