cusut sau nu........m-ar ajuta foarte mult sa stiu ca pe catel nu il doare..... deci..inca o data ...ce anestezic sa iau si cum sa il administrez in caz de accident grav
Vinatoare si pescuit in Romania
https://www.vinatorul.ro/public/forum/
https://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=29&t=1049
crysst scrie:cusut sau nu........m-ar ajuta foarte mult sa stiu ca pe catel nu il doare..... deci..inca o data ...ce anestezic sa iau si cum sa il administrez in caz de accident grav
florin.t scrie:crysst scrie:cusut sau nu........m-ar ajuta foarte mult sa stiu ca pe catel nu il doare..... deci..inca o data ...ce anestezic sa iau si cum sa il administrez in caz de accident grav
Discutam cu un prieten si zicea ca anestezicele nu se vand la farmacie, trebuie sa faci rost de la cineva de meserie si nu prea crede ca o sa primesti si mai zicea si ca daca-i administrezi tu s-ar putea sa nu-l injectezi si dozezi bine si cand ajungi cu el la cusut sa i se dezmorteasca rana si medicul nestiind ce ai facut si nevrand sa riste sa-l coase pe viu.
paulvm scrie:Pe viu,tata,asa am vazut ca se face.De aia nu m-am mai facut medic veterinar
crysst scrie:CE ANESTEZIC SA IAU????????
...FA-L PE VIU DACA ASA ITI FACE PLACEREpaulvm scrie:@wachtelfeld
flandra scrie:Hello !! Am o problema care ma depaseste efectiv. Ruby a fost operat pe genunchiul piciorului drept din spate (unde a avut un neg la care se tot ranea de la firele de iarba, stuf,etc si sangera ). Acum as vrea sa stiu ce pot face pt. a proteja zona respectiva...orice bandaj cade in 5 min...m-a exasperat ! Merci Wachtelfeld !
wachtelfeld scrie:Vorbim la telefon.
chris scrie:wachtelfeld scrie:Vorbim la telefon.
Vedeti ! Faina de calitate si in regim de urgenta tot la Bucuresti se macina !
Cu respect,
Cristian
wachtelfeld scrie:chris scrie:wachtelfeld scrie:Vorbim la telefon.
Vedeti ! Faina de calitate si in regim de urgenta tot la Bucuresti se macina !
Cu respect,
Cristian
Rogu-te explica-mi si mie ce ai vrut sa spui?....chiar nu am inteles...insa daca cumva faci aluzie ca imi iau clienti de pe net te inseli ,pe Ruby il stiu de cind era mic,iti poate confirma stapinul.
wachtelfeld scrie:chris scrie:wachtelfeld scrie:Vorbim la telefon.
Vedeti ! Faina de calitate si in regim de urgenta tot la Bucuresti se macina !
Cu respect,
Cristian
Rogu-te explica-mi si mie ce ai vrut sa spui?....chiar nu am inteles...insa daca cumva faci aluzie ca imi iau clienti de pe net te inseli ,pe Ruby il stiu de cind era mic,iti poate confirma stapinul.
Ghinda scrie:S-a racit afara. Tasa le cam dardaie. Am mica parere ca cainele si mata sunt pentru afara, nu sa stea in casa. Tasa s-a furisat intr-o zi in casa si s-a facut colac dupa calorifer sub perdea. Am dibuit-o dupa oftatul de placere. Si desi mereu explic cu nu este voie da buzna in casa, fie prin efractiefie de fata cu mine. Dau la comenzi cu nu este voie si afara de obosesc. Ce trebuie sa ii pun la cotet ca boarfele le taraie prin curte mereu. Este periculos sa raceasca da ca sta afara sau se va cali?
Dima scrie:Bracul de 6 luni urineaza colorat si nu mai e vioi. Ce se intampla? Multumesc.