Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 21:00

problema copoi

Puteti cere sfatului medicului veterinar in ceea ce priveste cresterea , hrana si afectiunile cainilor Dvs. Secţiune sponsorizată de clinica veterinară Trivetorex.

Moderator: mialxx

problema copoi

Mesajde comanM pe 08 Ian 2012, 19:06

Rog cunoscatorii sa ma ajute:
catelu-lui meu i-a aparut o buba in urehe,care secreta un lichid albicios,nu pot sa vad prea bine ce este acolo ca este f nervos si il doare cand atig urechea,am spalat cu rivanol locul,asa cum am putut si l-am uns cu cu asocilin! ma ingrijoreaza faptul ca acum catelul este f abatut,scutura des din cap,si de pe la 2 nu a mai iesit din cusca.Nici pofta de mancare nu are si e tare trist!
Va rog frumos sa ma ajutati cumva ca sunt disperat!
comanM
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 07 Ian 2011, 19:58
Locaţie: curtea de arges

Re: problema copoi

Mesajde Dacul pe 08 Ian 2012, 19:56

Un veterinar ar fi cel mai competent să pună un diagnostic.Nu mai aştepta alte sfaturi că bietul căţel suferă.
Dacul
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 05 Feb 2011, 19:30

Re: problema copoi

Mesajde liviur pe 09 Ian 2012, 14:17

O infecţie dar cel mai bine e sa-l vadă un medic.
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: problema copoi

Mesajde comanM pe 09 Ian 2012, 16:18

Multumesc de sfaturi,am mers astazi la medic,l-am pus pe antibiotic sper sa fie bine acum!
comanM
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 07 Ian 2011, 19:58
Locaţie: curtea de arges

Re: problema copoi

Mesajde comanM pe 11 Ian 2013, 20:21

Dupa vanatoarea de miercuti am observat ca merge f greu,,initial am crezut k are febra musculara fiind o zi grea cu doua goane lungi in zona de munte si zapada mare si scrobita,dar la o evaluare mai atenta am observat k are pernitele ranite probabil de la scrob.Ce as putea sa folosesc,pt a cicatriza cat mai repede?un unguent ,sau ceva spreiuri?va multumesc!
comanM
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 07 Ian 2011, 19:58
Locaţie: curtea de arges

Re: problema copoi

Mesajde wachtelfeld pe 12 Ian 2013, 19:52

comanM scrie:Dupa vanatoarea de miercuti am observat ca merge f greu,,initial am crezut k are febra musculara fiind o zi grea cu doua goane lungi in zona de munte si zapada mare si scrobita,dar la o evaluare mai atenta am observat k are pernitele ranite probabil de la scrob.Ce as putea sa folosesc,pt a cicatriza cat mai repede?un unguent ,sau ceva spreiuri?va multumesc!



Unguent cu vitamina Asi propolis, CICATRIZIN, TRIDERM, totul insotit de un antiinflamator nesteroidian.Pauza o saptamana pana la cicatrizarea completa.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti


Înapoi la Sfatul medicului veterinar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate