Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 09:58

Cartea lui Mihai Burcescu

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde wachtelfeld pe 24 Iul 2019, 17:38

Pretul este acelasi, 80 lei.
Cine doreste ma poate contacta la nr.tel.0722257676. Multumesc pt i teres.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde Sly_Fox pe 24 Iul 2019, 18:56

biriuck scrie:@Sly si eu sunt curios cat costa.
Ultima a fost scumpa rau, o ora si ceva de mers prin traficul Bucurestiului+centura pana in campul cu prepelite in care si-a facut Mihai casa, o ora si ceva de mers pe camp dupa caini si un ceai din ceva balarii medicinale (dat tot de Mihai)

Nuuuuștiu' d'astea! :roll:
wachtelfeld scrie:Pretul este acelasi, 80 lei.
Cine doreste ma poate contacta la nr.tel.0722257676. Multumesc pt i teres.

Mulțumesc pentru răspuns!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde popaliviu pe 26 Aug 2020, 00:34

Bună seara, aș dori să cumpăr și eu cartea domnului dr. Burcescu.
Îmi poate spune cineva dacă aceasta este?:
https://cadourivanatori.ro/carte-dresaj ... vanatoare-


Mulțumesc.
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde Ghinda pe 26 Aug 2020, 06:53

Da Liviu. Aia este.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde popaliviu pe 26 Aug 2020, 07:36

Mulțumesc Mugurel. Am hotărât să îmi iau o Vizsla maghiară și aș vrea să o învăț ce trebuie pentru vânătoare, adică să învățăm împreună :). Și am înțeles că este bună cartea asta.
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde ventura pe 26 Aug 2020, 14:16

sorin flutur scrie:...niste spicuiri interesante...atat de interesante incat ma face sa banuiesc ca aceasta carte va fi cea mai buna carte care s-a scaris in limba romana...si de catre un roman....despre cainii de aret......Mihai...ai toata stima mea....


Probabil are dreptate initiatorul acestui topic.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde Ghinda pe 27 Aug 2020, 07:42

Atentie Liviu! Unele chestii din carte sunt aplicabile doar pe braci. Din astia caposi. Este experienta unuia care face din dresaj o competitie. Daca vrei doar vanatoare, pune accent pe relatia ta cu cainele. Nu il fa soldat!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cartea lui Mihai Burcescu

Mesajde popaliviu pe 27 Aug 2020, 23:43

:) Nu vreau să îl fac soldat Mugurel, dar vreau să citesc lucruri mai la general, să știu cum să lucrez cu el cât de cât, să citesc despre aport, despre aret. Generalități, dar vroiam dintr-o carte, că nu stă nimeni să îmi explice așa detalii. Și eu nu am mai avut
câini de vânătoare. Partea mai proastă este că o să îl țin în Austria momentan și stau la bloc... Dar o să îl scot sigur în pădure( câmp) zilnic. Noi sperăm ca in vara viitoare să ne acorde împrumut banca să ne mutăm la casă. Vânătoare deocamdată nu pot să fac aici, pentru că nu am permis de vânător în Austria, dar am întrebat dacă este valabil cel de România și mi-au zis că trebuie să îl traduc să verifice valabilitatea, deci sper când mă întorc din România în octombrie, traduc permisul și dacă îl acceptă, plătesc taxa aici și mă înscriu la vreo asociație ( trebuie să mă interesez mai bine cum stau lucrurile că nu cunosc vânători aici). Acum, să vedem ce-o fi ! Aștept cu răbdare.
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Anterior

Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate