Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:20

Catalog de produse si lista de preturi

Aici puteti comanda antifoane si ochelari de protectie marca Peltor- Suedia

Moderator: the_mav

Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 09 Iul 2009, 13:11

Informatii despre produse si comenzi online: http://cadourivanatori.ro/casti-peltor- ... ng-pliabil
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde bogdanm pe 25 Mai 2011, 13:20

De cateva zile avem in stoc Peltor Push to Listen.
Aceasta este o casca de protectie auditiva pasiva (nu are microfoane de amplificare a sunetului) dar care, prin apasarea unui buton, permite ascultarea sunetelor din mediu timp de 30 de secunde.
Daca in acest rastimp se intampla sa fie sunet puternic (foc de arma), nivelul sunetului este automat ajustat pana la o limita ce nu este daunatoare urechii.
Imagine
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde adrian_ppp pe 07 Iun 2011, 12:26

lupe vindeti ?
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde bogdanm pe 09 Iun 2011, 00:09

adrian_ppp scrie:lupe vindeti ?

Nu. Cel putin nu noi.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Blue Ranger pe 15 Sep 2011, 11:43

Salut,

Imi puteti spune pretul si daca aveti pe stoc1 buc. ochelari de protectie Maxim Ballistic cu lentile incolore si 1 buc. ochelari de protectie Maxim Ballistic cu lentile cu nuanta bronz (maro).
Ambele perechi sa fie cu brate cu tot.
Merci.
Incearca nu sa fii un succes, ci sa fii o valoare.
Albert Einstein
Avatar utilizator
Blue Ranger
Membru important
 
Mesaje: 214
Membru din: 01 Mar 2007, 13:59
Locaţie: undeva in Romanica...; inca !!!

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde madalin122582 pe 25 Noi 2011, 17:14

Ochelarii au si protectie UV? Daca da, ce factor? Am o sensibilitate mai pronuntata la lumina puternica si ma gandeam daca ma ajuta acesti ochelari, mai ales pe zapada. Ceva preturi? In lista descarcata nu am gasit preturi.
Multumesc
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde madalin122582 pe 30 Noi 2011, 20:52

Multumesc pentru info, i-am si primit :mrgreen:
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde tonif pe 01 Mar 2012, 15:29

sa mai reactivam un pic topicul , azi mi-am luat si eu 2 perechi, galben si bronz ... mi se par super ok versus pretul platit ...

nu arata lafel de eleganti ca niste bereta pe care i-am probat sapt trecuta, dar optic par la fel de buni, si la o fractiune de pret.

cei glaben sunt criminali, am mai avut modele de-astea de ceata, nor, lumina scazuta etc , dar nici unii nu realizau asa contrast ... ii pui la ochi, brusc alta realitate :D :D
tonif
Veteran
 
Mesaje: 446
Membru din: 22 Dec 2009, 09:49

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 01 Mar 2012, 16:08

Multumim de aprecieri.
Ca idee, ochelarii bereta de care vorbesti sunt produsi - culmea - tot de Peltor - mai nou 3m cu care au fuzionat la nivel mondial.
Eleganta de care vorbesti o poti plati cu un ochi, modelul de care vorbesti lasa descoperit coltul ochiului - pe care Maxim Ballistic il acopera perfect. De aici si forma mai putin eleganta. :D Un ricoseu de alica din sol poate intra pe acolo si te lasa fara ochi.
Forma respectiva e in general folosita pentru ochelari de protectie industriali - pe care ii comercializeaza diverse magazine ca si ochelari pentru vanatoare - insa NU ofera aceeasi protectie datorita formei.
Peltor / 3m folosesc formatul respectiv strict pentru ochelari industriali, unde riscurile sunt altele. pentru vanatori si armata/ trupe speciale - exista produse specializate.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 01 Mar 2012, 16:13

PS. Incearca-i pe cei galbeni si la condus noaptea. :wink: Vei deveni dependent, n-o sa mai pleci nicaieri fara ei.

Si daca veni vorba de reanimat topicul : asteptam noi produse in primavara asta, in sensul ca va fi disponibil un nou model de kit si vom avea disponibila o pereche de ochelari incolori special pentru poligon, in set cu dopuri pentru urechi .
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde tonif pe 02 Mar 2012, 08:10

cu mare placere aline, ce am cumparat, aia am scris ... nu erau ce trebuie, aia scriam :D

am inteles cu beretta ...

azi m-am distrat putin cu cei galbeni , ca am cate ceva de condus dimineata, si pot sa zic cu mana pe inima ca sunt super simpatici ... nu stiu cum merg noaptea, dar in lumina difuza de dimineata, cu ceva ceata, ceva nor, sunt foarte tari ...

pacat ca nu i-am avut ieri , cand pe drumul meu a fost o ceata urata, cu vizibilitate in 15-20 de m ...

all in all, foarte multumit de ei ...
tonif
Veteran
 
Mesaje: 446
Membru din: 22 Dec 2009, 09:49

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 12 Mar 2012, 15:32

Merci de " testimonial". :wink:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde tonif pe 13 Mar 2012, 09:26

cu mare placere aline, nu fac reclama, ci sunt foarte multumit de "marfa" si de pretul atractiv :)

ca sa-ti faci idee de ce am scris asa de bine, ochelarii mei de soare usuali sunt niste oakley whisker Ti polarised, (http://www.oakley.com/products/3477/11165) , si care vezi doamne au lentile de sta matza in coada ... m-am dus catre asa marfa scumpa pentru ca desi am o acuitate vizuala exceptionala (asa zice tanti doctor, nu eu :D ), sunt destul de fotofob, si sa stai 12 ore pe balta in soare puternic plus reflexii, dupa cateva zile de-astea, s-au dus ochii mei ...

ei bine, de cand am luat peltorii astia, i-am tot folosit la condus, cei bronz pe soarele crud din ultimele zile, cei galbeni dimineata pana in rasarit (plec foarte devreme de acasa ) ... si pot sa-ti spun ca ochii mei se simt excelent, iar ergonomia marfii este foarte buna (retine ca sunt obisnuit de ceva vreme cu oakley aia care cantaresc fix 15.8 grame cu rama de metal si lentilele lor de scticla cu tot ) ...

asa ca de ce nu as scrie de bine de ei ?

ps: nu vreau reduceri de pret la urmatoarea comanda, sunt dezinteresat :D :D :D :D :D
tonif
Veteran
 
Mesaje: 446
Membru din: 22 Dec 2009, 09:49

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde mopeka pe 16 Mar 2012, 21:17

Au in oferta lentile galbene polarizate?
5,6,.22, 223,6,5 CM, 30.06, .338LM ,9,3, .357 , .38. .45, !
mopeka
Membru important
 
Mesaje: 254
Membru din: 02 Aug 2006, 16:50
Locaţie: Timisoara

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde the_mav pe 18 Mar 2012, 08:41

Alin3006 scrie:Merci de " testimonial". :wink:

protejeaza si impotriva calibrelor mici, inclusiv 5.6. Cu alte cuvinte, daca ar fi sa iei in orbita un calibru mic, ochelarii cu pricina te cam scapa de neplaceri.
Alin are si fotografiile cu pricina...
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde bogdanm pe 23 Mar 2012, 00:20

mopeka scrie:Au in oferta lentile galbene polarizate?

Lentilele galbene ofera protectie UV 100%, dar polarizate nu sunt.
DAC scrie:
Preturile de aici mai sunt valabile?

Da preturile sunt valabile, cu mentiunea ca Maxim Balistic Shooting Kit nu se mai fabrica, in loc fiind Maxim Utility Pack la 47 EUR/buc preț cu TVA ( kitul nu contine, fata de precedentul, lentilele rosii)
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Don pe 04 Apr 2012, 15:48

Am dat tarziu de topic si am apucat sa-mi iau materiale Peltor din alta parte,mai scump!
Asa patesti daca nu casti gura bine in jur,dar asta este!
Le-am folosit in ultimii doi ani,atat castile cat si ochelarii,si de atunci ma intreb cum dracu' am tras
ailalti 18 fara echipamentele astea,extrem de utile si eficiente si care nu costa o avere...luati-le
fratilor,merita fiecare para data!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde cod pe 03 Aug 2012, 06:39

Caut de ceva vreme ochelari de protectie cu dioptrii.
Nu sunt interesat sa am doua perechi de lentile. Vreau o pereche de ochelari care sa foloseasca aceiasi lentila si pentru protectie si pentru corectarea vederii.

Cunoasteti ceva de genul acesta? Ce puteti recomanda?

Eu am probleme de vedere al distanta (cred ca -1).
Avatar utilizator
cod
Membru important
 
Mesaje: 194
Membru din: 09 Feb 2012, 15:24
Locaţie: Noua Zeelanda

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Orhantes pe 03 Aug 2012, 12:51

cod scrie:Caut de ceva vreme ochelari de protectie cu dioptrii.
Nu sunt interesat sa am doua perechi de lentile. Vreau o pereche de ochelari care sa foloseasca aceiasi lentila si pentru protectie si pentru corectarea vederii.

Cunoasteti ceva de genul acesta? Ce puteti recomanda?

Eu am probleme de vedere al distanta (cred ca -1).


Salut COD,
Eu am fix aceasi problema ca si tine. Am cautat pana am capiat.( folosesc niste ochelari de vedere cu lentile cu proprietati heliomatice - se inchd la culoare lentilele pe masura ce lumina este mai puternica si se fac chiar negri iarna de reflexia luminii pe zapada ) Dar am vrut si eu niste ochelari mai sport + dioptrii.
Pana la urma am ajuns la o solutie cu clips de vedere special de aplicat pe o pereche de ochelari de soare.( cu trei perechi de lentile - zic eu deajuns de fainuti ) Acum 2 zile am cumparat produsul si am si dat clipsul pentru montarea lentilelor cu dioptrii .Sunt mult mai usori decat ce port eu acum.
Nu vreau sa fac reclama , dar daca esti interesat, da un MP si-ti trimit adresa de site de pe care poti cumpara .( sau suna-ma )
Stima
Orhantes
Membru important
 
Mesaje: 280
Membru din: 24 Iul 2009, 15:23

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde laurul pe 03 Aug 2012, 13:06

Orhantes, da-mi si mie un mp, ca si io-s cu bicicleta pe nas....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde cod pe 03 Aug 2012, 14:36

Si eu am ochelari cu lentile heliomate, anti reflex...necasante etc...dar sunt de vedere si cam eleganti si nici decum sportivi. Asa ochelari sport la care sa se monteze lentile de vedere am gasit acum ceva timp la un magazin de echipament pentru munte. Ma intereseaza sa nu am 2 lentile...doar una si buna, era mai de mult un fotbalist olandez de culoare care avea ceva ochelari de vedere sport oare unde se pot gasi?

Totusi am sa te rog sa imi arati modelul, poate imi place. Te rog trimite link pe MP.

Multumesc!

Cod
Am plutit alaturi cu moartea de câteva ori, ne-am privit adânc in ochi, si ne-am luat ramas bun.
Avatar utilizator
cod
Membru important
 
Mesaje: 194
Membru din: 09 Feb 2012, 15:24
Locaţie: Noua Zeelanda

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 09 Aug 2012, 10:03

Din ce stiu eu nu exista lenile de protectie cu dioptrii. Nu numai la Peltor, ci in general. Cel ptin eu nu am gasit si am cautat ceva, ca au fost multi care au cerut asa ceva.
La Peltor exista o mica rama metalica, prin care poti atasa ochelarii Peltor la cei de vedere. E mica, usoara si usor de montat, insa scumpa a dracu - pe bune. Undeva la 60 euro, adica de vreo 4-5 ori cat ochelarii in sine.
Alta varianta nu am din pacate....
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde cod pe 09 Aug 2012, 16:08

Multumesc Alin3006, se pare ca aceasta este unica solutie momentan..."doua perechi de lentile".
Sa aveti o zi buna!
Cod
Am plutit alaturi cu moartea de câteva ori, ne-am privit adânc in ochi, si ne-am luat ramas bun.
Avatar utilizator
cod
Membru important
 
Mesaje: 194
Membru din: 09 Feb 2012, 15:24
Locaţie: Noua Zeelanda

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 09 Aug 2012, 16:35

Cu placere, sa-mi spui daca te mai pot ajuta cumva.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Radu Nastasă pe 22 Oct 2012, 16:44

Un set de căști sporttac cât mai costă?
... and you’ll know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee...
Radu Nastasă
Nou membru
 
Mesaje: 52
Membru din: 21 Oct 2012, 21:28
Locaţie: Piatra-Neamț

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde CATALIN MORMOE pe 22 Apr 2013, 22:33

Buna seara.Aveti pe stoc casti Push to Listen?Dar set de ochelari?In caz afirmativ puteti sa imi comunicati pretul lor? Va multumesc.
CATALIN MORMOE
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Oct 2012, 22:51

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 24 Apr 2013, 18:54

Salut Catalin,

Ai mesaj privat.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde timexim pe 10 Mai 2013, 12:29

este pe stoc, sau se poate aduce - si la ce pret - acest produs?
Peltor Sporttac WS Wireless Bluetooth
multumesc.
8 x 68 e tata lor ...
timexim
Veteran
 
Mesaje: 417
Membru din: 30 Dec 2008, 20:33

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde Alin3006 pe 20 Mai 2013, 20:15

Scuze, am avut acces limitat la met in ultima vreme, din acest motiv raspund abia acum. Iti spun maine exact.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Catalog de produse si lista de preturi

Mesajde GeKados pe 10 Iun 2013, 22:48

Salut,

Sambata tocmai intrat in posesia castilor Peltor Sport Tac achizitionate de la colegul nostru Alin3006 beneficiind de oferta din aceasta luna (1 pereche de casti + 1 pereche ochelari maxim ballistic bonus) si cum aveam programare..am dat o fuga in poligon sa le pun la treaba.
Pana in acest moment am folosit niste antifoane interne tot de la 3M dar care sunt cumva limitate dpdv protectie si de fiecare data plecam acasa cu acel piuit (mai ales in urechea stanga) pe care cred ca-l cunoasteti cu totii..
Cu noile casti situatia s-a schimbat total si pot sa spun ca am plecat din poligon in aceeasi stare "tehnica" ca si atunci cand am sosit....in plus cu acest model poti comunica foarte usor cu ceilalti fara a mai fi tot timpul "pe faza" ca sa nu fii luat prin surprindere de urmatorul foc si aici este cel mai mare castig.

In concluzie, din punctul meu de vedere merita fiecare banut...le recomand tuturor.

Imagine
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Următorul

Înapoi la Comenzi Peltor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Publicitate