Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 02:46

Piese si accesorii 4x4

Membrii nostri sunt rugati sa-si posteze aici experientele legate de pasiunile lor extra vanatoare , legate strict de ceea ce inseamna MOTOARE !

Moderatori: Alin3006, mialxx, popaliviu, the_mav, RazvanGTC, GTC Auto SHOP

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde tehărău pe 08 Sep 2013, 11:54

Nu o lungesc că sunt off:
Acum trei zile, seara, probleme cu maşina la Otopeni. Nu ştiam pe nimeni cu service în Bucale, aşa că am sunat la GTC, că d'aia sunt forumist. A două zi la 10, treaba era rezolvată. Platforma, cazare, masă - aranjate tot prin ei, la preţuri omeneşti. Mulţumesc echipei şi îi recomand!

PS: nu-i publicitate. Nu mai au nevoie. Aveau clienţi neprogramaţi care cereau diverse intervenţii, pe care îi trimiteau acasă sau îi programau pentru că nu aveau timp să rezolve toată treaba. Eu am fost servit peste rând, că eram la greu...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde liviur pe 09 Sep 2013, 07:41

Oameni seriosi !
P.S. ce s-a întâmplat la masina ??
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde tehărău pe 02 Oct 2013, 21:57

liviur scrie:Oameni seriosi !
P.S. ce s-a întâmplat la masina ??


Scuze, nu am mai avut timp de forum :oops:

Nu s-a intamplat mare lucru: pana prostului!

Concret, sa n-o mai pata si altii:

Nu mai stiu ziua, miercuri, de la Bucuresti la Brasov, iau motorina de la pompa 2 LukOil Ploiesti, ala de la Decathlon. Gura rezervorului pe stanga, botul masinii catre peco, al doilea furtun, motorina d'aia mai buna...

A doua zi, joi, ma intorc la bucale. Stau juma de zi cu nevasta prin bricostore, deca, metro si alte alea de mi s-a urat. Scap in sfarsit. Iau motoraina tot de la aia ca era buna. Acu', veneam spre bucale, libera doar pompa 3, asa ca ma bag dinspre peco spre iesire, invers ca la precedenta. La pompa 2 o carosata maricica, asa ca sunt nevoit sa ma lipesc de pompa sa incap. Las usa mai in fata sa ma pot da jos, las geaca sa nu ma manjesc bag mana mai dupa colt si apuc al doilea furtun, fac plinu' sa nu mai ard gazu' prin bucale si la drum...

Mai incolo, in direct la telefon cu @Alin3006 (sic), ma lasa motorul.

Morala: la pompa 2 sunt 2 benzine si 2 motorine, la pompa 3 e 1 motorina si 3 benzine. Pe furtune. Si pe verificatelea, ca m-am dus sa vad ce dracu m-a apucat, ca am carnet din '89. E drept ca m-a mai lasat si mintea, da' e prea de tot!...
Deranjul, fara timp, 10 bete! Asa ca aveti grija sa n-o patiti si voi!
PS. A meritat, ca am lasat nevasta cazata si m-am dus la ceai cu baietii... nu aveam chef, eram catranit, da de astia nu scapi mai ceva ca de gripa! :wink:
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde Alin3006 pe 02 Oct 2013, 22:12

Pai da, doar asa sa mai ajungi si tu, ca ti se strica masina! Las ca vorbesc eu cu Razvan sa te tina 2-3 Iile data viitoare, sa mai stam si noi de vorba... :evil:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde tehărău pe 03 Oct 2013, 07:18

Alin3006 scrie:Pai da, doar asa sa mai ajungi si tu, ca ti se strica masina! Las ca vorbesc eu cu Razvan sa te tina 2-3 Iile data viitoare, sa mai stam si noi de vorba... :evil:


:D
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde nicuhas pe 04 Oct 2013, 20:02

buna ma poate ajuta cineva ce troliu ar fi indicat pe u suzuki samurai ?
este destul de bun unul de 1,5 t 12vsau 24??
va multumesc
nicuhas
Nou membru
 
Mesaje: 29
Membru din: 23 Sep 2012, 16:28

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde RazvanGTC pe 05 Oct 2013, 09:30

Troliile auto sunt de la 6000 lbs / 2700 kg sarcina maxima in sus.
Troliile mai mici de 6000 lbs sunt pentru ATV; dezavantaje: sarcina mica, putin fiabile la folosire pt auto, cablu de otel subtire- 5 mm si o lungime a cablului de 12-15 metri; avantaj: greutate mica a troliului.

Recomand troliul LiftWinch de 6000 lbs, cu o greutate a troliului de 27 kg, dimensiuni mici si cablu de 25 metri lungime. Pret 1360 Ron, TVA inclus. Garantie 2 ani.
Obligatoriu la 12V!
Alte caracteristici vedeti la http://shop.gtcauto.ro/ro/produse/detai ... s?sef=hcfp
RazvanGTC
Nou membru
 
Mesaje: 45
Membru din: 25 Mar 2013, 11:22
Locaţie: Bucuresti

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde Marius Titulescu pe 25 Feb 2016, 15:27

Si eu recomand pe cei la gtcauto.
Sunt profesionisti si au preturi bune.
______________________________
Marius
Prodima confectii metalice
Marius Titulescu
 
Mesaje: 3
Membru din: 25 Feb 2016, 12:38

Re: Piese si accesorii 4x4

Mesajde GTC Auto SHOP pe 07 Mar 2016, 12:56

Toyota Hilux, inaltare 6 inch + roti de 35

Proiectul va transforma un Hilux dotat acum 3 ani cu suspensie OME +2 inch, bara ARB si roti de 31 inch intr-un monstru cu o suspensie hibrid Pro Comp de 6 inch si OME, roti Maxxis Trepador 35x12.5R16, overfendere tip Arctic Truck, bara fata ARB cu troliu Warn, bara spate cu suport de roata de rezerva si troliu incorporat Warn.
Acum masina este in faza in care va primi overfendere custom si o vopsitorie completa - partea de sus se va revopsi iar partea de jos- bare fata si spate, overfendere, praguri laterale vor fi vopsite cu Line-X.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Contact GTC 4x4: 0723321203, 0729883609, shop@gtcauto.ro
GTC Auto SHOP
Nou membru
 
Mesaje: 30
Membru din: 07 Aug 2014, 09:55

Anterior

Înapoi la Off road si aventuri pe 2 sau 4 roti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Publicitate