Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 13:05

caut dresor caini vanatoare

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

caut dresor caini vanatoare

Mesajde jaguar44 pe 07 Dec 2010, 23:35

cine are jagdterrieri in constanta?
m-ar interesa sa-i antrenez si eu pe cei doi ai mei,au 6 luni si as vrea sa-i invat la vanatoare ,tarc cu mistreti ,iesiri in grup cu alti caini cu experienta..multumesc anticipat.
Trebuie sa strângi pietrele ce ţi se aruncă; sunt începutul unui piedestal. (Hector Berlioz)
Avatar utilizator
jaguar44
Membru important
 
Mesaje: 214
Membru din: 04 Dec 2010, 20:52
Locaţie: constanta

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 07 Dec 2010, 23:50

ia legatura cu Ventura...cunoaste un dresor foarte bun in Constanta care -i dreseaza si lui cainii :wink:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde ventura pe 08 Dec 2010, 11:14

Rog un moderator sau un administrator sa-l tempereze pe Sorin Flutur.
In permanenta ma ataca fara motiv.
Frustrarile nu au ce cauta pe un forum.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 08 Dec 2010, 12:03

scuza-ma ventura...dar unde te-am atacat?...sau nu mai stiu eu limba romana....
se poate sa ne simtim noi toti atacati de motto-ul tau cu...
TI FAC IO PI TINI :oops:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde florin.t pe 08 Dec 2010, 13:40

@ventura

nu vad unde e atacul si de ce sari ca ars ... Daca stii un dresor bun recomanda-l, daca nu vezi-ti de treaba !

@ Doru Matei

Ai trei postari pana acum si in toate trei apar link-uri catre acelasi sit , ce sa credem ? Chiar nu stii sau e reclama mascata ?
florin.t
Veteran
 
Mesaje: 1227
Membru din: 10 Oct 2005, 09:06
Locaţie: malu' Crisului

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Vechio pe 08 Dec 2010, 14:10

sorin flutur scrie:...sau nu mai stiu eu limba romana....
...
TI FAC IO PI TINI :oops:
Ba samă că ăsta-i motivul :wink: .- doar ameninţare, nimic concret :lol: :lol:
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Ursus2006 pe 08 Dec 2010, 17:59

sorin flutur scrie:ia legatura cu Ventura...cunoaste un dresor foarte bun in Constanta care -i dreseaza si lui cainii :wink:


:lol: :lol: :lol: E tare de tot asta Sorine: tu nu te lasi si nepotu' Ventura " pune botu' la cascaval " , adica se oftica la fiecare postare a ta. :mrgreen: Eu, cand ma suparau copiii, imi luam jucariile si ma caram dracului in alta parte, sau plecam " acasa " unde eram "modelator" , adica shef mai pe romaneste prin alte parti . Chiar nu vreau sa scriu mai multe, deoarece " si " pe baiatul meu il cheama Stefan si nu doresc sa intru in polemici cu oameni cu care am stat la masa ! Am dorit sa bat saua, sa priceapa iapa ! :wink: :wink:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde wachtelfeld pe 08 Dec 2010, 18:58

Mai oameni buni,
Zau sincer, chiar nu pricep ce aveti cu Ventura.
Fiecare om greseste, la vremea aceea s-a facut tapaj suficient pe treaba asta, eu zic ca deja devine plictisitor.
Si-a invatat lectia, mai bine nu si-o invata date fiind conjuncturile de atunci....nimanui nu-i place sa fie inselat , Ventura A FOST INSELAT !!!
Pana la urma gravitatea consta in faptul ca exista printre noi si categoria asta de oameni, iar atentia spre ei trebuie sa se indrepte pana la urma , dar la noi la romani functioneaza proverbul "hotul cu un pacat si pagubasul cu o suta".
Ursus, chiar daca Ventura este moderator dincolo, zau chiar n-are nici un fel de importanta, este liber sa scrie oriunde vrea, atata vreme cat nu genereaza scandaluri, tensiuni si altele asemanatoare si pana una alta nu a facut nimic din cele enumerate.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Ursus2006 pe 08 Dec 2010, 19:18

Chiar asa, dracu' m-a pus sa scriu pe topicul asta ! Eu nu stiu cine l-a inselat pe Ventura ( sunt convins ca nu l-a inselat Sorin ), dar cand ii bagi definitiv pumnul in gura omului si-l banezi definitiv intr-un loc, macar lasa-l in Doamne iarta-ma in pace, nu-l mai cauta si prin alte parti. Eu chiar n-am avut nimic de impartit cu Ventura, mi-a fost simpatic de cand ne-am intalnit la Pitesti.
Gata, nu mai scriu la " caini " . Pe cuvantul meu !

P.S. Intodeauna mi-a placut circul, dar sa fie de buna calitate ! :wink:

E liber sa scrie unde doreste, diferenta este ca eu unde am scuipat, nu mai ling.
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 09 Dec 2010, 00:03

nu prea inteleg un lucru...eu nu pot sa-l citez pe ventura pe un forum unde el poate sa scrie...dar el poate sa scrie despre mine pe un forum unde eu sunt banat pe viata fara nici o atentionare, justificare sau altceva...si unde el este moderator :roll:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Vechio pe 09 Dec 2010, 06:51

Păi dacă stai în Arad, nu ţi se pare normal să fi Banat măi neam! :roll: :D .
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Kristi pe 09 Dec 2010, 10:08

Vechio scrie:Păi dacă stai în Arad, nu ţi se pare normal să fi Banat măi neam! :roll: :D .


Asta este super ! :wink: Cat despre acest subiect si eu sunt de acord ca s-a facut destul misto pe tema asta ...cred ca ar fi timpul sa ne mai si limitam ...ca daca o tinem asa ,,langa ''...cadem in derizoriu ...si nu mai are nici un farmec! :wink:. Pana la urma nu este nimic de ras , omul a fost de buna credinta , pacat de cel care nu a fost in stare sa-si tina cuvantul si de cei care l-au recomandat ! cred ca de ei ar trebui sa radem si sa facem misto :wink: ...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 09 Dec 2010, 11:03

asa e Kristi...e de plans nu de ras....
de aia tot repet eu insistent...ca o moara stricata...ca sa nu uiti Darie :!:
....daca am scris de Gabita pe vanatoare ca e minor si are caine de doua luni...si deja a ajuns dresor profesionist...sau de altii care nici macar nu au si nici n-au avut...si au devenit peste noapte profesori universitari de caini......tocmai asta a fost scopul....ca sa atrag atentia oamenilor sa nu puna botul la ce scriu indivizii pe forum...ca sa-i feresc de teapa...nu asta-i rolul militianului? :lol:
drept multam...banuri la greu...ca pentru un banatean neaos :D
...nu sunt paranoic sa cred ca are cineva un interes ascuns...
...parerea mea e ca este vorba de simpla si repetabila prostie mioritica :oops:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde ventura pe 09 Dec 2010, 15:39

@jaguar44, daca vrei sa asculti sfatul lui sorin flutur da-mi un PM si-ti trimit datele de contact ale celui amintit de el, dar te asigur ca flutur vrea doar sa faca misto de tine.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 09 Dec 2010, 17:49

omul a inteles mesajul...adica ideea ca trebuie sa deschida ochii...
totusi poti sa-i faci lipeala cu Gabi..de atunci si-o fi luat si doctoratul in caini...daca a avut multi sponsori ca tine :lol:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Kristi pe 09 Dec 2010, 20:18

sorin flutur scrie:omul a inteles mesajul...adica ideea ca trebuie sa deschida ochii...
totusi poti sa-i faci lipeala cu Gabi..de atunci si-o fi luat si doctoratul in caini...daca a avut multi sponsori ca tine :lol:

Mai bine ii oferiti numarul ...Korinei , ca ea era ....dealer-ul ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Si cum te convinge o femeie ...nu te cnvinge nici D-Zeu ... :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde cristian pe 09 Dec 2010, 22:34

ventura scrie:Rog un moderator sau un administrator sa-l tempereze pe Sorin Flutur.
In permanenta ma ataca fara motiv.
Frustrarile nu au ce cauta pe un forum.

Sau frustratii.
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde jaguar44 pe 09 Dec 2010, 23:37

daca subiectul propus e de misto ,atunci n-are rost sa mai insist..
Trebuie sa strângi pietrele ce ţi se aruncă; sunt începutul unui piedestal. (Hector Berlioz)
Avatar utilizator
jaguar44
Membru important
 
Mesaje: 214
Membru din: 04 Dec 2010, 20:52
Locaţie: constanta

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 10 Dec 2010, 02:18

Kristi scrie:
sorin flutur scrie:omul a inteles mesajul...adica ideea ca trebuie sa deschida ochii...
totusi poti sa-i faci lipeala cu Gabi..de atunci si-o fi luat si doctoratul in caini...daca a avut multi sponsori ca tine :lol:

Mai bine ii oferiti numarul ...Korinei , ca ea era ....dealer-ul ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Si cum te convinge o femeie ...nu te cnvinge nici D-Zeu ... :wink:

Korina a avut atati kurzhaari cati tine...si acelasi profesor....Korina stie despre caini...problema este ca a fost indrumata gresit...
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Kristi pe 10 Dec 2010, 04:46

sorin flutur scrie:
Kristi scrie:
sorin flutur scrie:omul a inteles mesajul...adica ideea ca trebuie sa deschida ochii...
totusi poti sa-i faci lipeala cu Gabi..de atunci si-o fi luat si doctoratul in caini...daca a avut multi sponsori ca tine :lol:

Mai bine ii oferiti numarul ...Korinei , ca ea era ....dealer-ul ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Si cum te convinge o femeie ...nu te cnvinge nici D-Zeu ... :wink:

Korina a avut atati kurzhaari cati tine...si acelasi profesor....Korina stie despre caini...problema este ca a fost indrumata gresit...

Nu stiu cati kurzhaari a avut Korina si nici nu ma intereseaza...nici ce stie si ce nu ...si nici daca am avut acelasi profesor sau nu ...poate dvs nu cunoasteti specificatie cuvantului dealer...eu am spus ca cei care au ajuns la Gabi...au fost indrumati de ea si nu ca ea ar fi fost chipurile , indrumata gresit ! :wink:
Cred ca ma apuc de desenat ...
PS Daca esti un om cu capul pe umeri ...cumperi de la fiecare persoana pe care o intalnesti in viata ...numai ce consideri ca este benefic pentru tine ...numai copii pot fi indrumati , sau ...da , mai pot si altii ! :lol:
Sau mai intalnesti si persoane de la care nu ai ce cumpara ... :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 10 Dec 2010, 09:39

jaguar44 scrie:daca subiectul propus e de misto ,atunci n-are rost sa mai insist..

sa ne ierti Jaguar44...dar cred ca nu stim nici un dresor in Constanta ...decat pe Gabi Radu...daca se pricepe la jagd...poate stie Ventura...eu nu stiu
..asa ca daca nu stim dresori in Constanta...mai glumim si noi ca baietii :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 10 Dec 2010, 09:45

@kristi...hai ca desenez eu...
Korina, Gabi si cu tine au avut profesor pe Mihai...cu ei nu i-a iesit aportul fortat...sper sa aiba mai mult succes cu tine :lol:
...si sper ca intelegi cand glumesc :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde Alin3006 pe 10 Dec 2010, 14:18

Probabil a fost linia genetica proasta Sorine...
Ma uit la sectiunea asta de caini si pentru meseria mea e foarte instructiva : cum poti sa umpli pagini intregi cu ...NIMIC.
Ce de orgolii in chinologia asta frate, ai spune ca e vreo miza de cateva miloane de euro la mijloc...de se starnesc oamenii in halul asta.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: caut dresor caini vanatoare

Mesajde sorin flutur pe 10 Dec 2010, 14:58

miza fix pix...cine-si imagineaza ca faci bani crescand caini de vanatoare se inseala....nu ma faceti sa-mi calculez ca sa vad cati bani cheltui din minus 25% :evil:
poate ca astia care cresc caini de companie la moda si le da resturi de la abator...dar nici aia...poate doar intermediarii...cei care aduc caini la comanda...orice rasa vrei...din Ungaria, din parinti campioni :oops:
nu cred ca de la asta se aprind discutiile....
problema principala este...poti sa-mi zici ce vrei de nevasta...dar daca ai macanit ceva de cainele meu...ai pus-o cu mine :lol:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad


Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate