Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 04:35

Permis permanent de vânătoare!

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Permis permanent de vânătoare!

Mesajde cristy_grasutzu pe 20 Iun 2021, 12:15

Va salut dragi colegi.
Am permis permanent de vânătoare cu adresa in Bucuresti,eliberat in 2014 la AJVPS BUZĂU.In 2019 când trebuia sa prelungesc viza permisului de port arma am renunțat la ultima arma pe care o mai aveam in condițiile legii și mi-a fost retras permisul cum era și normal.Între timp mi-am mutat domiciliul pe Ilfov și doresc sa încep iar procedura autorizării pentru cumpărarea unei arme de vânătoare.Întrebarea este dacă trebuie sa schimb și permisul permanent de vânătoare pe adresa domiciliului actual.A mai fost cineva in aceeași situație?
Mulțumesc anticipat!
cristy_grasutzu
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 17 Ian 2013, 12:29

Re: Permis permanent de vânătoare!

Mesajde yoghi pe 20 Iun 2021, 16:26

Nu intereseaza pe cineva adresa din permisul de vanatoare.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Permis permanent de vânătoare!

Mesajde Sly_Fox pe 22 Iun 2021, 13:42

Dacă mai aștepți puțin nu o să mai ai nevoie de vreo schimbare. Se va iniția curând un proiect de lege privind eliminarea domiciliului din cartea de identitate. Dacă acest pas se va face și va fi aprobat, probabil nici în alte acte nu se va mai trece adresa de domiciliu.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori

cron
Publicitate