Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 17:59

Pierdut Brac

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

Pierdut Brac

Mesajde chindisa laurentiu pe 30 Sep 2015, 22:56

Buna seara
nu sunt vanator dar am accesat site ul dumneavoastra in speranta de ma ajuta in gasirea bracului pe care l am de trei ani si care a iesit din curte acum 5 zile . L am pierdut in Piatra Neamt in zona Practiker unde locuiesc , raspunde la numele de Ianis si are microcip. Nu este invatat la vinatoare dar m am gindit ca poate la sasit un vinator si accesind site ul vede anuntul.Pentru orice informatie 0754457162 sau 0742574590https://www.facebook.com/photo.php?fbid=865847703492306&set=a.536751499735263.1073741826.100002012521040&type=3&theater
chindisa laurentiu
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Sep 2015, 22:38

Re: Pierdut Brac

Mesajde dragos74 pe 01 Oct 2015, 13:28

Daca este inregistrat in RECS ,mergeti la un medic veterinar cu codul de microcip sa anunte pierderea....
Am trei cazuri de caini pierduti si gasiti datorita recs-ului.
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 03 Oct 2015, 07:39

Fara suparare, xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx

@Cu suparare, postarea ta e off topic.
Daca poti ajuta omul,bine, daca nu abtine-te.
Moderatorul de serviciu.
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde adileafu pe 03 Oct 2015, 22:57

Cu riscul de a fi banat, nu ma pot abtine sa nu remarc faptul ca unii sunt ,nu doar xxxxxxxx, ci si xxxxxxxx si xxxxxxxx .
@adileafu
De data asta e doar warn.
Poate ca parerea ta e oportuna si impartasita si de altii dar asta nu justifica limbajul.
Moderatorul de serviciu.
Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat imi iubesc mai mult cainii!
Avatar utilizator
adileafu
Membru important
 
Mesaje: 178
Membru din: 29 Ian 2010, 12:15
Locaţie: Targoviste

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 06 Oct 2015, 15:29

Pai domnule "moderator de serviciu", pana la urma acesta e un forum pentru vanatori (vanatoare) sau e mijloc de conversatie pentru oricine? Nu de alta, dar ca sa stim si noi sa ne retragem cand ni se pare ca nu prea mai avem ce cauta aici. Ati facut loc aproape tuturor, mai au putin si isi fac cont si ONG-istii de toate felurile. E dreptul meu sa imi expun parerea daca am o parere si nu era offtopic deloc. Pentru ca m-am referit la cainele pierdut si m-am adresat direct stapanului. Nu am jignit pe nimeni, doar i-am transmis ca si-a batut joc de un caine a carui utilitate era cu totul alta decat sa lancezeasca degeaba. Nu credeam ca o sa va deranjeze pe "inaltimea dvstra" atat de tare. Vi s-a dat cumva spre administrare o rubrica in care nu prea aveati ce face si v-am dat eu ocazia? Ce este si mai trist e ca sunteti medic veterinar! INCREDIBIL! Pai trebuia sa fiti primul care sa-i fi atras atentia. Eu ma retrag de pe acest forum, am ajuns la concluzia ca e o mare porcarie din cauza unora ca dvstra. Daca pana deseara la ora 00.00 nu va cereti scuze sau nu vi se va lua privilegiul de moderator, maine imi voi sterge contul. Si voi face o antireclama exact cum si unde trebuie la acest forum...

P.S. Sau puteti sa ma banati pana deseara ca sa aveti ocupatie, abia asteptati asta nu? x_x

@AdrianLica

Vorba lui Craciunescu, cred ca reactionezi cu o forta disproportionata....

Omul a fost respectuos si si-a spus durerea la noi pe forum.
Bietul om a intrat aici de nevoie si necaz si ce primeste??? Bobarnace si urari de rau..... halal reclama pentru vanatorime.
Nu cred ca era cazul sa rasucesti cutitul in rana , sa-i urezi sa nu-l mai gaseasca si sa-l infierezi public pt faptul ca, parasutist amator fiind, l-a gasit dragostea de braci.
Nici o lege, scrisa sau nescrisa, nu spune ca trebuie sa fii cioban ca sa ai un collie sau vanator ca sa ai un cocker sau vijla.....
Dupa cum nici cineva care nu a pierdut un caine nu intelege durerea patitului- mai multa intelegere si condescendenta ar ajuta.

In contextul actual cand imaginea vanatorului e terfelita de ong iste isterice, brigitte bardot , firfoten si alti ipocriti mancatori de carne, cred ca nu de asemenea postari avem nevoie pe forum.

Asta a fost motivul moderarii si daca nu ai nimic impotriva ar trebui curatat topicul omului.
@wachtelfeld nu are nimic de a face cu asta
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde Alin3006 pe 07 Oct 2015, 16:47

[quote="AdrianLica"]Pai domnule "moderator de serviciu", pana la urma acesta e un forum pentru vanatori (vanatoare) sau e mijloc de conversatie pentru oricine? Si voi face o antireclama exact cum si unde trebuie la acest forum...

P.S. Sau puteti sa ma banati pana deseara ca sa aveti ocupatie, abia asteptati asta nu? x_x

@AdrianLica

Pe bune? Si mai exact unde faci antireclama, ca m-ai facut tare curios?
In alta ordine de idei, cand te mai adresezi cuiva, oricui, pe acest forum, fa-o in limita bunei cuviinte! Ca altfel, chiar te duci sa faci antireclama! Panimaiu?
Cum adica am facut loc aproape tuturor? Poate trebuia sa iti cerem tie incuviintare si nu ne-am prins?? :roll:
Vezi in primul rand ca te iei de alt ¨moderator de serviciu¨ care nu e pe departe medic veterinar.
Ia du-te tu prin alte locuri daca nu te simti bine pe aici, ca n-o sa planga nimeni! Iti dau eu scris!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 08 Oct 2015, 15:32

Alin3006 scrie:

Ia du-te tu prin alte locuri daca nu te simti bine pe aici, ca n-o sa planga nimeni! Iti dau eu scris!


Incerc sa gasesc de doua zile, bine, a nu se intelege ca tot timpul, dar chiar m-am ocupat de asta, si anume sa gasesc optiunea de stergere a contului. Ori nu e, ori nu am gasit-o eu. In ambele cazuri nu mai vreau sa ma complic, "mai ales ca nu ma plange nimeni", si de aceea am sa te rog pe tine sau pe altcineva dispus sa imi stergeti contul. Da, ati facut loc la oriciune altcineva in afara de vanatori, se pare ca si printre moderatori se afla si persoane care nu sunt vanatori si astfel mie personal mi se pare ca imi este jignita inteligenta. De-a lungul timpului am vazut p-aci prea multe gogomanii si chestii penibile ca sa mai pot numi forumul vostru un forum al vanatorilor. Probabil a fost creat in spiritul vanatorii, dar in timp a devenit ceva pur comercial si aveti tot dreptul, e chiar si de inteles in contextul social din prezent, dar de aici si pana la a va comporta (unii, sa nu se inteleaga toti) ca pe mirc sau ca pe vreun host de videochat e cale lunga. Daca ai facut-o tu sau domnul doctor nu mai conteaza, conteaza ca m-am simtit foarte ofensat pentru ca nu am facut decat sa imi expun parerea si am spus-o cuiva direct si fara sa-l jignesc cu nimic. Nu am nici o treaba eu ca asta a deranjat un moderator frustrat care trebuia si el sa se bage in seama cu mine din umbra. Asta cu moderatorul de serviciu e o mare cacanarie si imi miroase a lasitate. Da ce sunteti voi, parchet, judecatorie, ca sa fie cineva de serviciu in permanenta? Pai noi ce suntem, oameni sau animale ca sa aveti voi pe cineva care sa intervina oricand? Sa intervina la ce? La simple discutii intre niste oameni pe net, deci undeva in aer. Nu se bate, nu se jigneste si nu se calomniaza nimeni personal, doar din spatele unei tastaturi si cam atat. Cine va credeti voi sa imi spuneti mie cand sa imi spun parerea sau nu atata timp cat am facut-o politicos si fara sa jignesc pe nimeni? Uite ca eu nu sunt de acord cu asta! Si ma lipsesc de astfel de personaje. Deci, luati-mi ca atare cererea de stergere a contului si haideti sa ne scutim unii pe altii de prezenta. In ce priveste antireclama sau mai degraba unde o voi face, e problema mea. Poate ca voi crea un forum concurent doar pentru vanatori si vanatoare, mai stii?
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde blackcrotal pe 08 Oct 2015, 17:51

AdrianLica scrie:
Alin3006 scrie:

Ia du-te tu prin alte locuri daca nu te simti bine pe aici, ca n-o sa planga nimeni! Iti dau eu scris!


Incerc sa gasesc de doua zile, bine, a nu se intelege ca tot timpul, dar chiar m-am ocupat de asta, si anume sa gasesc optiunea de stergere a contului. Ori nu e, ori nu am gasit-o eu. In ambele cazuri nu mai vreau sa ma complic, "mai ales ca nu ma plange nimeni", si de aceea am sa te rog pe tine sau pe altcineva dispus sa imi stergeti contul. Da, ati facut loc la oriciune altcineva in afara de vanatori, se pare ca si printre moderatori se afla si persoane care nu sunt vanatori si astfel mie personal mi se pare ca imi este jignita inteligenta. De-a lungul timpului am vazut p-aci prea multe gogomanii si chestii penibile ca sa mai pot numi forumul vostru un forum al vanatorilor. Probabil a fost creat in spiritul vanatorii, dar in timp a devenit ceva pur comercial si aveti tot dreptul, e chiar si de inteles in contextul social din prezent, dar de aici si pana la a va comporta (unii, sa nu se inteleaga toti) ca pe mirc sau ca pe vreun host de videochat e cale lunga. Daca ai facut-o tu sau domnul doctor nu mai conteaza, conteaza ca m-am simtit foarte ofensat pentru ca nu am facut decat sa imi expun parerea si am spus-o cuiva direct si fara sa-l jignesc cu nimic. Nu am nici o treaba eu ca asta a deranjat un moderator frustrat care trebuia si el sa se bage in seama cu mine din umbra. Asta cu moderatorul de serviciu e o mare cacanarie si imi miroase a lasitate. Da ce sunteti voi, parchet, judecatorie, ca sa fie cineva de serviciu in permanenta? Pai noi ce suntem, oameni sau animale ca sa aveti voi pe cineva care sa intervina oricand? Sa intervina la ce? La simple discutii intre niste oameni pe net, deci undeva in aer. Nu se bate, nu se jigneste si nu se calomniaza nimeni personal, doar din spatele unei tastaturi si cam atat. Cine va credeti voi sa imi spuneti mie cand sa imi spun parerea sau nu atata timp cat am facut-o politicos si fara sa jignesc pe nimeni? Uite ca eu nu sunt de acord cu asta! Si ma lipsesc de astfel de personaje. Deci, luati-mi ca atare cererea de stergere a contului si haideti sa ne scutim unii pe altii de prezenta. In ce priveste antireclama sau mai degraba unde o voi face, e problema mea. Poate ca voi crea un forum concurent doar pentru vanatori si vanatoare, mai stii?

Salut,
Domnule Adrian Lica,
Ca sunteti prost crescut si jigniti multi foarte multi membri ai forumului pana la urma nu este vina dvs. Se poate intelege si accepta ca un personaj crescut in jurul parului atata stie , atata face
Ca sunteti badaran si dati dovada de lipsa celor 7 ani de acasa, iarasi putem sa presupunem ca se datoreaza faptului ca nu a avut cine sa o inoculeze in urma de creieras pe care presupun ca-l aveti.
Dar sa acuzati de lasitate oameni pe care nu ati avut ocazia sa-i priviti in ochi asta este chiar culmea obrazniciei . Deci hotzul striga "uite hotul" , LASUL striga " uite LASUL " !
Ce te astepti acum ? Sa ne dam intalnire cu dvs si sa ne oferim reciproc palme , apoi sa mergem la marginea orasului si sa de duelam in sabii sau in pistoale ?
Chiar ca nu esti sanatos la tartacuta daca gandesti asa . Cum ai trecut tu examenul psihologic cu asa carente ?
Alin fara suparare, este posibil sa-i dati un ban permanent pentru ca asemenea cocalari murdaresc totul in jurul lor ?
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Pierdut Brac

Mesajde laurul pe 09 Oct 2015, 07:36

Cu parere de rau, constat ca printre vanatori exista si astfel de oameni.... :( :( :o

Din moment ce raspunzi cu o cascada de invective unui mesaj pertinent si civilizat in care ti se explica ca la scoala care este cauza moderarii, este foarte probabil ca esti genul care se cearta ca la usa cortului pt ca pachetul lui e mai mic sau genul care cere cartuse cand e nevoit sa cedeze un fazan la o colectiva.

Iti urez succes in a gasi butonul magic si sa-ti stergi contul.
Daca nu, sper ca vreun coleg mai priceput sa te ajute.
Lumea asta a forumistilor va fi mai frumoasa fara exemplare ca tine!!!

Astept avalansa de cacat pe care tu o consideri raspuns.....si , cu riscul de a fi banat, cred ca iti voi raspunde.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 09 Oct 2015, 10:05

blackcrotal scrie:Salut,
Domnule Adrian Lica,
Ca sunteti prost crescut si jigniti multi foarte multi membri ai forumului pana la urma nu este vina dvs. Se poate intelege si accepta ca un personaj crescut in jurul parului atata stie , atata face
Ca sunteti badaran si dati dovada de lipsa celor 7 ani de acasa, iarasi putem sa presupunem ca se datoreaza faptului ca nu a avut cine sa o inoculeze in urma de creieras pe care presupun ca-l aveti.
Dar sa acuzati de lasitate oameni pe care nu ati avut ocazia sa-i priviti in ochi asta este chiar culmea obrazniciei . Deci hotzul striga "uite hotul" , LASUL striga " uite LASUL " !
Ce te astepti acum ? Sa ne dam intalnire cu dvs si sa ne oferim reciproc palme , apoi sa mergem la marginea orasului si sa de duelam in sabii sau in pistoale ?
Chiar ca nu esti sanatos la tartacuta daca gandesti asa . Cum ai trecut tu examenul psihologic cu asa carente ?
Alin fara suparare, este posibil sa-i dati un ban permanent pentru ca asemenea cocalari murdaresc totul in jurul lor ?



Postul dumitale arata diferenta colosala intre cat sunt eu de civilizat si cat sunt unii de p-aci. Eu am fost avertizat intr-un mod destul de arogant si nedrept pentru ca m-am adresat unei persoane aducandu-i intr-un mod subtil la cunostinta ca un brac german este un caine de vanatoare si spre binele cainelui i-as fi dorit sa nu-l mai gaseasca, era parerea mea si nu era offtopic. In continuare nu am jignit pe nimeni si am raspuns in aceeasi masura la comportamentul unor moderatori, invitandu-i sa ma inlature daca le stric cumva imaginea. I-am acuzat de lasitate pentru ca au sters ce zisesem eu ca sa nu se mai vada ca nu a existat nici un motiv sa se ia de mine, cu atat mai mult cu cat pe ala cu cainele nu l-a deranjat nicidecum. Bine ca ai venit sa te bagi in problema exact ca o musca in rahat si sa le repari imaginea :). Ai demonstrat exact ce inseamna acest forum, si anume o leahta de cativa insi care va cunoasteti mai de mult intre voi si vreti sa fiti miezul. Si pentru asta ati face orice, inclusiv sa va stergeti rahatul unul altuia nemaicontand care dintre voi e veriga slaba. Culmea,ma acuzi ca eu am jignit ca am facut dar daca iei toate posturile mele pe acest forum ai sa vezi ca de-a lungul timpului am fost provocat de nenumarate ori si jignit de niste trepadusi si lingai doar pentru ca m-am dat cu parerea la fel ca si ei, daca cumva m-ai tinut minte si ai venit sa te razbuni uite ca eu habar n-am cine pm esti si nu sunt obligat sa-mi aduc aminte de toti cei ca tine. Eu nu am cerut ban, m-ar durea exact undeva de banu' vostru, eu doresc sa nu mai fac parte din acest rahat numit forum de vanatoare pentru ca nu este in nici un caz asa ceva! Voi discutati cu totul altceva decat despre vanatoare si asta denota probleme de existenta grave. Si retineti, cand ma adresez "voi" bineinteles ca nu ma refer la toti membrii forumului sau toti moderatorii, scopul meu este sa ii lovesc pe cei care chiar se stiu in sinea lor asa cum cred eu ca sunt si sa se mire de cum de mi-am dat seama cand ei incearca sa para de fapt altceva. E simplu, urla frustrarea in unii si asta se vede si se simte chiar si pe net. Nu va mai ascundeti dupa niste nickname-uri, dati-va numele daca sunteti oameni de calitate! Eu nu am nimic de ascuns in fata nimanui si asa mi se pare normal sa faca oricine...
Ultima oară modificat de AdrianLica pe 09 Oct 2015, 10:14, modificat de 2 ori în total.
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 09 Oct 2015, 10:09

laurul scrie:Cu parere de rau, constat ca printre vanatori exista si astfel de oameni.... :( :( :o

Din moment ce raspunzi cu o cascada de invective unui mesaj pertinent si civilizat in care ti se explica ca la scoala care este cauza moderarii, este foarte probabil ca esti genul care se cearta ca la usa cortului pt ca pachetul lui e mai mic sau genul care cere cartuse cand e nevoit sa cedeze un fazan la o colectiva.

Iti urez succes in a gasi butonul magic si sa-ti stergi contul.
Daca nu, sper ca vreun coleg mai priceput sa te ajute.
Lumea asta a forumistilor va fi mai frumoasa fara exemplare ca tine!!!

Astept avalansa de cacat pe care tu o consideri raspuns.....si , cu riscul de a fi banat, cred ca iti voi raspunde.


Dupa vulcanul tau de rahat tu astepti o avalansa? Cred ca la nimic se raspunde tot cu nimic. Cum ma faci tu p-acolo pe mine eu nu ma recunosc, deci nu ma deranjeaza. Sigur mi te-ai adresat mie? :-ss
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde laurul pe 09 Oct 2015, 10:27

Absolut sigur.
Iti urez succes in continuare.
Case closed.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Pierdut Brac

Mesajde the_mav pe 09 Oct 2015, 13:48

AdrianLica scrie:.... Ai demonstrat exact ce inseamna acest forum, si anume o leahta de cativa insi care va cunoasteti mai de mult intre voi si vreti sa fiti miezul......

Adrian, esti DEPARTE de adevar. FOARTE DEPARTE :!: :idea: :!: :!: :!:
La urma urmei, intelegi ce vrei si cum poti, dar daca asta este acceptiunea ta despre acest forum, iti spun ca esti FOARTE DEPARTE.
:idea:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 09 Oct 2015, 20:06

blackcrotal scrie:Domnule Adrian Lica,
Ca sunteti prost crescut... Se poate intelege si accepta ca un personaj crescut in jurul parului atata stie , atata face
Ca sunteti badaran si dati dovada de lipsa celor 7 ani de acasa, iarasi putem sa presupunem ca se datoreaza faptului ca nu a avut cine sa o inoculeze in urma de creieras pe care presupun ca-l aveti.
Deci hotzul striga "uite hotul" , LASUL striga " uite LASUL " !
Ce te astepti acum ?
Chiar ca nu esti sanatos la tartacuta daca gandesti asa . Cum ai trecut tu examenul psihologic cu asa carente ?
Alin fara suparare, este posibil sa-i dati un ban permanent pentru ca asemenea cocalari murdaresc totul in jurul lor ?


Postarea mea initiala a deranjat "moderatorul de serviciu" desi nu am jignit pe nimeni si a mai fost si stearsa. Asta are dreptul sa ma faca cum vrea iar "moderatorul de serviciu" doarme pe el, postarea inca e acolo. Cam la asta ma refeream Mavule. Pe bune, la ce te referi cand spui ca sunt departe? Poate departe...foarte departe in fata unora de p-aci care inca se cred pe MIRC. Despre ce vorbim?
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde the_mav pe 10 Oct 2015, 08:27

La capacitatea de intelegere a unui forum ca pe un canal de comunicare libera. Aici eu cred ca esti f departe.
Apoi la comunicare, mai ales cea de grup. Si aici cred ca esti departe.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Pierdut Brac

Mesajde AdrianLica pe 10 Oct 2015, 12:16

Hai ca tii cu ursu Mavule! Pai iti dau mura in gura, exemple si tu te faci ca nu intelegi. Bine, pana la urma ma doare undeva daca mi se sterge sau nu contu', nu mai intru din acest moment si gata! Am treburi mult mai importante decat asta...
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: Pierdut Brac

Mesajde Alin3006 pe 11 Oct 2015, 23:18

E uluitor sa vezi cati nimeni au senzatia ca sunt suficient de importanti incat sa stea cineva sa le stearga conturile. Eventual si cele 300 sau mai stiu eu cate narozii postate in decursul a nu stiu cat timp.
Mai era unu care avea impresia ca rahatul pe care l-a mancat ani de zile pana cand efectiv nu l-a mai suportat nimeni si ne-a parasit ar fi un soi de creatie literara si se gandea sa ceara drepturi de autor.
Ca idée, chestia cu ¨moderatorul de serviciu ¨ e o figura de stil. Asta daca stii ce inseamna. Du-te cu Dumnezeu!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Pierdut Brac

Mesajde laurul pe 13 Oct 2015, 15:42

AdrianLica scrie:
blackcrotal scrie:Domnule Adrian Lica,
Ca sunteti prost crescut... Se poate intelege si accepta ca un personaj crescut in jurul parului atata stie , atata face
Ca sunteti badaran si dati dovada de lipsa celor 7 ani de acasa, iarasi putem sa presupunem ca se datoreaza faptului ca nu a avut cine sa o inoculeze in urma de creieras pe care presupun ca-l aveti.
Deci hotzul striga "uite hotul" , LASUL striga " uite LASUL " !
Ce te astepti acum ?
Chiar ca nu esti sanatos la tartacuta daca gandesti asa . Cum ai trecut tu examenul psihologic cu asa carente ?
Alin fara suparare, este posibil sa-i dati un ban permanent pentru ca asemenea cocalari murdaresc totul in jurul lor ?


Postarea mea initiala a deranjat "moderatorul de serviciu" desi nu am jignit pe nimeni si a mai fost si stearsa. Asta are dreptul sa ma faca cum vrea iar "moderatorul de serviciu" doarme pe el, postarea inca e acolo. Cam la asta ma refeream Mavule. Pe bune, la ce te referi cand spui ca sunt departe? Poate departe...foarte departe in fata unora de p-aci care inca se cred pe MIRC. Despre ce vorbim?

Dom ..lica
Ti s-a explicat foarte clar si civilizat care a fost motivul moderarii dar tu nu vrei sa pricepi si pace...mai mult ii cam iei la ture pe protagonisti pana se sesizeaza si altii.
Iar cand aia, altii, iti spun pe sleau si pe limba ta ca gresesti, sari doi metri in sus.
Bravo moderatorului ca nu a sters postarile alea care nu-ti convin, poate le mai citesti de cateva ori si pricepi ceva.
Da o fuga la Iasi si pupa moastele sau la Arsenie Boca....poate iese rautatea aia din tine... :(|)
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Pierdut Brac

Mesajde blackcrotal pe 13 Oct 2015, 22:37

laurul scrie:Dom ..lica
Ti s-a explicat foarte clar si civilizat care a fost motivul moderarii dar tu nu vrei sa pricepi si pace...mai mult ii cam iei la ture pe protagonisti pana se sesizeaza si altii.
Iar cand aia, altii, iti spun pe sleau si pe limba ta ca gresesti, sari doi metri in sus.
Bravo moderatorului ca nu a sters postarile alea care nu-ti convin, poate le mai citesti de cateva ori si pricepi ceva.
Da o fuga la Iasi si pupa moastele sau la Arsenie Boca....poate iese rautatea aia din tine... :(|)

Salut Laurul ,
La acest paricopitat nu este vorba de rautate ci de prostie. Este adevarat insa ca exista proverbul care spune ca " Sa te fereasca Dumnezeu de rautatea prostului " dar pana la urma cred ca i-am acordat o atentie nemeritata asa ca cel mai bine este sa-l lasam sa faca ce stie mai bine , adica ce face cainele cand nu are ce face si sa nu-l mai bagam in seama.
Respect colegi
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Pierdut Brac

Mesajde Alin3006 pe 13 Oct 2015, 22:56

blackcrotal scrie:
laurul scrie:La acest paricopitat nu este vorba de rautate ci de prostie. Este adevarat insa ca exista proverbul care spune ca " Sa te fereasca Dumnezeu de rautatea prostului " dar pana la urma cred ca i-am acordat o atentie nemeritata asa ca cel mai bine este sa-l lasam sa faca ce stie mai bine , adica ce face cainele cand nu are ce face si sa nu-l mai bagam in seama.
Respect colegi


Bingo. Ca idée, asta e adresa lui de mail: stallionxxx28@yahoo.com :D 8-}
Da cu 28? Ciumeg era cu 69!
Rest mai case! Pa maimuta, ai un loc caldut undeva anume. Pariu ca-l gasesti repede, te potrivesti manusa.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti


Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate