Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:26

Haine calduroase

Haine, rucsaci, echipamente de camping, atrape, chematoare ..etc

Moderator: the_mav

Haine calduroase

Mesajde bogdanBT pe 29 Noi 2022, 01:18

Va salut, camarazi. De ceva vreme am suferit o interventie chirurgicala in urma careia am dat jos vreo 50 de kile. Ma simt excelent, tonus, energie, totul e ok. Mai putin statul in frig. Bai fratilor, mai pe romaneste... ma c..c pe mine de frig.....Dati-mi ceva sfaturi de echipament(haine, bocanci) calduros...firme de calitate...etc...Multumesc.
bogdanBT
Membru important
 
Mesaje: 131
Membru din: 09 Apr 2010, 23:04

Re: Haine calduroase

Mesajde Rachie pe 29 Noi 2022, 08:10

am aceiasi problema dupa ce am slabit 30kg ...

1. talpic incalzit ori pe acumulatori ori de unica folosinta de la Decathlon sau de pe net
2. vesta cu incalzire la baterie externa
3. exista si izmene si bluza de corp cu incalzire si baterii externe daca e -10 afara
4. plicuri de incalzire de la Decathlon de bagat in buzunare pentru maini
le am pe toate si rezist.

daca iti da mana sa dai pe bocanci 1.500+ ron se gasesc cu acumulator inclus pe caramb

cam toate tin maxim 6 ore

succes !
Rachie
Membru important
 
Mesaje: 240
Membru din: 17 Feb 2009, 16:03

Re: Haine calduroase

Mesajde tehărău pe 29 Noi 2022, 20:38

Ba uscatilor! Tremurati, că asta meritați! :) :-\
Cum dracu ați slăbit mă, că la mine se pune și dacă respir!
Băgați ma la termos niște fiertura cu scorțișoară și iese fum din voi.cum o fi frate sa reușești sa dai jos?...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Haine calduroase

Mesajde Rachie pe 30 Noi 2022, 09:52

tehărău scrie:Ba uscatilor! Tremurati, că asta meritați! :) :-\
Cum dracu ați slăbit mă, că la mine se pune și dacă respir!
Băgați ma la termos niște fiertura cu scorțișoară și iese fum din voi.cum o fi frate sa reușești sa dai jos?...



eu cu nutritionist .... scump cam cat un helix cu tot cu o luneta buna si 7 luni de mancat 90% legume si 10% carne fiarta sau f slaba

foarte multe plusuri de care se bucura mai ales nevasta si un singur minus .... ca si colegu, ma cac e mine de frig la 10 grade afara
Rachie
Membru important
 
Mesaje: 240
Membru din: 17 Feb 2009, 16:03

Re: Haine calduroase

Mesajde tehărău pe 01 Dec 2022, 02:37

Acum pe bune, felicitări amândurora! Mare voință!
Eu m-am dezumflat (figurativ) când am auzit de nutriționist. Păi n-am ascultat eu de tata (și-mi dădea mâncare), și sa ascult de ăla?!!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Haine calduroase

Mesajde biriuck pe 01 Dec 2022, 13:46

In ce hal au ajuns vanatorii! Nu cu mult timp in urma nu suferea nimeni de frig, totul se rezolva cu o gura de "ceai" cu piper din termos :lol:
Daca terenul iti permite, merge solutia cu haine cu acumulatori. Eu as folosi doar la panda pentru ca in stand nu am probleme (drept e ca sunt cam gras). Daca se prefigureaza o goana cu asteptat in vreun fund de izvor la -5-10 grade timp de 2 ore, mai simplu e sa ridici mana voluntar pentru goana.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Haine calduroase

Mesajde bogdanBT pe 03 Dec 2022, 12:47

Cand eram de 135 kg, umblam in tricou la 0 grade si uneori transpiram :D :D :D .....acuma s-a schimbat ecuatia...N-as vrea sa- ma dau pe chestii electrice(am auzit ca creeaza ceva dependenta)...Ma gandeam la firme de top...Harkila, Blaser...etc Merita investitia dpdv al confortului termic?
bogdanBT
Membru important
 
Mesaje: 131
Membru din: 09 Apr 2010, 23:04

Re: Haine calduroase

Mesajde Ghinda pe 03 Dec 2022, 13:03

Nu prea. Unele produse da, altele mai proaste ca alea din târg de la ruși. Uită-te la pinewood, ceva deerhunter.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Haine calduroase

Mesajde Rachie pe 03 Dec 2022, 14:27

bogdanBT scrie:Cand eram de 135 kg, umblam in tricou la 0 grade si uneori transpiram :D :D :D .....acuma s-a schimbat ecuatia...N-as vrea sa- ma dau pe chestii electrice(am auzit ca creeaza ceva dependenta)...Ma gandeam la firme de top...Harkila, Blaser...etc Merita investitia dpdv al confortului termic?


am costumul de lana de la harkila dar tot bag o vesta incalzita la acu sub el
https://harkila.com/en-ro/shop/hunting- ... et-1001207
https://harkila.com/en-ro/shop/hunting- ... =110126463

ar mai fi modelul Incinerator de la sitka dar e scump ca boala si cred ca e prea calduros la temperaturi pozitive
https://www.google.com/search?q=sitka+i ... e&ie=UTF-8

iarna blanda iti doresc !
Rachie
Membru important
 
Mesaje: 240
Membru din: 17 Feb 2009, 16:03


Înapoi la Vanzari echipamente, haine, accesorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate