Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:58

EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde clubcrcv pe 26 Mar 2014, 11:10

Pe data de 5 aprilie 2014, CNCA / CRCV, sub egida ACHR - FCI, va organiza la Heresti-Greaca (judetul Giurgiu) Expozitie de Club Grupa VII si probe de lucru TAN, DERBY, VJP si PCA pentru caini pontatori. In cazul unor numar mare de inscrieri, probele de lucru vor continua si a doua zi.

Probele de lucru se vor desfasura la Heresti - Greaca, pe fondul AVPS „VULTURUL – BUCURESTI” , iar expozitia de club la Domeniul Seniorilor (Greaca-Giurgiu).

Sponsori: Domeniul Seniorilor(http://www.domeniul-greaca.ro),GTC AUTO SHOP(http://www.shop.gtcauto.ro) si CHUDLEYS HRANA PT CAINI(http://www.chudleys.ro).

Intalnirea participantilor va fi la ora 8 dimineata din soseaua de centura a Bucurestiului, la KM 31 - iesirea din Frumusani inspre Oltenita, la benzinaria de acolo.
La ora 9,00 se doreste inceperea probelor de lucru, urmat de o pauza la ora 14,00. La ora 16,00 va incepe Expozitia de Club Grupa VII.
ARBITRII:
EXAMENE VJP:Marton Sandor,Talpes Vladimir Horia,Sorin Manea;
EXAMENE TAN,DERBY,PCA:Cezar Palli,Bocanescu Mihai,Murarescu Dan;
EXPO SHOW:BUCUR COSMIN

Pentru inscrieri va rugam sa completati fisele atasate si sa le trimiteti pe mail la adresele: clubcnca@yahoo.com sau clubcrcv@yahoo.com pana pe data de 02 aprilie 2014.
Pentru detalii suplimentare va rugam sa il contactati pe dl. Bocanescu Mihai- presedinte club la tel. 0742100378 sau,sa ne trimiteti e mail pe adresele mentionate anterior.

Va multumim si va asteptam!
Avatar utilizator
clubcrcv
 
Mesaje: 11
Membru din: 13 Mar 2014, 13:14

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde ovidiulapusanu pe 30 Mar 2014, 12:12

Scuzati, va rog, ignoranta! Ce inseamna VJP si PCA? Am cautat pe site-ul CNCA si pe net si nu gasesc semnificatia? Vreau sa inscriu si eu un epagneul la expo si eventual la o proba de lucru dar nu stiu daca se incadreaza la aceste examene. Multumesc!
ovidiulapusanu
Membru activ
 
Mesaje: 107
Membru din: 09 Noi 2008, 09:51

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde clubcrcv pe 30 Mar 2014, 15:42

VJP-examenul de primavara,pentru brac german cu par sarmos,iar PCA-proba camp si apa,pt caini cu varsta de peste 2 ani
Puteti face inscrierea atat la proba TAN,cat si la frumusete pt cainele dvs,ralatii la 0742100378,d-nul Bocanescu Mihai-presedinte CRCV
O zi buna.
Avatar utilizator
clubcrcv
 
Mesaje: 11
Membru din: 13 Mar 2014, 13:14

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde ovidiulapusanu pe 01 Apr 2014, 03:32

Multumesc!
ovidiulapusanu
Membru activ
 
Mesaje: 107
Membru din: 09 Noi 2008, 09:51

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde cristian pe 01 Apr 2014, 09:26

Sunt tare curios daca se mai prezinta cineva.
De data asta, credeti ca sunt sanse ca participantii sa gaseasca si ceva vanat-iepure spre exemplu?
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde clubcrcv pe 02 Apr 2014, 08:27

Sunt inscrisi destui caini(26 de caini inscrisi pana pe 1 aprilie,14 la lucru si 26 la frumusete),iar in privinta vanatului,totul depinde de caine,terenurile de vanatoare ale Asociatiei Vulturul,au bonitate de iepure foarte mult,dar si celelalte specii de vanat sunt in numar mare.
O zi buna.
Avatar utilizator
clubcrcv
 
Mesaje: 11
Membru din: 13 Mar 2014, 13:14

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde Kristi pe 03 Apr 2014, 04:30

Domnilor , este inadmisibil ca sa vii cu cainele cateva sute de km si sa fii trimis acasa ca nu sa gasit vanat !!! In primul rand este datoria celui care organizeaza examinarea ...nu a AVJPS.ului !!! Ca taxa de participare nu intra in buzunarul AJVPS.ului !!! Daca nu se ridica vanat in spatele cainelui de ce depinde de el ?? Ce sa faca saracu' cainele , sa vina cu iepuri si fazani in traista si sa.i planteze in fatza sa !!??? Eu cred ca este o bataie de joc atat la adresa cainilor cat si a participantilor ...si aici ma gandesc la participantii seriosi , nu la cei care vin doar ca sa scoata cainele putin in teren ( cum mi.a fost dat sa vad la Satu Mare , unde , unul dintre participanti cand a fost intrebat daca stie ce are de facut a raspuns spre surprinderea tuturor , citez : ...,, nu stiu , eu am venit sa particip deoarece eram liber si am vrut sa scot putin cainele ''!!!). Domnilor , multi dintre noi nu venim sa ne scoatem cainii ...ii scoatem aproape zi de zi ...venim pentru ca urmam un drum anume ...venim sa ii luam cainelui ceea ce trebuie si venim cu caini lucrati care nu au sansa sa gaseasca vanat si nu au nicio vina ...nici ei si nici noi !!! Deja intru in alta parte mai sensibila si ma opresc aici ca nu mai vreau sa fiu eu tapul ispasitor ...cei care lucreaza efectiv cu cainii stiu despre ce este vorba ... Dar va rog retineti acest aspect ...numai la noi se intampla sa fii trimis acasa pt ca ai nesansa sa nu gasesti vanat !!!. ce ar insemna sa te duci in alta tara la o examinare si sa ti se spuna ...imi pare rau , nu a gasit cainele vanat si trebuie sa mai veniti pe la noi ...daca este o examinare care se tine odata pe an !!! Sau daca acel caine la anul va fi depasit ca varsta si nu va mai putea participa !!!??? Va.ti pus aceasta intrebare ???
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde hunterkris01 pe 03 Apr 2014, 04:54

Ai mare dreptate kristi :) :) :) sunt multi care vin doar din curiozitate,sau pur si simplu...dar ce ne facem,cu cei care vin cu cainii la examene si este vanat???iar cainii lor nu au nici o legatura,cum am vazut eu data trecuta(expo 22.03.2014),majoritatea cainilor au iesit la plimbare si daca ii auzeai inainte de examen ce probleme isi faceau :lol: :lol: :lol: daca e vanat,ce specie de vanat este in teren???iar ei saracii nu aveau nici o treaba...asa ca nu ma mai mira nimic kristi..
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde Kristi pe 03 Apr 2014, 07:34

Cristian , unde este vanat si cainele nu face aret sau nu gaseste vanatul si il ridica arbitrii in spatele cainelui ...nu cred ca mai este ceva de comentat ...ai un caine prost si trebuie sa te impaci cu ideea , eu unul asa as proceda !! ...problema cea mai grava este atunci cand ai un caine bun si nu gaseste vanat si ...conform regulamentului acestui club primeste nota zero !!! ...sau poate asa este regulamentul si eu nu stiu ...dar ma bazaz pe o logica simpla ...( nu am decat liceul :wink: dar incerc sa gandesc constructiv ! )...ce vina are cainele ??? Cum sa notezi cu zero un caine , care nu a gasit vanat !!!! Corect , noteaza cu zero un caine care a trecut peste vanat ...dar unul care nu a gasit si nu s.a saltat vanat in spatele lui cum sa.l notezi cu zero !!!???
Nu este vinovat nimeni decat cel care organizeaza ...eu asa consider si cred ca ...putin respect pt participanti , pt caini , pt cei care muncesc efectiv cu cainii si in primul rand pt EL cel care organizeaza aceasta examinare ar fi mult mai benefic ! Nu incerc sa spun decat un lucru ...nu mai trebuie nimeni trimis acasa cu nota zero pt ca nu a gasit cainele vanat in teren ! Alegeti terenurile cu bonitate mare ca sa plecam acasa toti multumiti ! Da.ti sanse egale tuturor cainilor participanti sa gasesca vanat ! Altfel riscam sa organizam examinari de munca cu unul , doi caini si cu 50 la frumusete ....si nu cred ca acesta este idealul acestui club ! De altfel eu unul nu as accepta caini la frumusete daca nu vin si la lucru ...dar nu eu sunt cel care decide si asta este !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde hunterkris01 pe 03 Apr 2014, 08:31

Sunt perfect de acord cu tine,in prima parte cu nota 0...in cea de a 2 a parte nu ai dreptate deloc...nu poate garanta nimeni,ca intr un teren unde este vanat,trebuie sa fie mereu...doar esti vanator si intelegi ce spun...nu in fiecare zi la vanatoare,impusti piesa...este adevarat ca organizatorul trebuie sa depuna eforturi mari ca sa stie bine terenul de vanatoare,dar multi ori nu stiu vanatoare ori nu i intereseaza...
PS:am organizat acum 2 sapt examenul,si slava domnului vanat a fost,cainii nu prea au fost la inaltime...s a vazut diferenta,intre cei lucrati si cei care au venit la plimbare...si crede ma as vrea ca toti care au caini,sa puna umarul si sa organizeze si ei,sa vada ce efort,oameni,bani,etc iti trebuie ca sa faci un examen...asa sa comentam,stim toti...si indiferent cate faci,nemultumiti vor fi mereu!!! :lol: :lol: :lol:
Mergem inainte!!!
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde Kristi pe 03 Apr 2014, 08:47

Cristian , un teren cu bonitate ramane un teren cu bonitate ... :wink: Si de exemplu la un derby , pt un amarat de aret se pot folosi fazani de crescatorie ...sunt multe lucruri bune care se pot face , bunavointa trebuie si respect pt cei care participa ! Eu nu spun ca , nu sunt eforturi in a organiza , dar tu ca organizator nu.mi poti spune mie ...multumesc de participare cainele tau nu a gasit vanat , ai nota zero si mai cauta.ne ca poate data viitoare cainele va avea noroc si va gasi vanat ! Crede.ma ca nu ti.ar fi convenit nici tie , cum nu.mi convine nici mie si cum nu cred ca ii va conveni cuiva !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde Kristi pe 03 Apr 2014, 09:01

Si inca un aspect pe care nu il inteleg si ma opresc ...De ce sa organizam noi , crescatorii sau proprietarii de caini aceste examinari si sa nu le organizeze Clubul pe cheltuiala lui !!?? Aici este un mare semn de intrebare din partea mea ...si ma cunosti bine , nu pun acesta intrebare ca ai organizat tu sau alta persoana , chiar fac abstractie ...o pun asa la modul general !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde hunterkris01 pe 03 Apr 2014, 09:29

Iti dai seama ce ar iesi :lol: :lol:
Normal asa este,dar inseamna ca nu mai luam niciodata vreun examen..cati dintre eu fac vanatoare???
Interesul este al nostru,Cristiane...daca asteptan de la cluburi,imbatranim si nu se va intampla nimic,noi oricum nu putem face nimic fara aceste cluburi,decat sa ne intalnim noi si sa ne arbitram noi intre noi :lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde clubcrcv pe 03 Apr 2014, 11:57

Ne cerem scuze,dar din cauza vremii,examenul de lucru si expozitia se vor tine in data de 06.04.2014!!!
Pe data de 6 aprilie 2014, CNCA / CRCV, sub egida ACHR - FCI, va organiza la Heresti-Greaca (judetul Giurgiu) Expozitie de Club Grupa VII si probe de lucru TAN, DERBY, VJP si PCA pentru caini pontatori.
Probele de lucru se vor desfasura la Heresti - Greaca, pe fondul AVPS „VULTURUL – BUCURESTI” , iar expozitia de club la Domeniul Seniorilor (Greaca-Giurgiu).

Sponsori: Domeniul Seniorilor(http://www.domeniul-greaca.ro), si CHUDLEYS HRANA PT CAINI(http://www.chudleys.ro).
Intalnirea participantilor va fi la ora 7:30 dimineata din soseaua de centura a Bucurestiului, la KM 31 - iesirea din Frumusani inspre Oltenita, la benzinaria de acolo.
La ora 08:00 se doreste inceperea probelor de lucru, urmat de o pauza la ora 14:00-14:30,dupa care va incepe Expozitia de Club Grupa VII.
ARBITRII:
EXAMENE VJP:Marton Sandor,Talpes Vladimir Horia,Sorin Manea;
EXAMENE TAN,DERBY,PCA:Cezar Palli,Bocanescu Mihai,Murarescu Dan;
EXPO SHOW:BUCUR COSMIN

Pentru inscrieri va rugam sa completati fisele atasate si sa le trimiteti pe mail la adresele: clubcnca@yahoo.com sau clubcrcv@yahoo.com pana pe data de 04 aprilie 2014.
Pentru detalii suplimentare va rugam sa il contactati pe dl. Bocanescu Mihai- presedinte club la tel. 0742100378 sau,sa ne trimiteti e mail pe adresele mentionate anterior.

Va multumim si va asteptam!
Avatar utilizator
clubcrcv
 
Mesaje: 11
Membru din: 13 Mar 2014, 13:14

Re: EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)05.04.2014

Mesajde clubcrcv pe 09 Apr 2014, 12:44

Cateva poze de la EXPO CLUB/EXAMENE GR.7,HERESTI-GREACA(GIURGIU)06.04.2014

BEST SHOW

Imagine

MASA DOMENIUL GREACA

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
clubcrcv
 
Mesaje: 11
Membru din: 13 Mar 2014, 13:14


Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Publicitate