Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 20:03

ASOCIATIA DE CAINI PONTATORI

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

ASOCIATIA DE CAINI PONTATORI

Mesajde wachtelfeld pe 11 Mar 2014, 10:54

Din ce am inteles s-a constituit Asociatia cainilor pontatori, recunoscuta de catre AChR, cu drepturi depline, ca sa zic asa, ca si celelalte cluburi deja existente.
Asociatia a fost infiintata de catre d-l Ewald Mergel din Lipova, judetul Arad (proprietarul asociatiei de vanatoare Hubertus) si din ce am inteles, scopul principal este de selectie in cadrul acestor rase.
D-l Mergel, din ce a afirmat, a luat legatura cu mai multe cluburi de rasa din tarile de origine ale acestora, a obtinut deja promisiuni de ajutor si sprijin, cele mai inaintate discutii fiind cu VDD(clubul german de brac sarmos) si DKWV(clubul german de brac cu par scurt), de altfel si rasele cele mai bine rezrezentate in tara noastra.
Ramane de vazut in continuare evolutia acestui club si cum speranta moare ultima, sa nu repete greselile cluburilor anterior constituite.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: ASOCIATIA DE CAINI PONTATORI

Mesajde lungu_aurel2000 pe 12 Aug 2014, 18:34

E cineva inscris in acest club?Sau mai functioneaza, nu de alta dar am mai gasit pe net clubul de vijla maghiara care era inchis de mai multi ani.
Avatar utilizator
lungu_aurel2000
Membru important
 
Mesaje: 279
Membru din: 12 Dec 2007, 21:05
Locaţie: Chisineu-Cris/ARAD


Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Publicitate