Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 00:11

Tim Grounds Sweet Meet Duck Call.

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Tim Grounds Sweet Meet Duck Call.

Mesajde iliealexandruionut pe 29 Mai 2014, 18:32

Salutari tuturor,

Am achizitionat o chematoare ce pare a fi foarte ok(cea din titlu.) si am observat ca se aude ffff bine,clar si tare.Nu am experienta in suflatoare dar ma chinui si invat.Am un Hellen baud rata mare, Faulk's Calls si acum cea din titlu...rezultatele din sezoanele trecute mi au dat curaj si zic sa ma dezvolt asa ca..daca folosti si voi asa ceva va rog sa ma ajutati sa ma descurc mai bine!!...pe net am citit pareri ok despre aceasta chematoare si pana la deschiderea la rata ma invat cumva...astept cu interes ceva experinete cu Tim Grounds Sweet Meet Duck Call.
PS:sper sa ma descurc cat mai bine cu suflatul si sa nu fie neaparat nevoie de multisound.....ce o detin si la prepelita este super buna!

Va salut!
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Tim Grounds Sweet Meet Duck Call.

Mesajde lungu_aurel2000 pe 29 Mai 2014, 19:47

Trebuia doar sa exersezi pana stapanesti bine chematul, pana devine reflex,obisnuinta. Din proprie experienta pot spune ca ajungi sa chemi din orice chematoare, diferenta pt tine consta in cat de tare trebuie sa suflii ca sa scoti sunetul dorit( se pot regla), iar ceea ce conteaza pt rata e intradevar sa se auda tare,si pe cat posibil si clar.La viteza cu care zboara rata si aflata la 100-200metri de tine,cred ca mai degraba aude suieratul vantului decat o chematoare, de aceea cred ca mai importante sunt atrapele decat chematoarea.Oricum bafta!
Avatar utilizator
lungu_aurel2000
Membru important
 
Mesaje: 279
Membru din: 12 Dec 2007, 21:05
Locaţie: Chisineu-Cris/ARAD


Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate