Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:58

Vanatorul alege!

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 02 Noi 2014, 11:57

Gata, o facui si p'asta! :D
Lume multa la vot, multi carunti si cocosati de povara anilor, dar si multi tineri. Daca prezenta e buna, macar stiu ca socotelile nu le ies cum trebuie.

N-am nicio simpatie clara pentru vreunul, am dat vot de blam, si as fi dat mai multe dar stricam tot rostul.
De ce am mai fost daca nu sunt un adept inflacarat al vreunuia?
Pentru ca votul trebuie sa fie rezultatul unui rationament si nu al unei trairi sufletesti.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde tehărău pe 02 Noi 2014, 17:32

Dupa alegeri, s-ar putea sa fiu plecat din tara. Va rog, in cazul in care uit, sa ma trageti de atentie si sa va explic rationamentul care m-a facut facut sa votez intr-un anumit fel. Colegul @Biriuck are dreptate: fara rationament suntem nuli. Si asta o declara un om care recunoaste ca daca acest sistem electoral nu ar fi atat de rau intentionat si ar avea o farama de decenta si ar da drept de vot doar celor care ar trece un examen de minima competenta (exmene pe care suntem obligati sa le promovam cotidian, in activitati cu impicare sociala nula :cry: ), si nu ar trece acest examen din cauza necunoasterii programelor cu care candidatii se prezinta in fata electorilor (daca or exista - ele, programele). Deci, dupa alegeri, facem un pic de discutie... :wink:
Am recitit ce am scris... cam greu de retinut ideea...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 02 Noi 2014, 18:52

...pentru ca romanii ce pleaca din tara mai vad cum e cu prezenta la urne si prin alte tari:
https://www.youtube.com/watch?v=A6vdrzUyDXk
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde tomi pe 03 Noi 2014, 17:17

E bine, nu ma simt deloc discriminat de puradel si mai zice ca am voie sa ma si distrez.
tomi
Veteran
 
Mesaje: 866
Membru din: 23 Feb 2009, 21:47

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 03 Noi 2014, 19:35

Ce dumnezeii ma-sii?!! Cu totul alt link trebuia sa fie acolo!!!

https://www.youtube.com/watch?v=rKG5ll7oa48
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde laurul pe 20 Noi 2014, 16:06

Discursul care n-a fost rostit niciodata

Discursul perfect, imbatabil, care ar fi trebuit rostit in prima dezbatere tv (la Realitatea TV), manevra care, alaturi de organizarea ireprosabilă a votului din strainătate, l-ar fi dus pe Victor Ponta la Cotroceni:

"Domnule Klaus Iohannis, am o propunere sa va fac. Sloganul meu de campanie – Presedintele care uneste – nu este o vorba goala. Cred ca trebuie sa oprim dezbinarea in Romania. Cred ca trebuie sa ne unim cu totii intr-un program comun pentru aceasta tara. Cred ca, indiferent de orientare politică, trebuie sa punem cu totii umarul la viitorul tarii. De aceea, daca voi fi ales presedinte, va propun, domnule Klaus Iohannis, postul de prim-ministru. Sa ingropam securea razboiului. Sa astupam falia dintre cele doua Romanii politice. Cu dvs prim-ministru, voi invita PNL la guvernare alaturi de PSD, pentru crearea unei largi coalitii nationale, care sa cada de acord, sa semneze si sa sustina un pact cu 10 puncte vitale pentru România pana in 2016. Punem umarul impreuna, ducem Romania inainte si, apoi, in 2016 n-avem decat sa devenim adversari in alegeri. Tara, inainte de politica. Ganditi-va, nu-mi refuzati oferta doar pentru ca suntem contra-candidati. Dacă, in schimb, dumneavoastra veti deveni presedintele Romaniei, va propun acelasi pact, de data aceasta cu rolurile inversate, dvs la Cotroceni, eu la Palatul Victoria. Domnule Klaus Iohannis, impreuna sa dam o sansa europeana Romaniei. Pentru Romania mea unită. Pentru Romania dvs normala”

Pentru acest scenariu existau, ulterior, doua proiectii:
Varianta A: Victor Ponta castiga alegerile si se tinea de cuvant, lucru care nu putea sa fie decat in beneficiul tuturor partilor din punct de vedere politic.
Varianta B: Victor Ponta castiga alegerile, nu se tinea de cuvant si gasea tot felul de motive pentru a intoarce ceea ce a spus... doar este specialitatea casei!

Autor: Adrian Halpert (Managing Partner la www.reportervirtual.ro)
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 20 Noi 2014, 16:37

==>prezenta la vot 30% :twisted:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde laurul pe 21 Noi 2014, 10:35

biriuck scrie:==>prezenta la vot 30% :twisted:

....carcotas de chiojd.....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatorul alege!

Mesajde tehărău pe 21 Noi 2014, 14:23

tehărău scrie:Dupa alegeri, s-ar putea sa fiu plecat din tara. Va rog, in cazul in care uit, sa ma trageti de atentie si sa va explic rationamentul care m-a facut facut sa votez intr-un anumit fel. Colegul @Biriuck are dreptate: fara rationament suntem nuli. Si asta o declara un om care recunoaste ca daca acest sistem electoral nu ar fi atat de rau intentionat si ar avea o farama de decenta si ar da drept de vot doar celor care ar trece un examen de minima competenta (exmene pe care suntem obligati sa le promovam cotidian, in activitati cu impicare sociala nula :cry: ), si nu ar trece acest examen din cauza necunoasterii programelor cu care candidatii se prezinta in fata electorilor (daca or exista - ele, programele). Deci, dupa alegeri, facem un pic de discutie... :wink:
Am recitit ce am scris... cam greu de retinut ideea...


Succint:

Ma intalnesc la vanatoare cu un fost coleg. Suntem prieteni, dar ne vedem rar. In schimb mai vorbim la telefon, putin si rar. Omul, dupa Revolutie, taranist convins: a candidat din partea lor la diferite functii locale (primarie orasel), manifestatii, functii ierarhice superioare la nivel de judet (primite pe considerente politice in perioada Ctin-escu), bla bla... Dar anii au trecut si ne-am vazut din nou. Intre timp, a facut ceva avere. Asa e si normal, nu fiti (inca) carcotasi. Ca sa mai stam de vorba, il invit in masina mea. Si vorbim de toate. Inclusiv de alegerile care trebuiau sa vina (primul tur):
- Mai faci ma, politica?
- Mai fac pe dracu, cine are timp? Dar tu?
- Paralel. Informatie putina si primita din cand in cand, cand sunt prin tara...
- Lasa ca stiu eu, ca tot cu chiorul ala tii si o sa o votezi pe Leana, sa nu stam noi linistiti...
- ?!?
- Pai voi o vreti p-aia, sa ne vedeti pe toti cu mascatii la usa, sa ne ia la intrebari de unde am facut banii...
- Si tu care crezi ca v-ar lasa in pace??
- Monta!
......

Dialogul, absolut autentic. Nu sustin ca ar avea dreptate, ca un politician ar fi mai bun ca altul, ca trebuie sa deducem de aici ceva. Vreau numai sa se inteleaga ca asa au decurs lucrurile in perioada post-comunista si ca asa percep unii dintre noi personajele politice si actiunile lor. Ceea ce s-a votat la alegeri, mai precis prezenta ridicata si cu precadere in diaspora, poate avea legatura cu acest tip de gandire. Dar sa n-o dam in politologhie...

PS:
Ati gasit vreun candidat care sa ne reprezinte interesele vanatorimii? :wink:
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Vanatorul alege!

Mesajde blackcrotal pe 22 Noi 2014, 09:02

biriuck scrie:Gata, o facui si p'asta! :D
Lume multa la vot, multi carunti si cocosati de povara anilor, dar si multi tineri. Daca prezenta e buna, macar stiu ca socotelile nu le ies cum trebuie.

N-am nicio simpatie clara pentru vreunul, am dat vot de blam, si as fi dat mai multe dar stricam tot rostul.
De ce am mai fost daca nu sunt un adept inflacarat al vreunuia?
Pentru ca votul trebuie sa fie rezultatul unui rationament si nu al unei trairi sufletesti.


A avut dreptate @biriuck asa ca m-am dus si eu la vot . Rationamentul meu s-a bazat pe un banc care circula inainte de 1989 .
- Se spune ca "Nea Nicu" suparat ca nu mai stiu ce culme a stiintei ingineresti nu era reusita de ai nostri a cumparat din Germania tehnologia, masinile si materia prima ca sa producem si noi acea noutate dar treaba totusi nu mergea de loc asa ca i-a convocat pe responsabili la o Adunare de Partid sa le frece "ridichea" si acolo a intrebat:
- Cum este posibil , am cumparat tot, tehnologie, masini, materiale prime , ce ne lipseste sa mearga treaba.
Subalternii au raspuns in cor :
- Un NEAMTZ tovarase secretar general.
Deci am votat pt ca dintre toate relele cea mai rea este Ciuma Rosie si pt ca , singura speranta pentru mine mai este un Neamtz.
Sa vedem daca rezista si daca nu cumva il impusca haita care-l inconjuara
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 27 Noi 2014, 22:16

Vechiul nostru "prieten":
http://www.realitatea.net/george-scutaru-posibil-consilier-al-lui-iohannis-cerea-in-2007-desfiin-area-dna-i-sri_1580168.html

Avem un nou presedinte ce isi datoreaza functia in mare masura si mediului online, poate n-ar fi rau sa incropim o petitie in care sa-i transmitem domnului Iohannis sa nu se inconjoare de oameni cu gandire comunista , ca doar a zis ca el este anticomunist convins...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde Sly_Fox pe 27 Noi 2014, 22:35

Chiar vroiam sa aduc in discutie o posibila lipire a distinsului domn,pe langa proaspatul presedinte al romanilor.
Cei care au citit forumul,stiu ca au mai fost discutii ce l-au avut in prim plan pe onorabilul. Pe atunci era implicat intr-o initiativa legislativa anti-arme si anti posesori de arme. :evil:
Ba chiar am scris pe pagina dumnealui,atat eu cat si alti forumisti,ca initiativa respectiva nu poate fi aplicata deoarece este discriminatorie si nereala. Bineinteles postarea a disparut in scurt timp.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 27 Noi 2014, 22:55

Imediat ce ma eliberez cu un proiect ce imi consuma mai tot timpul liber, eu voi trimite o scrisoare cu doleantele mele ca vanator si detinator de arme. Cu o floare nu se face primavara dar poate vor fi mai multe....

P.S. Am eu asa un feeling ca de acum mediul online va fi mult mai luat in serios, multora le tremura chilotii gandindu-se cum sa faca sa opreasca acest bolovan ce incepe sa se rostogoleasca. Oamenii prind incredere ca pot schimba chestii, tehnologia ii ajuta sa comunice la nivel de masa in mod necontrolat de catre sistem si asta ii face sa caute mijloace sa ne divida pentru a ne putea controla. Cel mai probabil vor veni cu tot felul de teorii conspirationiste sau vor incerca sa traga o tusa groasa intre categoriile sociale...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde laurul pe 28 Noi 2014, 19:37

...suntem un popor damnat....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatorul alege!

Mesajde acsph pe 28 Noi 2014, 20:56

Alarma!
Scutaru e pe lista scurta de consilieri la Cotroceni.. :oops:
Muget,deci exist !
acsph
Veteran
 
Mesaje: 689
Membru din: 21 Sep 2012, 10:03
Locaţie: Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde blackcrotal pe 29 Noi 2014, 06:44

biriuck scrie:Vechiul nostru "prieten":
http://www.realitatea.net/george-scutaru-posibil-consilier-al-lui-iohannis-cerea-in-2007-desfiin-area-dna-i-sri_1580168.html

Avem un nou presedinte ce isi datoreaza functia in mare masura si mediului online, poate n-ar fi rau sa incropim o petitie in care sa-i transmitem domnului Iohannis sa nu se inconjoare de oameni cu gandire comunista , ca doar a zis ca el este anticomunist convins...


Buna dimineata,
Aseara am viizionat la TV in interviu dat de Dl Ponta ( sper ca remarcati faptul ca eu sunt o persoana politicoasa :lol: ) . Am ras pana la lacrimi pt ca acest domn era foarte suparat. Motivul suparari dlui era ca nu intelege citez:
" De ce el si colegii lui sunt etichetati comunisti in conditiile in care 42 ani deci nu a apucat sa traiasca in comunism , respectiv el nu este injectat cu acest microb"
O alta cugetare interesanta a acestei triste figuri este ca , citez:
" am facut greseala ca am intrat in razboi permanent cu Basescu si in acest fel mi-am erodat credibilitatea"

Colegul @biriuck are o foarte inteleasa grije : sa nu se inconjuare Iohannis de fostii activisti comunisti.
Pai de unde Dumnezeu sa ia altii pt ca ciurda acestor specimene era mare si cei care au condus tara de pe toate pozitiile de conducere posibile au avut grije sa-si promoveze acolitii ?
Uitativa si voi , de la cel cu barba sura pana la cel cu tzata in gura totii, absolut toti au fost fie promovati de Ilicescu fie de tucarii lui . Daca ne ducem la primul partid castigator al alegerilor de dupa 1989 , ma refer la alegerile locale, parlamentare si prezidentiale din '92 s-a numit FDSN si daca luati la purecat partidele importante in scena politica de acum o sa vedeti ca toti membri importanti au trecut prin filiera FSN - FDSN.
o sa spuneti ca au existat in '92 si partidele Istorice Liberalii si Taranistii. Da dar seniorii acestor partide Ratiu, Copos, Campeanu au fost denigrati, marginalizati si au disparut iar partidele in sine au fost la randul lor injectate cu microbul rosu. Astfel PNTCD-ul a ajuns o ruina de care nu se mai stie aproape nimic iar PNL-ul a fost divizat , fragmentat , acuzat, combinat, altoit incat nici macar multi din membri acelui partid nu mai au habar cum arata statutul lor.

Dar eu cred ca avem si o veste buna. Iohannis este in partid pentru ca altfel nu se putea si este posibil sa doreasca sa schimbe din radacini situatia actuala pentru ca :
1. Este de etnie germana si aceasta etnie a avut cel mai mult de suferit din partea comunistilor in orice colt din Europa inclusiv in RDG dupa razboi.
2. Este in relatii foarte bune cu Angela Merkel care se stie ca a gustat "binefacerile" comunismului in fosta RDG fiind locuitoare a acestui gheto comunist pana la caderea zidului Berlinului.
3. A dovedit dl. Iohannis ca stie sa se faca inteles atat de Ponta cat si de toti actuali politicieni atat imediat dupa alegeri cat si acum reusind sa-i puna cu foare mare economie de cuvinte sa faca ceea ce trebuiau sa faca de mult adica sa voteze niste initiative parlamentare care nu le conveneau dar . . . "neamtzul" a stiut sa vorbeasca pe limba inteleasa de ei.

Daca in tot ce o sa faca v-a proceda la fel , daca nu are sa se molipseasca de microbii care bantuie prin Palatul Cotroceni si pe la Palatul Parlamentului atunci poate , poate ca v-a mai fi o speranta pentru noi toti.
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 29 Noi 2014, 12:49

Sa dea dracu daca eu m-as duce consilier pe banii astia :!:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18681146-nein-danke-iohannis-refuzat-potentialii-consilieri-din-cauza-salariilor-mici-cotroceni.htm

Ce mecanisme ascunse or fi prin spate de se duc totusi oameni in aceste functii? Imi par oameni la costum, obisnuiti cu un anumit nivel, de ce sa lucrezi pe o suma atat de mica? :mrgreen:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde adigeo pe 29 Noi 2014, 13:32

Initial sunt angajati drept consilieri ,,, urmand sa devina consiglieri.
adigeo
Veteran
 
Mesaje: 349
Membru din: 14 Noi 2008, 13:55

Re: Vanatorul alege!

Mesajde blackcrotal pe 29 Noi 2014, 17:24

biriuck scrie:Sa dea dracu daca eu m-as duce consilier pe banii astia :!:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18681146-nein-danke-iohannis-refuzat-potentialii-consilieri-din-cauza-salariilor-mici-cotroceni.htm

Ce mecanisme ascunse or fi prin spate de se duc totusi oameni in aceste functii? Imi par oameni la costum, obisnuiti cu un anumit nivel, de ce sa lucrezi pe o suma atat de mica? :mrgreen:


@Biriuck tu nu te-ai duce consilier pentru ca nu te intereseaza PUTEREA .
Ca sa fiu mai clar , eu cred ca singurul care nu a bagat mana in "borcanul de dulceata" a fost Ilici Iliescu dar totusi a tras cu dintii sa fie PRESEDINTE si spre deosebire de toti presedintii de dupa '89 a detinut acest post timp de 4 mandate . I-a lasat pe toti acoliti lui in pace ( cat timp nu l-au calcat pe batatura ) sa faca ce vor motivand ca el nu este un Presedinte JUCATOR, s-a dat bine cu cine a fost nevoie la momentul oportun, a primit cu zambetul tamp care l-a facut celebru orice lauda sau injurie dar nu a pus nimic deoparte .
De ce ? Pentru ca a fost BOLNAV dupa PUTERE .
Si-a dorit titlul si puterea atat de mult incat a bagat Romania in rahat fara remuscari.
In decembrie '89 a vrut sa cheme Armata URSS sa apere de asa zisii teroristi "revoluria romana" fara sa-i pese ca foarte posibil daca rusi intrau la noi foarte posibil ca nu ar mai fi iesit nici pana acum.
A dat dispozitie sa se anunte cei "4000 de asasinati de la Timisoara" care s-au dovedit apoi fiind moti din cimitirul saracilor.
A permis orhestrarea de catre tradatorul de tara MILITARU a omorarii a peste 1000 de oameni imediat dupa 22 decembrie la MApN, la Aeroportul Otopeni, in toata tara ca sa poata motiva impunerea asa zisului Guvern de Uniune Nationala format din membri FSN
A chemat pe rand pe taranii din Ilfov in 13 iunie '90, apoi pe muncitorii de la IMGB, apoi pe minerii din Valea Jiului motivand asa zise Lovituri de Stat .
Ia denigrat pe Copos si pe Ratiu inventand asa zise interese transnationale, materiale de propaganda capitaliste, dolari si droguri distribuite multimii pentru ca sa fie rasturnata "frageda republica" .
Apoi i-a interzis Regelui Mihai intrarea in tara pe motiv ca in 1947 tara ar fi votat NU in dreptul regalitatii.
L-a lucrat pana si pe "copilul lui de suflet" Petre Roman ( fiul criminalului Walter Roman) atunci cand acesta si-a dat seama ca este bagat in fata sa se scoata cu mana lui castanele fierbinti.
Si multe , multe altele.
De ce a facut toate acestea ? Pentru ca este bolnav de putere. Chiar si acum mai are momente in care isi baga coada in politica interna a Romaniei cu ajutorul actualilor leaderi ai noului FSN care acum se numeste PSD .
Deci dragostea de putere de dragul puterii pe care unii au folosit-o ca sa acumuleze bogatii negandite de neam din nemurile lor iar altii , destul de putini, o "gusta" ca pe un vin bun sau pe o friptura din cel mai rar si exotic vanat :lol:
Tu @biriuck ca si multi din cei de pe acest forum si ca marea majoritate a romanilor de pretutindeni te multumesti cu meseria ta, cu arma ta si cu dorinta ta de mai bine si din acest motiv nu ai cum sa intelegi si te lasa rece "betia puterii"
Respect
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 30 Noi 2014, 18:20

Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 06 Mar 2015, 18:04

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-19564688-klaus-iohannis-eliberat-din-functie-consilierul-prezidential-pentru-securitate-nationala-george-scutaru.htm

Sa se duca! Din pacate, nu a fost demis in urma unei presiuni din partea detinatorilor de arme coagulati in organizatii. Poate pe viitor...
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde laurul pe 06 Mar 2015, 21:27

Sa se intoarca caind il voi chema eu!!!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 03 Apr 2015, 10:24

Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde laurul pe 03 Apr 2015, 12:03

Cartoanele de genul lui care propun legi legi imbecile si care se cocoata in posturi cheie doar prin ingurgitarea cacatului politic, a pupincurismului si a sprijinului camarilei de partid, nicidecum prin competenta, sa nu uite ca
Dumnezeu nu bate cu parul!!!
Stiu ca nu e crestineste sa ma bucur....
de aceea nu imi pare rau ca i se intampla.
La Multi Ani !
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Vanatorul alege!

Mesajde OVI762 pe 03 Apr 2015, 14:38

Ce moaca avea dobitocul cand a iesit de la audieri,cred ca i-au zis sa-si faca bagajul pentru Bahamas :mrgreen: Un sincer la multi ani !si din partea mea si traditionalul ''scapati-ar sapunul la spalator'' :twisted: :twisted:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Vanatorul alege!

Mesajde Gheorghe.Rectrice pe 23 Dec 2015, 18:15

Vanatorii au inceput sa aleaga! Si aleg bine, aleg sa fie bine ca sa nu fie rau :D
Nimeni nu indrazneste sa supere pe careva, toti primesc cate ceva.... armonie... demos kratos :twisted:
Gheorghe.Rectrice
Nou membru
 
Mesaje: 49
Membru din: 28 Aug 2015, 10:11

Re: Vanatorul alege!

Mesajde the_mav pe 23 Dec 2015, 18:25

nu ziceai ca esti de la club din patarlagele?
nu cumva voi tocmai ati ales neasteptat alt reprezentant, de curand?
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Vanatorul alege!

Mesajde biriuck pe 23 Dec 2015, 19:47

Cred ca totul s-a desfasurat conform planului :wink:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Vanatorul alege!

Mesajde the_mav pe 24 Dec 2015, 08:58

biriuck scrie:Cred ca totul s-a desfasurat conform planului :wink:

pai eu ce zic biriuck, plan/premeditare/etc - tot aia e :!: :idea:
delicat totusi contextul unora... de afara se vad incercari de comunicare noi :? , fault-uri de cartonas rosu :!: , reparatii la busuioc :roll: - etc.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Vanatorul alege!

Mesajde Ghinda pe 24 Dec 2015, 09:09

Si cine e crestinul de la Patarlagele?
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 59 vizitatori

Publicitate