Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 12:24

Gasca 2013-2014

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Kristi pe 01 Dec 2013, 07:04

E bine prietenul meu ...se poate si mai rau ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde StefanC pe 06 Dec 2013, 00:33

In dimineata de 30 noiembrie, o dimineata superba de noiembrie, dar nepotrivita vanatorii la aceasta specie, am reusit, cu chiu cu vai, sa impusc doua exemplare. Pozele, in ordine cronologica:

06.47AM
Imagine
green shot

07.16AM
Imagine
upload a picture

07.33AM
Imagine
pictures upload

07.40AM
Imagine
image hosting websites


Am fost la Balta Alba - Amara, jud. Buzau, un loc superb cu MULTE gaste. Ca ironie a sortii, cand am revenit in Buzau, putin dupa 08.30, era o ceata...dar lipseau gastele :)
Aceeasi semi Stoeger, care isi face treaba si RC JK6 3.9mm
Avatar utilizator
StefanC
Nou membru
 
Mesaje: 59
Membru din: 09 Oct 2011, 18:52
Locaţie: Bucuresti / Buzau

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Katalin pe 15 Dec 2013, 14:09

Alin3006 scrie:@Kristi - am o rugaminte: as aprecia grozav daca pozele de la ate topicuri in afara celor destinate cainilor ar contine mai multe poze cu vanatul respectiv si mai putine cu cainele care face aret/ aport in 30 de ipostaze, asemenea unui film derulat frame cu frame. Nu TOTI utilizatorii site-ului sunt asa âsionati de caini ca si tine si multi ar vrea ca la topicul de gaste sa vada gaste!
Multumesc de intelegere.



Sunt de acord cu Alin. Spre exemplu pozele 2, 3 si 4 sunt cam aceleasi. Este un topic de vanatoare la gasca. Un aport frumos este suficient. Ai caine frumos. Sa ti traiasca... si eu am caine si il iubesc dar am observat si la alte topicuri ft multe poze "inutile" spun eu (sau care se repeta cumva).

Nici nu pot sa mi dau seama cum ai atata timp sa faci atatea poze la o partida de vanatoare... dar de la a poza si pune poze cu cainele de cand iese din padoc pana cand se intoarce acasa mi se pare cam exagerat. Nu ne o lua in nume de rau. Daca nu ar fi fost "exagerat" (parerea mea) nu as fi observat.

Inca o data felicitari pt caine (am auzit ca este ft bun) si sa ti traiasca... Doar ca parerea mea (si a altora) este ca se exagereaza.

Catare plina!
Katalin
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Kristi pe 15 Dec 2013, 18:19

Katalin scrie:
Alin3006 scrie:@Kristi - am o rugaminte: as aprecia grozav daca pozele de la ate topicuri in afara celor destinate cainilor ar contine mai multe poze cu vanatul respectiv si mai putine cu cainele care face aret/ aport in 30 de ipostaze, asemenea unui film derulat frame cu frame. Nu TOTI utilizatorii site-ului sunt asa âsionati de caini ca si tine si multi ar vrea ca la topicul de gaste sa vada gaste!
Multumesc de intelegere.

......

Nici nu pot sa mi dau seama cum ai atata timp sa faci atatea poze la o partida de vanatoare... dar de la a poza si pune poze cu cainele de cand iese din padoc pana cand se intoarce acasa mi se pare cam exagerat. Nu ne o lua in nume de rau. Daca nu ar fi fost "exagerat" (parerea mea) nu as fi observat.

Inca o data felicitari pt caine (am auzit ca este ft bun) si sa ti traiasca... Doar ca parerea mea (si a altora) este ca se exagereaza.

Catare plina!
Katalin

Sunt mai iute de mana ! :wink: ...in alta ordine de idei am inteles si promit ca nu va voi mai deranja retina ...ideea era sa se vada cum vine cu aportul , ca o poza cu un caine care tine o pasare in gura nu semnifica mare lucru ...dar daca deranjez , imi cer scuze si voi incerca pe viitor sa nu se mai repete !
Si in ultima ordine de idei , daca pot spune asa , multumesc frumos pt felicitari !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Katalin pe 16 Dec 2013, 13:22

Kristi, nu i de deranjat. Ci mai mult ca se repeta si spun cam acelasi lucru.
Cei care au caine au cam citit pe la topicuri despre caini... si stiu cine-ce caine are...cum si eu il stiu pe al tau de mult timp si mi a placut ft mult.

Cei care nu au caine probabil nu i prea intereseaza de un aport al unui caine si o poza e suficienta. Si totusi cred ca mult mai bine se vede intr un video decat in poze succesive :).

Era o parere... sau mai bine spus un feedback. Tu oricum faci cum vrei si postezi cum vrei. :)

Chiar nu i ca ne ai deranjat ci am considerat sa ti spunem ca nu ni se pare normal.

Catare plina :)
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Kristi pe 16 Dec 2013, 17:05

Multumesc frumos , la fel iti doresc si eu ...de acord ca mai frumos e filmat dar ,cand filmez nu mai pot trage ...si colegii nu le au cu filmatul ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Sly_Fox pe 16 Dec 2013, 19:33

Acum nu vreau sa fiu contra majoritatii, insa mie imi place la nebunie pozele in care apare catelul. Areturile, aporturile, si cireasa de pe tort, alura de final cand isi arata ispravile savarsite.
Chiar sunt imagini de mare efect. Ca se doreste mai putine, probabil asta din cauze tehnice, deoarece la utilizatorii cu viteza mica la net,pagina cu multe poze se incarca mai greu.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde hunterkris01 pe 24 Dec 2013, 16:28

O vanatoare,foarte frumoasa din toate punctele de vedere :D :D :D ,vreme buna,gasca multa,conditii de vanatoare-cazare de 5 stele,alaturi de cativa prieteni dragi,si evident si cateii cu noi,care au avut multa treaba :D :D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=6kGVnmvz ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=iTPLVMF1HTU

http://www.youtube.com/watch?v=_f_i28HxMDA

http://www.youtube.com/watch?v=PXd9RsmJuCY

http://www.youtube.com/watch?v=DccF0jQD ... e=youtu.be
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Sly_Fox pe 08 Ian 2014, 21:09

Cum nu mai este prea mult timp pana la inchiderea sezonului, m-am gandit sa fac o mica escapada de seara.

Imagine

Imagine

Au picat doi gascani. Cartuse Bornaghi Deluxe 34 grame, alica 3,9 mm si un dram de noroc.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Kristi pe 15 Ian 2014, 10:22

De sezon...
Imagine
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde dragos74 pe 17 Ian 2014, 22:39

gasca la facaeni... :)

Imagine
image share

Imagine
free pic
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Sly_Fox pe 17 Ian 2014, 23:25

Mama, sa dea benga in ele. Astea sunt vanate pe langa mine, pe fondul 3 Facaeni.
Da si tu mai multe detalii, cand le-ai vanat,conditiile atmosferice, a fost ceata in balta,etc.
Pana la urma care sunt conditiile de vanatoare pe acest fond? Ai spus ca dai de veste cand mai apar noutati.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde dragos74 pe 18 Ian 2014, 12:33

am fost mai multi vanatori pe un cer senin ,un soare stralucitor si nici un pic de vant... luni 13- 01.
abia, abia s-au apropiat de atrape cateva, restul ne-au ras in nas de la inaltime desi treceau cu sutele pe deasupra canalului unde stateam ascunsi :(

sigur alta ar fi fost treaba daca eram in mijlocul campului in gropi ,dar sunt probleme cu sapatul acestora in graul portughezilor care au agricultura in concesiune.

din pacate nici un pic de vant, nici o ceata ....
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde dragos74 pe 18 Ian 2014, 12:41

http://www.avpsmistretul.ro/

aici cred ca gasiti detalii si nr. de contact.
dragos74
Membru important
 
Mesaje: 176
Membru din: 26 Ian 2013, 16:57

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde SilviuC pe 09 Noi 2014, 14:48

Haideti domnilor, a început sezonul și nimeni nu spune nimic :( o povestire, o poză ceva, a fost cineva la gâște?
Cu respect Silviu
Avatar utilizator
SilviuC
Membru activ
 
Mesaje: 77
Membru din: 09 Mar 2013, 17:54
Locaţie: Buzau

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde Sly_Fox pe 09 Noi 2014, 22:11

Eu am fost,dar fara rezultate. Trec stolurile de garlite si gasca de vara incontinuu,dar sus de tot. Vreme buna,fara vant,ceata groasa de inaltime sau ceva fulguiala.
Poate cei care au acces pe fonduri cu lacuri intinse sau orezarii sa aiba mai multa sansa la vremea asta.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Gasca 2013-2014

Mesajde radubichis pe 10 Noi 2014, 08:20

Am fost le-am auzit, vazut si am dat una jos dar nu am recuperat-o.Veneau sus, deasupra plafonului de ceata
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Anterior

Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

Publicitate