Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 21:23

Logo urat. Plagiat !?

Tot ce nu are legatura directa cu vanatoarea dar are legatura directa cu vanatorii : sport, bancuri, discutii " fierbinti, alte pasiuni.

Moderator: popaliviu

Logo urat. Plagiat !?

Mesajde biriuck pe 05 Ian 2014, 21:07

Cu toata hula si criticile aduse AJVPS-urilor, exista oameni care le plagiaza marcile, incearcand sa induca in eroare vanatorii cu vederea tare slaba pentru a lua cotizatii.
Cautand site-ul AJVPS Buzau (se pare ca n-avem) dau peste Asociatia Judeteana de Vanatoare Pisica Salbatica -Buzau :lol:
Imagine
vs original
Imagine

Trebuie totusi ceva imaginatie sa inlocuiesti cerbul ala falnic cu un copac trasnit si gaunos :lol:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde OVI762 pe 05 Ian 2014, 22:41

Eu am crezut ca aia neagra e puma si imi si faceam griji sa nu migreze spre Dolj,incoace.Sa fie acolo la voi :lol: :lol: :lol:Iar ala alb e un fel de rechin cu picioare.Doamne,cat de beti ,,e,, unii cand se apuca de sigle.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde romaniac pe 05 Ian 2014, 23:12

-"De ce acest logo cu un copac gaunos si o pisica neagra?"
-"Pai pentru ca pisici negre ghinion si pentru ca Buzau..." :lol:
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde Alin3006 pe 06 Ian 2014, 17:30

Am ramas trasnit! :shock: Pisica salbatica? Serios?
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde biriuck pe 06 Ian 2014, 17:56

E foarte serioasa treaba. Am mai aflat ceva detalii despre obiceiurile celor ce au facut nazbatia asta de la niste cunostinte. In trecut patronau o alta organizatie dar au cedat-o cu fond cu tot dupa ce n-a mai prezentat interes.
Spun oricui pe privat daca e curios pentru ca nu vreau sa ma aflu in postura de a lansa acuzatii fata de oameni ce nu pot raspunde.

Oricare ar fi situatia, acest logo ne indica clar ca acolo e vorba de niste oameni aflati in conflict deschis cu AJVPS Buzau sau cu oameni din conducerea acesteia. Calea aleasa este insa ridicola :lol: Un bizam sa fi pus si tot era mai de soi ca acel copac gaunos!
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde Alin3006 pe 06 Ian 2014, 18:09

Nu e vorba de bizam sau pisica, pisica e un pretext pentru a se numi AJVPS Buzau - adica Asociatia Judeteana Pisica Salbatica Buzau. Poti sa le zici ceva? Nu poti...E la fel daca nu esti atent? Este...Inventiv romanul, ce sa zic.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde biriuck pe 06 Ian 2014, 18:16

Stati sa vedeti ca poate am dat idei si altora :lol:
Parca vad chestii gen:
-porcul salbatic
-parsul saltaret :P
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde Sly_Fox pe 06 Ian 2014, 22:35

Majoritatea asociatiilor, in special fostele sau actualele ,,judetene,,au steme ce deriva din cea a AGVPS. Da un ochi si vezi insemnele asociatiilor de vanatoare. Nu este vorba de niciun plagiat.
Ca unii au avut inspiratii mai proaste, asta este, devin subiect de bascalie.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde biriuck pe 06 Ian 2014, 22:42

Alin3006 scrie:... pisica e un pretext pentru a se numi AJVPS Buzau - adica Asociatia Judeteana Pisica Salbatica Buzau. Poti sa le zici ceva? Nu poti...


Plagiatul si intentia de asociere cu "originalul" imi par cam evidente, Sly_Fox :wink: Daca au ajuns pana aici, sigla a venit ca o consecinta ca tot mergeau pana la capat.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde blackcrotal pe 12 Apr 2014, 08:31

Salut,
Subscriu la parerea lui Sly_Fox si mai mult decat atat, eu cred ca AGVPS nu se sesizeaza la asemenea nazbatii pentru ca lor LE CONVINE ca toata suflarea sa afle ca AGVPS are "acoperire nationala" .
Va dati voi seama cati banuti poate sa sifoneze AGVPS din diverse surse interne si EXTERNE numai pt ca poate sa spuna cu seninatate ca este REPREZENTANTUL LEGAL si RECUNOSCUT al pescarilor si vanatorilor sportivi din Romania ?
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Logo urat. Plagiat !?

Mesajde biriuck pe 12 Apr 2014, 08:49

AGVPS nu este reprezentantul legal al vanatorilor si pescarilor din Romania. Nimeni nu este si nu poate fi (vezi legea)
Este doar un reprezentant.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti


Înapoi la OFF-uri si OFF-uri : fotbal, bancuri, barfe si can-can

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate