Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 05:56

Eficienta breneke-ului la mistret

Vanatoarea la mistret, la goana panda sau dibuit este una din cele mai raspindite vanatori din Romania . Zona de deal si munte , campie , Delta - toti vanatorii asteapta sezonul de mistret cu mare placere . Aici discutam totul despre vanatoarea de mistret, metode de vanatoare, munitia si calibrele pentru mistret, tehnici de vanatoare .

Moderator: CCM

Re: Eficienta breneke-ului la mistret

Mesajde Sly_Fox pe 29 Ian 2021, 17:31

Clujeanul scrie:Breneke este foarte bun pt. vanarea mistretului.

Care model de la Brenneke?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Eficienta breneke-ului la mistret

Mesajde Clujeanul pe 29 Ian 2021, 18:00

:)
In cazul meu, B&P Black Shock de 32 de grame is super. In general, unicele de 32 de grame pt cal 12 si de 28 pentru 16. Nu am tras cu subcalibrate si pe cat pot nu trag cu magnum.
Imi pace si Rottweil Exact (cred ca ii cu Gualandi) si Rottweil ala cu bura de pasla.
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Eficienta breneke-ului la mistret

Mesajde Sly_Fox pe 29 Ian 2021, 21:19

Clujeanul scrie::)
In cazul meu, B&P Black Shock de 32 de grame is super. In general, unicele de 32 de grame pt cal 12 si de 28 pentru 16. Nu am tras cu subcalibrate si pe cat pot nu trag cu magnum.
Imi pace si Rottweil Exact (cred ca ii cu Gualandi) si Rottweil ala cu bura de pasla.

Ăla de la Rottweil cu bură de pâslă este proiectil Original Brenneke, cel mai sexi, ultra, mega, super, hiper proiectil în opinia vechilor vânători. Cine avea câte unul din ăla pe centură în urmă cu 30-40 de ani era văzut ca un guru. Nici astăzi nu este de lepădat!
Ca design a fost favoritul meu, asta până a apărut Sauvestre. Doar ca design, pentru că din punct de vedere al utilității... nu m-am împăcat cu unicele niciodată, de la bilă la subcalibrat le-am urât pe toate. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Vanatoare de mistret

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori

Publicitate