Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 07:23

Oferta vanatoare mistret

Tot ce nu se incadreaza in categoriile de mai sus.

Moderator: the_mav

Oferta vanatoare mistret

Mesajde biriuck pe 21 Aug 2017, 12:29

AJVPS BUZAU organizeaza vanatoare colectiva in sistem pausal la specia mistret !
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/2017/08/21/765/
Imagine
Cum ? Doua zile, in sistem all-inclusive pentru grupuri de minim 5 si maxim 10 vanatori.
Cand ? 9-10 decembrie, 16-17 decembrie, 6-7 ianuarie si 20-21 ianuarie (datele suporta modificare doar in cazuri de forta majora (ex. : conditii meteo extreme).
Cine organizeaza ? AJVPS Bz va organiza vanatoarea pe fondurile gestionate.
Ce vanam ? Se poate impusca mistret mascul indiferent de varsta si trofeu, godaci si femele cu greutate de pana la 100kg. Nu se percepe nici un cost suplimentar pentru trofeu in schimb se penalizeaza cu 200 euro impuscarea femelelor mai mari de 100kg. Ne asteptam sa aducem pe tablou un nr de 15-20 mistreti la finalul celor 2 zile de vanatoare. Se pot impusca ca bonus sacali si vulpi in limita cotei alocate.
Cat costa? Pretul pachetului de vanatoare este de 900 Euro, TVA inclus
Ce primesc ? Sunt incluse in pret: cazare in camera dubla in pensiune cotata cu 3 margarete, 3 mese traditional vanatoresti pe zi (vor fi servite produse de vanat sau provenite din gospodariile localnicilor), miel sau purcelus la protap, bauturile non alcoolice (apa, suc natural, cola, fanta, etc), vinul casei, transportul in terenul de vanatoare.
Vreau sa ma inscriu! Inscrierile (detalii suplimentare) se fac la sediul asociatiei sau la telefon 0731357473 pana pe 1 noiembrie. Rezervarile se vor prelua in ordinea inscrierilor, pentru care se va achita un avans de 40% din costul total al vanatorii, platibil in 7 zile de la emiterea facturii.
Va lasam in continuare cu o serie de fotografii de la vanatorile din anii trecuti si de asemenea prezentarea locatiei de cazare.
https://www.facebook.com/umbralupului.ro/
Imagine
Imagine
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde bogus pe 21 Aug 2017, 12:47

cu drum cu tot 1000 euro un weekend... ieftin domnule, foarte ieftin, cam cat cotizatia pe vreo 3-4 ani la o asociatie :))
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ionutz_b pe 21 Aug 2017, 14:23

E inteleg ca pretul e pentru grup de 5-10 persoane.
ionutz_b
Membru activ
 
Mesaje: 117
Membru din: 04 Dec 2010, 12:07

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde yoghi pe 21 Aug 2017, 16:24

intelegi TU dar ei nu!

deci!
platesc 900E
beau si mananc doua zile ...impusc 3piese si plec acasa cu ele ?...sau carnea (preluarea carnii) se plasteste separat?
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde biriuck pe 21 Aug 2017, 16:53

bogus scrie:cu drum cu tot 1000 euro un weekend... ieftin domnule, foarte ieftin, cam cat cotizatia pe vreo 3-4 ani la o asociatie :))


Totul e relativ, @bogus :)
Sunt destui vanatori care practica acest gen de iesiri cu grupuri de prieteni. Vor "all-inclusive" pentru un weekend frumos si sunt dispusi sa plateasca chiar si mai mult ;)

Daca mie sau tie ni se pare scump atunci explicatia e simpla, "NU suntem in target!" :D
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde bogus pe 21 Aug 2017, 17:09

biriuck scrie:
bogus scrie:cu drum cu tot 1000 euro un weekend... ieftin domnule, foarte ieftin, cam cat cotizatia pe vreo 3-4 ani la o asociatie :))


Totul e relativ, @bogus :)
Sunt destui vanatori care practica acest gen de iesiri cu grupuri de prieteni. Vor "all-inclusive" pentru un weekend frumos si sunt dispusi sa plateasca chiar si mai mult ;)

Daca mie sau tie ni se pare scump atunci explicatia e simpla, "NU suntem in target!" :D

Eu nu am spus ca mi se pare scump ci ieftin, reciteste o data te rog ce am scris.... ei ca exista oferte asemanatoare supere hiper extre ieftine adica la 5-700lei de persoana asta e partea a doua =)) Iar ca acolo "all-inclusive" inseamna mult mai mult decat vinul casei e partea a treia =))
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde biriuck pe 21 Aug 2017, 17:36

Frumos, daca e ceva similar cu oferta asta dar la 5-700 lei, vreau si eu ;)
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde bogus pe 21 Aug 2017, 17:45

biriuck scrie:Frumos, daca e ceva similar cu oferta asta dar la 5-700 lei, vreau si eu ;)

le ai pe privat
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 22 Aug 2017, 08:35

E atat de relativ totul....
Avem un coleg forumist care a vanat 3 week-end- uri consecutive pe un fond "celebru:" de la noi si nu a tras vreun foc.
A platit 1500 euro/week-end (vineri-sambata si duminica) fara all-inclusive...
Si cate 1000 km dus-intors.

Mie imi pare un pret corect, daca fondul are bonitate.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde radubichis pe 22 Aug 2017, 09:53

Marcheting beton ,fond celebru ,merita fiecare cent . =))
Nu-i prost cine cere........
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde the_mav pe 22 Aug 2017, 09:59

Pai la aceste pachete de vanatoare nu se garanteaza vanatul :shock: :shock: ? Adica doar Regia si alte cateva asociatii (pe care eu le cunosc, probabil sunt si altele) garanteaza vanatul prin contract?!?!
Pentru ca totusi, mergand pe cele spuse de ventura, sa platesti banii cat pentru un pachet BUN de safari in Africa (cu tot cu logistica deplasare + trofee aduse), inclusiv sa pierzi si 3 weekenduri (cine plateste atat adauga si timpul la costurile totale :!: ) si sa nu tragi nimic, este destul de tragic si nu are legatura cu vanatorii, parerea mea... cu atat mai mult cu cat in cele spuse de ventura parea sa fie un fond "celebru".

Revenind la subiect, inteleg ca pachetul are 2 nopti de cazare (vineri-duminica); cazarea se face doar la cabana din foto ori sunt mai multe locatii de cazare? Care este suplimentul pentru camera single? Cat de accesibil este traseul pana la cazare si care este distanta de la un drum national/express? Pretul pachetului include: transportul in teren al vanatorilor; analizele sanitar-veterinare? Care este costul suplimentar / zi pentru extinderea pachetului? Ramane acelasi pret pentru vanatori straini (cu includerea documentatiei de vanatoare in RO)?

Multuemsc.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 22 Aug 2017, 10:01

Fondul pe care a vanat colegul nostru este undeva in centrul tarii (in secuime).
Este renumit fiinca organizeaza de multi ani goane cu rezultate spectaculoase.
Colegul nostru a avut doar ghinion (de 3 ori :D ).

PS: oferta din Buzau apreciam ca este corecta.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde radubichis pe 22 Aug 2017, 10:21

ventura scrie:Fondul pe care a vanat colegul nostru este undeva in centrul tarii (in secuime).
Este renumit fiinca organizeaza de multi ani goane cu rezultate spectaculoase.
Colegul nostru a avut doar ghinion (de 3 ori :D ).

PS: oferta din Buzau apreciam ca este corecta.

O fi corecta ,pentru cei care n-au timp de vanatoare ,n-au vazut mistret in viata lor si vor sa-si faca o poza cu un mistret impuscat de ei .Pentru mine ar insemna o mare risipa de bani si timp .
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 22 Aug 2017, 11:28

Exact ce spunea Daniel.
E vorba de targhet.
Dar sub nicio forma nu pot cataloga mult-putin pana sa cunosc fondul.
De asta am si spus "corect daca este bonitate".
Iar colegul de care vorbeam mai sus, prefera tipul asta de vanatoare si a vazut si impuscat mistreti cam cat noi doi la un loc.
Si-l cunosti ;)
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde biriuck pe 22 Aug 2017, 12:47

the_mav scrie:Revenind la subiect, inteleg ca pachetul are 2 nopti de cazare (vineri-duminica); cazarea se face doar la cabana din foto ori sunt mai multe locatii de cazare? Care este suplimentul pentru camera single? Cat de accesibil este traseul pana la cazare si care este distanta de la un drum national/express? Pretul pachetului include: transportul in teren al vanatorilor; analizele sanitar-veterinare? Care este costul suplimentar / zi pentru extinderea pachetului? Ramane acelasi pret pentru vanatori straini (cu includerea documentatiei de vanatoare in RO)?

Scopul anuntului este sa capteze atentia potentialilor vanatori interesati de astfel de pachete. Cei care chiar sunt interesati pun mana pe telefon si cer detalii suplimentare de la sursa.

Eu doar am dat o mana de ajutor unei asociatii la care sunt membru, publicand anuntul si aici. AJVPS Buzau nu este reprezentata de nimeni pe acest forum asa ca telefonul ramane singura modalitate de a afla aceste detalii suplimentare.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde pipabh pe 22 Aug 2017, 13:15

radubichis scrie:
ventura scrie:Fondul pe care a vanat colegul nostru este undeva in centrul tarii (in secuime).
Este renumit fiinca organizeaza de multi ani goane cu rezultate spectaculoase.
Colegul nostru a avut doar ghinion (de 3 ori :D ).

PS: oferta din Buzau apreciam ca este corecta.

O fi corecta ,pentru cei care n-au timp de vanatoare ,n-au vazut mistret in viata lor si vor sa-si faca o poza cu un mistret impuscat de ei .Pentru mine ar insemna o mare risipa de bani si timp .

+1 d-l Radu!
Nu va fie cu suparare dar este un pachet de vanatoare pt staini.
Doua nopti de cazare + mesele + deplasarea in teren nu au cum sa coste mai mult de 250 E fie 300 pe fiecare vanator!!
Un grup de 10 vanatori daca merg sa vaneze vor si ei sa vaneze! 15-20 mistreti in 2 zile de vanatoare? Putin d-le , putin! La 10 vanatori cu 20 mistreti in cele 2 zile iese mistretul: 6000 Euro / 20 = 300 euro mistretul la pausal!!!!! :shock:
Cam scump d-le , cam scump. (Strict parere personala!)
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde yoghi pe 22 Aug 2017, 16:43

yoghi scrie:.....

deci!
platesc 900E
beau si mananc doua zile ...impusc 3piese si plec acasa cu ele ?...sau carnea (preluarea carnii) se plasteste separat?


?
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde laurul pe 22 Aug 2017, 17:10

Cu doar un apel la numarul afisat, te lamuresti.
...cred ca e fara preluare...
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde biriuck pe 22 Aug 2017, 17:18

@yoghi, suna si afli detaliile. Eu din ceea ce am citit, nu am vazut nimic mentionat de carne, deductia logica pe care as face-o ar fi ca asta nu e inclusa.
@radubichis pachetul e pentru romani, nu e ieftin dar nici scump comparativ cu oferte similare. Cei 15-20 de mistreti sunt orientativi, am participat la catva vanatori in zone unde de regula se vaneaza cu strainii si iti zic ca eu am vazut 11 mistreti impuscati la o singura goana. Evident, depinde si de vanatori dar si de dinamica vanatorii.
Pretul calculat de tine, este pe cazul cel mai fericit pentru asociatie. Grupul minim este de 5, asta inseamna ca pretul obtinut de asociatie daca s-ar vana 20 de mistreti ar fi de 600E * 5vanatori/20 mistreti= 150E/mistret.
Adauga la cei 150E faptul ca nu platesti amenda pentru scroafe (decat pentru cele mari, mai usor de diferentiat) si ca pentru vier nu se plateste suplimentar, am fost in multe locuri in care pentru vierul ce depasea 16cm (!) incepea sa te arda la buzunar ;)

Daca nu va permiteti acest pachet sau daca nu aveti suficienti amici cu care sa organizati un astfel de weekend atunci puteti veni la vanatoare "normala" cu grupele, cu participare atat in stand cat si in goana (atat eu, cat si @teharau, va putem ajuta sa va orientati in goana :mrgreen: ), masa "festiva" cu ce isi aduce fiecare si pune la gramada pe iarba si cu un tablou ce va avea aproximativ 2-4 mistreti. Va costa doar 90 lei :D
==>asociatia are oferte pentru toate buzunarele.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 22 Aug 2017, 17:19

pipabh scrie:Cam scump d-le , cam scump. (Strict parere personala!)


Dupa cum spuneam, pentru unii este scump iar pentru altii nu.
Cui ii convine pachetul pune mana pe tel. si se programeaza.

Chiar nu vad de ce atatea discutii pe tema unui anunt.
La restaurant nu te tocmesti la ciorba.
Iti convine pretul => comanzi.
Nu iti convine.. te duci la altul...

Prin discutiile astea ii facem sa se simta prost pe cei care-si doresc si-si permit astfel de vanatori.
Avem dreptul asta?
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde tehărău pe 22 Aug 2017, 17:23

:)
Eu sunt ăla care ia apărarea... :)

Probabil că o să vă fac goană la aceste vânători rituale. Cu Calu, Ața și Acu. Gratis.

Acum vi se mai pare scump?!?

:D

PS. Dacă nici Buzăul nu e reprezentat pe forum...
PS. Și directorul are obiceiul să stea prin goane. Și o face bine. Păi astea costă, domnilor...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde liviur pe 22 Aug 2017, 17:58

Domnilor nu inteleg de ce va agitatia atât ?! Aveti oferte mai bune, e perfect, duceti-va acolo ! Se vor face goane numai în zone în care nu se vânează, nici macar un țap ! A pus un coleg o poza de la vânătoarea de 500 le- 20 de vânători cu 4 porci ! Cine isi doreste asa ceva, nu are decât !
Din cele 34 de fonduri ale AJVPS BUZĂU, doar câteva se încadrează sa ofere o asa vânătoare exclusivistă, dovada este faptul că nu se organizează decat 4 vanatori(× 2 zile).
Dar asa suntem noi, trebuie să carcotim ofertele altora...
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 831
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde Ghinda pe 23 Aug 2017, 11:25

Oferta este foarte buna!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde madalin122582 pe 29 Aug 2017, 13:52

Eu sunt chiar interesat. Sa vad daca mai gasesc cativa colegi. Nu-mi place sa vanez cu persoane pe care nu le cunosc
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde adrian matei pe 07 Sep 2017, 15:05

Oferta este foarte buna si ok din toate punctele de vedere si nu se adreseaza "carnatarilor" sau celor care calculeaza kg de carne la fiecare cent.
Marti si Miercuri am discutat cu dl Director Dragos si inca cateva persoane despre organizare si alte aspecte care trebuiesc luate in calcul la acest tip de vanatoare avand in vedere ca merg de foarte mult timp la astfel de vanatori.
Prin aceasta oferta se incearca o alta viziune asupra unui AJVPS si incercam sa ne aliniem si sa concuram cu asociatiile private care au o alta gandire,gestiune si viziune asupra unui fond de vanatoare
Pacat ca discutiile nu sunt constructive si normale ele ducand catre o mica "caterinca" de prost gust de aici reiesind faptul ca si viziunea asupra vanatorii este extrem de mica si foarte invechita(este o traducere exacta a postarilor si nu doresc sa jignesc pe nimeni chiar daca unii au postat doar de dragul da pune intr o lumina proasta aceasta initiativa)
Eu am distcutat cu grupul meu de prieteni si incercam sa facem rapid un grup de vanatori, am discutat si PVTV -ul pentru o emisiune pe aceasta tema si inca ne organizam.
Va asteptam cu drag la vanatoare
Multumesc colegilor pentru initiativa si ajutor
adrian matei
Nou membru
 
Mesaje: 24
Membru din: 31 Dec 2008, 22:23

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 07 Sep 2017, 18:59

:-bd
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde liviur pe 11 Sep 2017, 12:02

adrian matei scrie:Oferta este foarte buna si ok din toate punctele de vedere si nu se adreseaza "carnatarilor" sau celor care calculeaza kg de carne la fiecare cent.
Marti si Miercuri am discutat cu dl Director Dragos si inca cateva persoane despre organizare si alte aspecte care trebuiesc luate in calcul la acest tip de vanatoare avand in vedere ca merg de foarte mult timp la astfel de vanatori.
Prin aceasta oferta se incearca o alta viziune asupra unui AJVPS si incercam sa ne aliniem si sa concuram cu asociatiile private care au o alta gandire,gestiune si viziune asupra unui fond de vanatoare
Pacat ca discutiile nu sunt constructive si normale ele ducand catre o mica "caterinca" de prost gust de aici reiesind faptul ca si viziunea asupra vanatorii este extrem de mica si foarte invechita(este o traducere exacta a postarilor si nu doresc sa jignesc pe nimeni chiar daca unii au postat doar de dragul da pune intr o lumina proasta aceasta initiativa)
Eu am distcutat cu grupul meu de prieteni si incercam sa facem rapid un grup de vanatori, am discutat si PVTV -ul pentru o emisiune pe aceasta tema si inca ne organizam.
Va asteptam cu drag la vanatoare
Multumesc colegilor pentru initiativa si ajutor


Felicitari Adi ! Din pacate multi daca nu isi permit o astfel de vanatoare se apuca de injurat si aruncat cu noroi ! S-a intamplat atat pe Facebook cat si aici.
Sper ca un alt grup sa il fac eu cu cativa prieteni.
Numai bine
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 831
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde jon2004 pe 17 Sep 2017, 11:14

Este bine ca exista ajvps-uri care pot veni cu astfel de oferte . Membrii nu pot decat sa se bucure, pentru ca prin astfel de oferte ,se pot atrage venituri ce pot face ca , cotizatia sa raman la un nivel acceptabil pentru majoritatea membrilor vanatori . Am participat de doua ori la astfel de vanatori , tarifele erau in jur de 500-600 euro/doua zile de vanatoare , fara pachetul de cazare si masa inclus . Asta se intampla cu vreo 10 ani in urma .
Anii au trecut , au aparut fonduri noi , au aparut si mai multi vanatori care-si doresc astfel de partide de vanatoare .
Banuiesc ca s-au mai schimbat un pic treburile si prin ajvps-uri , pentru ca astfel de fonduri , cu potential mare , pe care se pot organiza partide de vanatoare cu tablouri de +20 , existau in multe asociatii dar se organizau partide de vanatoare doar pentru ”prietenii” conducerii asociatiei , cu beneficii doar pentru ”organizatori”. :D :D

PS . Exista sanse destul de mari , sa platesti 900 de euro si sa nu impusti nimic , la fel cum exista si varianta sa platesti 900 de euro si sa impusti 10 mistreti :D . Siti foarte bine ca la vanatoare , uneori , norocul face diferenta :D
Ultima oară modificat de jon2004 pe 17 Sep 2017, 11:15, modificat 1 dată în total.
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde jon2004 pe 17 Sep 2017, 11:15

.
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: Oferta vanatoare mistret

Mesajde ventura pe 27 Noi 2017, 17:44

Felicitări pentru organizare!
Am auzit doar lucruri bune despre cele 2 zile de vânătoare. 34 de mistreți cazuti la datorie în 5 goane, nu-i de ici de colea...
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Următorul

Înapoi la Vanzari diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Publicitate