Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 06:20

Daihatsu Rocky

Vanzari-cumparari masini de teren si autoturisme de ocazie

Moderator: the_mav

Daihatsu Rocky

Mesajde waidmannsheil pe 09 Mai 2018, 09:53

Salutare,

Un prieten vinde:

Daihatsu Rocky 1988, motor 2500cmc turbodiesel VM
Punti rigide cu diferential LSD spate;
Masina are revizuite articulatiile homocinetice, absolut toti rulmentii noi fata spate;
Conducte de frana, conducte de combustibil noi, arcuri spate Milner noi, amortizoare Sachs noi, tot ce inseamna simering punti fata spate noi (piese made in Japan), sasiu fara rugina si fara reparatii, bucse si cercei arc noi cu gresoare. Anvelope BF Goodrich AT au 15.000km. Masina a functionat doar cu lubrifianti si unsori Motul.
Radiator custom de aluminiu si sistem racire cu electroventilator cu 2 trepte.
Furtunuri radiator siliconice;
Faruri noi + stopuri spate originale noi (au costat 400 lei/buc)
Rampa proiector LED + doua proiectoare halogen;
Bullbar masiv taiat LASER si vopsit in camp electrostatic.
Motor cu injectoare restaurate acum un an respectiv duze noi bosch si reglare la Endor Diesel - masina nu scoate fum si nu consuma ulei. Dpdv mecanic functioneaza cum a facut-o fabrica.
Nu este o masina pentru oricine are personalitate si trebuie sa te obisnuiesti cu ea (destul de rigida) insa cu pricepere muta muntii din loc. Eu am fost la Ski cu ea, si la diverse evenimente gen trasee iarna sau trip dar nu am facut offroad extrem mai ales dupa restaurare.
Pret 4800 euro sau schimb cu Mitsubishi Pajero 3.2 autoutilitara, Duster + diferenta din partea mea
Contact: 0723.823.679
Poze: https://forum.club4x4.ro/showthread.php ... ky-2500-TD


Cu respect,
Paul D.S.
Waidmannsheil! ...etica si pasiune
Avatar utilizator
waidmannsheil
Membru important
 
Mesaje: 152
Membru din: 29 Aug 2009, 10:27
Locaţie: Bucuresti

Înapoi la Vanzari auto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Publicitate