Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:20

Experiente intr-un magazin de arme

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 11 Iun 2021, 22:55

:lol: :lol: :lol:
Tu dai așa, ușor...finuț...elegant...
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 12 Iun 2021, 04:22

Sly_Fox scrie::lol: :lol: :lol:
Tu dai așa, ușor...finuț...elegant...

Cam asa....
Cu unspe iulie din treizeci a sasea....
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde the_mav pe 12 Iun 2021, 05:30

Da, da, daaa... cu antilopa mare si trofeu inalt.
Stiu, ca a fost contagios...s-a dat, s-a luat, d'astea :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Skyler pe 14 Iun 2021, 11:13

laurul scrie:Inca o nota de 10 pentru Amis Pitesti!!!!
Adi si in special Gelu Sima.... Jos palaria!!!
Sunat, rezolvat, super decent!
Multumiri.


Mie imi pare rau ca stau asa departe de Pitesti, de fiecare data cand am drum la Bucuresti trec pe la ei sa mai iau cate ceva, sa mai cer sfaturi. Niste oameni deosebiti, m-as muta la ei in magazin daca ar fi posibil :)
Beretta 686 Silver Pigeon I 12/76
Sako 85 Bavarian 7x64
Skyler
Membru activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 10 Ian 2019, 14:41

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 17 Iun 2021, 10:19

laurul scrie:Inca o nota de 10 pentru Amis Pitesti!!!!
Adi si in special Gelu Sima.... Jos palaria!!!
Sunat, rezolvat, super decent!
Multumiri.

Comanda promisa in zece zile, onorata in sase....
:-bd
Asa da!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Mircea-B pe 13 Noi 2021, 10:44

Mno.....a venit si randul meu sa-mi iau jucarie noua.
Dupa ce m-am tot invartit prin magazinele de profil din Bucuresti (centru/gara), am probat si pipait cam tot ce se putea, acum 2 saptamani am zis sa merg si la Interarms - reprezentanta Beretta.
Jos palaria!!! Am purtat o discutie foarte frumoasa cu directorul de vanzari, Adrian Badea, de genul explicatii in detaliu, ce are aia, ce nu are aia, cand estimeaza sosirea pustii in magazin, luat la mana cam tot ce era la indemana etc.
Cred ca am stat pe capul lui cel putin o ora jumate sau 2!
Si uite-asa, incepand de ieri, m-am atasat de brandul Beretta si am devenit posesorul unei frumoase Beretta 687 Silver Pigeon III care, apropo, are o gravura super-smechera.
Ce s-o mai dau de colo-colo: raportul calitate/pret este wow!
Nota 10 pentru atitudine, Interarms!!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
12/70, 12/76, 30.06, 9,3x62
Avatar utilizator
Mircea-B
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 27 Iun 2017, 13:34
Locaţie: Bucuresti/Buzau

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 13 Noi 2021, 11:09

Degeaba dacă nu aduc și cu țevi de 76! Are marcajul pentru alice din oțel, floarea de crin sau inscripția "steel shot"?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 13 Noi 2021, 12:26

Sly_Fox scrie:Degeaba dacă nu aduc și cu țevi de 76! Are marcajul pentru alice din oțel, floarea de crin sau inscripția "steel shot"?

Am fost si eu saptamana trecută... Pus 237 de intrebari, multe incomode.... Primit raspuns la cam toate.
BERETTA face exclusiv tevi ptr oțel, si pe stoc sunt si 76 cm.
Am cautat nod in papura.... Fara succes...
Bravo Andrea, bravo lnterarms!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 13 Noi 2021, 13:00

Este bine dacă este așa. Eu am sunat acum un an și ceva.
-Beretta aveți, bock model X, cu țevi Y?
-Nu, dar vor veni într-o lună!
-Cu țevi de 76 sosește vreuna?
-Nu, doar cu țevi de 71! Pentru țevi de 76 trebuie să dăm comandă specială la fabrică.
-OK, dacă dau comandă când sosește?
-Nu știm, câteva luni!
-OK, vă pot lăsa datele de contact, astfel încât la următorul lot de arme pe care intenționați să-l importați să mă anunțați pentru a veni să las comanda?
-Nu este nevoie!

Cam asta a fost treaba. Nu este nevoie, vii și cumperi ce găsești în raft.

Asta cu țevi exclusiv pentru oțel o spun cei de la Beretta, ce nu spun este că pentru oțel standard este una, iar pentru oțel cu performanțe ridicate este alta, fiind nevoie de marcaje specifice speciale. Doar pe vorbe și specificații pe site nu merge, trebuie să văd și marcajul respectiv.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 13 Noi 2021, 15:57

Eu pe acolo mai trec când or fi revolte în București și se lasă cu magazine jefuite și sparte. Și doar ca să mă uit, că de luat de acolo nici de pomană. Oameni acrii, ca și la Mogoșoaia. Zici că îi furi, nu dai bani. Și nesimțit de mulți! Poate s-au schimbat, dar atitudinea de mai sus trebuia de la început!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 13 Noi 2021, 16:12

Ghinda scrie:Eu pe acolo mai trec când or fi revolte în București și se lasă cu magazine jefuite și sparte. Și doar ca să mă uit, că de luat de acolo nici de pomană. Oameni acrii, ca și la Mogoșoaia. Zici că îi furi, nu dai bani. Și nesimțit de mulți! Poate s-au schimbat, dar atitudinea de mai sus trebuia de la început!

Ghindare, cu nume si prenume se poate?!
Ca nu cred ca s eu miezu din covrig.... Au fost mai mult decat cuviinciosi, toti!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 13 Noi 2021, 16:31

Ghinda scrie:Oameni acrii, ca și la Mogoșoaia. Zici că îi furi, nu dai

Acu, sa ma ierți, dar noi nici nu prea avem fețe de Blaser....
Nu stiu la Mogoșoaia, dar sub pod la Pipera, clar s au schimbat!!!
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 13 Noi 2021, 19:22

Nu știu nume, unul din băieți. Și nu mă refer la un membru al forumului (jos pălăria)!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 13 Noi 2021, 20:14

Sly_Fox scrie:Este bine dacă este așa. Eu am sunat acum un an și ceva.
-Beretta aveți, bock model X, cu țevi Y?
-Nu, dar vor veni într-o lună!
-Cu țevi de 76 sosește vreuna?
-Nu, doar cu țevi de 71! Pentru țevi de 76 trebuie să dăm comandă specială la fabrică.
-OK, dacă dau comandă când sosește?
-Nu știm, câteva luni!
-OK, vă pot lăsa datele de contact, astfel încât la următorul lot de arme pe care intenționați să-l importați să mă anunțați pentru a veni să las comanda?
-Nu este nevoie!

Cam asta a fost treaba. Nu este nevoie, vii și cumperi ce găsești în raft.

Asta cu țevi exclusiv pentru oțel o spun cei de la Beretta, ce nu spun este că pentru oțel standard este una, iar pentru oțel cu performanțe ridicate este alta, fiind nevoie de marcaje specifice speciale. Doar pe vorbe și specificații pe site nu merge, trebuie să văd și marcajul respectiv.

Ma!
Vorba Anicai....
Cand va spun eu voua ca in România nu cumparati ce vreti, ci ce gasiti... Ziceti ca s diliu...
Urat din partea voastra!
Io s stangaci... Comandat... Asteptat... Interarms mi a adus fix ce am vrut...
Aaa, nu puteti astepta.... Luati ce gasiti...
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 13 Noi 2021, 21:12

Nu înțeleg postarea!
Eu eram dispus să aștept, dar când a fost vorba să le dau numărul de telefon sau adresa de mail, astfel încât să mă anunțe când urmează să plaseze o nouă comandă, au spus că nu este necesar să le dau nimic, nu este nevoie. Adică nu erau interesați!

Așa că mai încearcă o dată, cu o altă postare mai bine formulată.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Mircea-B pe 13 Noi 2021, 22:02

Sly_Fox scrie:Degeaba dacă nu aduc și cu țevi de 76! Are marcajul pentru alice din oțel, floarea de crin sau inscripția "steel shot"?

Aveau in magazin DT 11 gold (varianta trap dintr-o serie scurta de 250 de bucati!!) si 692 sporting (m-a lasat cu gura cascata ce brunaj mat avea, sina de carbon, catare intermediara si tragaci reglabil inainte/inapoi - practic era pe o mini-sina).
Din pacate, pentru ca am avut experiente tari la gasca (taras pe coate si genunchi prin canalele unei foste orezarii din zona Seaca - Teleorman, tavalit prin stuf si papura, zapada etc - mi-am amintit de instructia din armata, dar nah, Haenel Suhl-ul meu a vazut multe nebunii la viata lui :D ), am preferat sa cumpar, teoretic, varianta de tavaleala si asta pentru ca nu sunt adeptul "arma in vitrina"...........altfel eram in stare sa le iau pe amandoua!
N.B. Pe fiecare choke de SP III este inscriptionat "steel shot"!!!
Cred ca o vizita in magazin si o discutie cu directorul de vanzari ar produce efecte benefice.
Din experienta proprie, am obtinut rezultate mult mai bune cand am preferat varianta "in persoana" versus telefon, e-mail.........sunt multi "razboinici"............fata in fata este alta discutie.
12/70, 12/76, 30.06, 9,3x62
Avatar utilizator
Mircea-B
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 27 Iun 2017, 13:34
Locaţie: Bucuresti/Buzau

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 14 Noi 2021, 09:26

Sly_Fox scrie:Nu înțeleg postarea!
Așa că mai încearcă o dată, cu o altă postare mai bine formulată.

Am intrat in magazin.
M am asezat cu directorul de vanzari la masa, stabilit ce armă vreau, stabilit pretul, stabilit cat dureaza.
N au vrut avans desi am insistat.
In loc de 6 luni au fost vreo 7....
Primit telefon ca a sosit arma, mers, platit, plecat cu ea acasa. Decent, zic eu.

Altfel luam ce gaseam prin rafturi.

Mai simplu de atat, nu știu formula, nene Vulpoi.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3064
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 14 Noi 2021, 09:47

Atunci este simplu, ai avut parte de o experiență pozitivă și un proces de comunicare normal. Probabil prezența fizică la magazin este un avantaj.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 14 Noi 2021, 11:04

Mircea-B scrie:Aveau in magazin DT 11 gold (varianta trap dintr-o serie scurta de 250 de bucati!!) si 692 sporting (m-a lasat cu gura cascata ce brunaj mat avea, sina de carbon, catare intermediara si tragaci reglabil inainte/inapoi - practic era pe o mini-sina).

Șina de carbon și cătarea intermediară sunt minusuri la vânătoare, dar fiind arme sporting, cu o totală altă destinație, este OK. Pentru tir în poligon sunt superbe!
Mircea-B scrie:Din pacate, pentru ca am avut experiente tari la gasca (taras pe coate si genunchi prin canalele unei foste orezarii din zona Seaca - Teleorman, tavalit prin stuf si papura, zapada etc - mi-am amintit de instructia din armata, dar nah.

Târâș pe coate și genunchi este definiția copilăriei și adolescenței mele. Doar în acest mod m-am deplasat la gâscă prin Balta Ialomiței, prin canale pline de noroi sau de zăpadă. Cei mai bătrâni nu mai aveau suflu să ajungă până la locul unde se aflau gâștele, știam că nu mai au vârsta necesară să parcurgă toată distanța, așa că eram nelipsit. La jumătatea distanței se întâmpla întotdeauna același lucru: "hai ține pușca și du-te tu, vezi să dai bine". Acum am cam ajuns să suflu mai ceva ca moșii de atunci, nu bag mâna în foc că mai ajung așa ușor pe coate și genunchi la locul cu gâște.
Armată nu am făcut, deși am fost "hăituit ani de zile". Nu au reușit să mă prindă, nu suport viața cazonă, nu am fost niciodată la cheremul nimănui. Am apelat la toate metodele și chichițele legale pentru a evita stagiul militar. A mers, fiind singurul din clasa mea care nu a fost luat pentru a fi îmbrăcat în haine militare. Am preferat hainele vânătorești!
Mircea-B scrie:Cred ca o vizita in magazin si o discutie cu directorul de vanzari ar produce efecte benefice.
Din experienta proprie, am obtinut rezultate mult mai bune cand am preferat varianta "in persoana" versus telefon, e-mail.........sunt multi "razboinici"............fata in fata este alta discutie.

Ai dreptate, cam asta am constatat și eu legat de telefoane și mail-uri. La noi, aceste mijloace de comunicare deja banale nu prea facilitează procesul de comunicare. Trebuie să dai nas în nas ca să se miște ceva, ba chiar treaba este musai să se repete pentru a se schița ceva. Vizitele lungi și dese, cheia marilor succese!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Mircea-B pe 14 Noi 2021, 16:47

Sly_Fox scrie:Șina de carbon și cătarea intermediară sunt minusuri la vânătoare, dar fiind arme sporting, cu o totală altă destinație, este OK. Pentru tir în poligon sunt superbe!
Ai dreptate, cam asta am constatat și eu legat de telefoane și mail-uri. La noi, aceste mijloace de comunicare deja banale nu prea facilitează procesul de comunicare. Trebuie să dai nas în nas ca să se miște ceva, ba chiar treaba este musai să se repete pentru a se schița ceva. Vizitele lungi și dese, cheia marilor succese!

Tinand cont ca ceea ce doresti sa cumperi nu se afla in oferta curenta a oricarui producator/dealer este clar ca vorbim despre o arma "la comanda" si-mi aduc aminte ca ai mai mentionat prin alte postari cam ce vrei.
Acuma pe bune, vrei o arma "la comanda" dar nu mergi sa discuti la reprezentanta cu o persoana calificata care sa inteleaga ce vrei sa cumperi?!
12/70, 12/76, 30.06, 9,3x62
Avatar utilizator
Mircea-B
Membru important
 
Mesaje: 136
Membru din: 27 Iun 2017, 13:34
Locaţie: Bucuresti/Buzau

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 14 Noi 2021, 17:37

Mircea-B scrie:Tinand cont ca ceea ce doresti sa cumperi nu se afla in oferta curenta a oricarui producator/dealer este clar ca vorbim despre o arma "la comanda" si-mi aduc aminte ca ai mai mentionat prin alte postari cam ce vrei.
Acuma pe bune, vrei o arma "la comanda" dar nu mergi sa discuti la reprezentanta cu o persoana calificata care sa inteleaga ce vrei sa cumperi?!

Lucrurile nu sunt așa simple! Nu mai scriu aici, trimit mesaj privat.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Krieghoff pe 15 Noi 2021, 14:32

Am scris la alt topic despre experientele cu ei cand erau pe Mosilor, de atunci nu am mai calcat pe la ei.

Pe de alta parte, nu am scris la inceputul anului desi ar fi trebuit: ARROW, comandat arma in decembrie (in plina pandemie), venita in 3 saptamani! Oameni si atitudine de nota 10. Este a doua arma cumparat de la ei. Daca aduc si cartuse RC... :)
"Imi cunosc limitele. Dar pur si simplu le ignor"
Friedrich Nietzsche
Avatar utilizator
Krieghoff
Membru important
 
Mesaje: 170
Membru din: 21 Iun 2013, 21:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde yoghi pe 15 Noi 2021, 20:29

Se zice ca la sfarsitul lunii vin ...cartusele bre ....odata cu gastele alea multe!
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3753
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Marius Daniel pe 20 Ian 2022, 12:53

Salutare,

Vin și eu cu o experiență total neplăcută în cadrul magazinului Huntershop. Un domn de etnie maghiara din acest magazin foarte deranjat de altfel pentru întrebarea : Bună ziua aveți cumva pe stoc un Merkel Rx Helix Black 30.06 ? Răspunsul este ce sa faceți cu 30.06 ? Avem un 308 Win mag disponibil. Revin cu întrebarea la calibrul 30.06 și prețul este de 15600 cum este pe site? La care dumnealui foarte iritat : Dl meu nu doresc calibrul respectiv doar ma interesează acel calibru specificat de mine ,dacă va rog sa va uitați în stocuri dacă îl aveți as vrea sa vi n sa achiziționez produsul. Domne nu e treaba dumitale dacă produsul este sau nu pe stoc și plus ca prețul nu este cel specificat ,prețul produsului este de 16400 lei . Eu: pe site aveți produsul disponibil dar la 15600 lei cum este posibil sa fie mai mare la dumneavoastră dacă pe site este mai mic ? Răspunsul: Nu ma interesează ce scrie pe site , eu îți spun care e prețul aici ce este acolo nu ma Interesează dacă vrei sa cumperi bine dacă nu la revedere.

Huntershop mulțumesc frumos pentru ajutor și amabilitate.

O sa va recomand peste tot .
Marius Daniel
 
Mesaje: 6
Membru din: 10 Dec 2021, 21:19

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Dr.47 pe 20 Ian 2022, 14:08

Marius Daniel, imi pare rau pt experienta neplăcută. Un client in minus pt ei.
Eu am avut experiențe fff ok cu Amis din Pitesti, Rapid Service din Buzau, Rentarm din București, si magazinul din Reghin.
Discret neplăcut a fost in magazinul din Brașov, unde am intrat sa intreb de niste gloanțe, iar un domn de acolo tot incerca sa imi dea alte gloante, ca alea pe care vreau eu nu sunt bune. Pana la urma fiecare vrea sa isi vanda marfa.
Dr.47
Membru important
 
Mesaje: 255
Membru din: 14 Dec 2013, 17:10
Locaţie: Calarasi

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 20 Ian 2022, 14:15

Da, dar nu luându-te la organ!!! Am cumpărat căcaturi o grămadă, doar că a avut vânzătorul trusa de perii la el. Și m-a tras pe oase la greu. Acasă, l-am f...t în gură, dar râzând.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 20 Ian 2022, 14:17

Intram la Amis la Pitești doar să ne vedem. Acasă? Mă uitam ca boul la ce am cumpărat și mă gândeam cum să folosesc sau să scap! =)) =)) =)) =))
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde DanCo pe 20 Ian 2022, 17:30

Si eu am întrebat la Huntershop, telefonic, niște detalii despre cateva modele in urma cu aproximativ 2 luni. Tot un nene cu accent maghiar, pe un ton deloc prietenos, mi-a răspuns ca nu au ce vreau eu si ca nici de adus la comanda nu sunt interesați pentru ca ei au destule arme pe stoc. Nici modelele, nici calibrele si nici preturile de pe magazinul online nu au nici o treaba cu realitatea dupa cum mi-a spus acel angajat. Sa ma aștepte liniștiți sa le fiu client.
DanCo
Veteran
 
Mesaje: 365
Membru din: 17 Iul 2019, 17:24
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Septimiu pe 21 Ian 2022, 08:32

Marius Daniel scrie:Salutare,

Vin și eu cu o experiență total neplăcută în cadrul magazinului Huntershop. Un domn de etnie maghiara din acest magazin foarte deranjat de altfel pentru întrebarea : Bună ziua aveți cumva pe stoc un Merkel Rx Helix Black 30.06 ? Răspunsul este ce sa faceți cu 30.06 ? Avem un 308 Win mag disponibil. Revin cu întrebarea la calibrul 30.06 și prețul este de 15600 cum este pe site? La care dumnealui foarte iritat : Dl meu nu doresc calibrul respectiv doar ma interesează acel calibru specificat de mine ,dacă va rog sa va uitați în stocuri dacă îl aveți as vrea sa vi n sa achiziționez produsul. Domne nu e treaba dumitale dacă produsul este sau nu pe stoc și plus ca prețul nu este cel specificat ,prețul produsului este de 16400 lei . Eu: pe site aveți produsul disponibil dar la 15600 lei cum este posibil sa fie mai mare la dumneavoastră dacă pe site este mai mic ? Răspunsul: Nu ma interesează ce scrie pe site , eu îți spun care e prețul aici ce este acolo nu ma Interesează dacă vrei sa cumperi bine dacă nu la revedere.

Huntershop mulțumesc frumos pentru ajutor și amabilitate.

O sa va recomand peste tot .


Eu sunt din Cluj si vizitez magazinul respectiv de fiecare data cand trec prin Oradea. Stiu despre cine vorbesti dar te asigur ca acea persoana este singura care reactioneaza in acest fel. Si eu am avut experiente neplacute cu el si de atunci il evit. Chiar ma intrebam cum de nu ia nimeni nicio masura.
Te asigur ca restul personalului este foarte amabil si de ajutor si ar fi pacat sa nu mai vizitezi magazinul respectiv din cauza acestui incident.
In privinta preturilor, exista o lista la ei pe site in frormat .pdf si .xls. Aceasta lista se actualizeaza periodic si acele preturi sunt cele valabile.
12/76 | .30-06 Springfield | .223 Remington | 16/70
Septimiu
Veteran
 
Mesaje: 665
Membru din: 05 Ian 2009, 09:51
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 21 Ian 2022, 15:15

Părerea mea este să nu mai calci pragul. Nu îmi fac programul după prezența unuia sau altuia.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

Publicitate