Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:49

Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Corco pe 20 Mar 2013, 21:58

De ceva vreme ies in jurul Bucurestiului cu bracul pentru a se obisnui cu terenul, vanatul si asa mai departe. Cata vreme a fost zapada si vreme aspra afara am intalnit cativa iepuri si mi s-a parut normal sa nu gasesc pasaret. De cand vremea s-a incalzit ma asteptam totusi sa gasesc ceva fazani, ceea ce nu s-a intamplat decat o singura data . Stie cineva unde pot gasi locuri cu fazani, pentru a se obisnui cainele cu ei? De preferinta la iesirile din sectorul doi, dar ma deplasez si in alta zona daca e cazul.
Corco
Membru important
 
Mesaje: 145
Membru din: 06 Ian 2012, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Dima pe 21 Mar 2013, 08:39

Sunt multe zone unde ii poti gasi, numa sa-i cauti. In perioada asta, in functie de ora, ii poti gasi in locuri nebanuite, de la marginea soselei asfaltate pana in gradinile gospodarilor.
Numai ca, atentie, vei intra deindata in conflict cu gestionarul fondului pe care te vei afla.
Dima
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 28 Oct 2005, 13:02
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Kristi pe 21 Mar 2013, 08:51

Dima scrie:Sunt multe zone unde ii poti gasi, numa sa-i cauti. In perioada asta, in functie de ora, ii poti gasi in locuri nebanuite, de la marginea soselei asfaltate pana in gradinile gospodarilor.
Numai ca, atentie, vei intra deindata in conflict cu gestionarul fondului pe care te vei afla.

De ce v.a intra in conflict cu gestionarul ? Incalca vreo lege ?
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Marius pe 21 Mar 2013, 08:56

Corco scrie:De ceva vreme ies in jurul Bucurestiului cu bracul pentru a se obisnui cu terenul, vanatul si asa mai departe. Cata vreme a fost zapada si vreme aspra afara am intalnit cativa iepuri si mi s-a parut normal sa nu gasesc pasaret. De cand vremea s-a incalzit ma asteptam totusi sa gasesc ceva fazani, ceea ce nu s-a intamplat decat o singura data . Stie cineva unde pot gasi locuri cu fazani, pentru a se obisnui cainele cu ei? De preferinta la iesirile din sectorul doi, dar ma deplasez si in alta zona daca e cazul.


Grea problema. Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu catelul meu cel tanar.
Sezoanele trecute a fost nu bine, ci grozav. Foarte multe potarnichi si suficienti fazani.
Iarna trecuta a fost catastrofala pentru vanat. Din cauza zapezii au murit aproape toate potarnichile si fazanii au fost grav loviti de vanatoare, braconaj si zapada. De populat nu s-a populat.
Eu imi pun sperante in antrenamentul pe prepelite, cand or veni....
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Dima pe 21 Mar 2013, 09:17

@Kristi
Nicidecum, numai ca se poate invoca oricand ca plimband cainele deranjezi vanatul, ceea ce este absolut corect. Urmeaza perioada de cuibarit si fatari.
In alta ordine de idei, am intalnit in jurul capitalei f multi proprietari ai caselor noi construite care considera absolut normal sa-si plimbe cainii pe camp, amuzandu-se cand salta vreun iepure sau vreo pasare. Acestia sunt mult mai multi decat vanatorii care isi scot cainii in extrasezon, iar in sezon unii dintre ei sunt gata sa sune oricand la 112 si chiar o fac.
Dima
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 28 Oct 2005, 13:02
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Kristi pe 21 Mar 2013, 09:35

Atata timp cat nu exista lege care sa interzica plimbarile cainilor pe camp ...este egal cu zero ce spune gestionarul sau paznicul ...numai daca plimba un caine , gen ogar ! Sa nu mai spun ca ...sunt pline campurile de maidanezi care numai cu vanat se hranesc ...sau constituit deja in haite !! ...si care nu mai deranjaza pe nimeni si nu se iau niciun fel de masuri pt combaterea lor !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Dima pe 21 Mar 2013, 09:49

@Kristi
Nu esti singurul care sustine aceasta opinie, intemeiata de altfel. Eu am relatat fapte pe care le-am intalnit.
Dima
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 28 Oct 2005, 13:02
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Corco pe 21 Mar 2013, 11:58

Asta iarna, cand era zapada, am intalnit un paznic, dar a fost foarte civilizat. M-a intrebat doar ce fac pe camp, i-am spus ca incerc sa invat cainele cu mirosuri, l-am intrebat daca este interzis si mi-a raspuns ca doar vroia sa stie ce fac acolo. Ceea ce mi se pare foarte corect, mai ales ca a fost foarte civilizat. Nu sunt genul care sa caut conflicte, asa ca sper sa ma descurc daca apare paznicul, mai ales ca legea nu-mi interzice, asa ca nu vad ce sa-mi faca politia odata solicitata la 112. Multumesc oricum de atentionari. Pana sa apara prepelitele mai este ceva, asa ca sper in continuare sa gasesc fazani. Am cautat sa ma indepartez de localitati, tocmai pentru ca banuiesc ca acolo unde sunt haite intregi de caini hoinari, vanatul nu abunda, dar nu prea am avut succes. Am sa caut in continuare, deoarece vreau sa scot cat mai des cainele in teren.
Corco
Membru important
 
Mesaje: 145
Membru din: 06 Ian 2012, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 21 Mar 2013, 12:09

Un loc foarte bun cu vanat adecvat,am eu in Popesti Leordeni..mi ar face placere sa ne vedem cat mai multi..am fazan,iepure si potarniche(90 bucati bagate de mine)..este liniste si zona super ok,din toate punctele de vedere..eu aici imi antrenez cainii.. :D
Prepelita vine destul de devreme,pe 15 mai intotdeauana am auzit o..
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde traian72 pe 21 Mar 2013, 14:05

Salutare,
Cristi la care parte din Popesti te referi? Locuiesc acolo si mai ies si eu in parte cu viile dinspre Berceni.
Anul trecut am avut o intilnire nu tocmai amiabila cu paznicul AVPS Lunca pe partea dinspre CET Sud, care la inceput crezind ca am sa incep sa tremur ma amenintat cu 112, cu nume de salariati de la arme, dupa care a sunat la asociatie. S-a terminat ok pana la urma ne gasind nici un temei legal ci doar moral si etic vanatoresc (cuibaritul si fatarile de primavara) sa ma roage sa plec. Ma gandesc oare unde ar trebui sa scoatem cainii daca nu in terenurile unde mai exista inca vanat? O sa ajungem sa postam prepelite pe sub banci prin parc :evil: ca sa pregatim cainii pentru sezonul urmator.
traian72
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 09 Feb 2009, 23:11

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 21 Mar 2013, 16:53

Salut,eu stau pe Viilor(langa macelaria primarului),fac 50 metri pana intru in fond,eu nu am vazut in 3 ani,nici urma de paznic..iar daca vine,nu are ce sa faca..decat sa imi dea banii pe potarnichile care le am bagat eu :lol: :lol: :lol: ,ca am si filmat cand le am bagat,asta asa ca sa fie..
Daca e ceva da mi un tel...
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde yoghi pe 21 Mar 2013, 19:15

Vezi ca filmarea aia poate aduce necazuri (tie) .Mai ales daca nu esti de la Lunca. Ai luat aprobare de la asociatie sa populezi terenul cu pasari "''neomologate"".??
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3753
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde bogdan_daniel pe 21 Mar 2013, 20:24

Vorbesti serios? sau doar asa in spirit de gluma?
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde wachtelfeld pe 21 Mar 2013, 20:44

E JALE MARE CU VANATUL !!!
Niciodata in 20 si ceva de ani de iesit cu cainii pe campuri nu am vazut asa ceva... :( :( :(
Din punctul meu de vedere ar trebui oprita vanatoarea complet la fazan, iepure si potarniche, cel putin un an, altfel riscam cel ,putin aici in sud ,sa ramanem fara.
Poate nu ar fi complet lipsit de sens sa ne organizam cei cu caini si sa incercam sa concesionam o suprafata de teren de la o asociatie de vanatoare ce are terenuri aproape de Bucuresti si sa incercam sa ne 'construim' noi o zona cu vanat de care sa avem grija, unde sa ne putem antrena cainii. Ce ziceti ?
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde Kristi pe 22 Mar 2013, 09:31

Cred ca e singura solutie reala...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 22 Mar 2013, 10:24

Da??mi au scapat potarnichile din cusca :lol: :lol:
Cred ca mi ar multumi,cu varf si indesat,nu cred ca ar avea de ce sa se supere...
Daca gandim rational,desigur..
Ar fi bine sa se opreasca vanatoarea,iar cei ce au posibilitati sa populeze cu vanat fondurile :roll:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde armi pe 31 Mar 2013, 11:40

se mai organizeaza ceva?
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 31 Mar 2013, 15:19

Cine??Unde??/
Eu v am spus...la mine in Popesti se poate antrena cainii...astept telefoane.. :)
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde dany_hunter13 pe 02 Apr 2013, 21:19

Am aceiasi problema cu locul unde sa scot bracul la lucru...aveam un loc in zona cernica dar nu mai gasesc absolut nimic si iesirea a devenit plimbare pe camp ceea ce nu e bine deloc.
Cu siguranta o sa apelez la bunavointa lui Kris01 pt ca este si o zona aprope de mine si mai ales dk gasim si ceva vanat pt cateva areturi ale cainelui ar fi o treaba foarte buna.
dany_hunter13
 
Mesaje: 16
Membru din: 28 Aug 2012, 11:42

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 03 Apr 2013, 08:09

Cateva filmari din data de 1 si 2 aprilie..
Vreau sa va spun ca am ramas uimit cate potarnichi sunt aici la mine,fazan si iepure nu mai zic,de ce oare?? :) :)
Aret la cocos de fazan...
http://www.youtube.com/watch?v=SA8YbwNEzMc

Aret la potarniche...
http://www.youtube.com/watch?v=RixhIHr4 ... e=youtu.be

Aret la cocos de fazan...
http://www.youtube.com/watch?v=pC-2-uycPx0

Aret la potarniche...
http://www.youtube.com/watch?v=u5gigAzIG64
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 03 Apr 2013, 10:46

Si tot ieri,dupa un filaj de 500-600 metri,aret la

Cocos de fazan
http://www.youtube.com/watch?v=oMER9I-L ... e=youtu.be

Potarniche
http://www.youtube.com/watch?v=isQG8yRZac4
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 09 Apr 2013, 09:45

Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 10 Apr 2013, 19:55

Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde blackcrotal pe 11 Feb 2014, 09:21

Salut,
Ori am inebunit eu , ori am inebunit eu :
- Pui de brac fara pedigree: 200-350 euro; din parinti scosi la vanatoare . Hm deci din start este vorba fie de parinti care nu au drept de monta fie de urmasi cu ceva hibe fata de standard .
- pui cu pedigree: 500 euro - 1200 euro; deci au pedigree dar inca nu au examen de aptitudini si poti sa fi sigur numai de faptul ca genetic este ok. Dar descendenta nu este suficienta ca sa defineasca un pui bun pentru vanatoare . Atentie , eu nu ma gandesc sa fac dintr-un caine o "mina de aur" prin vanzare de pui dar nici sa dai 1000 euro pe un caine de 6 saptamani si sa constati la 6 luni ca se sperie de pusca sau nu vrea sa intre in apa cat ar fi el din punct de vedere genetic de ratar.
Sincer , mi se par preturi exagerate.
Asi fi curios cat costa in Ungaria un pui de Vijla din parinti cu drept de monta ( acolo dreptul de monta se obtine numai dupa ce are note maxime la toate probele inclusiv la lucru in teren ).
Respect
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 12 Feb 2014, 15:40

da,blackcrotal nu te pune nimeni sa cumperi,daca tot faci referire la mine,si nu stii cum sa spui :lol: :lol:
imi dau seama in primul rand,ca nu ai caine de vanatoare si nu stii ce inseamna,de cat timp si bani,ai nevoie sa formezi un caine de vanatoare..
si logan ul este masina,nu doar mercedes ul :lol: :lol: :lol: :lol:
eu unul imi selectez clientii cand este vorba sa vand un caine de vanatoare,din canisa mea...prefer sa tin 50 de DD,decat sa i dau pe nimic,si la oameni care habar nu au de vanatoarea cu caini...este foarte greu sa ajungi la un nivel cu cainii,sa investesti foarte multi bani in ei,si sa ii dai pe nimic...oricum pt mine cainii de vanatoare sunt o pasiune nu o afacere...am bani,din alte activitati comerciale,si sunt sigur ca nu am cum sa imi scot banii dintr o serie de pui,maxim 2 care am sa le fac cu DD...am vazut multe ghioarle de caini de vanatoare,asa ca nu am de ce sa imi impuna cineva,cat sau cum sa imi vand cainii..
vulpea cand nu ajunge la struguri,spune ca sunt acrii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde blackcrotal pe 12 Feb 2014, 20:04

wachtelfeld scrie:E JALE MARE CU VANATUL !!!
Niciodata in 20 si ceva de ani de iesit cu cainii pe campuri nu am vazut asa ceva... :( :( :(
Din punctul meu de vedere ar trebui oprita vanatoarea complet la fazan, iepure si potarniche, cel putin un an, altfel riscam cel ,putin aici in sud ,sa ramanem fara.
Poate nu ar fi complet lipsit de sens sa ne organizam cei cu caini si sa incercam sa concesionam o suprafata de teren de la o asociatie de vanatoare ce are terenuri aproape de Bucuresti si sa incercam sa ne 'construim' noi o zona cu vanat de care sa avem grija, unde sa ne putem antrena cainii. Ce ziceti ?


Buna idee si pentru si eu m-am gandit mai de mult la asa ceva asi propune sa ne gandim si la niste zone unde agricultura este aproape inexistenta si exista suprafete de teren mari si ceva paduri mai mici si ceva apa.

Si ar trebui sa ne si intalnim sa discutam aceste lucruri.
@wachtelfel faci o propunere ceva ? cautam si corn de vanatoare pentru ca sa onoram intalnirea ?
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde blackcrotal pe 12 Feb 2014, 20:49

hunterkris01 scrie:da,blackcrotal nu te pune nimeni sa cumperi,daca tot faci referire la mine,si nu stii cum sa spui :lol: :lol:
imi dau seama in primul rand,ca nu ai caine de vanatoare si nu stii ce inseamna,de cat timp si bani,ai nevoie sa formezi un caine de vanatoare..
si logan ul este masina,nu doar mercedes ul :lol: :lol: :lol: :lol:
eu unul imi selectez clientii cand este vorba sa vand un caine de vanatoare,din canisa mea...prefer sa tin 50 de DD,decat sa i dau pe nimic,si la oameni care habar nu au de vanatoarea cu caini...este foarte greu sa ajungi la un nivel cu cainii,sa investesti foarte multi bani in ei,si sa ii dai pe nimic...oricum pt mine cainii de vanatoare sunt o pasiune nu o afacere...am bani,din alte activitati comerciale,si sunt sigur ca nu am cum sa imi scot banii dintr o serie de pui,maxim 2 care am sa le fac cu DD...am vazut multe ghioarle de caini de vanatoare,asa ca nu am de ce sa imi impuna cineva,cat sau cum sa imi vand cainii..
vulpea cand nu ajunge la struguri,spune ca sunt acrii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


upss , nu ma-m referit in mod explicit si nici neexplicit la tine asa ca . . . ti-ai pus sau scos tichia fara motiv . Dar m-ai facut curios si m-am uitat pe site-ul tau dar nu prea ma vazut mercedesuri pe acolo .
Daca vrei sa discutam despre cati bani... efort ... dragoste pui in educatia cainilor tai o facem cu toate ca nu este un subiect care sa ma intereseze asa cum nu ma intereseaza de ce consideri ca dai cainii pe minic atunci cand ceri 200 - 300 euro pe un caine fara pedigree dar iti doresc sa ai cati mai multi ... clienti care sa-ti cumpere cainii.

Ai dreptate , acum nu am caine dar primul brac de vanatoare adevarat eu l-am vazut si m-am jucat atunci cand parintii tai erau probabil de varsta mea. Eu nu am dresat caini ( cat de mult imi displace cuvantul "dresaj" nici nu-ti inchipui ) dar am educat propriul caine de paza si insotire si eu am fost foarte multumit de el si nimeni nu s-a plans de el. Mai mult, l-am dus la un concurs cu toate ce nu aveam pedegree pentru caine atunci cand avea pana intr-un an si a iesit pe locul 5 din 10 . Arbitrul care a arbitrat grupul de juniori Dobermani mi-a spus dupa concurs ca este pacat ca nu are cainele pedigree dar oricum pe mine nu m-a interesat sa fac o afacere din asa ceva.
Asta nu inseamna ca am ceva impotriva dresorilor de caini sau detinatorilor de canise .

Oricum ca sa puteti dormi linistit pe mine nu ma intereseaza deocamdata BRACUL ca si caine ( sper ca-mi dati dreptul sa ma intereseze sau nu o anume rasa de caini ) si cainii mei eu fac eforturi si mii educ singuri asa cum stiu eu.
In felul acesta am sa ma injur numai pe mine daca cainele o sa greseasca stiut fiind faptul ca greselile pe care le face un caine sunt oglinda dresorului.
Va doresc succes in afacerea dvs ,
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde hunterkris01 pe 12 Feb 2014, 21:30

Iti furi caciula singur,ai reprodus exact ce scria pe site ul meu!!!
Nu ma intereseaza persoana ta,de nici un fel dar daca comentezi aiurea in tramvai,trebuie sa iti insusesti si criticile ca atare,in mare parte am avut dreptate...m am saturat de tot felul de habarnisti care isi dau cu parerea despre cainii de vanatoare sau vanatoare,ei neavand nici caini,nici nu sunt vanatori....acum cred ca ai inteles mesajul cum trebuie,iar aici pun punct discutiei intre mine si tine,ca am alte treburi mai importante de facut :lol: :lol:
PS:te ai bagat ca musca in lapte!!!
Citeste despre ce topic este vorba,si vezi cum ai batut campii,vis a vis de persoana mea,care nu cred ca ne cunostem,deci o seara buna sa ai!!!
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde blackcrotal pe 12 Feb 2014, 23:09

hunterkris01 scrie:Iti furi caciula singur,ai reprodus exact ce scria pe site ul meu!!!
Nu ma intereseaza persoana ta,de nici un fel dar daca comentezi aiurea in tramvai,trebuie sa iti insusesti si criticile ca atare,in mare parte am avut dreptate...m am saturat de tot felul de habarnisti care isi dau cu parerea despre cainii de vanatoare sau vanatoare,ei neavand nici caini,nici nu sunt vanatori....acum cred ca ai inteles mesajul cum trebuie,iar aici pun punct discutiei intre mine si tine,ca am alte treburi mai importante de facut :lol: :lol:
PS:te ai bagat ca musca in lapte!!!
Citeste despre ce topic este vorba,si vezi cum ai batut campii,vis a vis de persoana mea,care nu cred ca ne cunostem,deci o seara buna sa ai!!!


Eu ti-am vorbit mult mai frumos decat meriti desi tu te-ai luat ca scaiul de mine. Vad ca vrei sa continui discutia ca la coltul blocului din Ferentari . Daca nu te potolesti am sa-ti raspund asa cum meriti. Pastreaza mesajele pentru familia ta sau pentru cei de-o seama cu tine daca nu vrei sa-ti raspund asa cum defapt meriti.
Daca vrei neaparat scandal spune si vin pe forumul tau sa-ti fac atmosfera pe care o meriti.
Sa nu ai impresia ca sperii pe cineva cu aerele tale.
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Locuri cu vanat in jurul Bucurestiului

Mesajde scirocco pe 13 Feb 2014, 08:52

Domnilor,va invit sa va temperati orgoliile si struniti-va bidivii. Va avertizez ca sunteti off-topic si de aceea va rog sa puneti punct aici.

@hunterkris01
Esti cam agresiv si impulsiv, las-o mai moale ca doar nu te-a injurat nimeni.Pastreaza decenta in exprimare si totul va fi bine.

@blackcrotal
De asemenea,iti recomand sa pastrezi o linie calma si sa nu raspunzi "asa cum merita",pentru ca in situatia in care cineva, depaseste limitele bunului simt, are cine sa-l "urecheze".

Nici macar nu s-a inchis sezonul si va sare deja tandara din nimic. :roll:
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori

Publicitate