Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 07:26

rasu` plansu`

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Re: rasu` plansu`

Mesajde adileafu pe 17 Feb 2013, 22:25

@ scirocco -eu nu am facut referire la tine sau la o persoana anume ci la o mare parte dintre aceia care considera ca a avea pistol este o mare fericire fara sa se gandeasca si la responsabilitati .
Cultura armelor nu se capata peste noapte, ea se dobandeste in timp iar tara noastra nu are inca legi capabile sa determine toate categoriile de oameni sa se gandeasca de doua ori inainte de a folosi o arma.
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde Nautilus pe 18 Feb 2013, 14:20

După câte se vede, s-a redeschis sezonul la elevi înjunghiaţi, după incidentele din trecutul apropiat. Asta pe lângă trasul la ţintă în oameni în faţa blocului.

Nebunul de Bendeac, din lipsă de pistol, dă cu părerea, iar publicul cinstit tot nu are nici pistoale, nici alte arme cu care să se apere la nevoie.

~Nautilus
Avatar utilizator
Nautilus
Veteran
 
Mesaje: 309
Membru din: 21 Dec 2009, 20:01
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde scirocco pe 18 Feb 2013, 16:42

adileafu scrie:@ scirocco -eu nu am facut referire la tine sau la o persoana anume ci la o mare parte dintre aceia care considera ca a avea pistol este o mare fericire fara sa se gandeasca si la responsabilitati .
Cultura armelor nu se capata peste noapte, ea se dobandeste in timp iar tara noastra nu are inca legi capabile sa determine toate categoriile de oameni sa se gandeasca de doua ori inainte de a folosi o arma.


@adileafu
Am inteles ca nu ai facut referire la mine,dupa cum sper ca si tu ai inteles din context ca nici eu nu am facut referire la mine,ci am discutat la modul general,exprimandu-mi o opinie.In ce priveste cultura armelor,sunt total de acord cu tine ca lipseste intr-o mare masura in tara noastra si este pacat dar nu putem face decat sa incercam, fiecare dintre noi,la nivel individual ,sa-i educam si sa-i convingem pe cei apropiati noua, rude,prieteni,cunoscuti,etc. In schimb,nu pot fi de acord cu tine in ceea ce priveste lipsa legilor,si aici te contrazic,evident amical, spunand ca legi exista,sunt destul de aspre,dar din pacate nu se aplica.Din varii motive...ca magistratii sunt corupti,ca politistii sunt corupti(desigur, ca nu toti, nu generalizam dar avem o idee cu totii ce se intampla in tara),sau magistratii bagatelizeaza faptele comise si dau solutii de mai mare rasu'(plansu'),si altele. Daca s-ar aplica legea implacabil si un nenorocit care are,nu trei ci o capra in portbagaj,braconata, ar primi 10 ani cu executare,sa vezi ca s-ar gandi de doua ori pana sa apese pe tragaci.Sau o ceafa lata care se imbata ca porcu'(desi bietul animal nu prea se imbata,chiar e cel mai bun prieten al omului de Craciun),scoate pistolul si-l flutura agresiv sa-si impresioneze matracuca,primeste sa zicem 7-8 ani de puscarie,sa vezi ce cuminte se face.Asa cred eu...
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde msg pe 18 Feb 2013, 17:18

Eu m-am cam saturat de chestia asta cu lipsa educatiei.
Daca te faci vanator si-ti iei o pusca, sau colectionar si-ti iei un AKM, esti mai educat?
Sau lipsa educatiei tine doar ca motiv de a limita dreptul de a decide fiecare ce-i mai bine pentru el.

In Moldova nu s-au mai temut atat de "lipsa asta de educatie", iar in 2009 au avut si un simulacru de revolutie unde nu s-a tras nici un foc, desi populatia era inarmata ...
msg
Membru important
 
Mesaje: 128
Membru din: 03 Iun 2012, 07:26

Re: rasu` plansu`

Mesajde adileafu pe 18 Feb 2013, 17:38

Teoretic da, ai un plus de educatie macar prin prisma celor 800 de intrebari al caror raspunsuri le cunosti si care fac o trecere prin mai multe domenii.
In orice caz, chiar daca nu esti mai educat ai ceva mai multe responsabilitati......
@Scirocco-ai dreptate, avem legi(unele chiar aspre) dar nu suficient de aspre si bine aplicate .
Desi politistii si vanatorii tin capul de afis in ceea ce priveste incidentele cu arme , cu siguranta nu aceste doua categorii sunt cele mai periculoase dintre potentialii detinatori de arme .
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde adigeo pe 18 Feb 2013, 18:31

Nu stiu de ce dar primii care ne iau cu "cultura armelor" , educatie si altele care nu ne fac pregatiti pentru liberalizarea accesului "civililor" la arme scurte , sunt deobicei cei care au acces la aceste arme . Sa se angajeze in institutiile in cauza ,MAI, MAPN, SRI, ETC, doar oameni cu "cultura armelor"? Chiar asa mare educatie , in materie de arme , sa aibe orice magazioner, bucatar , sofer pe ambulanta care lucreaza in institutiile de mai sus?
adigeo
Veteran
 
Mesaje: 349
Membru din: 14 Noi 2008, 13:55

Re: rasu` plansu`

Mesajde adileafu pe 18 Feb 2013, 19:42

Oare pentru ca se lovesc de tot felul de nerozi purtatori de arme scurte care habar nu au cele mai elementare reguli de manipulare si detinere, oare pentru ca vad destul de des detinatori care habar nu au cu ce se mananca pistolul si ca detinerea lui atrage si anumite responsabilitati, oare pt ca 90% dintre purtatori fac pipi pe ei cu pistolul in mana, oare pt ca intreband acesti purtatori care este scopul achizitionarii pistolului majoritatea raspund ca ''se apara de dusmani''(cred ca romanii sunt oamenii cei mai invidiati si dusmaniti din lume !).......? Poate.
Chiar asa mare educatie , in materie de arme , sa aibe orice magazioner, bucatar , sofer pe ambulanta care lucreaza in institutiile de mai sus?

Aceste categorii au acces la pistol conditionat si numai in timpul serviciului .
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde bogdanm pe 19 Feb 2013, 00:23

adileafu scrie:Oare pentru ca se lovesc de tot felul de nerozi purtatori de arme scurte care habar nu au cele mai elementare reguli de manipulare si detinere, oare pentru ca vad destul de des detinatori care habar nu au cu ce se mananca pistolul si ca detinerea lui atrage si anumite responsabilitati, oare pt ca 90% dintre purtatori fac pipi pe ei cu pistolul in mana, oare pt ca intreband acesti purtatori care este scopul achizitionarii pistolului majoritatea raspund ca ''se apara de dusmani''(cred ca romanii sunt oamenii cei mai invidiati si dusmaniti din lume !).......? Poate.
Chiar asa mare educatie , in materie de arme , sa aibe orice magazioner, bucatar , sofer pe ambulanta care lucreaza in institutiile de mai sus?

Aceste categorii au acces la pistol conditionat si numai in timpul serviciului .

Adica, plecam de la prezumtia de vinovatie.
Mie mi se interzice accesul la arme scurte pentru ca sunt nerod.
Mie mi se interzice accesul la arme scurte pentru ca habar nu am de cele mai elementare reguli de manipulare si detinere.
Mie mi se interzice accesul la arme scurte pentru ca habar nu am cu ce se mananca pistolul.

Paradoxal totusi ca aceiasi ce-mi interzic mie accesul la arme scurte pe motiv ca sunt un prezumptiv vinovat mi-au dat voie sa am acces la arma cu alica, la carabina (mi-am pus si luneta, asa, la sanchi, pentru ca nu era interzisa) si am demonstrat in cativa ani (putini, e drept, dar avem colegi prezumptivi vinovati ce detin si folosesc arme letale de zeci de ani), ca am habar ce este aia arma letala.
O sa ma duc dimineata la prima ora la biserica sa dau acatiste pentru toti cei ce mi-au dat voie sa detin si sa folosesc atat arme cat si munitie, in ciuda faptului ca sunt prezumptiv vinovat.

Cat despre categoriile enumerate mai sus care "au acces doar conditionat si doar in timpul serviciului, vreau sa te intreb odata: ESTI SIGUR DE ASTA?
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: rasu` plansu`

Mesajde OVI762 pe 19 Feb 2013, 00:44

Ni se interzic multe ca suntem instabili,labili,neseriosi,imprevizibili,este riscant sa ne dai arme scurte pe mana si alte imbecilitati monstruoase plasmuite de creiere cel mult de australopitec insa suntem manati in turma la vot.Acolo nu mai suntem cretini,prosti,dobitoci,periculosi.Nu.Atata timp cat votam,nu alegem,votam,suntem buni,in rest poa' sa ne ia dracu ca si asa suntem prea multi.Va doresc tumori maligne crunte domnilor parlamentari care ganditi asa si sper din tot sufletul sa fiti violati si omorati noaptea in fata casei in timp ce eu beao bere si ragai uitandu-ma la voi cum primiti ceea ce meritati si intr-un caz d'asta nu as intervenii decat intr-un singur fel:i-as da o bere aluia care v-ar da ceea ce meritati.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: rasu` plansu`

Mesajde bogdanm pe 19 Feb 2013, 01:00

Ovi,
Vezi matale, ca aici nu se leaga ceva.
Nenea ala, obiectul "adoratiei" matale, are garda de la SPP si drept de arma. Carevasazica, este oleaca mai egal decat matale si decat mine.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: rasu` plansu`

Mesajde Ghinda pe 19 Feb 2013, 08:54

Pai poate l-o fute tocma ala!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde OVI762 pe 19 Feb 2013, 09:12

In afara de aia de ii vedem la televizor stiu eu unii la spp...30 de kile cu echipament cu tot iar cat despre umflatii aia de parlamentari fac pariu ca perte50% nu au arme de foc asupra lor si multi dintre aia care totusi au pistol stiu doar vag cum se foloseste acesta.Sa va zic una adevarata cu spp-istii.In Bucegi,la capatul drumului ce duce din Sinaia la Piatra Arsa,se afla un motel,hotel,pensiune sau ce drac o fii,locatie detinuta de madamme Nuti Udrea,singura nevasta de Cocos ce nu are calitatea de gaina.De altfel,este una din cele 4 locatii detinute de gaina portocalie pe muntele cu pricina dar asta este o alta poveste .In orice caz,cand venea cocoana in vizita pe varf de munte maimutoii de la spp blocau drumul de la poalele muntelui ca sa nu mai urce vreo masina civila si sa deranjeze cu zgomotul ei plebeu urechile primei sugatoare a tarii.Se puneau indivizii de-a latul drumului cu 2 bmw-uri begre cu numere cu ,,w''(prietenii stiu de ce :wink: )si ca sa ajungi la PiatraArsa sau la Babe sau la Sfinx sau la dracu in praznic unde doreai tu sa te duci aveai cateva variantevariante:
1.Mergeai pe jos,de preferat in varful ghearelor,sa nu deranjezi distinsa doamna,
2.Asteptai sa plece aia dar putea dura destul de mult,
3.Iti puneai latul de gat,in speranta unei lumi mai bune.
sau
4.Un cunoscut de-al meu care poseda 1 bucata masina de teren preparata pentru munte si isi castiga traiul transportand diversi cetateni pe munte contra cost s-a vazut brusc in imposibilitatea de a-si castiga traiul pe motiv ca ministra turismului bloca accesul turistilor la un mai multe obiective turistice de grad zero din tara noastra.Care ati fost pe Valea Prahovei stiti cam despre cati oameni vorbesc,si era vara.Ei bine cunoscutul asta al meu face urmatoarele:vede barajul spp-ilor si il ocoleste prin padure cat se poate de lejer.Astia turbeaza si incep urmarirea care dureaza fix 20 de metri deoarece masinile lor de asfalt dovedesc o atractie deosebita fata de namolul din padure si nu mai vor sa se desparta de el.Asta opreste masina la cativa metri si -i observa mai atent pe pandari-se certau intre ei,se injurau,dar nici unul nu cobora din masina sa incerce sa faca ceva.La cateva ore cand a coborat omul de pe munte reusisera sa-i scoata cu un tractor din mocirla dar erau ca porcii de namol.Cand l-au vazut pe asta i-au facut semn sa traga pe dreapta insa omul a interpretat semnul drept,,ia-o prin padure''ceea ce a si facut spre stupoarea vajnicilor spp-ei care de data asta insa s-au abtinut in a mai incerca vreo urmarire.Si chiar asa,cum sa opresti cand iti face semn o creatura plina de namol din cap pana in picioare,de nici nu stii de e om sau alt drac.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: rasu` plansu`

Mesajde bogdanm pe 19 Feb 2013, 09:22

Vezi matale, io as fi facut altfel.
112 cu reclamatie ca niste aia blocheaza drumu'. Concomitent as fi dat o paine de mancat la cativa trepadusi de pe la televiziuni care ara Valea Prahovei dupa senzational, ursi gunoieri si turisti rataciti.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: rasu` plansu`

Mesajde Nautilus pe 19 Feb 2013, 10:12

OVI762 scrie:insa suntem manati in turma la vot.Acolo nu mai suntem cretini,prosti,dobitoci,periculosi.Nu.Atata timp cat votam,nu alegem,votam,suntem buni,in rest poa' sa ne ia dracu ca si asa suntem prea multi.


În 2006, nişte băetzaşi (ei îşi spuneau "macho", "alpha males", "PUA" şi alte titluri de telenovelă :mrgreen: ) pretindeau că 50 Cent, Adi Piticu' Minune, Guţă de Maimuţă şi alţi hartişti la fel de haladiţi sunt nişte genii fiindcă au ajuns milionari.

Le-am pus întrebarea, logică de altfel: ştiind cât costă un CD de tarabă, şi înmulţind cu numărul de CDuri necesare ca să îi facă milionari, cine a contribuit la averea lor?.. Din vina cui sunt ei milionari?..

Dar faptul că au ajuns nişte urangutani şi australopiteci la putere nu e tot din vina noastră?

Pun pariu că marea majoritate a celor de aici, oameni inteligenţi de altfel, s-a dus la vot ultima dată şi a votat USL, aşa cum în 2008 s-au dus la vot şi au votat ori PD-L, ori PSD. Amândouă, ramuri ale bătrânului FSN.

~Nautilus
Avatar utilizator
Nautilus
Veteran
 
Mesaje: 309
Membru din: 21 Dec 2009, 20:01
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde adileafu pe 19 Feb 2013, 21:13


In afara de aia de ii vedem la televizor stiu eu unii la spp...30 de kile cu echipament cu tot iar cat despre umflatii aia de parlamentari fac pariu ca perte50% nu au arme de foc asupra lor si multi dintre aia care totusi au pistol stiu doar vag cum se foloseste acesta.Sa va zic una adevarata cu spp-istii.In Bucegi,la capatul drumului ce duce din Sinaia la Piatra Arsa,se afla un motel,hotel,pensiune sau ce drac o fii,locatie detinuta de madamme Nuti Udrea,singura nevasta de Cocos ce nu are calitatea de gaina.De altfel,este una din cele 4 locatii detinute de gaina portocalie pe muntele cu pricina dar asta este o alta poveste .In orice caz,cand venea cocoana in vizita pe varf de munte maimutoii de la spp blocau drumul de la poalele muntelui ca sa nu mai urce vreo masina civila si sa deranjeze cu zgomotul ei plebeu urechile primei sugatoare a tarii.Se puneau indivizii de-a latul drumului cu 2 bmw-uri begre cu numere cu ,,w''(prietenii stiu de ce )si ca sa ajungi la PiatraArsa sau la Babe sau la Sfinx sau la dracu in praznic unde doreai tu sa te duci aveai cateva variantevariante:
1.Mergeai pe jos,de preferat in varful ghearelor,sa nu deranjezi distinsa doamna,
2.Asteptai sa plece aia dar putea dura destul de mult,
3.Iti puneai latul de gat,in speranta unei lumi mai bune.
sau
4.Un cunoscut de-al meu care poseda 1 bucata masina de teren preparata pentru munte si isi castiga traiul transportand diversi cetateni pe munte contra cost s-a vazut brusc in imposibilitatea de a-si castiga traiul pe motiv ca ministra turismului bloca accesul turistilor la un mai multe obiective turistice de grad zero din tara noastra.Care ati fost pe Valea Prahovei stiti cam despre cati oameni vorbesc,si era vara.Ei bine cunoscutul asta al meu face urmatoarele:vede barajul spp-ilor si il ocoleste prin padure cat se poate de lejer.Astia turbeaza si incep urmarirea care dureaza fix 20 de metri deoarece masinile lor de asfalt dovedesc o atractie deosebita fata de namolul din padure si nu mai vor sa se desparta de el.Asta opreste masina la cativa metri si -i observa mai atent pe pandari-se certau intre ei,se injurau,dar nici unul nu cobora din masina sa incerce sa faca ceva.La cateva ore cand a coborat omul de pe munte reusisera sa-i scoata cu un tractor din mocirla dar erau ca porcii de namol.Cand l-au vazut pe asta i-au facut semn sa traga pe dreapta insa omul a interpretat semnul drept,,ia-o prin padure''ceea ce a si facut spre stupoarea vajnicilor spp-ei care de data asta insa s-au abtinut in a mai incerca vreo urmarire.Si chiar asa,cum sa opresti cand iti face semn o creatura plina de namol din cap pana in picioare,de nici nu stii de e om sau alt drac

Asta e vanatoreasca rau....!
1 Drumul spre Piatra Arsa e de fapt ....doua drumuri (Orzea respectiv Dichiu) adica prin Cheile Orzei respectiv Saua Dichiului, deci prietenul tau avea alternative.
2 SPP-istii poate ca nu aveau masini de teren, dar jandarmii din zona cu siguranta au asa ca prietenul tau devenea sportiv de urgenta .
3 Ocolitul prin padure e periculos in acea zona si oricum trebuie sa iesi in DJ 713 pt ca dai in golul alpin si ai nevoie de helicopter.
4 Din spatele tastaturii toti suntem zmei si sfidam orice urma de autoritate publica , in realitate insa........
PS La nivel de forum toti suntem indignati din diferite motive dar in realitate nu miscam nimic.
PPS Personal nu sunt impotriva armelor scurte, dar mi-as dori ca odata cu liberalizarea portului acestora sa se schimbe sistemul de responsabilizare si pedepsire al celor care nu respecta legislatia in domeniu.
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde OVI762 pe 19 Feb 2013, 22:39

Am relatat intamplarea exact asa cum am auzit-o,fara inflorituri.Daca tu zici ca stii locurile asa bine,te cred si pe tine cu toate ca si eu am fost de cateva ori prin zona si omul mi-a aratat locul pe unde a trecut.Pana nu vorbesc cu el sa imi dea denumirile exacte ale locurilor ma abtin la comentarii.Oricum,aia pe langa asta http://www.antena3.ro/externe/statul-am ... 03832.html e pistol...cu apa.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: rasu` plansu`

Mesajde bogdanm pe 20 Feb 2013, 00:41

adileafu scrie:
PS La nivel de forum toti suntem indignati din diferite motive dar in realitate nu miscam nimic.
PPS Personal nu sunt impotriva armelor scurte, dar mi-as dori ca odata cu liberalizarea portului acestora sa se schimbe sistemul de responsabilizare si pedepsire al celor care nu respecta legislatia in domeniu.

La primul PS ai mare dreptate.
Insa la al doilea... legi magnifice avem, insa nu sunt puse in aplicare. Iar daca gasim pe vreunu' cu capu' mare care incalca legea, onor organilii care ar trebui sa vegheze de fapt se fac ca vegheste. Tot apar prin presa fel de fel de cazuri de uz de arma la care onor organilii au reactionat prompt... dand o amenda pentru tulburarea linistii publice. Daca nu sunt victime si presa, incadrarea faptelor este... mai blanda, asa.
Apropo, cati dintre cei ce trag cu prastiile alea cu bile de cauciuc si care apar pe la TV au fost incalecati pe regimul armelor si munitiilor?
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: rasu` plansu`

Mesajde Ghinda pe 21 Feb 2013, 14:28

Drumul spre Piatra Arsa e unul. Daca vrei sa il diversifici o iei de nebum prin golul alpin. Orzea si Dichiul se intalnesc intr-un punct si de acolo se merge spre Piatra Arsa. Din relatare, cred ca, cucoana cu pricina are cotetul pe undeva pe la experiente(niste loturi inchise pe gol alpin unde se faceau culturi experimentale cu pajisti alpine). Si de acolo golul alpin este vast pentru un off-roader din asta.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde adileafu pe 21 Feb 2013, 17:30

Este vorba de cabana CJ Dambovita care este pe DJ 713 la intersectia cu DJ 713 A (la inceputul tronsonului Saua Dichiului-Complex Piatra Arsa) De fapt Orzea (DJ 714) se intalneste cu Dichiul (DJ 713 si DJ 713 A) in alt punct aflat dupa unitatea militara catre Orzea, dar punctul indicat de tine este exact locul unde se afla cabana respectiva.
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde Ghinda pe 22 Feb 2013, 09:10

Sa le ia darcu de drumuri :lol: Sa fie sanatoasa cumatra cu cabana ei cu tot.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde dan_dumitrescu pe 04 Mar 2013, 21:21

OVI762 scrie:Ni se interzic multe ca suntem instabili,labili,neseriosi,imprevizibili,este riscant sa ne dai arme scurte pe mana si alte imbecilitati monstruoase plasmuite de creiere cel mult de australopitec insa suntem manati in turma la vot.Acolo nu mai suntem cretini,prosti,dobitoci,periculosi.Nu.Atata timp cat votam,nu alegem,votam,suntem buni,in rest poa' sa ne ia dracu ca si asa suntem prea multi.Va doresc tumori maligne crunte domnilor parlamentari care ganditi asa si sper din tot sufletul sa fiti violati si omorati noaptea in fata casei in timp ce eu beao bere si ragai uitandu-ma la voi cum primiti ceea ce meritati si intr-un caz d'asta nu as intervenii decat intr-un singur fel:i-as da o bere aluia care v-ar da ceea ce meritati.




Sau ceva de genul asta: Nu spun ca te urasc, ci spun ca daca te vad ca ai luat foc si as avea apa, as bea-o! :D
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: rasu` plansu`

Mesajde Alin3006 pe 06 Mar 2013, 21:45

Ma uit si ma minunez. Ma uit si nu-mi vine sa cred in ce hal a ajuns tara asta, in care un cocalar ajunge sa se planga de faptul ca nu mai are loc de alti cocalari, mai ingrozitori decat el.
Recunosc sincer ca initial nu am avut habar cine-i Bendeac. Evit sa ma uit la televizor la altceva decat National Geografic sau ceva similar tocmai pentru ca de fiecare data imi vine sa vomit.
Dar citind articolul am tras concluzia logica: Bendeac asta trebuie sa fie vreun jurnalist dat fiind tonul articolului lui si probabil are vreo emisiune TV inteligenta pe care eu am ratat-o!
Am apelat la amicu Goagle, care uite ce mi-a varsat in nas: https://www.google.ro/#hl=ro&gs_rn=5&gs ... 80&bih=627
La loc de cinste era un filmulet penibil in care o calarea pe Daniela Crudu. Comedie, cum ar veni...

Am ajuns in momentul in care un cocalar se vaita cat de cacat e tara asta invadata de cocalari!
Chiar suntem de rasul lumii... :oops:
Maine poimaine o sa o citam pe Bianca Dragusin si probabil nu e departe momentul in care nu vom mai cita pê nimeni, pentru simplu motiv ca nu vom mai stii sa scriem- nu corect, deloc! - si doar cu emoticoane si strigate guturale nu vom putea exprima emotiile complexe descrise de Bendeac. Si pentru cimpanzei e la fel de dificil.
Imi vine sa-mi bag p...a in ea de tara, care i-a dat pe Eminescu si Sadoveanu, pe Caragiale si pe Eliade, pe Brancusi si pê Grigorescu, dar a ajuns sa citeze din Bendeac - care culmea! - exprima mai pertinent decat multi ce simtim cu totii: ca nu mai avem loc de hoti, tarfe, jegosi si ciori borate in propria noastra tara! Tara pe care au facut-o praf nenororcitii, de am ajuns sa ne gandim ca macar copii nostri or sa aiba minte sa plece naibii de aici! Da, ne-au tras-o in cur! Si o meritam!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde vanatorul dibaci pe 07 Mar 2013, 09:09

Bine domnul Alin -se vede ca am imbatrinit :oops: si nu tinem pasul cu tehnologia -eu deja invat tare noua varianta de a povesti sa fiu pregatit pentru nepoti !
Si dat faptul ca esti prietenul meu fac un efort sa te pun la curent cu noua tehnologie :
CAPRA CU TREI IEZI (VARIANTA MODERNA SI "CORECTA")
Era o data o kpra superhaladita ce avea ksa in Pipera. Si 3 yezi. Mari bulangii. 1 mai fraer ca altu. Doolcik de kpra le zice intr o buna zi yezilor:
-Dragii mey, eu merg la mall sa iau ceva tzoale, ca sa lansat colectia de toamna-iarna. Incuiati usha si activati sistemul de alarma, sa nu vina loopul la voi. kand ma intorc, va kant la usha:
"3 yezi bulangii,
fug akum la D&G,
Si va aduce mama voo,
okelari cu rama noua
Ktarama de metal,
cat zabala de la cal,
Si 3 blooze cu sclipici,
si adidasi cu "arici"
Un mobil de la Vertù ,
k sa tzi moara dooshmanu"…
Ati bagat la mansarda, mici fraeri coklitzi ce sintetzi?
- Da, mamook. tu doote la mall, avem noi grija! Hai, p@@@@, te poooop, kisses :x:x:X
Si kpra pleaca. Loopool era insa dupe zid. Smekerul, kre era numa figuri plin cluburi, moorea de superfoame. Si le puse gand nashpa celor 3 yezi. Si-a dres vocea si a inceput sa kante la usha:
- 3 yezi bulangii, ma imbrak la D&G….
Yedool mare, bocna de fraer, a sarit sa deskida usha. Lui ii ajunsese ca cineva zicea "D&G" la usha. Restul nu mai konta. Ceilalti doi i-au zis insa:
- Koaie, U nu auzi k vocea de la usha e groasa??? Nup deskide, frate!!!!!! Mama are voce doolcik.
Nervos, loopul a mers la tunning sa-si dea mai incet bashii la voce. Si s-a intors. Si a inceput din nou sa kante.
Fraerul mare iar a sarit ff hotarat sa deschida usha. Probabil de pliktys3alaaaaaa. Ceilati 2, si-au dat seama orikat de fraeri ar fi fost, k ala mare traieste in loomea lui. Shi s-au askuns. Unul in semineu, celalat sub patul kprei, batut in kristale Swarovsky.
Ala mare a deskis usha, loopool nu a stat pe ganduri si l-a mankt. Apoi s-a pus pe pat. Sa-si faca digestia. Dar de la un flok de blana ce i-a intrat in nas, l-a luat stranutul. Yedool mijlociu, askuns sub pat, i-a zis:
- Hey, buah, snoof snoof, ai grije d tne!
Loopool l-a extras binishor de sub knapea shi l-a mankt shi p el. Apoi le-a looat kptatzanile shi le-a pus in geam. Sa o fraereasca pe kpra. Shi a plekt.
Vine kpra de la mall. Incepe sa knte, ala mic ii deskide. Se uita kpra in living si zice:
- Mah, ce kkt e jegu asta P jos!
Yedu ii toarna ce s-a intamplat. Kpra se enerveaza maxim, ii cad dekt kateva lakrimi shi spune:
- Ii iau glanda la bulangiu!
Il soona pe mobil shi asta nu raspunde. Atunci ii baga un SMS: "Loopoole, U shti k t ioob3sk ff mooooolt, hai sa bem ceva, vreau sa traiesk klipa cu tn! Mercic! P.S. :x:x:X Kpra Skoompik."
Loopool citeshte shi zice:
- Sup3rCooool!
Jegosool vroia de moolt sa o fak pe kpra, ashea ca nu a mai stat pe gandoori.
Shi a fugit la vila ei din Pipera.
Kpra i-a deskis usha, l-a invitat sa stea pe knapeaua cu Swarovsky shi a dat drumul l-a super skoola audio din living. Loopool a inceput sa askoolte, apoi sa urle, sa-i dea sangele p nas shi a murit in kinuri. De ce?
Capra, dragii mei, îi pusese un cd cu versiunea originală a poveştii lui Ion Creangă. Care suna cam aşa:
"...Ticălosul şi mangositul! Ei las' că l-oiu învaţa ieu minte. Încă se rânjea la mine câtodată şi-mi făcea cu măseaua. Apoi doar eu nu-s de-acelea de care crede el. N-am sărit peste garduri niciodată. Ei taci, cumatre, ca te-oiu dobzăla eu! Cu mine ţi-ai pus boii în plug? Apoi ţine minte, că ai să-i scoţi fără coarne!"
Mult peste puterea de concentrare a hapsânului lup. Creierul lui nu a făcut faţă avalanşei ce se revărsa neîndurator din boxe. Şi a crăpat…
Da, stimabililor. Aşa sunau poveştile odată ca niciodată. Cam cum e fragmentul ce l-a ucis pe lup. Iar pentru viitor, au neşansa de a fi scrise cam ca începutul poveştii mele.
Asta în cazul în care poveştile mai au un viitor.
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: rasu` plansu`

Mesajde vanatorul dibaci pe 13 Mar 2013, 16:55

Din acelasi volum :mrgreen:
Ca să zic așa, era o zi frumoasă de vară în care căldura topește asfaltul, mașinile intră cu roțile adînc în asfalt, asfaltul se întărește seara cînd scade temperatura și pu:lea spătaru mai scoate mașinile înțepenite din asfalt. Știu…iar întrebări de-alea, gen: dă-l în morții lui de asfalt, zii unde vrei să ajungi că ne curge sînge din nas și nu e de la căldură!
Ok, ce să discut eu cu voi frate, dacă nici introducere nu mă lăsați să fac? Deci mă uitam la tv și văd un mare concurs de …poker. Comentat de unul agitat de parcă era un meci pentru titlul mondial la box categoria supergrea, sau o finală de cupă europeană la fotbal. Am văzut sportivii…pokeristii…da frate, se vede antrenamentul de la o poștă nu așa, adică… ce zic eu antrenament, pregătire spartană tată, ani întregi de lipsuri și privațiuni, ani întregi de vise erotice cu medalia de campion la gît, mormane de cascaval… wow, numai cine nu face sport nu întelege ce zic eu acum.
Dau năvală la frigider și scot o bere… ba nu două, reci… ca să fiu în ton cu marii sportivi de la masa de poker. Desfac inelul primei cutii și am prima emoție… comentatorul anunță o luptă strînsă între doi burtoși cu ochelari negri, care stăteau tolăniți și se uitau unul la celălalt… zic și eu că se uitau așa, de unde dreaq să știu în ce direcții aveau ăia privirile prin negreala aia de la ochelari. Parcă erau două Loganuri cu număr de Teleorman și folie neagră pe geamuri, ambalate de 2 țărănei prostănaci. Strîng cu putere cutia de bere… nevastă-mea dă să zică ceva, că intrase la mine în cameră să mă întrebe dacă am mîncat… De mîncat îmi ardea mie acum, cînd e o luptă așa de strînsă? Da ce să știe o femeie… îi zic ceva în legătură cu un organ și mîncarea ei, că la cît îmi bate inima de tare acum nu pot să mestec nimic. Ieși la treaba ta, please, și leave me alone vreo oră, două.
Va să zică, luptă mare de tot…ceva în genul curselor de 100 m plat între Bolt și Gay… da nu se compară frate, ăia fug ce fug ei acolo, umăr la umăr, apoi cînd ajung la final bagă amîndoi capetele înainte și nu vezi nimic pînă nu se anunță rezultatul oficial și apare reluarea cu încetinitorul. Ăla-i sport? Fratele meu, aici la poker e cu totul altceva, caractere mari, puternice, stăpînire de sine, rezistență la băuturi… că-n pauze mai trag și ei o sută, două de grame de ceva cu gheață… pentru stăpînirea emotiilor, se fumează mult și mai ales, ține minte asta, fără să mesteci ciungă ești terminat.
Păcat că mama nu m-a dat la poker de mic… pe vremea mea se juca șeptică dar nu era sport ca acum, nu erau sponsori, nici televiziuni interesate să țina oamenii cu sufletul la gură în fața televizoarelor și nici internet pe care să te poți califica online pentru concursul cel mare. Parcă am trăit în epoca de piatră zău așa!
Revin la poker…mamă ce echipamente au ăștia…blugi, cămăși descheiate, ciocate, pălării de cow-boy… lanțuri și brățări de aur de Liga Campionilor, da ochelarii…ăia te fac varză. Nu reziști, te uiți cîteva minute și pui mîna pe telefon:
-Auzi, n-ai pe cineva la un club sportiv de poker, să-mi dau și eu băiatul acolo? Cum care băiat? Ăla al meu, ce pla mea, ești amnezic? Ăla care face 8 ani la anu da e bine pentru el să-l dau de mic, să faca junioratul, să se învețe cu sportul…așa se călește și se formează un caracter adevarat. În timp ce prietenii lui or să bată mingea prin coclauri al meu va face un sport, se va educa frumos, o să știe și el cum să zică un ”pas” în viață… sau un pas parol dacă se merită… mai învață și de cip și cip-cirip, știe cînd să se arunce la o adică dacă nu mai e bazat și mai ales va învăța și el ce înseamnă să ai 2 dame în mînă cu care să te arunci dacă e cazul sau le ți în mînă, ce zici, mă ajuți?
Revin, ăia 2 continuă să se privească, se tatonează, zice comentatorul…e belea faza asta, nimeni nu zice și nu face nimic, dar te aștepți să știe asta toți amatorii? Parcă nu era destulă tensiune, așa că mai pune și comentatorul paie pe foc: sssst, liniște, sportivii se concentreză, sînt bani mulți în joc, 150000 de dolari, e o mîna foarte foarte foarte grea, la acest nivel nici nu mai găsești mîini usoare. Se vede pe ei că sînt campioni adevărați… cum își plimbă ei degetele peste cărți, cum zgîrie ei ușor masa de joc… cum bat din degete într-un ritm doar de ei știut, cum mestecă ei gumele alea și cum se țintuiesc ei cu privirea… parcă și văd săgeți otrăvite trimise dindărătul ochelarilor negri, cu o precizie chirurgicală, drept în moalele capului celuilalt, nu…să moară mama, eu nu cred că mai rezist! Am comentat meciuri de k1 dar nu e același lucru… acolo sare sîngele cu tot cu proteze, e adevărat, dar aici tensiunea te omoară definitiv. Poate doar darts-ul să se mai apropie de poker ca și tensiune.
Sportivul cu pălărie neagră din Houston, Texas… are 2 dame în mîna și dă semne totuși că s-ar arunca cu ele. Dar ezită. E nesigur. Il simt. Celălalt așteaptă, are și el o damă, ca fiecare, ce voi n-aveți combinații? Dar mai are și un as… s-ar arunca și el cu dama aia, e și el om, îl înțeleg, tu să fii, dar îi pare rău și de as. Zdreanța brunetă, care face cărțile, dealer-ul adică, întreține atmosfera tensionată și sobră. Parcă e angajata ambasadei Statelor Unite la București, aia care te face muci la interviu cu vrajeala ei. Acum, ce nu înteleg eu aici, frate, eu mă arunc cu o damă în mod regulat, nimic senzațional, dar să stau pe gînduri cînd am 2 dame în mînă… dacă să mă arunc cu ele sau nu, asta nu pot să înteleg nici beat.
Aruncă-teeeee băăăă, fraiereeee, că nu mai dai tu de 2 bucăți ca ăstea așa de ușor pe criza asta!
Nu pot să mă abțin de nici o culoare, eu trăiesc o partidă, nu sînt ca impotenții ăia care se uită și aplaudă ca o pizdă… vaaai ce fază, minunaaaat, ce mă bucur! Mă, voi nu sînteți sănătoși? Păi eu înjur tată, fac spume la gură, arunc cutii de bere prin casă, mă consum, urlu, zbier, sînt bărbat sau ce pla mea sînt? Dacă nu-ți place sportul la ce te mai uiți frate? Du-te la teatru sau în parc să mănînci vată pe băț și să joci frisbee cu alți dolofănei roșii în obraji ca tine.
Uite, eu mor pe ăștia care nu înțeleg sportul. Bine, și eu tot în casă sînt acum și nu mă mișc prea mult, dar ce vrei să facă un suporter, flotări? Băi nene dacă nu întelegi ce-ți spun, las-o așa cum a căzut, da cel puțin nu mă mai acrii pe mine. Și reține moșule, sportul nu e pentru orișicine! Mor de faza asta… parcă se și se aude o bucată șmecheră dintr-un hip-hop autentic, Candy shop... nu că ăia e pentru babardeală, ceva Snoop Dog în tot cazul, coloana mea sonoră adică, la care eu îmi încordez brandul tatuat cu ancore, moment în care ai doar 2 variante: ori întelegi ce vreau să-ți zic și faci ciocul mic, ori te tirezi!
Apropos de aruncatul cu 2 dame, am facut și eu ceva sport la viața mea, ce-i drept la nivel de amator, în spatele blocului unde stau sau prin parcuri cu tovarășii mei. Pe sume mici evident.
Da într-o zi, pierd tot ce am…iar în sport tre să știi și să pierzi la o adică, un campion adevărat poate pierde dar ține mereu capul sus iar mai apoi revine și-i face franjuri pe dușmani, mă rog, pe partenerii de întrecere. Va să zică, pierd eu și ultimul ban, apoi bricheta, țigările, cureaua de la pantaloni și o brățară șmecheră din cauciuc pe care am luat-o de la munte în loc de artizanat și amintire, de la niște unguri care întruchipau țăranul romîn posthoreacloscasicrisanian. Îmi iau ăia și ciunga din gură, cercelul din ureche și-n final mă ridic și plec acasă. Lefter și foarte nonșalant ca să zic așa, de la ceva iarbă din care trăsesem de nervi. În dreptul ușii mele aud deja zgomotele specifice unei partide...de poker ca să zic așa, da una foarte încinsă. La asta nimeni nu mă poate întrece. Mă pricep. Simt mirosul de la distanță. Deschid ușa încet și ce văd…un tovarăș de-al meu, nu dau nume acum, sau hai să-i zic măcar numele de familie, Popa…că sînt mulți Popa în țara asta așa că nu e problema să-l dau de gol, era... ,,all in'' în prietena mea… care juca ,,blind'' sărăcuța de ea, legată la ochi cu o esarfa. Parcă să zic că avea ea ceva în mînă, dar nu semăna cu carțile de joc și nici nu cred că putea să-l bată pe amicul meu cu chestia aia, pentru simplul motiv că avea și ăla ceva asemănător în mînă dar mai mare decît ce ținea prietena mea. Și o și zguduia. În plus, Popa mai avea și o damă pe care o ținea să vadă ce o să-i intre la mîna următoare ca să știe dacă se aruncă și cu aia sau nu.
În final, am văzut și un valet, prelungirea chestiei pe care o ținea prietena mea în mîna, cu care voia să-i dea ceva anume fetei, că tot o trăgea de cap, dar aia era deja ,,full'' și abia mai putea să vorbească cu gura plină, așa că s-a chinuit efectiv ca să zică și ea un ,,servit'' așa mai mult la caterincă!
Am știut de cînd am intrat că prietena mea joacă la ,,cacealma'', făcea des așa ceva, dar cînd am văzut că toți îi dădeau cu ,,sec'' deși ea tot cerea în continuu, am zis pîna aici. Las-o dreaq de șmecherie că suport totul pînă la calicie. Și exact pînă acolo a și fost, că nu mă băgam aiurea în seamă. Valetul, dama și Popa de roșu, prietenul meu, s-au tirat imediat ce m-au văzut, iar eu am luat cărțile-n mînă și-am întrebat-o dur: ,,pretentii''? Ea zice nu, atunci plătesc eu ,,masa'' și cer dublu, ea nu poate să dea nici măcar cu sec, se ,,aruncă''…jale multă, telenovelă, impresii, caterincă, alea alea, la care eu iau masa, îi las ei ,,deschiderea'', că așa e frumos, ea părăsește masa de joc cu capul plecat folosind din plin deschiderea mea și uite așa s-a terminat povestea noastră. Cu victoria mea!
De ce v-am zis toate astea? Pentru că e păcat ca un sport atît de dinamic și care cucerește an de an tot mai mulți adepți, un sport care va să zica, unde vîrsta nu constituie o problemă, nefiind practic limite, să nu facă parte din disciplinele de la Olimpiadă. Păcat…maaaare păcat! Iar darts-ul și biliardul se zbat în aceeași mizerie din cauza ignoranței unora care cred că trebuie musai să transpiri de la efort și nu de la bere sau caldură, ca să se cheme că faci cu adevărat sport. Unde o să ajungem în felul ăsta, hai? :wink:
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: rasu` plansu`

Mesajde Alin3006 pe 13 Mar 2013, 22:54

Unde le gasesti? :roll:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde newuser pe 15 Mar 2013, 13:07

Alin3006 scrie:Unde le gasesti? :roll:

Peste tot.
wild wild...est
newuser
Veteran
 
Mesaje: 445
Membru din: 27 Iun 2008, 15:40
Locaţie: Romania

Re: rasu` plansu`

Mesajde Alin3006 pe 19 Mar 2013, 14:55

Din pacate chiar sunt peste tot, uneori ajung sa ma intreb daca nu cumva noi astia cativa care ne oripilam cand vedem asa ceva suntem cei ciudati.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: rasu` plansu`

Mesajde acsph pe 19 Mar 2013, 17:44

Scris misto..cu genu' asta dezlantuit/umor/fantastic,a bubuit Dan Lungu batrana Franta " Cum sa uiti o femeie " si " Sunt o baba comunista " si nu demult ci mai acu' ..
-Nea Danute , ori te-ai dat la pacanele , ori ti-ai vandut licenta..
Muget,deci exist !
acsph
Veteran
 
Mesaje: 689
Membru din: 21 Sep 2012, 10:03
Locaţie: Ploiesti

Re: rasu` plansu`

Mesajde tehărău pe 29 Mai 2013, 23:41

Alin3006 scrie:Ma uit si ma minunez. Ma uit si nu-mi vine sa cred in ce hal a ajuns tara asta, in care un cocalar a
junge sa se planga de faptul ca nu mai are loc de alti cocalari, mai ingrozitori decat el.
Recunosc sincer ca initial nu am avut habar cine-i Bendeac. Evit sa ma uit la televizor la altceva decat National Geografic sau ceva similar tocmai pentru ca de fiecare data imi vine sa vomit.
Dar citind articolul am tras concluzia logica: Bendeac asta trebuie sa fie vreun jurnalist dat fiind tonul articolului lui si probabil are vreo emisiune TV inteligenta pe care eu am ratat-o!
Am apelat la amicu Goagle, care uite ce mi-a varsat in nas: https://www.google.ro/#hl=ro&gs_rn=5&gs ... 80&bih=627
La loc de cinste era un filmulet penibil in care o calarea pe Daniela Crudu. Comedie, cum ar veni...

Am ajuns in momentul in care un cocalar se vaita cat de cacat e tara asta invadata de cocalari!
Chiar suntem de rasul lumii... :oops:
Maine poimaine o sa o citam pe Bianca Dragusin si probabil nu e departe momentul in care nu vom mai cita pê nimeni, pentru simplu motiv ca nu vom mai stii sa scriem- nu corect, deloc! - si doar cu emoticoane si strigate guturale nu vom putea exprima emotiile complexe descrise de Bendeac. Si pentru cimpanzei e la fel de dificil.
Imi vine sa-mi bag p...a in ea de tara, care i-a dat pe Eminescu si Sadoveanu, pe Caragiale si pe Eliade, pe Brancusi si pê Grigorescu, dar a ajuns sa citeze din Bendeac - care culmea! - exprima mai pertinent decat multi ce simtim cu totii: ca nu mai avem loc de hoti, tarfe, jegosi si ciori borate in propria noastra tara! Tara pe care au facut-o praf nenororcitii, de am ajuns sa ne gandim ca macar copii nostri or sa aiba minte sa plece naibii de aici! Da, ne-au tras-o in cur! Si o meritam!


N-am fost pe fază la lăsarea subiectului. Acum e tardiv. În sensul că ce era de spus, s-a spus. Că tot mi-ai zis cu câteva ocazii că am scris cam ce vroiai să scrii, pe măsură ce citeam subiectul şi mă frământam între "zi nevastă cine-i Bedreac" "aha, ăla..." şi cine a fost mai întâi, oul sau găina, hop, apare postarea ta. Fix Cu ce aveam în cap să zic. Asa că nu imi rămâne decât să fac pe ţuţerul...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: rasu` plansu`

Mesajde Nautilus pe 08 Iun 2013, 23:49

Ştiţi de ce Bendeac nu e şi nu poate să fie gay?..

Niciun bărbat adevărat nu l-ar suporta :mrgreen: :lol:
Avatar utilizator
Nautilus
Veteran
 
Mesaje: 309
Membru din: 21 Dec 2009, 20:01
Locaţie: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate