Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 05:58

Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde GeKados pe 29 Ian 2013, 22:26

Pai hai cu intrebarile..
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde cybelle pe 30 Ian 2013, 09:20

Pai,... Hai unde ?
Caci intrebarile acestea or sa ramana retorice, atat.
Cred ca sunt puse pentru katerinka, caci oricum nu raspunde nimeni(Selaru adika) la ele. si chiar daca ar raspunde, tot evaziv ar fi, adika vorbim mult , dar spunem nimic.

Are dreptate Alin mai sus cand spune ce spune...

Ps: am avut 'placerea' sa particip si la o sedinta alaturi de Dn Norris de Romania si m a luat capul...
Daca aveai ceva de spus favorabil, exista tot timpul din lume pentru tine si speech-ul tau, in caz contrar aveai doar 2 minute ca sa spui ce ai de spus si aceste doua minute cu intreruperile de rigoare din partea lui si a 'altor' binevoitori din sala.

Etc, Etc.>>>>>> Imi aduce mult, dar mult, aminte de Sedintele de la C.C.
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde GeKados pe 30 Ian 2013, 10:25

cybelle scrie:Pai,... Hai unde ?
Caci intrebarile acestea or sa ramana retorice, atat.
Cred ca sunt puse pentru katerinka, caci oricum nu raspunde nimeni(Selaru adika) la ele. si chiar daca ar raspunde, tot evaziv ar fi, adika vorbim mult , dar spunem nimic..[/b]


..unde? ....cu intrebari! Chiar daca va raspunde evaziv sau deloc macar incercam sa punem intrebari...!
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde cybelle pe 30 Ian 2013, 13:24

Spor la ...''Selarit'' !
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Ursus2006 pe 10 Feb 2013, 19:58

http://www.pvtv.ro/video/neculai-selaru ... punde.html


Prima parte a interviului.
Multumiri domnului Florin Pirvu!
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde OVI762 pe 10 Feb 2013, 22:12

Ce pasare e aia din spatele marelui vanator?Aia impaiata :shock: :shock:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde romaniac pe 10 Feb 2013, 23:07

Voi ati ajuns la vreo concluzie dupa interviul asta? Inteleg ca e doar prima parte dar inca nu a demonstrat ca organizatia lui reprezinta interesele membrilor. Spune lucrurilor pe fata da nu vine cu rezolvari!
Astept urmatoarea parte a interviului ca pana acuma tot ce spune Domnul Selaru eu am invatat de aici de pe forum de la experti in ale cinegeticii si nu numai.

Oricum, momente din interviu demne de acest subiect :
-"Nici lupul nu mai e ce-a fost"
-"Vanatoarea cu pasari de prada sau cu arcul sunt un moft"
-"Organizatia noastra are scop de reprezentare a vanatorilor" , hmmm, serios? pe cand?


P.S. Oh da, "pasarea" aia din coltul biroului, nu cred sa fie din cele protejate de lege ca altfel nu ar fi acolo.
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde bogdanm pe 11 Feb 2013, 11:16

Bai nene, scoala veche nu se dezminte.
Lasand la o parte faptul ca 35 de minute a vorbit fara sa enunte multe idei, si cele enuntate sunt de tot rahatul. Gen "vanatoarea cu arcul este un moft. si soimaritul la fel"
In rest, am inteles ca legile sunt de rahat, legile nu se aplica, noi respectam interesele vanatorilor, directivele UE sunt luate in seama,nu urmarim monopol dar afilierea asociatiilor ne "forteaza" s-o facem, asociatiile neafiliate nu respecta legea si statul. Cum ar spune un nene de peste garla, a big bag of poo.
A, sa nu uitam, asociatiile neafiliate incalca legea si fug de control.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Ursus2006 pe 12 Feb 2013, 15:39

cybelle scrie:Pai,... Hai unde ?
Caci intrebarile acestea or sa ramana retorice, atat.
Cred ca sunt puse pentru katerinka, caci oricum nu raspunde nimeni(Selaru adika) la ele. si chiar daca ar raspunde, tot evaziv ar fi, adika vorbim mult , dar spunem nimic.

Are dreptate Alin mai sus cand spune ce spune...

Ps: am avut 'placerea' sa particip si la o sedinta alaturi de Dn Norris de Romania si m a luat capul...
Daca aveai ceva de spus favorabil, exista tot timpul din lume pentru tine si speech-ul tau, in caz contrar aveai doar 2 minute ca sa spui ce ai de spus si aceste doua minute cu intreruperile de rigoare din partea lui si a 'altor' binevoitori din sala.

Etc, Etc.>>>>>> Imi aduce mult, dar mult, aminte de Sedintele de la C.C.


Cata dreptate ai avut!!! M-am muncit degeaba. Ma mananca degetele sa-i scriu ceva, dar stiu ca e degeaba. Mai bine ma apuc sa populez fondurile de vanatoare cu ulii, sa fac un leu de doi! :wink:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Alin3006 pe 12 Feb 2013, 16:34

Florin, la urmatorul interviu intreaba-l pe Dl Selaru l-a ce s-a gandit cand a emis enormitatea asta:
viewtopic.php?f=55&t=11895&start=0
In interviu spunea ceva de reprezentarea vanatorilor! Cine ii da lui dreptul sa decida cate arme au voie sa detina cei pe care se presupune ca-i reprezinta??!!!
E fix unul din cazurile in care in loc sa ne reprezinte interesele face taman pe dos! Povestea asta e fix din ciclul arhivele securitatii....
Si atrage-i atentia ca pasarea aia impaiata din biroul dansului - ca si lupul- nu mai e ce-a fost! :roll: Mai nou, e protejata de lege, sau ar trebui sa fie! Nu da bine in interviu... asa impaiata!
Eu unul mai am o intrebare: de ce la toate legile abuzive din ultima vreme, gen protejarea cocosului de munte ca asa e trendy in Europa, AGVPS nu a avut nici o reactie? E plin internetul si e plina presa de initiativele ecologistilor! Pe noi vanatorii cine ne reprezinta cand suntem defaimati si facuti de doua parale?
Dle Selaru, revista editate de dumneavoastra NU e suficienta, o mai citesc doar cativa batranei nostalgici...

A...nu stiu daca am inteles bine, dar mi s-a parut ca dl Selaru a spus ca ursul ar avea nevoie de protectie??!!
La ce se refera, la faptul ca e la concurenta cu tiganii pentru tomberoanele de pe langa Brasov?
Sau dansul inca ii mai crede pe paznicii care fac evaluarea cu gandul la cata munca presupune o vanatoare la urs, cara hoit, pune mancare, fa observatie - si declara ca au doi ursi cand padurea colcaie si ies 11 exemplare la o goana unde nu vezi nici picior de mistret?

Ce se zic, eu am ramas ca la dentist, cu gura cascata si dureri de cap!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde madalin122582 pe 12 Feb 2013, 22:24

Am urmarit jumatate din interviu apoi am renuntat...vorba fooooarte multa, probleme pe care le stim si le-am expus insa nimic concret....Omu' recunoaste ca efectivele au fost "rotunjite" si apoi vine cu cifre despre lup ca s-au diminuat efectivele....
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Alin3006 pe 13 Feb 2013, 18:02

Pai a spus omul, ca ¨nici lupul nu mai e ce-a fost...!¨ :mrgreen:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde florin.pirvu pe 21 Feb 2013, 13:42

Pasarea din spate eu am asezat-o acolo :mrgreen: cu un gand, dar asta e putin important. Din discutiile off the rec, mi-a spus ca marea lui problema e ca degeaba face propuneri ca nu il ia mai nimeni in seama. A facut ceva ce urmeaza sa se aprobe, cu suportul unor domni vanatori senatori, care ne va bucura putin in viitorul sezon.... Insa eu raman la ideea ca inca mai avem mult de tras din moment ce pe la ministere, unde cei ce ar trebui sa faca propuneri de legi si proiecte pentru vanatoare sunt doar niste tineri care au aparut de niciunde, doar ca ii cheama intr-un fel sau unchiul, varul etc l-a ''recomandat'' si nu au vazut in viata lor un teren de vanatoare decat din masina....ce sa mai.. Ma rog, eu cred ca acolo ar fi cea mai mare problema de fapt si nu AGVPS-ul. Pai daca cei ce fac legi sau ma rog, se prefac ca scriu propuneri legislative nu au macar o mica experienta in teren...
Pai daca se da lege...trebuie respectata si de mine si de AGVPS si de o tara intreaga si atunci nu ar mai conta parerea lui x si y, ci legea ca dupa lege ne ghidam si acum.

Cat despre soimarit, eu zic ca se va recunoaste oficial la un moment dat ca fiind o vanatoare legala, cum ar tb sa fie si cea cu ogarii in mod normal, pentru ca exista si in alte tari si sincer chiar e spectacol si normal ca iar ajungem la oamenii care scriu propuneri de legi...si tot asa..
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Alin3006 pe 05 Mar 2013, 12:14

Nu stiu ce recomandari face Dl. Selaru, insa prima care imi vine in minte e cea in care recomanda baietilor de la arme o limitare a numarului de arme / vanator, motivand domnia sa ca vanatorii n-au nevoie de multe arme...
Fara suparare, dar dupa treaba asta eu nu ma mai pot gandi ca Dl. Selaru ma reprezinta, pentru simplu motiv ca nu-mi place ca dansul sa aleaga in locul meu cate arme si ce fel de arme ar trebui sa am eu in dulap. Atata vreme cat ies in teren in baza unei autorizatii, nu vad de ce il doare apul pe el cu ce vanez eu...
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Sly_Fox pe 05 Mar 2013, 21:22

florin.pirvu scrie:Cat despre soimarit, eu zic ca se va recunoaste oficial la un moment dat ca fiind o vanatoare legala, cum ar tb sa fie si cea cu ogarii in mod normal, pentru ca exista si in alte tari si sincer chiar e spectacol si normal ca iar ajungem la oamenii care scriu propuneri de legi...si tot asa..

Cu soimaritul sunt de acord, in privinta ogarilor insa nu voi fi de acord niciodata. In conditiile actuale, legalizarea vanatorii cu ogari ar insemna distrugerea vanatorii in Romania si eradicarea unor specii de interes cinegetic precum iepurele si capriorul.
Controlul ''vanatorilor'' ce se folosesc de ogari ar scapa de sub control inca din prima secunda. Sa ne uitam ce efect nefast are prezenta in teren a ogarilor in momentul de fata si cat de greu este combaterea acestui fenomen. Sa ne gandim ca aceasta practica va fi legalizata, astfel mult mai multi cetateni vor deveni proprietari de ogari si binenteles doritori de escapade cinegetice. Multi vor fi din randul persoanelor fara niciun fel de legatura cu vanatoarea si valorile ei, total pe dinafara in acest domeniu, dornici doar sa prinda animale cu ajutorul acestei rase de caini.
De ce sa se legalizeze vanatoarea cu ogari? Doar pentru ca in unele tari (foarte putine dealtfel) este permis acest mod de vanatoare?
Care sunt tarile unde se practica aceasta vanatoare? Pai in principal cele in care dreptul de vanatoare este legat strict de dreptul de proprietate si cele cu populatii nomade, unde la propriu nici macar un recensamant nu se poate face efectiv, din cauza ca astazi omul este turkmen, maine uzbec si poimaine tadjic.
Daca in tarile din prima categorie stapanul locului decide cat va vana, astfel incat sa nu strice echilibrul zonal si sa nu afecteze numarul optim de exemplare aferente speciilor urmarite ca si vanat, in cele din a doua categorie nimeni nu tine nicio evidenta, se vaneaza ca in urma cu sute de ani, adica vine omul cu ogarul , prinde prada si isi hraneste familia.
La noi nu se poate asa ceva, trebuie sa fim realisti.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde bogdanm pe 07 Mar 2013, 10:52

Din cauza presiunilor acerbe facute de vanatorii din toata Romania, Selaru isi da demisia pe 1 aprilie.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde romaniac pe 07 Mar 2013, 15:26

bogdanm scrie:Din cauza presiunilor acerbe facute de vanatorii din toata Romania, Selaru isi da demisia pe 1 aprilie.

:lol: In aceeasi zi cu Cacarau, care o promis ca se retrage din viata politica.
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde budica_vasilica pe 23 Iul 2014, 15:15

Katalin scrie:"grupa sanguina a lui SELARU este 30.06 "

" animalele au pijamale inscriptionate cu liteara "S" de la selaru..."

" rasul se numeste asa pt ca SELARU a ras de bietul animal ca are coada bearca..."

" ultima data cand a fost la stiuca ...SELARU a prins un crocodil. Nici macar la lingurita...la rama"

" Selaru a inecat odata un peste ..."


"S" din Selaru este ceea ce a facut din Superman supererou.

De fiecare data cand Selaru coboara din masina 10 prepelite isi pierd penele si se pun la fiert singure.

Selaru nu moare el se transforma.

Chuck Noris a invatat sa traga cu arma de la Selaru.

Animalele exista in padure doar ca sa aiba Selaru ce impusca.

Daca iti sare vanatul in fata la vanatoare nu e noroc e Selaru.
budica_vasilica
 
Mesaje: 11
Membru din: 22 Ian 2013, 18:37

Re: Cele mai tari glume cu Selaru... :)

Mesajde Ursus2006 pe 26 Aug 2014, 07:41

La multi ani domnului Neculai Selaru !
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Anterior

Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Publicitate