Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:33

FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde StaicuCornel pe 13 Sep 2013, 08:36

Mi s-a furat in noaptea de 12-13 septembrie o catelusa JAGD TERRIER din zona Soseaua Chitilei, Bucuresti. Raspunde la numele de LARA, are o galma pe membrul inferior drept si latratul foarte ascutit. Va rog din suflet cine o gaseste sa sune la numarul 0766463288.
StaicuCornel
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2013, 08:29

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde bogdanel pe 13 Sep 2013, 09:44

StaicuCornel scrie:Mi s-a furat in noaptea de 12-13 septembrie o catelusa JAGD TERRIER din zona Soseaua Chitilei, Bucuresti. Raspunde la numele de LARA, are o galma pe membrul inferior drept si latratul foarte ascutit. Va rog din suflet cine o gaseste sa sune la numarul 0766463288.



salut!
SFAT!
DACA ai cont pe FBook, posteaza acolo! Eu am "primit" un brac intr-o sambata si duminica am vazut poza lui pe FB-caine pierdut, luni a ajuns la stapanul lui.
Era un brac sarmos de ~2 ani, extraordinar de frumos si scos in teren. Eu am blamat mult timp Fbookul, dar uite ca este si el bun la ceva:).
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde salus pe 13 Sep 2013, 10:39

Mergi la adaposturile de caini!!! de cateva zile au inceput hingherii sa fie foarte activi!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde liviur pe 13 Sep 2013, 12:15

salus scrie:Mergi la adaposturile de caini!!! de cateva zile au inceput hingherii sa fie foarte activi!

Pai crezi ca au sarit hingherii gardul omului si i-au luat cateaua din cotet ?? :shock:
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 819
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde StaicuCornel pe 13 Sep 2013, 17:47

Am postat pe FB pe toate grupurile posibile... O sa mergem incepand de luni si la adaposturi, macar sa lasam poza cu cainele, in cazul in care apare... Am lipit si afise, am postat anunturi si pe alte site-uri cu cani... Am facut tot ce am putut. O aveam de 8 ani, era un membru al familiei
StaicuCornel
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2013, 08:29

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde Donbazil pe 13 Sep 2013, 23:07

Sal'tare!
Imi pare rau.
Am vazut anuntzul pus pe facebook de Sorin Flutur.
Sper sa ai noroc si sa o gasesti.
Avatar utilizator
Donbazil
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 03 Ian 2009, 21:25
Locaţie: Faget / Timis

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde StaicuCornel pe 14 Sep 2013, 23:03

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Acesta este anuntul de pe FB. Va rog, dati si voi SHARE. Va multumesc
StaicuCornel
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2013, 08:29

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde salus pe 16 Sep 2013, 08:02

In 99% din cazuri cainii pleaca singuri, unii se intorc altii se inhaiteaza si raman pe unde nu te astepti!!
Daca este furat.........ma indoiesc ca o sa il mai vezi!!!!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde StaicuCornel pe 16 Sep 2013, 08:43

Macar sa stiu ca a fugit si exista posibilitatea sa vina inapoi sau sa o gasesc la vreun adapost, dar ma indoiesc ca putut sa sara un gard atat de inalt. Stiu ca e putin probabil sa o mai gasim daca a fost furata, dar ma gandesc totusi ca e batrana si nu prea mai are ce face cu ea.
StaicuCornel
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Sep 2013, 08:29

Re: FURAT FEMELA JAGD TERRIER

Mesajde salus pe 17 Sep 2013, 15:14

Cainii de vanatoare se fura in general doar de vanatori sau cu complicitatea unor vanatori!!! incearca sa iti amintesti cu cine ai mers la vanatoare in ultima vreme si a vazut cateaua la lucru, cine ti-a propus un schimb.........., cumparare.........
Si mie mi-a disparut un caine si l-am gasit dupa 2 ani, intamplator la vreo 100 km distanta de casa la cumnatul unui "coleg" de grupa.
Din nefericire exista printre noi vanatorii si astfel de indivizi!!!
Sper sa ai noroc si sa o gasesti!!!!!!!!!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25


Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori

Publicitate