Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:22

Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Totul despre cartusele si munitiile de vanatoare, cu alice sau proiectil unic

Moderator: liviur

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde CCM pe 16 Ian 2022, 22:29

Sly_Fox scrie:
violiv scrie:P.S. avand in vedere ca forumul paralel a disparut, va sfatuiesc cu toata insistenta sa copiati capitolele astea (ca si pe altele din forum) si sa le salvati pe undeva. Nu se stie niciodata cat vom mai avea paginile astea la dispozitie.

M-ai pus pe gânduri! Cred că s-ar impune o metodă de a știi unii de alții în caz că suntem împrăștiați. Eventual cei care mai scriu pe aici să cunoască măcar adresele de e-mail ale colegilor pentru înștiințare în vederea regrupării pe alte metereze în caz de asediu. Voi ce ziceți?



Pe undeva prin meandrele forumului am gasit - odata mai demult - lista cu nr. de tel ale forumistilor, nu doar adresele de email. Cred ca le-am si salvat. Banuiesc ca sint in continuare accesibile, pe undeva.
In rest, sfatul lui Vio e la fel de bun ca intotdeauna.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 739
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde biriuck pe 17 Ian 2022, 13:22

Sly_Fox scrie:
violiv scrie:P.S. avand in vedere ca forumul paralel a disparut, va sfatuiesc cu toata insistenta sa copiati capitolele astea (ca si pe altele din forum) si sa le salvati pe undeva. Nu se stie niciodata cat vom mai avea paginile astea la dispozitie.

M-ai pus pe gânduri! Cred că s-ar impune o metodă de a știi unii de alții în caz că suntem împrăștiați. Eventual cei care mai scriu pe aici să cunoască măcar adresele de e-mail ale colegilor pentru înștiințare în vederea regrupării pe alte metereze în caz de asediu. Voi ce ziceți?


Acest forum are niste mecanisme de backup automat ce se face in mod periodic pentru a nu se pierde discutiile.
In ceea ce priveste posibilitatea disparitiei ca magarul in ceata, nici asta nu se poate pentru ca forum o duce bine si, daca va fi vreodata cazul ca administratia sa nu mai considere justificata din punct de vedere economic plata hostingului si a domeniului, va fi facut un anunt public si oricum mai multe persoane si-au exprimat dorinta de a prelua. Nu este insa cazul asa ca putem sta linistiti, nu ne pierdem :)
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde Sly_Fox pe 17 Ian 2022, 16:21

Un lucru bun faptul că totul este OK cu forumul.
O întrebare aș mai avea, în cazul în care vreodată am nevoie să mă adresez administrației, cui mă adresez? Pe cine contactez și prin ce metode (mail, PM, altele) ?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde biriuck pe 17 Ian 2022, 17:35

Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde laurul pe 18 Ian 2022, 09:09

In sectiunea "Utilitare" exista topicul " Cartea de telefon".
Ar trebui improspatat....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde Septimiu pe 19 Ian 2022, 08:25

Cu conditia ca acea sectiune sa fie accesibila doar membrilor inregistrati pe forum. In acest moment este publica...
Am mai spus si in alt topic, eu cred ca s-ar impune o revizuire a sectiunilor care sunt publice.
Scuze de offtopic!

Profit de ocazie sa ii multumesc colegului @dtdpuu pentru efortul depus in furnizarea informatiilor interesante din ultima vreme. Cred ca suntem multi care apreciem informatiile chiar daca nu mentionam express acest lucru pe fiecare topic. ^:)^
12/76 | .30-06 Springfield | .223 Remington | 16/70
Septimiu
Veteran
 
Mesaje: 665
Membru din: 05 Ian 2009, 09:51
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde dtdpuu pe 19 Ian 2022, 18:12

Septimiu scrie:Cu conditia ca acea sectiune sa fie accesibila doar membrilor inregistrati pe forum. In acest moment este publica...
Am mai spus si in alt topic, eu cred ca s-ar impune o revizuire a sectiunilor care sunt publice.
Scuze de offtopic!

Profit de ocazie sa ii multumesc colegului @dtdpuu pentru efortul depus in furnizarea informatiilor interesante din ultima vreme. Cred ca suntem multi care apreciem informatiile chiar daca nu mentionam express acest lucru pe fiecare topic. ^:)^


Ca tot s-a deschis topicul...adrese de email sint probabil mai utile.

Septimiun, multumesc. Sper sa le citeasca citiva...asa putini, si atunci nu sint scrise degeaba. De asemeea poate in timp, mai citesc si altii noi. Nu ma refer numai la topicurile de re-incarcare, ci la toate topicurile, si nu scrise doar de mine ci de violiv si altii.
dtdpuu
Veteran
 
Mesaje: 666
Membru din: 15 Ian 2008, 23:58
Locaţie: Michigan, USA

Re: Ghid re-incarcare pentru vinatoare 7 - Testarea/Rezultate

Mesajde CCM pe 19 Ian 2022, 21:50

[quote="Septimiu"]Cu conditia ca acea sectiune sa fie accesibila doar membrilor inregistrati pe forum. In acest moment este publica...
Am mai spus si in alt topic, eu cred ca s-ar impune o revizuire a sectiunilor care sunt publice.

+1.

Cat despre faptul ca ar fi multe persoane care ar avea dorinta de a prelua... cred! insa am rezerve mari ca ar fi o idee buna.
Inclusiv subsemnatului i-ar placea sa preia, doar ca niciodata nu si-a pus problema.
Daca va fi vreodata cazul, ultimul pe lista - cu voia dvs., desigur! - va rog sa ma puneti pe mine...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 739
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Anterior

Înapoi la Discutii despre munitii, caracteristicile lor, performante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 40 vizitatori

Publicitate