Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 23 Apr 2024, 08:43

Asociatie vanatoare...cotizatie mica

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Asociatie vanatoare...cotizatie mica

Mesajde nedeaalexandru pe 28 Ian 2022, 15:05

Bună ziua! Va solicit ajutorul în legătură cu problema mea.. locuiesc în județul Giurgiu la 15 km de București
Doresc sa găsesc o asociație de vânătoare cu cotizatie cât mai mica pentru ca nu ma duc frecvent la vânătoare în ultimul timp... în ultimii 2 ani am fost de maxim 5 ori...
V as fi recunoscător pentru orice informație
Și la sfârșitul acestei luni îmi expira și permisul de port arma și membru vânător...
Va mulțumesc
nedeaalexandru
Membru activ
 
Mesaje: 82
Membru din: 02 Feb 2015, 12:06
Locaţie: Cornetu,Ilfov

Re: Asociatie vanatoare...cotizatie mica

Mesajde Adrian Spinu pe 28 Ian 2022, 16:54

Asociatie de vanatoare cu sediul in Bucuresti,primeste membri vanatori
Tariful cotizatiei este de 500 ron anual,care include asigurare si cotizatie.
La inscriere se mai platesc 100 ron ,contravaloarea legitimatiei de membru vanator.
Fondul de vanatoare se afla in
Judetul Tulcea,Localitatea Mircea Voda!
Vanatul aflat pe fond este:Iepure,Fazan,Prepelita,Sacal,Vulpe,Caprior,Gugustiuc,
La participarea actiunilor de vanatoare nu mai sunt alte costuri si nu se mai platesc alte taxe!
PENTRU DELATII SI ALTE INFORMATII,NUMAI LA NUMARUL DE TELEFON 0722202336,DE LUNI PANA VINERI INTRE ORELE 10:00 SI 16:00!
ATENTIE!!!PENTRU CEI CARE LE EXPIRA VIZA IN ANUL CURENT SI NU FIGUREAZA CA SI MEMBRI COTIZANTI IN ALTE ASOCIATIII IN ANUL 2020 SI 2021 TAXA DE INSCRIERE ESTE DE 1000 RON PLUS CONTRAVALOAREA CARNETULUI DE MEMBRU!
Nu oferim informatii prin mesaje pe facebook sau in privat!
Va rugam sa respectati orarul de contact!
Va multumim!
Am vazut anuntul asta de multe ori. Poate va este de ajutor.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: Asociatie vanatoare...cotizatie mica

Mesajde Sly_Fox pe 29 Ian 2022, 15:13

nedeaalexandru scrie:Bună ziua! Va solicit ajutorul în legătură cu problema mea.. locuiesc în județul Giurgiu la 15 km de București
Doresc sa găsesc o asociație de vânătoare cu cotizatie cât mai mica pentru ca nu ma duc frecvent la vânătoare în ultimul timp... în ultimii 2 ani am fost de maxim 5 ori...
V as fi recunoscător pentru orice informație
Și la sfârșitul acestei luni îmi expira și permisul de port arma și membru vânător...
Va mulțumesc

Asociațiile de vânătoare care gestionează fonduri cinegetice au cam același stil de lucru. Cotizații pentru membrii care participă la vânătoare și cotizații pentru membrii care nu participă la vânătoare. Acum trebuie să te hotărăști dacă mergi sau nu la vânătoare, frecvența contează prea puțin sau deloc. Dacă ieși de două ori pe an tot trebuie să achiți cotizația întreagă, pentru că vei primi asigurare și statut de vânător activ. Fără participare și fără asigurare vei achita undeva pe la 500 de lei, în medie. Mai este și opțiunea să plătești redus, să obții asigurarea, apoi să plătești fiecare ieșire în parte. Dar în acest caz o să ieși aproape ca și când ai plăti o cotizație întreagă.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5666
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 20 vizitatori

Publicitate