Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 06:48

Ha murit regili!

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Ha murit regili!

Mesajde dan_dumitrescu pe 18 Aug 2013, 18:01

Ha murit Cioaba azi pa taram necredincios mo! Si famelia haia a lui desculta a cerut un hajutor umanitar da la guvern ca sa-l haduca acas'. Le trebuie si lor mo 350 da mii sa vie cu regilii in tara!
Ce ziceti, le da sarpilii asta da Ponta? Ca n-are saracii....
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: Ha murit regili!

Mesajde soimu` pe 18 Aug 2013, 18:06

imi pare rau, cred ca nu e un moment bun sa ne batem joc, si spun asta desi eu nu am afinitati deosebite pentru comunitatea tiganeasca.
Acuma... despre situatia in concret, imi pare rau, dar personal nu sunt de acord cu plata de la guvern aunor datorii facute de cineva in mod privat.
Poate fi si o chestie din interiorul etniei, posibil sa se ceara la guvern pentru ca membrii din tara sa ajute cu bani familia. Poate ca este o situatie urata acolo si o familie de roamani (chiar de etnie roma) sunt abuzati si atunci statul trebuie sa intervina si sa apere drepturile cetatenilor...sper eu, cum le-ar apara si pe ale mele daca as fi in situatie similara.
vedem ce iese, dar eu sper ca putem sa facem o analiza fara bataie de joc.
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: Ha murit regili!

Mesajde violiv pe 18 Aug 2013, 19:07

Ei isi bat joc de noi in fiecare zi .... noi numa intoarcem si celalalt obraz.

Desi nu sunt deloc belicos tocmai imi imaginam o tara ravasita de un "razboi civil" si cum supusii regelui le aprind focuri sub fund celor ai sultanului pentru a-i alunga de pe plaiurile pe care prospera la unison.

Scuze!
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Ha murit regili!

Mesajde dan_dumitrescu pe 18 Aug 2013, 19:10

Nue bataie de joc Soimule, dar mi se pare penibil ca una din cele mai bogate familii tiganesti din Romania sa ajunga sa faca demersuri de genul acesta. Sa-i fie tarana usoara defunctului, ironia era adresata familiei.


Ps. Ma umplu de nervi de fiecare data cand media asta de 2 lei de la noi aroga cu atata candoare titluri nobiliare oricarui bulibasa...
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: Ha murit regili!

Mesajde soimu` pe 18 Aug 2013, 19:37

atata timp cat sunt regi si printi ai tiganilor...nu ma intereseaza
si faptul ca cere bani... cand nu au cerut si cum au ajuns sa ii aibe, in mare majoritate prin cerere, unii din mila altii prin violenta.
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: Ha murit regili!

Mesajde OVI762 pe 18 Aug 2013, 20:10

Si daca a mierlit-o,ce?Nu e sezon? :twisted: :twisted: Acum,sincer...stiu cazuri de copii care cu 10% din cat costa transportul baragladinei pot duce o viata normala insa ghici ce;nu le da nici dracu aia 2 mii si ceva de euro si astfel sunt condamnati pe viata la o viata crunta.Nu cred ca de anorexie a dat ochii pe bulgari respectabilul si venerabilul si nici nu stiu vreun caz de amarat intors din morti prin puterea marelui rege asa ca duca-se la dracu' cu tot neamul lui cu tot(cu doar cateva mici exceptii).Dixit!
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Ha murit regili!

Mesajde bogdan_daniel pe 18 Aug 2013, 20:17

Dumniezo sa-l iarta!
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Ha murit regili!

Mesajde tibi_anghel pe 18 Aug 2013, 20:29

Dha' sa-i hajute penticostalele halea din Hamericha, mo! Sau she face cheta thoti manelistii cha ha fost rigele lhor.
tibi_anghel
Membru important
 
Mesaje: 226
Membru din: 09 Dec 2005, 14:31

Re: Ha murit regili!

Mesajde bogdan_daniel pe 18 Aug 2013, 20:55

Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Ha murit regili!

Mesajde lorki pe 18 Aug 2013, 21:30

Nici cu medicii nemti nu mi-e rusine.

Te fac de parale ca cei de la alba neagra,e o adevarata filiera cu cei din Romania.

Asa-i omul,crede ca poate cumpara zilele cu bani si face tot ce-i trece prin cap in ideea ca mai apuca cateva zile ,oferite de clinicile din Turcia,Germania,Austria,Italia,Franta.

Personal am patit-o cu un membru al familiei mele,la Nisa si Hamburg.

Cei ce vor sa mearga sa pregateasca zeci de mii de euro pentru niste rezultate similare cazului Cioaba.

Respect pentru medicii romani !!!
lorki
Membru activ
 
Mesaje: 116
Membru din: 12 Dec 2010, 13:55

Re: Ha murit regili!

Mesajde soimu` pe 18 Aug 2013, 21:37

Oameni buni, a murit un om, lucru pentru care am respect.
restul e can-can
ce vrea, ce cere familia lui, ce spune base si ce parere are soferul lui becali...NU MA INTERESEAZA
statul sa isi faca treaba, daca e ceva de facut legal...SA NU DEA DRACU` SA DEA UN LEU DIN BUGET CA SUNT BANII MEI (SI AI TAI SI A LUI) SI NU SUNT DE ACORD CU ASEMENEA CHELTUIELI DE LA BUGET!!!
mai departe, eu cred ca sunt doar discutii sterile pe marginea unui circ facut de "profesionisti"
circ in care eu zic ca nu are sens sa ma bag...
respecte
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: Ha murit regili!

Mesajde lorki pe 18 Aug 2013, 21:41

Circ necirc dar majestatea sa e sechestrat la Constantinopol pana nu punem jos 350.000 de galbeni.
lorki
Membru activ
 
Mesaje: 116
Membru din: 12 Dec 2010, 13:55

Re: Ha murit regili!

Mesajde aghiuta pe 18 Aug 2013, 21:41

soimu` scrie:Poate ca este o situatie urata acolo si o familie de roamani (chiar de etnie roma) sunt abuzati si atunci statul trebuie sa intervina si sa apere drepturile cetatenilor...sper eu, cum le-ar apara si pe ale mele daca as fi in situatie similara.
vedem ce iese, dar eu sper ca putem sa facem o analiza fara bataie de joc.

Analiza pe lege,fara bataie de joc,ca in cazul oricarui cetatean roman.
Turcia nu este tara membra UE.Turistilor care calatoresc in acea tara le trebuie asigurare medicala si de accidente furnizata fie de compania care organizeaza vacanta,fie si-o cumpara singuri inainte de plecarea acolo.Sau in oricare alta tara non UE.
N-ai asigurare,esti pe cont pripriu.
Daca era intr-o tara membra UE ar fi fost doua situatii.
1.Cetateanul este asigurat, platitor la FUNASS in Romania ->solicita eliberarea Cardului European de Sanatate, cu cel putin o saptamana inainte de plecarea in alta tara UE ->este asigurat pe teritoriul altor state UE iar in caz de nevoi medicale,tara unde o pateste ii ia cat costa la ei si la intoarcere se solicita rambursarea de la CNAS,la cat platesc ei.Diferenta o suporta cetateanul din buzunar.
2.Cetateanul nu-si plateste cota catre FUNASS ->neasigurat in Romania ->se repeta procedura ca in cazul unei tari non UE.
Exista si a treia situatie care rezolva orice cetatean in orice tara s-ar afla.Plata unei polite de asigurari private de sanatate valabila oriunde.
P.S.
Daca Cioaba ar fi fost asigurat la stat nu mai era necesar circul iar daca era putin mai bogat, ar fi avut o asigurare privata,circul nemaifiind necesar nici in aceasta situatie.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Ha murit regili!

Mesajde soimu` pe 18 Aug 2013, 21:45

na, apai daca asa sta treaba...ce masa mai cere bani?
sa taca dracu si sa se care acasa pana nu ii sechestreaza aia pe acolo, si sa le dea o poza cu groapa de odihna vesnica.
super clara analiza
si mega tupeul ... dar aia e de asteptat.
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: Ha murit regili!

Mesajde aghiuta pe 18 Aug 2013, 21:49

In caz ca va intrebati ce posbilitati financiare a avut Cioaba,aruncati un ochi si aici:
http://www.dcnews.ro/2013/08/ce-avere-v ... ui-cioaba/
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Ha murit regili!

Mesajde Dacul pe 18 Aug 2013, 22:04

Dumnezeu sa-l ierte!Cu ce tupeu cer tiganii bani de la stat,dar sa spuna daca platesc impozite si taxe!Ce fura ei in tara asta cine plateste?!
Dacul
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 05 Feb 2011, 19:30

Re: Ha murit regili!

Mesajde aghiuta pe 18 Aug 2013, 22:10

Dacul scrie:.......dar sa spuna daca platesc impozite si taxe!..

Ce buget enorm trebuie ca are Primaria de aici, avand in vedere ca impozitele pe cladiri se platesc pe metru patrat desfasurat.
http://www.youtube.com/watch?v=GHTBPhQcXCY
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Ha murit regili!

Mesajde Clujeanul pe 19 Aug 2013, 07:25

Cu ocazia asta mai aduc ţiganii vreo zece kile de aur în cutiuţă...
Săracii de ei...las' să-i ajute statul ca plătim noi prin accize de-acuma-ncolo.
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Ha murit regili!

Mesajde liviur pe 19 Aug 2013, 07:31

Daca n-au bani sa-l aduca, pot sa-l lase acolo... :)
In rest, Dumnezeu sa-l ierte !
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 831
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Ha murit regili!

Mesajde gherghisan pe 19 Aug 2013, 08:28

sa spun tigani cu tupeu...pleonasm. pana sa moara erau adunati toti tiganii si spuneau ca pun mama de la man si dau bani cu nemiluita, acum ca a crapat... nu mai da nimeni bani si cer de la stat. pe de alta parte au facut comanda de sicriu poleit cu aur si aer conditionat(in conditiile in care eu muncesc de rup si abia anua asta mi-am pus in casa AC). la orice nunta de copii de 7-8 ani, vin graurii astia cu masini de sute de mii de euro si se etaleaza cu ele sfidator, arunca zeci de mii e euro , fara numar, pe manelisti intr-o seara si acum nu au bani saracii. ce sa faci...noi ne revoltam, ramanem cu gura cascata si atunci cand isi etaleaza averile si atunci cand vin cu tupeu si cersesc... aceeasi oameni.
au facut sedinta mare inainte sa moara...ca poate asa, daca scapa arata ei ce s-au unit si l-au salvat pe lideru lor, daca a murit...zero interes de a obtine ceva zero contributie sa aduca lesu' inapoi.
hai ma fratilor sa punem noi de o petitie sa strangem bani sa il aducem pe mort inapoi in tara ca ei ''este'' saraci si nu ''are'' de unde.

in fond a murit un om si trebuie respectat dar de aici si pana sa ii platesc eu darile si cheltuielile... e cale lunga.

P.S. Daca l-au iubit asa mult...le dau eu adresa celorlalti poate il urmeaza ca de vor merge dupa el si mai bine si pentru ei si pentru noi!

va salut cu respect!
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.
gherghisan
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 04 Mai 2008, 20:25
Locaţie: CONSTANTA

Re: Ha murit regili!

Mesajde foehammer pe 19 Aug 2013, 09:20

Omu' a platit o viata intreaga CAS si tot felul de alte dari la stat.
Disciplinat si consecvent. Un exemplu pentru societatea locala.
Parca ar fi pacat sa contribui o viata intreaga si cand ajungi sa o termini cu cele lumesti, sa nu beneficiezi.
Amen.
Pușca este doar un instrument.
Adevărata armă este cel care o utilizează.
Avatar utilizator
foehammer
Membru activ
 
Mesaje: 71
Membru din: 21 Feb 2010, 22:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Ha murit regili!

Mesajde cristian pe 19 Aug 2013, 11:17

Eu zic sa-l lasam la otomani, poate asa avem norocul si se vor duce toti tiganii-macar odata pe an- sa se roage la mormantul marelui rege si noi vom avea parte de o zi pe an fara tigani.
Dumnezeu sa-l ierte!
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: Ha murit regili!

Mesajde dan_dumitrescu pe 19 Aug 2013, 12:26

cristian scrie:Eu zic sa-l lasam la otomani, poate asa avem norocul si se vor duce toti tiganii-macar odata pe an- sa se roage la mormantul marelui rege si noi vom avea parte de o zi pe an fara tigani.
Dumnezeu sa-l ierte!




N-ai cum nene! A ramas imparatu' Iulian(sau Julian the first) singurel de acu! O sa convoaca consiliul de coroana sa vaza ce si cum! :D
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: Ha murit regili!

Mesajde iliealexandruionut pe 19 Aug 2013, 15:56

haules baules mo!!!sa moare toti dujmanii care n are valoare...pai adik cum mo nu are tiganii bani sa aduce mai marele regele in tara mo??!??!poi ia sa i intrebe statu de unde are vilane si gipane si mertane si fura curent aaaaa????pai vb aici de sintesti,costesti,buzescu,etc..unde nici arabii nu au ce are ie mo!!!..una peste alta Dumnezeu sa odihneasca un om decedat dar rusine mare pt statul roman ca s a implicat in asa ceva.Asta arata cat de bine infipti sunt tiganii in toate structurile statului....haules baules mo....


PS:scuze de ironie dar nu ma pot abtine...
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Ha murit regili!

Mesajde acsph pe 19 Aug 2013, 20:35

"Le Roi est mort. Vive le Roi!"Vox populi (scuze :D ) la incoronarea lui Cearles al 7 lea cand s-a dus Cearles al 6 lea.Gasesti sigur si "supusi regali" care cica acu'ar fi : A plecat roiu , sa vie altu'!!.
Pasind in registru crestin:Dumnezeu sa-l ierte.
Muget,deci exist !
acsph
Veteran
 
Mesaje: 689
Membru din: 21 Sep 2012, 10:03
Locaţie: Ploiesti

Re: Ha murit regili!

Mesajde Sly_Fox pe 19 Aug 2013, 20:37

Din fire sunt un pacifist convins, si cred ca toate neamurile au loc sub soare,in afara de unul. Din acest motiv, si din multe altele,consider ca Ion Antonescu a fost un erou al Romaniei. Incepuse un proiect bun, pacat ca nu a reusit sa il duca pana la capat.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5664
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Ha murit regili!

Mesajde Dacul pe 19 Aug 2013, 21:17

Da-mi voie sa te contrazic,astia au mai mult loc sub soare decit cei buni.Ii gasesti pretutindeni si peste tot fac ce vor,adica afaceri necurate.Mai sint unii carora nu le ajunge locul sub soare dar pe astia nu-i cred pina ... :?
Dacul
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 05 Feb 2011, 19:30

Re: Ha murit regili!

Mesajde achim pe 19 Aug 2013, 21:25

Bani de adus "regele" in tara nu sunt, dar cosciug din America de 11000 euro s-au gasit. Poate face Base cumva si rezolva niste banuti si un avion pt. repatriere.
Odihnesca-se in pace !
achim
Nou membru
 
Mesaje: 50
Membru din: 07 Noi 2012, 18:29

Re: Ha murit regili!

Mesajde yoghi pe 20 Aug 2013, 00:42

eu cred ca ziaristii romani au cerut in numele Regelui bani. In declaratile date de copii si sora acestia au cerut ajutor consulatului doar pt urgentarea actelor de repatriere.(cateva ore )
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Ha murit regili!

Mesajde dragos74 pe 20 Aug 2013, 12:10

....mda se pare ca din nou rahatii de ziaristi denatureaza subiectul si manipuleaza oamenii, probabil cu scopul de a mai distrage atentia de la problemele cu adevarat importante ,cu aceasta telenovela a tiganului decedat :(

... probabil ca daca nu inventau asta cu cerutul banilor ,nu mai putea aparea gunoiul de ponta la tv sa ne spuna ce grija are el de banii romanilor si ca in nici un caz nu va da vreun leu....chit ca nimeni nu ii ceruse acest lucru....dar na da bine la popor :(
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Următorul

Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
Publicitate