Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 03:07

Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Anunturi de Vanzari-cumparari pentru orice tip de arma

Moderator: the_mav

Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde xuedezu pe 31 Iul 2021, 14:49

Cumpar pusca Slavia CZ 631. Contact 0722289326.
xuedezu
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Iul 2021, 13:44

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde biriuck pe 02 Aug 2021, 01:10

Trebuie sa fie functionala?
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde Ghinda pe 02 Aug 2021, 07:47

Vând eu.
3800 euro, nenegociabili.
Este ca nouă, din cauză că nu grupează bine cu breneche pe teava stângă și ca atare nu am mai folosit.Dacă ești interesat sună.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde xuedezu pe 03 Aug 2021, 13:26

Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea CA cei din jur sa nu vada diferenta...dle. Ghinda! Si nu ai mai folosit-o!! Daca esti interesat, iti vand o carte de gramatica cu 3000 de euro! :
xuedezu
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Iul 2021, 13:44

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde laurul pe 03 Aug 2021, 13:46

xuedezu scrie:Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea CA cei din jur sa nu vada diferenta...dle. Ghinda! Si nu ai mai folosit-o!! Daca esti interesat, iti vand o carte de gramatica cu 3000 de euro! :

Are dreptate, yuedezu!
Ghindare, nu te mai certa cu el.....ca noi stim diferenta.
.....
Buna ziua, bai caciula!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde xuedezu pe 03 Aug 2021, 13:47

Pusca trebuie sa fie functionala.
Ultima oară modificat de xuedezu pe 03 Aug 2021, 13:48, modificat 1 dată în total.
xuedezu
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Iul 2021, 13:44

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde pipabh pe 03 Aug 2021, 13:48

viewtopic.php?f=110&t=19728&p=271295#p271295
Cam asa ar fi trebuit sa-ti faci intrarea pe forum si apoi.... restul!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde xuedezu pe 03 Aug 2021, 14:03

Domnilor, imi cer scuze daca v-am jignit cu ceva. Nu sunt vanator si nici nu vreau sa fiu. Ma intereseaza doar sectiunea cu anunturi. Sunt un militar proaspat trecut in rezerva, cu o ”mosie” ramasa de la bunici si la care vreau ca, din cand in cand, sa-mi ornez cu alice cutiile de bere goale care nu-mi mai sunt de folos. Va multumesc pentru primirea frumoasa de care am avut parte!
xuedezu
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Iul 2021, 13:44

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde Ghinda pe 03 Aug 2021, 15:31

Când intri în casa cuiva măcar dai binețe. Sau citești regulile.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde Sly_Fox pe 03 Aug 2021, 19:52

xuedezu scrie:Domnilor, imi cer scuze daca v-am jignit cu ceva. Nu sunt vanator si nici nu vreau sa fiu.

Salutare! Nu este vorba de jignire doar că, fiind un forum al vânătorilor, cei care activează pe acest forum sunt vânători sau aspiranți.
xuedezu scrie:Ma intereseaza doar sectiunea cu anunturi.

Aici este problema. Secțiunea cu anunțuri de pe acest forum nu este similară secțiunilor de anunțuri de pe site-uri specializate în vânzări-cumpărări. Nu este un OLX sau Okazii, Pentru accesarea secțiunii vânzări-cumpărări de pe forum trebuiesc respectate niște reguli, la aceste reguli se refereau colegii mei. Mai pe scurt spus, nu poți intra pe forum doar pentru a spune vreau să vând sau vreau să cumpăr, așa cum se procedează pe alte site-uri, trebuie să ai un număr de postări, să te cunoască lumea, să vadă cine ești. Gândește-te că pot apare persoane care vor să facă tranzacții cu arme, letale sau neletale, fără a avea documentele legale, așa pe sub mână, iar forumul ar intermedia aceste vânzări-cumpărări, fără ca administratorii să știe ce se petrece cu adevărat. Adică un nene are o armă cu aer comprimat de pe vremuri, fără acte, de care vrea să scape, iar un altul ar vrea o asemenea armă tot fără acte, să dea jos guguștiucii din pomii din grădină. Rară situație, dar se poate, s-au văzut atâtea! În cazul în care o tranzacție de acest gen s-ar finaliza, iar autoritățile ar descoperi, se va pune automat întrebarea de ce acest forum permite asemenea tranzacții. Este unul dintre motive pentru care administrația forumului și moderatorii vor să vadă cu cine au de-a face la secțiunea de anunțuri, în special atunci când vine vorba de arme. Aici nu se vând galoși din gumă, pentru plajă, ci arme.
Sper că înțelegi de ce ai mei colegi devin mai acizi atunci când prima postare a unui membru nou apare la această secțiune. Pur și simplu se încalcă regulile forumului!
xuedezu scrie: Sunt un militar proaspat trecut in rezerva, cu o ”mosie” ramasa de la bunici si la care vreau ca, din cand in cand, sa-mi ornez cu alice cutiile de bere goale care nu-mi mai sunt de folos.

Dacă pentru acest lucru vrei arma, te sfătuiesc să te mai gândești! Știu cazuri în care după ce a tras cu AC în grădină, cetățeanul s-a ales cu dosar penal. AC-urile nu sunt arme de agrement ci arme de tir sportiv sau eventual de colecție, iar autoritățile vor să fie folosite în POLIGOANE. Nu poți trage cu aceste arme în cutiile goale de bere, pentru că riști foarte mult.
Uite și răspunsul celor de la Arme și Muniții:
Accesează link-ul de mai jos
viewtopic.php?f=109&t=18492&p=263076#p263076
Apoi dă clic pe imaginea care arată răspunsul poliției cu privire la utilizarea armelor cu aer comprimat.
xuedezu scrie: Va multumesc pentru primirea frumoasa de care am avut parte!

Dacă te-ai simțit prost pe forum, cer eu scuze în numele colegilor mai neprietenoși, dar justificat în opinia mea.
Mulți ani sănătoși și pensie lungă!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde yoghi pe 03 Aug 2021, 20:28

@ domn fox
Vezi ca totusi arma poate fi folosita in spatii delimitate care nu permit accesul.....!

Penultima postare din linkul tau.

@suedezu

Toata stima respectul pt serviciul depus dar noi astia mincinosii mai facem si glume cu noii veniti . (Vezi postarea lui @ghinda...inclusiv gramatica)
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde xuedezu pe 03 Aug 2021, 20:40

OK. Fie ca voi. Threadul se poate inchide. Numai bine!
xuedezu
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Iul 2021, 13:44

Re: Cumpar pusca SLAVIA CZ 631

Mesajde violiv pe 14 Aug 2021, 07:26

violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta


Înapoi la Vanzari- cumparari arme lise si ghintuite, de tir si cu AC

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
Publicitate