Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 02:09

Intretinere bocanci

Tot ce tine de echipamentul pentru teren al unui vanator , mai putin armamentul . Nici nu stim cite ne vin in ajutor - important este sa le gasim .

Moderatori: liviur, george_ciprian86

Intretinere bocanci

Mesajde chivi pe 04 Noi 2014, 10:58

Va salut. Rugaminte mare, am o pereche de bocanci de vanatoare verzi luati din State cu vreo 3 ani in urma. La achizitie, mi-a dat americanul si o cutie de crema verde pentru intretinere. Mi-s asa de dragi bocancii astia ca i-as purta si-n casa. Mi se termina crema si am cautat peste tot, pana si on line. Daca ma poate ajuta cineva cu o adresa sau o posibilitate de achizitie de undeva tare v-as mai pomeni la vanatoare. Mi-au mai dat prietenii idei de creme sau grasime de foca, ma intereseaza crema de culoare verde, le intretine si culoarea si acopera si zgarieturile.
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: Intretinere bocanci

Mesajde armi pe 04 Noi 2014, 11:22

Pot sa te ajut cu 1 litru de polish neutral produs de Heute GMBH, folosit la masinile profesionale de lustruit pantofii.
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: Intretinere bocanci

Mesajde chivi pe 05 Noi 2014, 10:32

Multumesc pentru raspuns. Nu prea am idee despre lacul asta dar daca vine din nemtia ,,trebuie ca e bun''. O sa las un PM. Merci
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: Intretinere bocanci

Mesajde sorry_nellu pe 08 Noi 2014, 20:29

Referitor la intretierea bocancilor de piele, am renuntat demult sa dau bani pe tot felul de vax-uri.
Rechizitionez creme cosmetice de fata sau corp, la care femeia mea renunta si le dau pe bocanci.
Sunt foarte multumit.
"Decat sa dai pomana calicilor sambata, mai bine da ceva de baut mahmurilor, marta." I. Creanga
Avatar utilizator
sorry_nellu
Veteran
 
Mesaje: 623
Membru din: 10 Ian 2007, 09:36

Re: Intretinere bocanci

Mesajde chivi pe 12 Noi 2014, 13:08

Poate mai sunt si altii in cautari, ca mine. Am reusit sa iau legatura cu cei de la Collonil Romania si-mi vor aduce ei in aproximativ 20 de zile, din Germania, ceea ce cautam. Astept si polishul de la @armi si m-am aranjat si sezonul asta. Le multumesc tuturor pentru ajutor si sfaturi. Va salut.
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: Intretinere bocanci

Mesajde pathfinder pe 24 Ian 2015, 20:07

salut!
Pt intretinerea bocancilor ti as recomanda produsele de la NICKWAX recomandate si de armata americana in intretinerea echipamentului lor,eu personal am cumparat din Afghanistan acum 4 ani si acum se gasesc si in Romania si nu sunt scumpe deloc!
pathfinder
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 24 Ian 2015, 09:37


Înapoi la Echipamente pentru vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate