Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 30 Mar 2024, 01:04

EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 20 Mar 2013, 07:35

dragos74 scrie:cristi eu am fost cu pointerul ala fara acte (nu vicecampionul) dar cand asteptai tu la camp il tineam in masina in tractorasul ala de suzuki samurai verde (era singurul)
si polemizam noi despre cum ar trebui sa organizeze examenele la camp cu sau fara fazani in cusca...
... spuneam eu ca am folosit fazan si fazanita in cusca pe camp si nici nu i-a interesat pe caini (2 pointeri si o bracita) care altfel rup la vanatoare :(

Aaaa...ok , scuze ! Acum am realizat ...am intuit gresit deoarece ai postat imediat dupa postarea lui @Ghinda !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 20 Mar 2013, 07:41

Uite , chiar daca deviez putin de la titlul topicului cer scuze si iti spun ...ce fac acum doua zile ...ma duc in teren cu doi prieteni si plantam doua prepelite de crescatorie ...punem cainii pe vant si hai spre ele ...stupoare niciun caine nu face aret . dar toti se duc perfect spre ele . Plecam dezamagiti ! A doua zi ma duc cu catelusa pe acelasi teren ( Terenul pe care le plantasem cu o zi inainte este in vecinatatea casei mele )...Ce crezi ca face catelusa mea ? Aret la locul unde cu o zi inainte fusese plantata una dintre prepelite ...iar unde fusese plantata a doua , se duce direct in acel loc , fara aret insa ! Deci !!?
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde hunterkris01 pe 20 Mar 2013, 09:23

Cristi,stii foarte bine,ca este diferenta mare,intre vanatul domestic,si cel salbatic...eu personal sunt de acord sa lucrez cu cainii mei,numai pe vanat salbatic sau congelat :roll:
In ceea ce priveste "examenul"de la Ploiesti,in sfarsit ati ajuns si voi la concluzia mea:nu se mai merita,pur si simplu isi bat joc de cainii nostri,implicit de noi...si banuiesc ca ati simtit si voi in final despre ce e vorba...la anul pe vremea asta,o sa fie Bocanescu arbiru si Manea concurent...interesele lor sunt de cu totul o alta natura..
La un caine care face aret,si 150 metri filaj ii dai nota 3 sau 4????
Despre ce vorbim?????
Nu vreti sa mai mergem si pe 30?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 20 Mar 2013, 12:14

ma io unul trebuie sa merg si pe 30 ca mai am nevoie de minim un arbitraj de standard si il bag cu ocazia asta si la TAN ... asa ca mie mi-ar placea sa mai veniti ca sa nu fiu singurul acolo... :lol: :lol:

in rest ambitiile si concurenta dintre voi crescatorii cunoscuti exista din todeauna si vor exista in continuare iar eu unul sigur nu stiu cum se misca treburile... :)
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 20 Mar 2013, 12:21

Kristi scrie:Uite , chiar daca deviez putin de la titlul topicului cer scuze si iti spun ...ce fac acum doua zile ...ma duc in teren cu doi prieteni si plantam doua prepelite de crescatorie ...punem cainii pe vant si hai spre ele ...stupoare niciun caine nu face aret . dar toti se duc perfect spre ele . Plecam dezamagiti ! A doua zi ma duc cu catelusa pe acelasi teren ( Terenul pe care le plantasem cu o zi inainte este in vecinatatea casei mele )...Ce crezi ca face catelusa mea ? Aret la locul unde cu o zi inainte fusese plantata una dintre prepelite ...iar unde fusese plantata a doua , se duce direct in acel loc , fara aret insa ! Deci !!?


sa fie al naibi daca mai inteleg ceva... :(

.... probabil o fi fost o chestie de reflex amintindu-si ca a fost ceva acolo cu o zi inainte mai ales daca deja sunt obisnuiti cu terenul ala unde ii antrenezi frecvent ...habar n-am :(

in cazul fazanilor de care spuneam tot asa s-au plimbat pe langa custile din nuiele (ca sa fie cat mai natural ... nu din plastic...) dar fara nici un fel de aret.

probabil ca e diferenta asa cum discutam si la ploiesti intre pasarile crescute in custi si cele crescute in voliere mai mari ''semiliber'' :!:
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 20 Mar 2013, 12:41

Dragos nu este vorba de ambitiile dintre noi ...e vorba de ambitiile arbitrilor care vor sa iasa in relief ca ei sunt foarte exigenti asa cum nu s.a mai vazut pana acum ...parca zici ca arbitreaza Kleemann.ul ! :lol:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde GSP pe 20 Mar 2013, 22:34

Kristi,la Kleeman,arbitrii nu cred ca vor sa fie asa de exigenti cum nu s-a mai vazut,insa stiu foarte bine ce sa vada,atat la caine,cat si la conducatorul acestuia.La noi....
Pentru Dragos74;avand atatea necunoscute in ecuatia asta,ati apelat vreodata la un profesionist?Cunoasteti situatiile cand un caine nu face aret la pasarile crescute sau tinute in custi si cand face?Am mai scris pe forum pe topicul "Brac ce nu sta in aret" daca imi amintesc bine si nu vreau sa ma repet si acum .Cineva a scris acolo ca nu toti cainii fac concursuri ca ai mei,insa vreau sa va spun ca ai mei fac vanatoare mai mult decat majoritatea cainilor dvs.la un loc.Examenele si concursurile le fac cu cainii doar pt. confirmarea asteptarilor mele fata de ei.Pe forumurile de vanatoare din tarile cu chinologie de vanatoare dezvoltata,forumistii schimba impresii despre lucrul cainilor proprii in diverse examene,apreciere vis-a-vis de alti caini etc,iar la noi exista doar cateva subiecte "senzationale":arbitrii sunt "intr-un fel",terenul "in alt fel".Eu sunt patit cu toate,daca vreti sa continuam la nesfarsit cu polemica asta in absenta.Daca ati avut nemultumiri de ce nu vi le-ati exprimat la momentul oportun,daca era ceva de spus in ziua examenului sau la momentul anuntarii rezultatelor era cazul sa o faceti,altfel treaba tipic romaneasca.Cand puteti sustine o chestie cu argumente solide,faceti-o oameni buni,ca nu va taie nimeni capul.Cine vreti sa va ajute acum pe toti cei nemultumiti,colegii de pe forum?Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit,nu am nimic cu nimeni,pe marea majoritate a celor dupa forum nici nu-i cunosc,dar haideti sa nu mai lansam topicuri doar asa ca sa ne aflam in treaba.Este un segment de forum adresat in special posesorilor de caini de vanatoare de rasa(cu pedigree),prea putin detinatorilor de caini care fenotipic/pe baza de tipicitate s-ar zice ca apartin unor rase sau altora si din acest motiv ar fi fost de dorit sa existe totusi un nivel al discutiilor pe masura.Nu zice nimeni ca o persoana care nu intelege o chestie legata de crestere,dresaj etc. nu trebuie sa intrebe,insa aici e plin de topicuri "caraghioase" si aici imi reamintesc topicul mai sus amintit "Brac ce nu sta in aret".Pentru ce e nevoie de topicul asta,pe cine ajuta o discutie despre un caine de peste un an care nu sta in aret(daca imi amintesc bine varsta cainelui),daca asta ar fi motivul interventiei mele pe acest forum v-as detalia,insa oricum discutiile de acolo mi s-au parut de doi lei.Mai intrebati si persoanele apte sa va ajute concret cand nu merge ceva.Cum credeti ca dintr-o discutie pe forum si acum nu ma refer la nimeni ca sa fiu bine inteles,o sa gaseasca cineva solutia daca partenerii de discutie sunt la acelasi nivel de pregatire.Prin eliminari succesive?Nu cred,poate dura ani si nu putini.Am incercat sa fiu cat mai sintetic,nu cred ca am reusit,dar asta e.Daca vreti sa-mi raspundeti in stilul tipic romanesc,nu va obositi.Exact ce v-am spus despre atitudinea dvs. fata de arbitraje,arbitrii,daca nu va convine ceva spuneti-o,dar fondat,argumentat,doar atunci vorbele au greutate.Si eu o sa particip in tara in curand cu unul din cainii mei si daca o sa ma nemultumeasca ceva,fiti convinsi ca o sa stie toata tara si nu numai(VA ASIGUR!).In final,va sugerez sa cereti informatii de unde trebuie si sa munciti foarte mult cu cainii dvs. dupa aceea.Multa bafta!
GSP
 
Mesaje: 8
Membru din: 04 Iun 2011, 13:20

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 21 Mar 2013, 07:52

Colegule , nici eu nu mai doresc discutii aiurea si de aceea nu iti raspund cu prea multe , te intreb doar cum ai ajuns tu la concluzia ca , cainii tai vaneaza mai mult decat toti cainii nostrii la un loc !!?? Stii tu doar cainii mei cat vaneaza , sau ai celorlalti colegi ? Nu ti se pare ca tu esti cel care arunca afirmatii nefondate !!
PS Daca urmareai atent ceea ce am scris eu personal , observai ca am fost singurul care am spus ca mie personal nu mi.a placut parcursul cainelui meu , ca daca mie mi.ar fi placut , fii sigur ca iesea scandal foarte mare ...dar nici nu pot trece peste anumite chestii vizavi de teren , organizare sau arbitrii ! Nu dau vina pe aceste trei amanunte , doar trag un semnal de alarma acolo unde consider eu personal ca trebuie ...am avut ocazia sa vad la lucru si arbitrii maghiari ... si arbitrii germani ...si arbitrii romani ...nu trebuie sa iesim noi mai mult in evidenta ca de noi suntem cei mai cei ! Cum sa.mi spuna un arbitru dupa parcursul unui singur traseu al cainelui meu ca ...sigur nu voi mai fi rechemat !! Ce as putea intelege eu din acest raspuns ? Ca am trecut testul cu Derby 3 ? Oare acel exigent arbitru roman nu stie regulamentul care imi ofera dreptul sa mai cer o runda , daca nu ma multumeste nota ? Cum este posibil sa ai trei ...repet trei caini la VJP si sa reusesti cu multe interventii sa termini parcursul cu toti cei trei caini in vreo 5 ore ...retine 5 ore !! Asta denota pentru mine ca acei arbitrii nu stiu sa arbitreze ...daca am urmarit alti arbitrii care in cinci ore au examinat cate 6, 7 cainii cu drum cu tot ...atunci clar ca la ai nostrii nu exigenta despre care discuta este cauza ... De ce sa te mai superi ca nu am stat pana la sfarsitul examinarii , care s.a terminat dupa orele 18.30 !! Deci colegule ...pana nu vezi ceva cu ochii tai si nu asculti cu urechile tale ...din fata calculatorului este simplu sa comentezi si sa spui aberatii ...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 21 Mar 2013, 08:02

Cu un lucru insa , sunt intrutotul de acord cu tine , te citez ...,,Kristi,la Kleeman,arbitrii nu cred ca vor sa fie asa de exigenti cum nu s-a mai vazut,insa stiu foarte bine ce sa vada,atat la caine,cat si la conducatorul acestuia.La noi....''

PS Nu stiu de ce , dar am senzatia ca ai incurcat putin si forumurile ... subiectul despre care spui ...Brac ce nu sta in aret , nu a fost pe acest forum ...sper sa nu te deranjeze prea mult remarca mea !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde wachtelfeld pe 21 Mar 2013, 11:18

http://www.facebook.com/#!/photo.php?v= ... =2&theater

Asa ceva trebuie sa se organizeze la noi vreo cativa ani, atat pt. arbitrii dar si pt. concurenti, inainte de orice alt concurs/examinare/testare.Aceasta este insa doar parerea mea.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde hunterkris01 pe 21 Mar 2013, 12:16

,Mare dreptate ai Kristi...numai cine nu a fost acolo,poate sa isi dea cu parerea in mod gresit..
Pacat ca se va pierde din punctul meu de vedere,caini foarte buni,cu un bagaj genetic deosebit si cu aptitudini foarte bune la vanatoare..problema mare la arbitrii nostrii,este ca nici nu iti spun,este ok aretul sau nu este ok???pt ca mai dreptul la rechemare..eu il vad ok pe aret,ei nu?!
Asa ca asta este..
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde adileafu pe 21 Mar 2013, 17:32

@Kristi, tu cu cine te certi, ca eu nu stiu cine este acest GSP care are probabil cel mai activ caine din Romania (doar vaneaza cat toti cainii nostri la un loc !!!!!!!!) dar i-l tine secret la fel ca si identitatea dumisale ?!
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 21 Mar 2013, 18:03

adileafu scrie:@Kristi, tu cu cine te certi, ca eu nu stiu cine este acest GSP care are probabil cel mai activ caine din Romania (doar vaneaza cat toti cainii nostri la un loc !!!!!!!!) dar i-l tine secret la fel ca si identitatea dumisale ?!

Adi , eu nu ma cert cu nimeni , doar mi.am spus punctul de vedere ...tot acest aspect ma intaratat si pe mine ...daca nici cainii mei nu sunt vanati , inseamna ca niciun caine nu mai este vanat ...si tot nu.mi permit sa spun ca , cainele meu vaneaza cat toti cainii la un loc !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 21 Mar 2013, 21:59

Pentru Dragos74;avand atatea necunoscute in ecuatia asta,ati apelat vreodata la un profesionist?


... nu stiam ca exista si la noi scoli de specialitate in acest domeniu unde se formeaza profesionisti :(

va rog frumos sa-mi recomandati si mie un profesionist acreditat care sa ma poata ajuta :wink:
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 21 Mar 2013, 22:11

una peste alta mie unul imi place cand vad atatia caini de vanatoare (nu doar de poza) la un loc ,si vanatori crescatori de caini de aret cu care poti sa schimbi o parere , un sfat etc... :wink:

asa ca daca ne revedem si pe 30 la ploiesti abia astept sa va demonstreze Dino al meu ce-i poate pielea in teren chiar daca e vorba doar de TAN si nu de vreun derby mai solicitant... :mrgreen:
...si chiar daca e vorba doar de un ''fenotip'' asimilat vreunei rase .... :twisted:
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde cybelle pe 22 Mar 2013, 07:59

Vezi ca al care rade la urma rade mai bine.. :mrgreen: ...
Chiar daca nu este vr-un Derby solicitant , Tan-ul este posibil sa te chinuie la maxim pe tine si catelul tau si asta din cauza lipsei de vanat.
Nu mai zic ca daca te arbitreaza intr-un canal plin de spini si nuiele....ia mult din avantajul pointerului la nas+viteza... :)

ps: Sunt curios sa spui cati din cei veniti pe 16-17 au mai venit si pe 30... :mrgreen:
Eu unul nu mai vin.
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1574
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde hunterkris01 pe 22 Mar 2013, 10:28

Te sustin,Ovidiu.. :lol: :lol:
Nici macar ca spectator,nu se merita :lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 22 Mar 2013, 22:14

pai si eu cui mai arat ce stie potaia mea ?? :?

poate ca nu se mai tine tot acolo si ne baga pe alta zona ....parca zicea cineva ca e un loc pe acolo cu mai mult fazan :wink:

apropo .... sezonul trecut am tot vanat cu el de-a lungul canalelor cu balarii prin balta ialomitei , si e obisnuit si cu deastea desi as prefera camp deschis pt. ''aspectul comercial''... :D

....poate va razganditi totusi... macar odata .... :mrgreen: ... ca si asa nu o sa mai fie nimic prin zona din ce-am vazut in program .
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 22 Mar 2013, 22:32

Eu , daca mai revizuiesc putin din problemele pe care le are cainele ...iti tin companie Dragos ! In primul rand trebuie sa ma multumeasca pe mine cainele ...nu ma intereseaza terenul sau arbitrii cu toate ca nu mi.ar displacea un teren mai bogat in vanat si arbitrii care sa nu.si mai doreasca sa iasa in fata si sa se autointituleze cei mai exigenti din lume !!
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 22 Mar 2013, 23:07

ei ...in sfarsit ganduri mai pacifiste.. :lol:

pana la urma trebuie sa o luam si un pic mai ca pe o distractie...
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 22 Mar 2013, 23:14

dragos74 scrie:ei ...in sfarsit ganduri mai pacifiste.. :lol:

pana la urma trebuie sa o luam si un pic mai ca pe o distractie...

Chiar ca pe o distractie nu o pot lua ...dar nici un capat de tara nu cred ca este ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 22 Mar 2013, 23:23

kristi eu sper ca daca imi pozeaza un pic ca mai jos deja juma de tan e asigurat... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=NO3JBh4O ... e=youtu.be

iar cu asta ii dau gata pe arbitri aia suparati ....:

http://www.youtube.com/watch?v=bY0HzeG8 ... e=youtu.be

ca doar la mine va fi vorba doar de aptitudini naturale nu de prea multa scoala... :mrgreen:
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 22 Mar 2013, 23:52

Dragos , nu reusesc sa vizionez filmuletele ...dar crede.ma ca TAN.ul este cam acelasi lucru cu Derby ...TAN.ul este o inventie a noastra a romanilor ...deci tu poti participa usor chiar la Derby ...pentru ca , ai sa ramai uimit daca ai sa citesti regulamentul de Derby ...ca tot un test de aptitudini naturale ale cainilor este !! Nici la Derby nu se cere prea multa scoala ...poate doar de domnii arbitrii mai exigenti ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 22 Mar 2013, 23:55

Si mai imi permit o postare ...daca in alte parti se trece testul mai usor , nu se trece doar ca sunt arbitrii mai indulgenti ... :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde dragos74 pe 23 Mar 2013, 00:17

...hmm... ma pui pe ganduri... :)

.iau regulamentul in buzunar ... :D
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 23 Mar 2013, 06:49

dragos74 scrie:...hmm... ma pui pe ganduri... :)

.iau regulamentul in buzunar ... :D

Crede.ma ce.ti spun ....documenteaza.te si daca vin pe 30 discutam ! Oricum daca suntem decat noi doi nu cred ca se tine examinarea !! Aici ar trebui sa le dea de gandit exigentilor nostrii arbitrii :wink: ...prin asa zisa lor exigenta ( a inceput chiar sa ma sacaie acest cuvant!) ...intro examinare de aptitudini native ale cainilor , nu fac altceva decat sa indeparteze concurentii nu sa ii atraga !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde nghita pe 23 Mar 2013, 07:47

Referitor la intalnirea de pe 16 la Ploiesti :

I-mi pare rau, ca in acea zona a fost un efectiv slab de fazan.
Astazi pe acelasi fond,dar in capatul opus , in zona de deal, am esit cu cainele meu si am reusit sa vad 34 gaini de fazan , 7 cocosi, 2 iepuri, asta in urma a circa 12 areturi frumoase ale cainelui.
Am observat ca au inceput sa se grupeze,cate 4-5 la un cocos . Dupa ce salta cainele primul fazan, deja la al doilea sareau si ceilalti din imprejurimi.
Au fost 4 ore superbe alaturi de sarmoasa mea.

Cu respect Nicu Ghita.
nghita
Nou membru
 
Mesaje: 38
Membru din: 19 Iun 2008, 09:22
Locaţie: PRAHOVA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 23 Mar 2013, 08:21

nghita scrie:Referitor la intalnirea de pe 16 la Ploiesti :

I-mi pare rau, ca in acea zona a fost un efectiv slab de fazan.
Astazi pe acelasi fond,dar in capatul opus , in zona de deal, am esit cu cainele meu si am reusit sa vad 34 gaini de fazan , 7 cocosi, 2 iepuri, asta in urma a circa 12 areturi frumoase ale cainelui.
Am observat ca au inceput sa se grupeze,cate 4-5 la un cocos . Dupa ce salta cainele primul fazan, deja la al doilea sareau si ceilalti din imprejurimi.
Au fost 4 ore superbe alaturi de sarmoasa mea.

Cu respect Nicu Ghita.

Nicu , nu ar fi o problema grava ca a fost vanat putin ...important ar fi ca arbitrul sa tina cont de acest aspect si mai ales sa tina cont ca arbitreaza un caine tanar ...in privinta mea un caine care nu a implinit un an !!...si daca in acea saracie , acest caine ti.a gasit fazan . a filat o urma de 80, 90 de metrii a facut cel putin 5,6 areturi ferme pe urma acestuia si a gasit fazanul ...oare ce ar mai fi trebuit sa faca !!?? Cine este vinovat ca pe camp nu s.a gasit fazan si s.a gasit pe marginea acelui izvor in desul de pe mal ? Cred ca noi participantii , nu ! Dar , acum discutiile sunt inutile ...poate data viitoare v.a fi mai bine !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde nghita pe 23 Mar 2013, 09:03

La urmatoarea intalnire, sper sa iasa mai bine pentru voi .
nghita
Nou membru
 
Mesaje: 38
Membru din: 19 Iun 2008, 09:22
Locaţie: PRAHOVA

Re: EXPO CLUB, TAN, DERBY, VJP, CACT - Ploiesti, 16-17.03.2013

Mesajde Kristi pe 23 Mar 2013, 10:48

nghita scrie:La urmatoarea intalnire, sper sa iasa mai bine pentru voi .

Multumesc frumos Nicu ...acum m.am intors de pe camp ...daca si saptamana viitoare am timp sa scot cainele , vin sigur ! Astazi chiar m.a incantat !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Anterior

Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate