Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:21

SHACALUL

Discutii despre vanatoarea de lup, ras, pisica salbatica, vulpe sacal, jder, dihor - in general tot ce inseamna vanat rapitor

Moderatori: Ghinda, CCM

Re: SHACALUL

Mesajde Ghinda pe 27 Dec 2021, 08:07

Bravo!!!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: SHACALUL

Mesajde popaliviu pe 28 Dec 2021, 01:05

Am fost cu un coleg de grupă. Veneau 2 șacali spre noi, de nu îmi venea să cred... Vântul a fost de partea noastră, cum venau așa veneau. Colegu' zice: "Eu pe ăla din stânga, tu pe ăla din dreapta". Am numărat până la 3 și am dat drumul la foc. A căzut al meu și imediat a țâșnit din fața lor un iepuraș coconaș, după care a întins-o și cel din partea lui. Erau în plină vânătoare! Când mă uit la colegu', să rupă trăgaciul și alta nu. :)) Închizătorul nu era apăsat bine, deci... ghinion!
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 976
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: SHACALUL

Mesajde Bracalone pe 26 Ian 2023, 08:52

Un filmulet de la Constanta pentru iubitorii shacalului ! Ce sanse are o capra gestanta, un pui de caprioara sau de iepure ? Si ne mai miram ca bate vantul pe fonduri ! Mai bine cheltui 10-15 lei si lasi o lume mai buna si mai curata pe unde ai trecut !
https://fb.watch/ihSxL2dknd/
Bracalone
 
Mesaje: 16
Membru din: 28 Sep 2022, 18:55

Anterior

Înapoi la Rapitoare cu par

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Publicitate