Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 06:46

Vand suport de luneta Spuhr cu montare rapida

Anunturi vanzari lunete, alte instrumente optice sau monturi destinate fixarii pe arma

Moderator: the_mav

Vand suport de luneta Spuhr cu montare rapida

Mesajde SPV13R pe 03 Sep 2022, 11:17

Vand suport de luneta Spuhr cu montare rapida model QDP-3046 Ø30 H34MM 0MIL .
Este pentru luneta cu tub de 30, sigur este ok pentru obiectiv de 50, nu sunt sigur de 56, cred ca depinde de arma.
Suportul nu a fost montat niciodata, suruburile nu au fost stranse niciodata, este nou.
Eu il consider cel mai solid suport de luneta iar sistemul cu cele 2 manete asigura aceiasi presiune la fiecare montare.
Sistemul de prindere al tubului lunetei este cu 3 suruburi in loc de 2, si permite si montarea de accesorii ( lanterna, punct rosu etc.)
Mitivul vanzarii - l am comandat pentru o luneta leica magnus care este foarte scurta si suportul nu se potriveste din pacate.
Pretul nou - 2270 lei, detin factura.
Pret sh - 1800 lei
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
SPV13R
Membru important
 
Mesaje: 256
Membru din: 18 Sep 2006, 10:33
Locaţie: BUCURESTI

Re: Vand suport de luneta Spuhr cu montare rapida

Mesajde adisan77ro pe 03 Sep 2022, 22:36

Un diametru exterior destul de comun la majoritatea lunetelor cu lentile de 56 este situat intre 62 si 65mm. De regula la cele de dincolo de marea balta, NF de ex si la Delta (polonezo-japoneza:))daca nu ma insel diametrul exterior este de 65mm. Chiar si asa o inaltime de 34mm ar trebui sa fie suficienta chiar daca arma ar avea o sina picatinny prelungita sub toata lungimea lunetei. In cazul unei arme de vanatoare, tinand cont de profilul tevii care la majoritatea este unul sporter, cu atat mai mult zic ca se va potrivi. Si daca ar avea teava straight taper/match sau heavy varmint, tot ar fi ok. Ramane insa ca fiecare sa vada cat de confortabil si de bine ii va veni o montura mai joasa sau mai inalta, dupa caz.
In rest H34m parerea mea este ca e suficienta si ptr orice luneta cu lentila de 56mm
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vand suport de luneta Spuhr cu montare rapida

Mesajde SPV13R pe 29 Oct 2022, 10:11

Vandut. Multumesc
Avatar utilizator
SPV13R
Membru important
 
Mesaje: 256
Membru din: 18 Sep 2006, 10:33
Locaţie: BUCURESTI


Înapoi la Vanzari-cumparari optica si monturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori

Publicitate