Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:03

Experiente intr-un magazin de arme

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian_ppp pe 16 Iun 2009, 16:13

Am deschis acest topic deoarece uneori m am lovit de "amabilitatea" armurierilor , care nici nu m-au bagat in seama si in momentul in care au facut-o au folosit un ton apasat de parca i-am deranjat.
Vi s-a intamplat asa ceva?
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde liviu35 pe 16 Iun 2009, 16:28

Am fost intr-un magazin de arme in Austria la Ferlach. Lume amabila, nici o problema sa deschida rastelul cu arme de lux si sa te lase sa le insiri pe toate pe mese , sa te joci cu ele- si cea mai ieftina era pe la vreo 15.000 de euroi ( preturile ajungeau la cele mai multe la 35- 40.000 de euro). Am si poze.

La noi am vazut ca esti tratat cu maxim sictir, cu exceptia celor de la magazinul beretta care au fost chiar f. amabili.
liviu35
Membru important
 
Mesaje: 198
Membru din: 25 Noi 2008, 13:47
Locaţie: Dobroesti,Ilfov

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Adrian S pe 16 Iun 2009, 17:08

Trec intr-o zi pe la magazinu ala de pe Calea Mosilor de langa AGVPS (chichineata aia din strada, nu ala din spate). Nu-i spun numele ca-i fac reclama si nu merita. Vad doua arme mai rasarite si intreb daca pot fi date jos din raft. Nici prin gand nu mi-a trecut ca o sa primesc, in zeflecmea, un mare NU. NU SE POATE.
Am spus multumesc ca asa am fost crescut si am iesit afara fara sa mai cumpar nimic.
Da-o-n masa de treaba, asta la ce spunea Liviu mai sus. Si acolo era Ferlach.
Dupa ce ca au trei piscarice si patru giorseturi, mai fac si pe suavii....
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde 223/12 pe 16 Iun 2009, 17:25

Da, la noi, majoritatea vanzatorilor de arme (numiti, generic, "armurieri", desi-s armurieri cum is eu protopop :lol: ) afiseaza asa suficienta si superioritate, de parca ar fi samurai, iar noi - doar niste bieti pifani...
Cand eram "catzelandru", din cauza asta, ma jenam de multe ori sa le cer mai mult de o arma-doua sa ma uit la ele, sa le tin in mana, indiferent daca aveam autorizatie de cumparare sau nu... acum nu ma sfiesc sa cer respectuos, dar ferm, tot ce vreau sa vad, sa "pipai"... nu comenteaza deloc, desi abia astept sa porcaiesc nitzel macar unul...
In anii '90, cand am fost la Istanbul dupa prima mea arma din permis, am avut si eu "experiente" care mi-au ramas in minte. Ma gandeam, pe drum, intai de toate, cum ma voi intelege eu cu slujitorii lui Alah... m-am inteles bine: toti trei armurierii in magazinele carora am intrat vorbeau romaneste, stricat, dar vorbeau (m-a dus la ei un pusti roman, contra "monedei"-forte la acea vreme - doua pachete de Marlboro). Toti trei armurierii au manifestat asa deferenta (aproape "slugarnicie") fata de mine, cumparator, ca nu-mi venea sa cred. Ba, cel de la care am cumparat arma mi-a oferit si ce nu-mi trebuia: mi-a bagat sub nas, tin minte ca azi, un pistol cu glontz, nou-noutz, si mi-a zis ca mi-l vinde cu 300 de marci germane, fara autorizatie, fara acte, fara nimic...
La vama la Giurgiu, am aflat insa ca si armurierii turci erau oleaca talhari: in autocarul cu care am fost eram singurul doar cu pusca (toti ceilalti erau comercianti-navetisti, umplusera masina cu tot felul de marfuri). Prima grija a vamesului, pe langa a-si cere "tainul", a fost sa intrebe direct "unde e ala cu pusca". Apoi m-a luat tare ca n-am voie sa intru cu arma in tara ... am ripostat si i-am spus ca am, scrie in Lege, si tot ce are de facut e sa ma jumuleasca de taxa vamala ...in fine, nu i-am dat ciubuc, a inghitit in sec, dar nu s-a abtinut sa ma intrebe de ce n-am cumparat si pistolul (???).
Apoi, stand de vorba cu un soldat care-l insotea pe vames, am aflat ca talharii de vamesi romani erau in cardasie cu talharii de armurieri turci: armele vandute la negru de turci erau recuperate de vama romaneasca de la fraierii care le cumparasera si se intorceau iar la Istanbul ...iar erau vandute, iar confiscate (pagubasii naveau curaj sa reclame, mai ales in vremurile alea tulburi)...
asta a fost, scuze de off-topic...
„Puşca-i fiară nesătulă, dar celui ce ştie a o struni i se deschid porţile raiului...”
223/12
Veteran
 
Mesaje: 471
Membru din: 07 Ian 2008, 14:54
Locaţie: Locu' din care sare iepurele...

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde George08 pe 16 Iun 2009, 18:02

Cred ca toti am patit-o la un moment dat. Eu unul am fost tratat cu back-ul intr-un magazionel - taraba de pe Stefan cel Mare (nici nu-i mai retin numele, a nu se confunda insa cu Arrow, care este foarte aproape) unde in clipa in care au auzit ca nu am autorizatie am primit eject, baietii fiind deosebiti de interesati de un tip cu muschi care cumpara un pistol cu bile de cauciuc si care a zis scurt: vin din partea lui Smarandescu. Evident era un client mult mai de viitor decat mine. M-am simtit ca intr-un magazin cu circuit inchis, care vinde doar la cadre si la bodyguarzi. De evitat.

Nu acelasi lucru pot sa-l spun despre magazinul Magnum din Piatra Neamt, baietii de acolo sunt super si pasionati de vanatoare si inteleg si incurajeaza si pasiunea altora, cumpar mereu cate ceva cand merg acasa la parinti, magazinul Arrow de pe Mihai Bravu, magazinul Beretta de pe Pantelimon (excelenta primire si disponibilitate din partea lor) si ultimul dar nu cel din urma magazinul virtual dar virtuos al lui Gianni Brignoli, de unde am luat frumoasa pe care o am in seif.

Am facut reclama dar asta e, o merita! Pentru mine sunt acele flori care nu aduc primavara dar macar iti parfumeaza un pic viata.
Avatar utilizator
George08
Membru important
 
Mesaje: 242
Membru din: 20 Feb 2008, 19:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde stefan 3006 pe 16 Iun 2009, 19:06

Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar sint multi (armurieri) in tara care nu stiu ce vind! :lol:
Avatar utilizator
stefan 3006
Veteran
 
Mesaje: 544
Membru din: 07 Ian 2009, 18:28

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde tevez pe 16 Iun 2009, 19:43

George08 scrie:Cred ca toti am patit-o la un moment dat.

Şi eu cred la fel. După două-trei vizite la un magazin se schimbă atitudinea, cel puţin
aşa mi s-a întâmplat mie. De asemenea se schimbă atitudinea la vederea autorizaţiei de
cumpărare. Au şi armurierii o scuză, vin mulţi indivizi dubioşi, mare majoritate a acestora
interesându-se de pistoale cu bilă de cauciuc. Când mi-am luat pistol cu gaz lacrimogen
au fost refuzaţi politicos doi clienţi "şmecheri" care vroiau să ţină în mână nişte revolvere.
După ce-au plecat, vânzătorul şi-a schimbat atitudinea, mi-a dat să probez armele, mi-a
explicat ce şi cum, etc.
La un alt magazin, săptămâna trecută, armurierul mi-a dat să mă "joc" cu o puşcă deşi
i-am spus din start că mai am de aşteptat până la autorizaţie. Amabilitatea i-am câştigat-o
în timp, prima oară m-a tratat cu "răceală". :D
Prefer armurierii morocănoşi faţă de cei pe care-i luminează clientul despre marfa pe care
chiar ei o vând. :roll:
Avatar utilizator
tevez
Nou membru
 
Mesaje: 21
Membru din: 11 Mai 2009, 14:48

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde ventura pe 16 Iun 2009, 20:06

Am primit un singur refuz(justificat de altfel) la Tecuci cand am vrut sa privesc o arma mai de aproape.
Motivul a fost ca nu puteam dovedi ca sunt vanator, neavand permisele la mine.
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian_ppp pe 16 Iun 2009, 20:10

O sa pun o bila alba magazinului Arrow de pe Mosilor, asa da !
10 bile negre magazinului de care vb si Adi S, de fiecare data aceasi poveste de la usa primesti un tratament de ultima speta, cand ceri o arma se uita la tine ridicand spranceana, etc .
Una peste alta isi pastreaza stilul flegmatic care le-a adus atata popularitate.
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ursus2006 pe 16 Iun 2009, 21:02

Cand va supara " armurierii profesionisti" de pe la un magazin sau altul, dati o fuga pana la Amis la Pitesti : cine a fost acolo, stie despre ce vorbesc. 8) 8) 8)
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ursus2006 pe 16 Iun 2009, 21:09

In general, n-am avut incidente cu vanzatorii de la magazinele de arme: la inceput ii intrebam despre anumite calibre, marci de lunete , ori de cartuse, " ii bagam urgent in ceata" , apoi deveneau foarte amabili. In general, am observat ca majoritatea nu se prea pricep, ei stiu una si buna: calibrul 30-06 si luneta 1.5-6 x42 . :lol:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde George08 pe 16 Iun 2009, 21:11

La preturile pe care le practica la munitie sigur e marfa contrafacuta. M-as mira sa ia macar unul foc. Plus chestia aia cu mita sub forma de bautura sau mancare nu-mi suna deloc a bine. (da tot trag o fuga saptamana asta sau cea viitoare :))
Avatar utilizator
George08
Membru important
 
Mesaje: 242
Membru din: 20 Feb 2008, 19:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 16 Iun 2009, 21:16

Experiente neplacute in magazinele de arme nu am avut, probabil si pentru ca mereu m-am dus la sigur. Adica am stiut ce vreau sa cumpar si am avut hartogaraia la mine. Atat armele cat si munitiile le-am achizitionat din magazinele Arrow, personal super profesionist.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde xeduard pe 16 Iun 2009, 21:49

Adrian S scrie:Trec intr-o zi pe la magazinu ala de pe Calea Mosilor de langa AGVPS (chichineata aia din strada, nu ala din spate). Nu-i spun numele ca-i fac reclama si nu merita. Vad doua arme mai rasarite si intreb daca pot fi date jos din raft. Nici prin gand nu mi-a trecut ca o sa primesc, in zeflecmea, un mare NU. NU SE POATE.
Am spus multumesc ca asa am fost crescut si am iesit afara fara sa mai cumpar nimic.
Da-o-n masa de treaba, asta la ce spunea Liviu mai sus. Si acolo era Ferlach.
Dupa ce ca au trei piscarice si patru giorseturi, mai fac si pe suavii....


Exact aceeasi experienta am avut si eu acolo si dupa ce mi-am cumparat deja din camera cealalta niste pantaloni,..etc. Am intrat din nou acolo sa ma mai uit la un cutit, eventual sa-mi mai iau ceva cartuse... In sfarsit.
Ba, individul cu o "greata" ce n-ai vazut, da zic: cine stie, o fi si el satul de fel de fel de pierde-vara,...etc. Numai ca asta s-a mai intamplat de cateva ori si de atunci mi-am zis ca mai bine renunt la vanatoare decat sa mai cumpar de acolo un capat de ata. Pe de alta parte una din doamnele vanzatoare (imi pare rau ca nu-i stiu numele), extraordinar de amabila si cu bun simt.
Asta este...Oameni si oameni. Oricum de vina tot noi pana la urma ca le bagam bani in buzunar. Ma intreb, daca am posta aici, pentru toti vanatorii, un top al celor mai amabili si cu bun simt vanzatori (magazine) si un altul cu nesimtiti sau... hai sa nu-i jignesc si sa le spun mai bine "obositi", "fara chef de munca",...etc. Nu ar fi extraordinar de bine pentru noi, pana la urma... Ca poate atunci cand nu le-or mai calca pragul nimeni or sa invete ceva, iar de nu...Sa inchida.
xeduard
Nou membru
 
Mesaje: 40
Membru din: 01 Dec 2008, 16:51
Locaţie: California

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Katalin pe 16 Iun 2009, 22:55

Eu zic direct: aia de la Novarm de pe mosilor sunt varza in relatia cu clientii. Li se pare ca iti fac o favoare daca iti dau cartuse pe banii tai. Daca indraznesti sa i intrebi ceva fac "freeze-out" ca domnisoarele.

Eu zic ca li s a urat cu banii...eu unu am gasit altrenative. Sa stea cu cartusele lor pana vor invata sa pretuiasca clientul bine.
De aceea e Romania aici...
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian_ppp pe 16 Iun 2009, 23:18

Katalin scrie:Eu zic direct: aia de la Novarm de pe mosilor sunt varza in relatia cu clientii. Li se pare ca iti fac o favoare daca iti dau cartuse pe banii tai. Daca indraznesti sa i intrebi ceva fac "freeze-out" ca domnisoarele.

Eu zic ca li s a urat cu banii...eu unu am gasit altrenative. Sa stea cu cartusele lor pana vor invata sa pretuiasca clientul bine.
De aceea e Romania aici...


nu mai face publicitate
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde andrey_hunter28 pe 16 Iun 2009, 23:47

Re: Experiente intr-un magazin de arme
de Adrian S pe Mar Iun 16, 2009 5:08 pm

Trec intr-o zi pe la magazinu ala de pe Calea Mosilor de langa AGVPS (chichineata aia din strada, nu ala din spate). Nu-i spun numele ca-i fac reclama si nu merita. Vad doua arme mai rasarite si intreb daca pot fi date jos din raft. Nici prin gand nu mi-a trecut ca o sa primesc, in zeflecmea, un mare NU. NU SE POATE.
Am spus multumesc ca asa am fost crescut si am iesit afara fara sa mai cumpar nimic.
Da-o-n masa de treaba, asta la ce spunea Liviu mai sus. Si acolo era Ferlach.
Dupa ce ca au trei piscarice si patru giorseturi, mai fac si pe suavii....

pana sa dau examenu am fost cu un paznic de vanatoare sa luom niste cartuse pentru poligon de la acel magazin si la fel ne a dat cu ,,flit''
parerea mea cel mai frumos cu clientii vb cei de la Arrow !
andrey_hunter28
Membru activ
 
Mesaje: 119
Membru din: 03 Ian 2008, 09:35
Locaţie: ilfov

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde radu pe 17 Iun 2009, 06:17

andrey_hunter28 scrie:......parerea mea, cel mai frumos cu clientii vb cei de la Arrow !


La magazinul de pe Gheorghe Duca al Arrow am constatat aceeasi atitudine fata de clienti ca cea blamata in posturile anterioare. Suficienta si aroganta dusa la extrem de un individ foarte precoce ( cu siguranta a plecat de acasa inainte sa implineasca cei 7 ani) te fac sa pleci ingretosat, privind inca o data pe firma pentru a fi sigur ca nu ai nimerit, tu, copil al strazii cu pantalonii rupti in cur, cu mucii curgind in gura si inghetata prelingindu-se pe parchetul din lemn de teck al unui magazin de arme " Holland & Holland" sau " James Purdey and Sons ".
Românului nu trebuie sa i-o tragi. Îl laşi în pace , că şi-o trage singur.
Avatar utilizator
radu
Membru important
 
Mesaje: 139
Membru din: 09 Dec 2005, 07:14

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian_ppp pe 17 Iun 2009, 10:01

De Amis nu vb , ca i facem publicitate.
Lumea stie ca daca mergi acolo pleci mancat, baut si cu banii luati. :)
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde amis pe 17 Iun 2009, 10:12

...gura lumii sloboda...nu e nimeni perfect.
Cu stima
amis
Veteran
 
Mesaje: 1149
Membru din: 05 Ian 2006, 20:51
Locaţie: Pitesti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde marius 45 pe 17 Iun 2009, 10:31

Asa e Radu,pe Gheorghe Duca la Arrow e un ghertoi cu care nu poti sta de vorba...aceeasi problema am avut o si eu acolo dar nu pot spune acelasi lucru de cel de pe Mihai Bravu,domnu Dan super amabil.Am intrebat de un ij 30.06,nu avea decat 222,mi l a dat sa o vad spunand ca intr o saptamana ii vine si 30.06 ;mi a dat carta de vizita si la m sunat peste o saptamana,cand am venit la magazin arma era in rastel cu nr de telefon scris pe o hartie legat de ea....si ne vazusem doar o singura data ...super om :)
Vor mai trece ani buni pana cand vanzatorii de la noi vor invata cum sa se poarte cu clientii...sa i faca sa se intoarca si sa cumpere tot de acolo :?
marius 45
Membru important
 
Mesaje: 253
Membru din: 07 Noi 2008, 17:01
Locaţie: PE GRINDURI

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde vanatorul dibaci pe 17 Iun 2009, 10:42

marea greseala a celor care patroneaza aceste magazine -este ca pun cofetari-cizmari sau orice altceva in afara de vanatori si pescari- vanzatori.Normal ca asta se intampla -ba mai mult in romania daca ei o arma second te pomenesti ca ai luato nefunctionala cu nu stiu ce defecte -afara nu se primesc in regim de consignatie decat dupa ce a fost pusa si verificata pe banc-eventual revizie si apoi se scoate la vanzare .Mai e mult pana departe :oops:
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian_ppp pe 17 Iun 2009, 11:07

amis scrie:...gura lumii sloboda...nu e nimeni perfect.
Cu stima



era de bine:) nu de rau
Sincer, experienta de la Pitesti a fost una placuta, ca pleci cu banii luati este un lucru pozitiv adica cererea s-a intalnit cu oferta .
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde amis pe 17 Iun 2009, 11:37

Pentru noi fiecare client care intra in magazin este important,chiar daca ,cumpara ceva sau nu. Un client nemultumit inseamna un client pierdut.Pe langa asta mai spune si la altii ca a fost nemultumit si de aici un intreg lant,negativ pentru firma.Eu incerc sa-mi primesc ,clientii asa cum as dori sa fiu eu primit.Tuturor le spun ca daca au fost multumiti sa spuna si la altii iar daca a fost ceva in neregula sa ne spuna numai noua, ca sa ne putem indrepta.Incercam sa tratam clientii ca pe prieteni,sa ni-i facem prieteni.Cand vine un client din alt oras sau alt judet mi se pare normal ,dupa ce-si face cumparaturile sa-l invit la o cafea,sa-l intreb daca e foame,sete...cred ca asta tine de ospitalitate,de educatie,fiecare-si trateaza clientii cum crede ca e mai bine. Asta o spun ca o paranteza,pentru ca nu am sesizat ghilimelele la ceea ce spunea @ goerge 08
Cu stima
amis
Veteran
 
Mesaje: 1149
Membru din: 05 Ian 2006, 20:51
Locaţie: Pitesti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 17 Iun 2009, 12:04

De aia de multe ari sun preventiv, ca daca nu este seful acasa, sa scap usor. Si daca este sa nu beau si sa nu mananc ca inainte de nunta. :D Partea proasta este ca cam de fiecare data am fost si sofer! :(
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Vechio pe 17 Iun 2009, 13:19

Ghinda scrie:De aia de multe ari sun preventiv, ca daca nu este seful acasa, sa scap usor. Si daca este sa nu beau si sa nu mananc ca inainte de nunta. :D Partea proasta este ca cam de fiecare data am fost si sofer! :(
Dă-te dracu!; parcă n-ar fi tren cătă Piteşti. Nu vrei să recunoşti(urlă modestia-n-tine de s-aude p'n la noi) că eşti băiat salon şi nu vrei să faci prea mare pagubă omului cu obraz foarte subţire.
Cu mîna pe inimă - în oricare huntingshop de pe mapamond în care am intrat din '82 încoace nu am fost tratat ca şi neam de traistă, dar la buticul din Piteşti e ceva special..., care ţine de plaiurile noastre.
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 17 Iun 2009, 15:05

E ceva pentru mine ca la casuta bunicii, asa din turta dulce!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde pasha pe 17 Iun 2009, 15:36

La acelasi magazin de pe Calea Mosilor de langa AGVPS. Trei vanzatori doua nesimtite si un nesimtit.
am fost cu un prieten si l-am rugat pe individ sa ne arate o arma pe care o aveau expusa pentru ca prietenul era interesat sa cumpere.
Cu o crasa nesimtire ne-a spus ca nu poate sa ne-o arate decat daca aratam autorizatia, pentru ca altfel o arata la toata lumea si se ia luciu, desi ii aratasem permisul de port arma si am explicat ca suntem vanatori.
La remarca prietenului meu ca regula aceasta i se pare putin absurda a inceput sa urle ca un nebun si ne-a dat afara din magazin.
Cred ca aemenea exemplare nu au ce cauta in astfel de magazine.
Tot respectul pentru cei de la arrow care servesc clientii cu promptitudine.
pasha
Nou membru
 
Mesaje: 34
Membru din: 01 Sep 2008, 17:56
Locaţie: BUCURESTI

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde vanatorul dibaci pe 17 Iun 2009, 17:11

pasha scrie:La acelasi magazin de pe Calea Mosilor de langa AGVPS. Trei vanzatori doua nesimtite si un nesimtit.
am fost cu un prieten si l-am rugat pe individ sa ne arate o arma pe care o aveau expusa pentru ca prietenul era interesat sa cumpere.
Cu o crasa nesimtire ne-a spus ca nu poate sa ne-o arate decat daca aratam autorizatia, pentru ca altfel o arata la toata lumea si se ia luciu, desi ii aratasem permisul de port arma si am explicat ca suntem vanatori.
La remarca prietenului meu ca regula aceasta i se pare putin absurda a inceput sa urle ca un nebun si ne-a dat afara din magazin.
Cred ca aemenea exemplare nu au ce cauta in astfel de magazine.
Tot respectul pentru cei de la arrow care servesc clientii cu promptitudine.

asa am patit si eu :oops: -Mai nou un amic de la bucuresti se afla intr-un magazin de profil -si deoarece il rugasem sa se intereseze de ceva cartuse pt carabina -marca si pret -cand la tel fiind l-a intrebat pe vanzator acesta i-a spus- da dumneata ai arma din asta de intrebi ? Mare gradina si multi prosti pe lumea asta :evil:
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Katalin pe 17 Iun 2009, 17:49

Sper ca domnul cel tanar (sau cel batran) care vinde acolo (magazinul de pe Mosilor langa AVPS) sa citeasca ce scriem noi acum pe aici...si sa ia atitudine.

Eu unul daca o sa mai trec pe acolo (ceea ce nu cred) si o sa imi faca faze din astea pur si simplu il scuip...si ii urez ceva calduros.
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori

Publicitate