Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 25 Apr 2024, 16:04

Prepeliță in Galati

Pasari nobile si rare pentru care s-au nascut orgolii mari . Prepelita este "dresor" de caini pentru aret . Sitarul este competitia suprema pentru orice vanator de pasari . Pasari sezoniere . S-au scris carti intregi despre vanatoarea la sitar .
Despre becatina va lasam pe Dvs sa ne scrieti .

Moderator: Sly_Fox

Prepeliță in Galati

Mesajde Iulian Tebrian pe 30 Iul 2020, 16:02

Va salut dragi colegi vânători!
De anul acesta m-am transferat la AJVPS Galați și , fiindcă mai sunt 2 săptămâni până se deschide sezonul de vânătoare la prepeliță, deschid acest topic în speranța că voi găsi un grup de stimați vânători de prepeliță care sa fie dispuși să își mărească "oastea" cu încă un vânător, nu foarte experimentat, posesor de câine brac german cu par scurt (la fel de dornic că și stăpânul să își facă noi camarazi).
Toate cele bune și catare plina!
Iulian Tebrian
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Oct 2019, 12:27
Locaţie: Galati

Re: Prepeliță in Galati

Mesajde Ghinda pe 31 Iul 2020, 08:28

Iulian, frumos salutul tau, dar era mai bine daca treceai pe la prezentari. Sunt niste reguli. In rest toate bune.
Si spor!!!!!!!!!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7692
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Prepeliță in Galati

Mesajde laurul pe 31 Iul 2020, 10:03

Ghinda scrie:Iulian, frumos salutul tau, dar era mai bine daca treceai pe la prezentari. Sunt niste reguli. In rest toate bune.
Si spor!!!!!!!!!

Eu cred ca merita considerata prezentare!
Bine ai venit!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3079
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Prepeliță in Galati

Mesajde Iulian Tebrian pe 31 Iul 2020, 11:58

Mulțumesc pentru întâmpinare și susținere. Așa e! Am "ratat" partea cu prezentarea.

Mă numesc Iulian Tebrian, am 42 de ani și sunt director de vânzări la o companie in industria carburanților și a metalurgiei. Sunt vânător de 3 ani și , ușor - ușor, mă duc în direcția vânătorii de păsăret, cu câinele la picior. Mi se pare cel mai dinamic, complex și elegant mod de a practica vânătoarea (a nu se interpreta că nu iubesc toate celelalte moduri de a vana) și de aceea, anul acesta, mi-am luat primul câine de vânătoare pe care îl antrenez singur (citind cărți și ascultând sfaturile altor vânători cu câini).

Urmăresc acest site și forum de mai mult timp dar am scris primul topic abia acum pentru că sunt un pic in impas in a-mi găsi tovarăși de vânătoare datorita faptului că m-am mutat de la Buzău la Galați.

Toate cele bune că doresc și să avem parte numai de satisfactii in sezonul ce sta să inceapa.!
Iulian Tebrian
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Oct 2019, 12:27
Locaţie: Galati

Re: Prepeliță in Galati

Mesajde Zeres Ciprian pe 01 Aug 2020, 08:37

Bun venit si catare plina!
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 413
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59


Înapoi la Prepelita , sitarul si becatina

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Publicitate