Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 06:13

rugaminte precizari

Categorie destinata pasionatilor de arme deosebite, de colectie

Moderator: liviur

rugaminte precizari

Mesajde mariusm75 pe 02 Aug 2018, 21:36

Buna ziua,
Probabil voi enerva mai multa lume prin acest nou subiect, insa efectiv nu stiu unde sa intreb lucrurile acestea. Pentru a ma lamuri, va rog totusi sa ma creditati cu putina rabdare. Asadar, doresc sa achizitionez un pistol replica Denix, din cate imi dau seama el nu poate fi incadrat in categoria armelor de foc. Totusi, am nevoie de cateva mici lamuriri suplimentare: banuiesc ca nu trebuie sa declar asa ceva la politie, nu imi trebuie permis de niciun fel, dar...
1. Pot tine replica aceasta in casa oriunde sau imi trebuie ceva special amenajat? Cei care intra in casa o pot vedea?
2. O pot lua dupa mine in portbagajul masinii, fara a o scoate afara? Doar sa o iau pentru a o lasa in camera de hotel in concediu? (nu am deloc intentii agresive, as folosi-o ca un fel de amuleta, e un atasament fata de acest spatiu western..., deci mai mult o joaca) / sau nu am voie ?
3. Ma pot fotografia cu ea?
Scuze pentru intrebarile banuiesc inepte, insa efectiv nu am avut niciun punct in comun cu acest domeniu.
Ma refel la aceste arme:
https://www.sabii-de-toledo.ro/html/western.html
mariusm75
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Aug 2018, 21:28

Re: rugaminte precizari

Mesajde Starik pe 02 Aug 2018, 21:47

mariusm75 scrie:Buna ziua,
Probabil voi enerva mai multa lume prin acest nou subiect, insa efectiv nu stiu unde sa intreb lucrurile acestea. Pentru a ma lamuri, va rog totusi sa ma creditati cu putina rabdare. Asadar, doresc sa achizitionez un pistol replica Denix, din cate imi dau seama el nu poate fi incadrat in categoria armelor de foc. Totusi, am nevoie de cateva mici lamuriri suplimentare: banuiesc ca nu trebuie sa declar asa ceva la politie, nu imi trebuie permis de niciun fel, dar...
1. Pot tine replica aceasta in casa oriunde sau imi trebuie ceva special amenajat? Cei care intra in casa o pot vedea?
2. O pot lua dupa mine in portbagajul masinii, fara a o scoate afara? Doar sa o iau pentru a o lasa in camera de hotel in concediu? (nu am deloc intentii agresive, as folosi-o ca un fel de amuleta, e un atasament fata de acest spatiu western..., deci mai mult o joaca) / sau nu am voie ?
3. Ma pot fotografia cu ea?
Scuze pentru intrebarile banuiesc inepte, insa efectiv nu am avut niciun punct in comun cu acest domeniu.
Ma refel la aceste arme:
https://www.sabii-de-toledo.ro/html/western.html



Pai...daca nu face poc-poc, pew-pew si nu arunca proiectile....are acelasi regim ca o piatra ce poate fi aruncata.
Ce nu as face, nu as umbla cu el in public.

Magazinul il vinde fara autorizatii si alte acareturi?
Club: Martorii lui Eld-X
Starik
Nou membru
 
Mesaje: 46
Membru din: 31 Dec 2017, 21:53

Re: rugaminte precizari

Mesajde yoghi pe 02 Aug 2018, 22:09

este o replica de jucarie sau o macheta. este imposibil de transformat in arma.
poti face ce vrei cu ea...mai putin amenintari sau intimidari . caz in care te alegi cu dosar penal.

pe forum @bill are si il poarta mandru la costumul de cawboy.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: rugaminte precizari

Mesajde yoghi pe 02 Aug 2018, 22:32

si daca te uiti mai atent scrie clar in subsolul pagini din linkul pus de tine.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: rugaminte precizari

Mesajde Azmodan pe 08 Aug 2018, 17:35

am si eu unul luat tot de acolo. teava e plina.. si cam joaca piesele. eu am luat de la magazinu ala si un stativ de revolver (nu e pe site dar daca il ceri, il au in stock pt 80 lei). l-am pus in living...

cum zice yoghi, citeste ce scrie pe pagina. practic sa nu il scoti in public si sa-l agiti la careva in fata.
Avatar utilizator
Azmodan
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 11 Apr 2018, 13:18
Locaţie: Cluj

Re: rugaminte precizari

Mesajde Azmodan pe 09 Aug 2018, 19:22

in loc de replica Denix, mai bine asta: http://www.airsoft.ro/UMAREX-LEGENDS-WE ... --CO2_6572

ca mai si functioneaza
Avatar utilizator
Azmodan
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 11 Apr 2018, 13:18
Locaţie: Cluj

Re: rugaminte precizari

Mesajde Azmodan pe 23 Aug 2018, 19:57

Imagine
Avatar utilizator
Azmodan
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 11 Apr 2018, 13:18
Locaţie: Cluj


Înapoi la Arme de colectie, deosebite, cu care ne mandrim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron
Publicitate