Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 11:13

Diferite arme de colectie

Categorie destinata pasionatilor de arme deosebite, de colectie

Moderator: liviur

Re: Diferite arme de colectie

Mesajde violiv pe 09 Iul 2021, 21:16

Da, este o colectie! Impresionanta!
Foarte rar mai si vinde cate ceva. Acum mai sint disponibile cateva bucati din acesta:

https://www.anca.com.ro/prima-arma-come ... -colectie/


Bine facut, rezonabil finisat (pentru Cugir :ymhug: :ymhug: ), potrivit la pret (2900 lei) iar cine l-a si testat zice ca trage OK.
Mai multe date pentru cei interesati (eventual cele de contact ale magazinului) aflati contactand ANCA, principalul artizan al acestei prime reusite.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Diferite arme de colectie

Mesajde CCM pe 10 Iul 2021, 14:36

Colectia asadar e la Ploiesti? Tare mi-ar placea sa o pot vedea odata... o sa incerc.
Pistolul e cam urat, e drept, dar e romanesc - si de la Orita cred ca nu am mai avut ceva. Dar eu stau in Franta si e complicat sa import; dar, dar... o sa ma interesez sa vad cum se poate face. Daca se poate, la nivelul meu.
Inainte pe lista e insa un SIG 226 - si in teorie, un MR 73 - insa de cand Manurhin a ajuns in curtea Beretta, s-a scumpit cu 25%. Si era scump si inainte...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 739
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Diferite arme de colectie

Mesajde CCM pe 10 Iul 2021, 14:53

As fi potential interesat si de celebrul Carpati national de 7,65 - daca voi reusi sa rezolv chestiunea importului. Daca cineva poate sa ma directioneze, multumiri anticipate! (tot ANCA, poate?)
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 739
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Anterior

Înapoi la Arme de colectie, deosebite, cu care ne mandrim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

cron
Publicitate