Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 02:30

Rezultate relocari ursi

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Rezultate relocari ursi

Mesajde biriuck pe 01 Feb 2022, 12:30

Se confirma acum stiintific ceea ce vanatorii sustineau oricum
https://www.youtube.com/watch?v=yY6qNCa10k0
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yY6qNCa10k0[/youtube]

Pacat ca acest lucru nu poate fi folosit ca sa fie trasi la raspundere cei ce au facut rahatul asta si din cauza carora au murit si au fost mutilati atatia oameni!
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 01 Feb 2022, 13:01

Cel mai bun comentariu ar fi cel al lui @ventura, ăla de acum vreo 2 luni. Aia ar trebui sa citească cei ce se baga în seamă când vine vorba despre urși. Că n-ai ce sa-i faci ursului naravit.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 13:14

Filmuletul asta - sau studiul - ar trebui sa apara in media; altfel, nu are valoare.
Perceptiile sint mai importante decat adevarul - nu eu am spus-o primul.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 01 Feb 2022, 13:29

<em>CCM</em> scrie:Filmuletul asta - sau studiul - ar trebui sa apara in media; altfel, nu are valoare.
Perceptiile sint mai importante decat adevarul - nu eu am spus-o primul.

Pai aici, nu-i media? Youtube nu-i media? Depinde de noi să-l facem cât mai vizionat. Dacă te referi la televiziuni, nu cred sa-l difuzeze vreuna. Dar noi putem să-l trimitem la alții ;)
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde Sly_Fox pe 01 Feb 2022, 14:49

Făcută tombolă! Se înscriu vânătorii români doritori, iar în momentul în care apare un exemplar problematic, recidivist, emisă autorizație și extras câștigătorul, acesta urmând să vâneze ursul la pândă. Așa se vor evita două probleme evidențiate în ultimul timp de către ONG-uri și relatate de către presă: vânătoarea de trofee pentru bani mulți și străinii care "depopulează" pădurile României. Așa nu se mai face nici vânătoare pe sume mari de bani, eliminându-se suspiciunea că ar încasa unii averi de pe urma pielea ursului din pădure, nici nu ar mai avea ce să zică nimeni despre prinți, măhari, industriași, nababi străini, care ne ucid animalele.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 15:34

tehărău scrie:
<em>CCM</em> scrie:Filmuletul asta - sau studiul - ar trebui sa apara in media; altfel, nu are valoare.
Perceptiile sint mai importante decat adevarul - nu eu am spus-o primul.

Pai aici, nu-i media? Youtube nu-i media? Depinde de noi să-l facem cât mai vizionat. Dacă te referi la televiziuni, nu cred sa-l difuzeze vreuna. Dar noi putem să-l trimitem la alții ;)


Nu e!
Trebuie audienta mare si trebuie la aialalti... you tube, da, este.
Trimitem la toate cunostintele, sigur, insa noi sintem f putini cu tot cu cunostinte, rude, prieteni. Nu e nici un forumist cu relatii maari prin media aia mare de tot? asta ar trebui, ar conta de 100 de ori mai mult decat ce putem noi ca simpli forumisti. Mi-as dori sa fie altfel...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 15:45

Bun, am facut ce a depins de mine, ar trebui sa ajunga undeva, nu spun unde, sper ca va conta 0,1%.

Curentele de opinie, insa, se formeaza, asa cum am invatat de la un fost presedinte, la televizor - si cu televizorul. Fara televizor, ne manaca ursul, in continuare
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 01 Feb 2022, 18:57

<em>CCM</em> scrie:Bun, am facut ce a depins de mine, ar trebui sa ajunga undeva, nu spun unde, sper ca va conta 0,1%.

Curentele de opinie, insa, se formeaza, asa cum am invatat de la un fost presedinte, la televizor - si cu televizorul. Fara televizor, ne manaca ursul, in continuare


Felicitari! Dar nu te agita mai mult decat trebuie: aici, la momentul cand postez, subiectul are 77 de vizualizari (vreo zece sunt ale mele) si 5 raspunsuri. Pe Youtube, in 4 zile sunt 1K de vizualizari, 4 comentarii si 18 like-uri.
=)) :ymhug:
Vorba lui nea Cezar, paznicul de vanatoare, cand faceam roate si nu gaseam urme dar doream sa facem goana oricum:
Ba! Daca cur nu gasiti, pizda nici atat!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 19:29

tehărău scrie:
<em>CCM</em> scrie:Bun, am facut ce a depins de mine, ar trebui sa ajunga undeva, nu spun unde, sper ca va conta 0,1%.

Curentele de opinie, insa, se formeaza, asa cum am invatat de la un fost presedinte, la televizor - si cu televizorul. Fara televizor, ne manaca ursul, in continuare


Felicitari! Dar nu te agita mai mult decat trebuie: aici, la momentul cand postez, subiectul are 77 de vizualizari (vreo zece sunt ale mele) si 5 raspunsuri. Pe Youtube, in 4 zile sunt 1K de vizualizari, 4 comentarii si 18 like-uri.
=)) :ymhug:
Vorba lui nea Cezar, paznicul de vanatoare, cand faceam roate si nu gaseam urme dar doream sa facem goana oricum:
Ba! Daca cur nu gasiti, pizda nici atat!


Ba da, trebuie.
Cum spunea tovarasul Stalin, copilul care nu plange nu primeste tita. Si cam avea dreptate.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 01 Feb 2022, 20:02

CCM scrie:
Ba da, trebuie.

Vrei sa detaliezi un pic:
1. "Ba da" - ce, cine, cand, cum - referitor la ce din discutie?
2. "trebuie" - ce, cine, cand, cum - referitor la ce din discutie?
Zau daca m-am prins!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 20:13

Sigur!
Pai nu domnia ta spui un pic mai sus sa nu ma agit " mai mult decat trebuie "- citat.
Ce inseamna asta?
Adica, cat ar trebui sa ma agit? Cat de mult, sau cat de putin?
Hai ca tocmai ai reusit sa ma enervezi!! Na, ca sint eu prost sa fac ceea ce am facut - si sa stii ca, virgula, chiar am facut - ca sa ce? sa imi pui 1,2,3?
Nu, serios?!
Treaba ta ce intelegi si ce nu.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 20:18

Iar zicala aia lui nea Cezar nu cred ca isi are locul aici.
Domnilor,
Cool down, va rog.
Nu dati satisfactie ursarilor ce și mai baga nasul pe aici.
Mulțumesc de înțelegere.
Admin.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 21:50

CCM scrie:Iar zicala aia lui nea Cezar nu cred ca isi are locul aici.
Domnilor,
Cool down, va rog.
Nu dati satisfactie ursarilor ce și mai baga nasul pe aici.
Mulțumesc de înțelegere.
Admin.


Sa inteleg ca eu as fi ursarul ala?
Ca atunci imi iau o pauza (definitiva) - si fara regrete.
Complet gresit!!!!
Vorbeam despre verzi.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 22:24

CCM scrie:
CCM scrie:Iar zicala aia lui nea Cezar nu cred ca isi are locul aici.
Domnilor,
Cool down, va rog.
Nu dati satisfactie ursarilor ce și mai baga nasul pe aici.
Mulțumesc de înțelegere.
Admin.


Sa inteleg ca eu as fi ursarul ala?
Ca atunci imi iau o pauza (definitiva) - si fara regrete.
Complet gresit!!!!
Vorbeam despre verzi.


O seara buna tuturor
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde biriuck pe 01 Feb 2022, 22:31

Intre vanatori se gaseste mereu unu care sa se p&%^* impotriva vantului!
Ai un studiu stiintific ce confirma ceea ce sustine tagma aceasta prin reprezentantii aia buni/rai si tu dai cu rahat in cei implicati.... :|
IMG-20220201-WA0021_2.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 01 Feb 2022, 22:35

Cred ca si o matura ar folosi, ce zici admin?
Ce este irelevant pt topic... este irelevant!
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 07:45

CCM scrie:Sigur!
Pai nu domnia ta spui un pic mai sus sa nu ma agit " mai mult decat trebuie "- citat.
Ce inseamna asta?
Adica, cat ar trebui sa ma agit? Cat de mult, sau cat de putin?
Hai ca tocmai ai reusit sa ma enervezi!! Na, ca sint eu prost sa fac ceea ce am facut - si sa stii ca, virgula, chiar am facut - ca sa ce? sa imi pui 1,2,3?
Nu, serios?!
Treaba ta ce intelegi si ce nu.

Nu sunt de acord cu citatul tău pentru ca e decupat din context. Fraza continua cu două puncte și explicație. Explicația este clară si explică ca nu prea ai de ce și pentru ce și pentru cine sa te zbați mai mult decât trebuie. Iar expresia în sine face referire la calm. Ca și toată postarea mea. Efectul avut asupra ta a fost chiar opus, te-ai irascibilizat chiar mai mult decât trebuie. Și e păcat din două motive: n-am avut această intenție și starea nervoasă dăunează grav sănătății. Restul e irelevant.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 07:51

biriuck scrie:Intre vanatori se gaseste mereu unu care sa se p&%^* impotriva vantului!
Ai un studiu stiintific ce confirma ceea ce sustine tagma aceasta prin reprezentantii aia buni/rai si tu dai cu rahat in cei implicati.... :|
IMG-20220201-WA0021_2.jpg

Atât putem, atât avem. Nu contează ce zice, că zice bine, bazat pe ceva demonstrabil și cuantificabile, că în sfârșit avem și argumente ce nu pot fi contestate etc. Contează cine le zice. O conta, dar vorbeam despre studiu. În fine, revin și zic ca nu trebuie sa ne agitam prea mult. Cu sensul de mioriță, cioban, resemnare...
PS. Chiar că avea dreptate nea Cezar!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde Ghinda pe 02 Feb 2022, 08:16

Mda! Intr-o vreme, acum ceva timp, nu mult în urmă, se mâncau niște cârnați buni la Beiuș.
Și cred că peste tot pe unde dispărea semnalul.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde ventura pe 02 Feb 2022, 08:41

Ghinda scrie:Mda! Intr-o vreme, acum ceva timp, nu mult în urmă, se mâncau niște cârnați buni la Beiuș.
Și cred că peste tot pe unde dispărea semnalul.



Rautacisme :D
Se termina repede acumulatorul dupa relocari.
Mai ales in zone unde nu se intalnesc frecvent ursi...
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde Katalin pe 02 Feb 2022, 10:01

Semnalul trebuie cautat acum pe la oameni pe pereti.... Cat despre "studii" ... asa o fi...dar e greu de crezut ca nu e facut cu "dedicatie" intr o directie... cum se practica cam in orice sector in Romania.

Poate astia cu problema trebuiesc bagati in goane in locul porcilor ca si asa e problema cu pesta peste tot...
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 14:13

https://youtu.be/SnmUVRXMeB8
Daca sunteți interesați.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde proteam pe 02 Feb 2022, 16:06

Desi avem , teoretic cel putin, aceleasi pareri despre situatia ursului in Romania tot reusim sa ne certam un pic pe forum! O fi spunand chestia asta ceva despre cat de uniti suntem?

In alta ordine de idei, cred ca fiecare picatura conteza intr-un rau. Daca fiecare dintre noi raspandim informatii stiintifice la cunoscutii nostrii se vor produce urmatoarele:
- 50% ne vor face "braconieri" , etc pe fata. E bine ca stim cum stam.
-25% vor gandi ca suntem "braconieri", aserviti clanurilor mafiote (pt ca stiu ei mai bine de pe internet cum stau lucrurile)
- 25% ne vor crede sau vor cerceta sa afle situatia reala. Acesti 25% sunt un castig major pentru cauza noastra. Ei poate afla pentru prima data cum este situatia reala, nu cea prezentata de cei care au interesul sa pescuiasca (sume mari de euro) in ape tulburi. Eu am avut aceasta relevatie.
Asa ca , daca vrem sa mai putem vana in tara asta peste cativa ani, trebuie sa iesim din cercul nostru de confort, sa incasam injuraturile de la 50% din asa zisii prieteni si sa speram ca lumea incepe sa gandeasca . Trebuie promovat materialul pe orice: FB, Youtube si ce-o mai fi. Nu va faceti vise ca vor aparea prea multe materiale in TV. Nu e pe targhet! La inchiderea proiectului (cea de-a doua inchidere) ministrul a reusit sa "traga" 4 sau 5 televiziuni din care 2 locale. La prima nu a fost nici o televiziune. Doar noi, cei implicati in proiect. Trist, dar adevarat. Si proiectul chiar s-a facut pe bune. In padure, in zonele fercventate de ursii habituati.
Gandi spunea "Fi tu schimbarea pe care o doresti in lume". Daca dorim sa schimbam ceva trebuie sa incepem sa ne schimbam noi. Poate sa nu ne mai certam pe forum pentru orice prostii.
proteam
Membru activ
 
Mesaje: 91
Membru din: 20 Iul 2015, 11:43

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 02 Feb 2022, 17:15

tehărău scrie:
CCM scrie:Sigur!
Pai nu domnia ta spui un pic mai sus sa nu ma agit " mai mult decat trebuie "- citat.
Ce inseamna asta?
Adica, cat ar trebui sa ma agit? Cat de mult, sau cat de putin?
Hai ca tocmai ai reusit sa ma enervezi!! Na, ca sint eu prost sa fac ceea ce am facut - si sa stii ca, virgula, chiar am facut - ca sa ce? sa imi pui 1,2,3?
Nu, serios?!
Treaba ta ce intelegi si ce nu.

Nu sunt de acord cu citatul tău pentru ca e decupat din context. Fraza continua cu două puncte și explicație. Explicația este clară si explică ca nu prea ai de ce și pentru ce și pentru cine sa te zbați mai mult decât trebuie. Iar expresia în sine face referire la calm. Ca și toată postarea mea. Efectul avut asupra ta a fost chiar opus, te-ai erascibilizat chiar mai mult decât trebuie. Și e păcat din două motive: n-am avut această intenție și starea nervoasă dăunează grav sănătății. Restul e irelevant.


Pai, da, m-am "irascibilizat" un pic, pt. ca eu stiu cate telefoane am dat si pe cati i-am batut la cap... despre problema.
Ori, in momentul in care am citit "nu te agita prea mult"... mi s-a urcat sangele la cap, recunosc!
In fine... a trecut o zi. Stiu ca intentia a fost buna, nu ma indoiesc. Uneori reactionam si la nervi, asta e.
Scuze. In rest, raman la exact ceea ce am spus, fara televizor, slabe sperante. Dar merita incercat oricum...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde Sly_Fox pe 02 Feb 2022, 17:28

tehărău scrie:https://youtu.be/SnmUVRXMeB8
Daca sunteți interesați.

Interesant interviu! Mulțumesc pentru link.
Doamna reporter pare a fi o profesionistă a jurnalismului și cunoaște ce reprezintă cu adevărat această profesie, nu ca pleiada de pseudo-jurnaliști fițoși și incompetenți care se perindă pe la televiziunile mari din buricul târgului.
Finalul interviului este de mare efect, dar totodată trist.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 19:21

proteam scrie:Poate sa nu ne mai certam pe forum pentru orice prostii.

Felicitari pentru studiu. Poate ne tineti si pe noi, entitatea "forum", la curent cu ce e nou din timp, inainte de a se produce ceva remarcabil. Macar galerie sa facem.
Cat despre cearta... asa a fost mereu in online. Si nu numai. Ego-uri mari. Dar de cele mai multe ori ne intelegem. Putini sunt cei ce tin ranchiuna.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 19:27

CCM scrie:

Scuze.

Nu stiu daca mie imi sunt adresate sau nu, dar cineva trebuie sa ti le accepte, asa ca o fac eu!
Bine ca ai facut ceva valuri printre cunostinte. Au facut mai multi. Poate ajunge ceva pe tvr2, dar pe la altii slabe sanse. Dar nu strica sa le imprastiem, asa cum am sustinut de la inceput. Ne-ar fi util un tictoker sau cum naiba le zice la astia, ca vad ca asta-i ultima smecherie.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde tehărău pe 02 Feb 2022, 19:32

Sly_Fox scrie:
tehărău scrie:https://youtu.be/SnmUVRXMeB8
Daca sunteți interesați.

Interesant interviu! Mulțumesc pentru link.
Doamna reporter pare a fi o profesionistă a jurnalismului și cunoaște ce reprezintă cu adevărat această profesie, nu ca pleiada de pseudo-jurnaliști fițoși și incompetenți care se perindă pe la televiziunile mari din buricul târgului.
Finalul interviului este de mare efect, dar totodată trist.

Oricand, cu placere vulpe isteata!
Aia cu loteria e buna tare dar nu se prea potriveste: ursul problema nu sta sa vina x, sa bla bla. Iar daca x nu stie bine vanatoarea de urs, e greu sa-l pui sa pandeasca bla bla, intelegi fara sa fac eu valuri. In schimb ar avea aplicabilitate in cazul in care se vor aproba cote in scopul scaderii presiunii generate de numarul excesiv de exemplare. Chiar ca nu ar mai avea de comentat carcotasii. Dar crezi ca trece propunerea ta?!? Eu zic ca nu. Si chiar nu vreau sa scriu de ce cred eu asta ;)
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 02 Feb 2022, 19:43

[quote="tehărău"][quote="CCM"]


Nu stiu daca mie imi sunt adresate sau nu, dar cineva trebuie sa ti le accepte, asa ca o fac eu!

Nu trebuie sa mi le accepte nimeni, nici macar domnia ta.
Iti erau adresate, asa, din politete, dar daca stai tot bat, nu e o problema, le retrag.
Sincer, nu am nici un chef sa imi fac mea culpa, nu cred ca am de ce.
As putea sa dezvolt mult si bine, dar nu cred ca are rost.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Rezultate relocari ursi

Mesajde CCM pe 02 Feb 2022, 20:49

O seara buna.
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 760
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Următorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 25 vizitatori

Publicitate