Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:04

SAUVESTRE

Totul despre cartusele si munitiile de vanatoare, cu alice sau proiectil unic

Moderator: liviur

Re: SAUVESTRE

Mesajde razvanBCR pe 01 Aug 2011, 23:07

dap..postez k prostu
chriss_hunter29
in primul rand nu ma faci pe mine prost,in al doilea rand da,targovistenii suntem uniti,in al treilea rand esti mai mult decat paralel cu vanatoarea din toate postarile tale asta inteleg si in al treilea rand iti mai trebuie ani buni de vanatoare c sa ma egalezi numai cati ani am fost eu gonas si pe urma mai stam de vorba.la revedere si drum bun :mrgreen:
razvanBCR
Nou membru
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Sep 2009, 15:40

Re: SAUVESTRE

Mesajde ssteffan pe 02 Aug 2011, 00:33

razvanBCR scrie:dap..postez k prostu
chriss_hunter29
in primul rand nu ma faci pe mine prost,in al doilea rand da,targovistenii suntem uniti,in al treilea rand esti mai mult decat paralel cu vanatoarea din toate postarile tale asta inteleg si in al treilea rand iti mai trebuie ani buni de vanatoare c sa ma egalezi numai cati ani am fost eu gonas si pe urma mai stam de vorba.la revedere si drum bun :mrgreen:


Răzvănele, crede-mă că mulţi dintre cei care ţi-au scris aici, au vânători la activ mai multe decat ai tu fire de păr în cap. Cu toate astea au avut bunul simţ să-ţi spună voalat că nu ai dreptate.
Ai cam dat cu mucii-n fasole şi e cazul să-ţi ceri scuze...
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: SAUVESTRE

Mesajde adileafu pe 02 Aug 2011, 06:31

chriss_hunter29 scrie:
adileafu scrie:
nici nu ai intrat bine pe forum si-tzi permitzi sa ai pareri...bravo domnule...sigur ajungi departe

Cam de cati ani vechime ai nevoie pt a-ti spune parerea ,nu de alta dar desi esti destul de vechi pe aici postarile tale legate de vanatoare sunt dominate de postari off topic sau de admonestari si corecturi ......?

ok...probabil ca ai un handicap...eu lucrez in domeniu si intzeleg..te pot ajuta...nu cu bani...cu informatii...poate o sa intzelegi cum trebuie sa te comportzi pe un forum civilizat

Nu stiu care din postarile mele te-au facut sa crezi ca sunt sau ma port necivilizat , totusi acest forum este de vanatoare, sport cu care tu esti paralel, evident, (ca si cu bunul simt )sau cel putin asta reiese din postarile tale .
PS Razvan este suficient de matur pt a-si sustine afirmatiile , iar eu nu sunt,, aplaudacul'' nimanui .
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: SAUVESTRE

Mesajde chriss_hunter29 pe 02 Aug 2011, 08:53

k sa ramana bine stabilit de akum incolo...eu nu am intrat pe acest forum ca sa luminez niste capete patrate ...am intrat pentru a ma relaxa si de ce nu poate mai si invat ceva....daca sunt sau nu parelel cu vanatoare este numai treaba mea ....referitoar la calitatea postarilor mele de pe aici nu cred ca sunteti voi doi in masura sa va dati cu presupusul...nu de alta dar de obicei aici posteaza persoane mature care sunt in stare sa-si sustina parerile.....despre cat de experimentati sunteti voi in ale vanatorii se vede asa ca nu mai am ce comenta...in sfarsit....avand in vedere bunul meu simt o sa inchei acest post inutil nu inainte de a va spune din tot sufletul ca ar cam trebui sa va intoarceti de unde ati venit....adik la origini! :mrgreen:
chriss_hunter29
Veteran
 
Mesaje: 792
Membru din: 18 Noi 2008, 09:24
Locaţie: bucuresti

Re: SAUVESTRE

Mesajde razvanBCR pe 02 Aug 2011, 09:14

avand in vedere bunul meu simt o sa inchei acest post inutil nu inainte de a va spune din tot sufletul ca ar cam trebui sa va intoarceti de unde ati venit....adik la origini!
avand in vedere bunul meu simt o sa inchei acest post inutil nu inainte de a va spune din tot sufletul ca ar cam trebui sa va intoarceti de unde ati venit....adik la origini!
chriss_hunter29
Veteran


in primul rand,ptr ssteffan,nu am de ce sa mi cer scuze ptr ca nu eu am jignit pe cineva,cred ca am un vocadul decent ptr o discutie pe forum.in al doilea rand chriss_hunter29 vad ca lucrezi in domeniu la impins vagoane dupa vocabularu pe care il folosesti,din trei cuv patru sunt jigniri :mrgreen: si poate daca vrei sa te duci tu la origini nu te retine nimeni.in ultimul rand vanatoarea se face in terenul de vanatoare si nu la tastatura :lol: :lol: :lol:
razvanBCR
Nou membru
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Sep 2009, 15:40

Re: SAUVESTRE

Mesajde scirocco pe 02 Aug 2011, 10:58

Va rog respectuos sa folositi un limbaj adecvat,decent,fara injurii sau invective.In caz contrar veti fi banati pentru trei zile si ulterior, suficient cat sa vă plictisiți.Atentionarea este valabila pentru toate partile beligerante.Va multumesc pentru intelegere!
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: SAUVESTRE

Mesajde dany3lus pe 02 Aug 2011, 20:50

Ati pute sa va purtati ca niste oameni maturi si fara sa va jigniti unul pe altu si fara sa folositi cuvinte care nu ar trebui sa le folositi aici , ca totusi acesta este un forum de vanatoare , nu de tigan..
nu descriminez rromi , dar asa va puretati voi ca la usa cortului , uni dintre voi
RESPECTELE MELE TUTUROR VANATORILOR EDUCATI , daca as pute spune asa
dany3lus
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 13 Iul 2011, 08:53

Re: SAUVESTRE

Mesajde chriss_hunter29 pe 03 Aug 2011, 15:55

cer respectuos scuze celor care s-au simtit lezati de afirmatiile mele de mai sus...eu am incercat doar sa atrag atentia asupra unor discutii care nu-si aveau locul( cel putin din punctul meu de vedere) pe acest forum..
stima!
chriss_hunter29
Veteran
 
Mesaje: 792
Membru din: 18 Noi 2008, 09:24
Locaţie: bucuresti

Re: SAUVESTRE

Mesajde razvym pe 11 Mai 2017, 18:31

chriss_hunter29 scrie:
razvanBCR scrie:Despre faza cu tzapul in gat...nuj ce sa zic. Poate omu chiar stie pe vreunul. Pana nu puteti dovedi contrariul ca NU exista asa ceva ... omul poate are dreptate.

Legat de partea de scris corect ...la toti ni se intampla sa scriem repede...tarziu..in graba. Este forum de vanatoare nu de gramatica. Omul are o parere si merita ascultat chiar daca are doar 18 postari. Altfel s ar face un forum numai pt "veterani".

RazvanBCR, pune nene niste trofee de tzap aici ...si inchide gura la carcotasi ...eventual cu urma glontului din gatul capriorului. ==========

a devenit ceva obisnuit,ca pe orice forum de vanatoare membrii noi sun luati la 11m.acum imi dau seama de ce sunteti asa buni la teorie,poate deschidem si un topic ptr gramatica ca vad ca va pricepeti fffffffff bine.de fapt uni de pe aici nu au nici o treaba cu vanatoarea,s au facut vanatori ca de aveau bani si nu stia ce sa mai faca cu ei :mrgreen: .legat de trofee nu pot s a ma laud ptr ca nu mi place vanatul mare(porc si caprior) si ca atare nu am cu ce ma mandrii.vanatoare preferata este l la pasari si iepure(nu plec de acas ca ma zgorneste foamea ca pe multi altii de pe aici) :mrgreen: si faza cu tapul impuscat in gat este reala(nu are numai unul impuscat ci poate zeci) si este vb de un ij vai mama lui si fara dispozitiv de ochire.la mine in zona suntem vanatori de moda veche si mai saraci,de aceea vanam numai cu lisa

nici nu ai intrat bine pe forum si-tzi permitzi sa ai pareri...bravo domnule...sigur ajungi departe :mrgreen:


E scris undeva ca daca esti nou nu poti avea pareri??
Sau?? Ca nu inteleg ce ai vrut sa spui cu asta....si eu sunt nou !!! Dar citesc postarile voastre de mai bine de 7 ani !!!!
razvym
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2017, 12:24

Re: SAUVESTRE

Mesajde pipabh pe 11 Mai 2017, 20:54

"Cititorule"!!!, iar scrii sa te afli in treaba? Ai vazut de cand e expirat subiectul? Ai fillosofat grozav
In topicul trecut ai vazut cui ai dat replica? Sau nu te-ai obosit sa citesti topicul recomandat!!
Vrei sa te afirmi numai cu tampenii?
Pune mana si fa-ti o prezentare cum si-au facut toti care isi exprima opinii aici si dupa aceea mai vezi ce debitezi si cui!!!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: SAUVESTRE

Mesajde OVI762 pe 12 Mai 2017, 06:56

Omul este la a doua postare si totodata la al doilea derapaj,nu merita atentie unul care "a citit destul",insa la urmatoarea aiureala,si presimt ca va fi,voi cere pentru un om atat de citit un bilet doar dus spre celebra planeta cu oameni cititi.Daca citeste de 7 ani si atat a inteles trebuie lasat sa mai citeasca inca 7,nu e nevoie sa si scrie.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: SAUVESTRE

Mesajde OVI762 pe 12 Mai 2017, 07:00

Sa nu uit:razvym,ia mesajul de mai sus ca ceea ce este si anume un sfat.Restul depinde de tine.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: SAUVESTRE

Mesajde the_mav pe 12 Mai 2017, 08:28

iar am pierdut ceva :? :? :?:
Imi trag o cafea mai aproape, atunci :twisted: :D :mrgreen: :twisted:
:ymcowboy:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: SAUVESTRE

Mesajde Sly_Fox pe 12 Mai 2017, 12:56

Nu ai pierdut nimic interesant, doar o ...:obscene-moneypiss: care isi cauta planeta.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: SAUVESTRE

Mesajde Jayr pe 27 Aug 2017, 13:29

Buna ziua !
Intrebare : aceste proiectile unice Sauvestre se pot trage prin toate socurile sau trebuiesc trase prin socul full ?
MULTUMESC !
Benelli Vinci Black Aimpoint Micro H2
Browning X-Bolt 30-06 Zeiss V6 2-12x50
Jayr
 
Mesaje: 19
Membru din: 26 Mai 2015, 10:54
Locaţie: Videle

Re: SAUVESTRE

Mesajde AXP pe 27 Aug 2017, 16:00

Jayr scrie:Buna ziua !
Intrebare : aceste proiectile unice Sauvestre se pot trage prin toate socurile sau trebuiesc trase prin socul full ?
MULTUMESC !


Se pot trage atat prin tevi "socate", cat si "nesocate", atat pe teava lisa, cat si asa zisa lisa "ghintuita", intrucat este un proiectil inglobat intr-un sabot din plastic moale, usor deformabil, ...
Pentru mai multe detalii, vezi descrierea din pagina producatorului:
http://www.sauvestre.com/-Balles-Fusil,30-
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj

Re: SAUVESTRE

Mesajde the_mav pe 28 Aug 2017, 07:55

Jayr scrie:Buna ziua !
Intrebare : aceste proiectile unice Sauvestre se pot trage prin toate socurile sau trebuiesc trase prin socul full ?
MULTUMESC !

:text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti:
:character-yoshi:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Anterior

Înapoi la Discutii despre munitii, caracteristicile lor, performante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Publicitate