Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 09:16

CHEMATOARE

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Re: CHEMATOARE

Mesajde ssteffan pe 19 Ian 2012, 22:09

Spliff scrie:Eu am de gand sa descarc cateva sunete, sa le pun pe un mp3 player (sa improvizez o chematoare).

Mai bine investesti intr-o chematoare acrilica de calitate si cu ceva munca, ambitie si exercitiu bati orice mp3. Unul dintre marile avantaje pe care le ai este acela ca poti schimba tipul de chemare instantaneu, de exemplu, de la feeding sau greeting call, la come-back call daca stolul pleaca, ceea ce este mai greu cu mp3-ul tau... plus ca, din cate stiam eu cele electronice sunt ilegale.

daca ea poate tu de ce nu ai putea???
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: CHEMATOARE

Mesajde vanatorul dibaci pe 23 Ian 2012, 14:58

Chematorile electronice sunt perfect legale /mergi la legea vanatori si ai sa vezi :wink:
Au fost odata interzise /referitor la chematoarea de gura este super ok /americani dimineata cand se trezesc pun cd cu sunete si exerseaza :mrgreen: si in masina pana la serviciu la fel /dupa ceva timp fac super /eu unul cat am incercat nu am reusit si nici nu am vazut vre-un amic sa reuseasca -bine drept ca nici nu am cum sa fac toata ziua mac mac din gura nu de alta dar ma duce sota direct la balamuc :P
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: CHEMATOARE

Mesajde ssteffan pe 23 Ian 2012, 21:50

vanatorul dibaci scrie:americani dimineata cand se trezesc pun cd cu sunete si exerseaza :mrgreen: si in masina pana la serviciu la fel /dupa ceva timp fac super


Si pana la urma daca noi nu suntem americani, hai sa ne cumparam electronice sau sa inregistram mp3-uri ca e mai comod si oricum nu suntem in stare sa invatam sa le utilizam "suflatorile".... ca deh... aia sunt americani si ei invata, noi nu vrem sau suntem prea lenesi ca sa invatam... cam asta s-a inteles...
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: CHEMATOARE

Mesajde madalin122582 pe 23 Aug 2012, 15:44

Am gasit un difuzor tip horn cu acumulator incorporat si linie de intrare audio (nou la 100 de lei). Ma gandeasc sa ii pun un mp3 player cu ceva sunete, in special pentru prepelita si vulpe.
Unde gasesc ceva sunete pentru cele doua specii in format mp3?

Multumesc
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: CHEMATOARE

Mesajde DAC pe 23 Aug 2012, 18:58

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti decat iubit pentru ceea ce nu esti...
Avatar utilizator
DAC
Membru important
 
Mesaje: 210
Membru din: 07 Feb 2011, 21:00

Re: CHEMATOARE

Mesajde DAC pe 23 Aug 2012, 19:16

Pentru vulpe poti sa descarci si de aici :

http://www.tenterfieldfoxwhistle.net/factsheet.asp

Click dreapta pe sound 1 (de exemplu) apoi din meniul ce se deschide alegi ceva gen "save link as" (depinde de browserul folosit) .
Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti decat iubit pentru ceea ce nu esti...
Avatar utilizator
DAC
Membru important
 
Mesaje: 210
Membru din: 07 Feb 2011, 21:00

Re: CHEMATOARE

Mesajde Sharpshooter pe 20 Oct 2012, 16:29

spor la macanit ...cei care aveti chematori clasice :wink:

http://ge.tt/2QkrqsP/v/0?c
Avatar utilizator
Sharpshooter
Veteran
 
Mesaje: 483
Membru din: 26 Mar 2007, 22:22
Locaţie: Arad

Anterior

Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

Publicitate