Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 26 Apr 2024, 00:07

Fabarm elos B2 vs Franchi Feeling steel cal. 12

Discutii despre arme lise, munitii, calibre, etc . Multiple compartii intre arme, munitii pentru arme, tipuri de vanat, balistica, samd.

Moderator: liviur

Re: Fabarm elos B2 vs Franchi Feeling steel cal. 12

Mesajde adrian m. pe 11 Oct 2021, 19:53

Sly_Fox scrie:
adrian m. scrie:...din punct de vedere al grupajului vorbesc acum, este grozava.

Știi cumva și care este fereastra de timp necesară ca alicele din coada snopului să le ajungă pe cele din față? Grupajele acestea minunate sunt obținute de obicei printr-o formă a snopului foarte alungită, un fel de coloană de alice. În țintă alicele se grupează frumos, dar nu ajung toate odată în aria de referință a grupajului, ci pe rând, iar dacă timpul în care fruntașele și codașele ajung în țintă este decalat excesiv, atunci în condiții de vânătoare, la păsări și animale rapide, grupajul acesta fenomenal nu mai reprezintă chiar un atuu.

Grupajul l-am facut la carton in poligon si colegii au fost chiar impresionati. Nu am avut probleme in a dobori vanatul ba din potriva, de cand folosesc arma asta am cele mai bune rezultate la vanatoare si chiar si la poligon.
adrian m.
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 06 Oct 2013, 15:01
Locaţie: Timis

Re: Fabarm elos B2 vs Franchi Feeling steel cal. 12

Mesajde Donalexandro pe 16 Oct 2021, 21:24

Multumesc tuturor pentru pareri, am invatat cateva chestii noi si interesante din postarile voastre.
Intre timp mi.am achizitionat si o arma noua, dar nici una din cele doua, am ales un Fair premier cal. 12 care imi vine f bn si care mi s.a parut mai bn finisata decat celelalte. Va multumesc inca odata si catare plina tuturor.
Donalexandro
Nou membru
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Oct 2014, 08:34

Re: Fabarm elos B2 vs Franchi Feeling steel cal. 12

Mesajde Sly_Fox pe 17 Oct 2021, 15:37

Să o stăpânești sănătos și cu folos. Să ne spui și nouă cum merge în teren.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Arme de vanatoare lise

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori

Publicitate