Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 11 Aug 2020, 20:59

Poligon Joita

Sectiune dedicata tuturor postarilor care au legatura cu intilnirile organizate de forumisti

Re: Poligon Joita

Mesajde aghiuta pe 21 Iul 2012, 16:08

Foarte frumoasa ziua.
Prezentarea armelor,scurt si la obiect dar in acelasi timp lamuritoare.
Armele arata super,grupaj excelent.
Demonstratia interesanta,buni tragatorii.Poligonul e chiar super fain,cel putin pentru mine care nu mai fusesem,mi-a lasat o impresie excelenta.Curatenie,ordine,oameni amabili.O placere sa iti petreci ceva timp aici.
Am testat din armele puse la dispozitie o semiautomata Guerini.Luata din "raft",fara alte incalziri prealabile,tras si atins 4 din 4.Ma intreb daca o "personalizez" va trage 5 din 4? :lol: :lol:
Faina organizarea,felicitari celor care si-au batut capul (si buzunarul) cu ea.
Schimbat impresii si stat la povesti cu vechi prieteni forumisti.
Maine e o alta zi.
De abia astept.
aghiuta
Veteran

Locaţie: Suedia

Mesajde tampa pe 21 Iul 2012, 17:10

Ce parere ai despre cartusele folosite acolo.Parerea mea ca sunt foarte rapide si cu un impact foarte bun asupra tintei(talerului).
tampa
Membru important

Mesajde aghiuta pe 21 Iul 2012, 18:08

tampa scrie:Ce parere ai despre cartusele folosite acolo.Parerea mea ca sunt foarte rapide si cu un impact foarte bun asupra tintei(talerului).

Pai ce parere sa am daca am dat 4 din 4 ?
Foarte bune.
P.S.
Mai dragut este ca nu stiu cu ce cartuse am tras. :lol: :lol:
Stiu doar ca-s de 24 gr.
aghiuta
Veteran

Mesajde vanatorul dibaci pe 21 Iul 2012, 19:19

R.C competition sunt cartusele cu care ai tras !
vanatorul dibaci
Veteran

Mesajde aghiuta pe 21 Iul 2012, 19:25

Eu deja imi ascut dintii pentru maine la mistretul fugarit. :lol: :lol:
aghiuta
Veteran

Mesajde ego_1303 pe 22 Iul 2012, 20:22

RC COMPETITION 28 GR ALICE DE 2.4
MP153/12/89 Syntetic , Ij 58/12/70, bock cifsan 12/70, AC Gamo5.5, Savage AxisII 30-06
ego_1303
Membru activ

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Alin3006 pe 23 Iul 2012, 16:28

Dima scrie:@aghiuta
Te-ai straduit sa aduni intr-un nou topic ceea ce se cunostea deja din altele, numai din dorinta arzatoare de a citi si alti forumisti si a participa la intalnirea care fusese anuntata.
M-ai convins,esti un altruist incorigibil. Felicitari!

Dima, lasa-ma te rog pe mine sa-mi fac griji pentru reclama mascata, ok? Si atentie la limbaj, faptul ca folosesti " posterior" in loc de " cur" nu schimba sensul frazei, desi suna mai elegant...
Alin3006
Veteran

Locaţie: bucuresti

Mesajde Dima pe 25 Iul 2012, 05:41

@Alin3006
Crede-ma, nu sunt ingrijorat defel din pricina amintita de tine.
Postarea cu pricina, are insa un PS de tot hazul in contextul "'topicului nou'' alcatuit din trimiteri la alte topicuri.
Cat despre cuvintele pe care le-ai pus intre ghilimele, recunosc, am cautat sa ma adresez cat mai elegant unui coforumist lipsit de eleganta de a sta in banca lui.
Dima
Veteran

Mesajde tonif pe 25 Iul 2012, 07:18

@ dima - cred ca exagerezi, si deja ataci la persoana ... m-am intalnit cu aghiuta la event, si chiar nu intelegea ce vrei de la sufletul lui ...

chiar si presupunand ca ai dreptate all the way, iar eu ma indoiesc profund de asta, te-a intrebat chiar ownerul de ce simti ca asta ar fi problema ta ? nu e nevoie sa facem pe robespierre pe aici, sunt oameni care se ocupa de asta, daca se sare calul ...

iar recomandari la " a avea eleganta de a sta in banca lui " fata de un alt coleg forumist, egal in toate cele in fond, deja mi se pare foarte deplasat, ca sa nu folosesc expresii mai tari ...

daca nu esti de aceeasi parere, nasol, ghinion ... asta cred eu, si daca tu ai voie sa dai opinii despre ce scrie doctorul, inseamna ca si eu pot face acelasi lucru si in aceeasi maniera cu ceea ce scrii tu ...

cheers ...
tonif
Veteran

Mesajde Ursus2006 pe 25 Iul 2012, 10:17

Puneti si voi o poza-doua cu armele si cu voi, ca altfel nu inteleg nimic din topicul asta. Ce dracu va tot impungeti atat ? O fi de la canicula... :(
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Ursus2006
Veteran

Locaţie: Deva. HD

Mesajde aghiuta pe 25 Iul 2012, 10:38

Pot pune un link.Sper sa nu se supere proprietarul paginii.
Eu mi-am uitat aparatul foto acasa.Bine ca nu m-am uitat pe mine.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 211&type=3
aghiuta
Veteran

Mesajde Vrajitoru pe 25 Iul 2012, 10:54

http://www.prit.ro/vanator
-
Fabarm Axis Oiled 12 Ga
Savage Axis .308W + Delta 1.5-9x45
Vrajitoru
Veteran

Locaţie: Sibiu

Mesajde Alin3006 pe 25 Iul 2012, 14:38

aghiuta scrie:Pot pune un link.Sper sa nu se supere proprietarul paginii.
Eu mi-am uitat aparatul foto acasa.Bine ca nu m-am uitat pe mine.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 211&type=3

Bag seama ca s-a suparat, ca nu merge link-ul. :lol:
Alin3006
Veteran

Mesajde aghiuta pe 25 Iul 2012, 14:53

La mine merge.
Am dat clik pe el chiar din postarea ta si mi-a deschis pozele prin contul meu de FB.
aghiuta
Veteran

Mesajde romaniac pe 25 Iul 2012, 14:56

Dima scrie:@Alin3006
Crede-ma, nu sunt ingrijorat defel din pricina amintita de tine.
Postarea cu pricina, are insa un PS de tot hazul in contextul "'topicului nou'' alcatuit din trimiteri la alte topicuri.
Cat despre cuvintele pe care le-ai pus intre ghilimele, recunosc, am cautat sa ma adresez cat mai elegant unui coforumist lipsit de eleganta de a sta in banca lui.

Noroc cu tine Mon Cher, daca nu a-si fi tot sarit din banca. Nu inteleg ce te-a deranjat asa de tare. Ca te-am intrebat daca mai comentai daca se dadea ceva gratuit?
Deci sa recapitulam: pe viitor daca te bagi din nou in seama asa cum ai facut,la un topic care nu are moderator consacrat asa ca si asta, daca te vad eu primul, in calitate de moderator, am sa-ti spun direct sa nu mai sari de posterior, ca nu e treaba ta daca omul isi face reclama, ci a noastra, a alora cu numele in verde.
romaniac
Veteran

Locaţie: WI

Mesajde Alin3006 pe 25 Iul 2012, 14:59

Corect.
Alin3006
Veteran

Mesajde Dima pe 25 Iul 2012, 16:01

Imi plac prietenii care se apara si se scuza reciproc.
@romaniac
Inteleg ca mie sau oricarui simplu forumist nu ne dai tu dreptul sa sesizam o tentativa de reclama, doar ca ai numele numele in verde si fumuri de moderator? Esti bun, tine-o tot asa!
Dima
Veteran

Mesajde Dima pe 25 Iul 2012, 16:13

@tonif
Crezi cumva ca unii forumisti sunt ''mai egali" ca altii?
Pentru stiinta ta, apropos de dialogul tau cu aghiuta, crede-ma ca de eram in Buc as fi venit cu mare placere la Joita numa sa-l cunosc si sa-l lamuresc ca nu am nimic personal cu el.
Iar colegul caruia i-am recomandat sa stea in banca lui, adineaori am observat ca nu e un simplu coleg ci unul "cu numele in verde", asa ca, vezi tu, remarca mea la postarea lui aghiuta pre multi a deranjat.
Dima
Veteran

Mesajde Alin3006 pe 25 Iul 2012, 16:22

Dima, cred ca incepi chiar sa sari calul.
Romaniac ti-a atras atentia ca bati campii in mod total gratuit si inutil si ca exista totusi niste moderatori care au grija ca pe acest forum sa nu se faca reclama mascata. Mai egali sau mai putin egali, in sensul ca fac curat dupa cei ca tine, pe care ii mananca degetele inutil.
De fapt ce ai vrut sa spui, ca Aghiuta incaseaza vreun comision gras de la reprezentantii Fabarm, sau care era ideea?
Alin3006
Veteran

Mesajde Dima pe 25 Iul 2012, 16:33

@Alin3006
Esti simpatic Alin, nu credeam ca mai e loc de interpretari.
Ceea ce am vrut sa spun, am scris. Sau, parafrazand, vreau sa spun ceea ce scriu.
Dima
Veteran

Mesajde tonif pe 26 Iul 2012, 09:31

@ dima - sincer ? eu nu am nici un sentiment legat de ferma animalelor, pe forumul asta ...

dimpotriva, ma simt excelent, lume mai mult decat ok, adi_ppp cam exagereaza cu burta aia :D , dar na' , ce sa-i facem acum, sa nu mai vorbim cu el ?

si in alta ordine de idei, pe orice forum, unii useri sunt "mai egali " decat altii ... ori ca este autoritatea formala data de pozitia de owner, moderator, admin etc , ori ca este cea informala data de senioritate, prezenta, bagaj de cunostiinte ....

si mai e o chestie ... cand multa lume iti zice sa te duci la culcare, poti trage conclzia ca poate ai baut un paharel :)

asa ca propun sa ne oprim toti aici cu discutia asta, ca batem campiile grav de tot ...

mai bine vedem cum si cand ne intalnim .... acolo nu ati umple topicul de mesaje de confirmare :P :P :P
tonif
Veteran

Mesajde Dima pe 26 Iul 2012, 13:33

@tonif
O cam scalzi, tonif, ba ca n-ai niciun sentiment legat de ferma cu pricina, ba ca pe orice forum sunt totusi unii useri " mai egali " ca altii.
Dar,cum in penultimul aliniat te faci reprezentantul celorlalti si propui '' sa ne oprim toti aici cu discutia asta, ca batem campiile grav de tot '', inteleg ca esti trimisul cu pipa pacii. Daca e asa, sa o fumam.
Dima
Veteran

Mesajde tonif pe 26 Iul 2012, 15:21

@ dima

ai un stil foarte particular de a interpreta si reinterpreta cuvintele altora, dar in cazul meu ti-ai gasit contrapartida buna, te asigur.

ergo : a o scalda sau a o da de gard inseamna un efort constient de inducere in eroare, un raspuns evaziv in mod constient.
postul meu, in cazul in care nu ai inteles integral ce am vrut sa spun, poate fi cel mult acuzat de, sa zicem, inconsecventa ... nehotarare in opinie ... nu de diverse ablutiuni.

voi mai face un efort totusi : ambele afirmatii pot fi adevarate, si culmea si chiar in acelasi timp.

in mod evident unii useri sunt mai egali decat altii, din motivele expuse, si, in acelasi timp eu pot sa ma simt in perfecta egalitate.

de ce ? pentru ca, spre deosebire de porcii din ferma animalelor, userii mai egali ca mine aleg sa faca uz de egalitatea lor superioara in mod non abuziv, si numai atunci cand e nevoie ... aici este diferenta de nuanta care cred ca ti-a scapat ...

secundo : din cate stiu eu, cei care se erijeaza in reprezentatul/ii celorlalti nu propun, ci dimpotriva : afirma, impun, decid, decreteaza etc ... propunere inseamna de fapt o intrebare ascunsa, o invitatie de a adera ( sau nu) la o idee ...

terto : imi permit acum o intrebare la adresa ta - esti cumva politician, sau angrenat in vre-o structura politica ? numai acestia nu pot concepe prea usor o viata fara " reprezentanti" sau "trimisi" ... de unde pana unde atata institutionalizare, domnu' dima ?

quarto : cred ca totusi nu fumam pipa aia, ca nu vreau sa ne imprietenim foarte tare ... o neutralitate perpetua ma satisface maxim ...

ps: un pic egocentric cred, propunerea de stop nu iti este adresata in mod direct tie de nici o culoare ... iar interpretarea ta este ca iti adresez tie de fapt o oferta de pipa pacii ... interesant ...
tonif
Veteran

Mesajde Dima pe 26 Iul 2012, 19:04

@tonif
Primo A starnit prea multe orgolii opinia mea cu privire la postare lui aghiuta, prea multe interpretari s-au dat si nu este cazul deloc.
Secundo Te-ai exprimat la plural si am gandit ca vorbesti in numele a toti cei care au postat in acest topic.
Tertio Faptul ca tu nu vrei sa aprinzi pipa pacii, pentru mine nu-i nicio pierdere. Am invocat pipa pacii doar pentru a incheia seria de interpretari si atacuri reciproce nicidecum cu intentia de a ne imprieteni. Toate cele bune!
Dima
Veteran

Mesajde tonif pe 26 Iul 2012, 20:54

@ dima : asijderea , toate cele bune .

Ps: ergo in loc de primo in totala cunostiinta de cauza ...
tonif
Veteran

Mesajde Ursus2006 pe 27 Iul 2012, 07:00

tonif scrie: adi_ppp cam exagereaza cu burta aia :D ,

Cand a fost Adi slabut? Poate doar la gradinita. Si in 2007 cand ne-am cunoscut, avea burta! :D
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Ursus2006
Veteran

Locaţie: Deva. HD

Mesajde tonif pe 27 Iul 2012, 09:41

:D
tonif
Veteran

Mesajde Alin3006 pe 27 Iul 2012, 09:51

Ursus2006 scrie:
tonif scrie: adi_ppp cam exagereaza cu burta aia :D ,

Cand a fost Adi slabut? Poate doar la gradinita. Si in 2007 cand ne-am cunoscut, avea burta! :D

Ba am vazut eu niste poze cu el de cand era flacau si era subtirel tras prin inel.
Alin3006
Veteran

Mesajde aghiuta pe 27 Iul 2012, 10:29

Ca sa vezi ce poate face insuratoarea din om. :lol: :lol:
aghiuta
Veteran

Mesajde Alin3006 pe 27 Iul 2012, 10:42

Asta cam asa e, nu stiu de ce, 8 barbati din 10 se ingrasa dupa ce se insoara. Si nu e de la faptul ca le gateste nevasta bunatati, ca functioneaza si la cei cu neveste anti-talent la gatit. :lol:
Alin3006
Veteran

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intilnirile forumistilor