Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 11 Aug 2020, 21:07

Intalnirea forumistilor editia IX 2014

Sectiune dedicata tuturor postarilor care au legatura cu intilnirile organizate de forumisti

Intalnirea forumistilor editia IX 2014

Mesajde Tibi_73 pe 31 Iul 2014, 09:50

Cu scuzele de rigoare inainte de orice discutie am hotarat sa deschid discutia pentru o noua intilnire Maestre Gigi mavule joon 2004 vad ca nu zice nimeni nimic nu mai vrea nimmeni sa ne intilnim? Prima duminica din luna august asa zice traditia,ma mira faptul ca pina la aceasta data nu se discuta de nimic,sa lasm deoparte orice discutie contradictorie sau certurile dintre noi si sa ne vedem fratilor.Injectiile si dicutiile in contradictoriu jigniri si altele sa le lasam de o parte si hai sa ne organizam.Maestre,joonule,mavule si alti veteranii ai forumului sa inteleg ca ura si vrajba ne cuprinde inimile si sfletul.Nu pot sa uit viatori si intilniri petrecute alaturi de voi nu e oare pacat sa stricam ceva care deja are istorie.Poate ca am deschis odiscutie sensibila si nu trebuia dar am abordat stilul lui Razva Omerta care le da directe,nu vreau sa cred ca pentru voi toti forumisti care neam vazut de atite ori in poligon la maestrul meu gigi sima nu a insemnat ore nimic acele intilniri.De multe ori poate nu asa inportant ce maninci sau unde dormi pntru mine un a contat intilnirea cu voi discutiile avute si povestile ca sa nu devin prea inteligent socializarea.FRATILOR va rog inca o data sa lasam deoparte orce a fost intre noi si hai ma sa facem una lunga de vreo doua zile ca haiducii.Aviz amatorilor sa nu ma luati iara cu gramatica sau cu ortografia sa dicuttam direct pe topic.Daca am jgnit pe cineva imi cer scuze inca o data si va rog inca o data haideti fratilor sa ne vedem ca asa scurta e viata si noi sforaim.
Tibi_73

Re: Intalnirea forumistilor editia IX 2014

Mesajde the_mav pe 31 Iul 2014, 16:54

Tibi_73 scrie:Cu scuzele de rigoare inainte de orice discutie am hotarat sa deschid discutia pentru o noua intilnire Maestre Gigi mavule joon 2004 vad ca nu zice nimeni nimic nu mai vrea nimmeni sa ne intilnim? Prima duminica din luna august asa zice traditia,ma mira faptul ca pina la aceasta data nu se discuta de nimic,sa lasm deoparte orice discutie contradictorie sau certurile dintre noi si sa ne vedem fratilor.Injectiile si dicutiile in contradictoriu jigniri si altele sa le lasam de o parte si hai sa ne organizam.Maestre,joonule,mavule si alti veteranii ai forumului sa inteleg ca ura si vrajba ne cuprinde inimile si sfletul.Nu pot sa uit viatori si intilniri petrecute alaturi de voi nu e oare pacat sa stricam ceva care deja are istorie.Poate ca am deschis odiscutie sensibila si nu trebuia dar am abordat stilul lui Razva Omerta care le da directe,nu vreau sa cred ca pentru voi toti forumisti care neam vazut de atite ori in poligon la maestrul meu gigi sima nu a insemnat ore nimic acele intilniri.De multe ori poate nu asa inportant ce maninci sau unde dormi pntru mine un a contat intilnirea cu voi discutiile avute si povestile ca sa nu devin prea inteligent socializarea.FRATILOR va rog inca o data sa lasam deoparte orce a fost intre noi si hai ma sa facem una lunga de vreo doua zile ca haiducii.Aviz amatorilor sa nu ma luati iara cu gramatica sau cu ortografia sa dicuttam direct pe topic.Daca am jgnit pe cineva imi cer scuze inca o data si va rog inca o data haideti fratilor sa ne vedem ca asa scurta e viata si noi sforaim.

nu stiu daca esti Tibi Anghel (ma indoiesc, il stiam echilibrat) sau doar alt Tibi (destul de probabil..)

pt ca nu am timpul necesar sa scriu la fel de mult precum ai scris tu, iti schematizez raspunsul asa (si il detaliem cu proxima intalnire):
- NU s-a certat nimeni cu nimeni, esti departe de realitate cu idea/fitilul asta
- nu s-a deschis discutia de intalnire IN SCRIS pentru ca inca unele lucruri nu erau (acum vreo 2 sapt cel putin) clarificate - aici Amis poate detalia
- reciteste nuantele cu privire la intalnirea forumistilor, sunt sute de pagini scrise pe acest subiect
- pana acum eu deschideam topical, din acest an dupa discutia cu Amis ca si gazda a evenimentelor anterioare, il las pe el sa deschisa subiectul cand/cum considera de cuviinta
- eu daca sunt in tara in perioada intalnirii, vin cu mare drag - ca si pana acum

toate cele bune
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
the_mav
Veteran

Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Mesajde jon2004 pe 31 Iul 2014, 22:58

Nu cred ca este vorba de "certuri" . De vina este mav-ul ca nu a deschis topicul .:)
A fugit din tara !!!
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran

Locaţie: BARLAD,VASLUI

Mesajde the_mav pe 01 Aug 2014, 05:45

jon2004 scrie:Nu cred ca este vorba de "certuri" . De vina este mav-ul ca nu a deschis topicul .:)
A fugit din tara !!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
the_mav
Veteran

Mesajde Tibi_73 pe 01 Aug 2014, 13:42

Ai dreptate Jon l-am sunat sa vorbesc cu el si nu răspunde.Mavule pe forum nu suntem decât 2 De tibi eu si Anghel de l-a bv.Dacă memoria a cedat hai sa vedem dacă (apeși tasta caps lock) îți zice ceva?
Tibi_73

Mesajde GeKados pe 01 Aug 2014, 13:53

Eu unul vin ...daca se organizeaza ceva.
GeKados
Veteran

Mesajde the_mav pe 01 Aug 2014, 16:56

am discutat acest subiect din luna iunie cu Amis; ii las cuvantul ca si gazda sa faca invitatiile la acest eveniment, in functie de posibilitatea de a-l organiza si in acest an.

daca nici acum nu se intelege ce am de spus, intru in silenzio stampa :!: :!:
Tibi_73: NU SUNT IN TARA! degeaba imi dai 5-6 telefoane, ca nu am ce face pana revin peste 10 zile :!: :!:
the_mav
Veteran

Mesajde grigguti pe 06 Aug 2014, 01:24

Bun, vad ca nu se creioneaza nimic concret.
Era normal sa frigem deja binecunoscuta intalnire la care sa ma fac de ras la talere (era destul.de greu sa fac tot timpul pe prostul, dar in studentie jucam Whist la 0) dar vad eu ca daca taler nu e ... nimic nu e.
Gigi, se pare ca poti muri linistit, nu o sa trebuiasca parastas prea mare, asa ca eu zic clar: urmatorul sfarsit de saptamana, 09.08 - 10.08, intalnire la Amis! Eu o sa fiu acolo de vineri, 08.08.
Ma duc sa beau un sprit cu Gigi cu care m-am certat in insula dar tot prieten cu mine e si care de fiecare data m-a primit cu bratele deschise si am baut si mancat la aceeasi masa. Sigur vine si Vlad Hera.
Nu va inghesuiti ca e doar pentru prieteni.
grigguti
Veteran

Locaţie: Bucuresti

Mesajde AdrianLica pe 06 Aug 2014, 07:19

Din cate stiu eu poligonul s-a inchis sau sunt ceva probleme cu functionarea acestuia. Vad ca voi va comportati de parca ar depinde numai de domnul Sima. Probabil sunteti mai bine informati si sursele mele erau doar rautacioase...
AdrianLica
Veteran

Mesajde the_mav pe 06 Aug 2014, 08:56

grigguti scrie:Bun, vad ca nu se creioneaza nimic concret.
Era normal sa frigem deja binecunoscuta intalnire la care sa ma fac de ras la talere (era destul.de greu sa fac tot timpul pe prostul, dar in studentie jucam Whist la 0) dar vad eu ca daca taler nu e ... nimic nu e.
Gigi, se pare ca poti muri linistit, nu o sa trebuiasca parastas prea mare, asa ca eu zic clar: urmatorul sfarsit de saptamana, 09.08 - 10.08, intalnire la Amis! Eu o sa fiu acolo de vineri, 08.08.
Ma duc sa beau un sprit cu Gigi cu care m-am certat in insula dar tot prieten cu mine e si care de fiecare data m-a primit cu bratele deschise si am baut si mancat la aceeasi masa. Sigur vine si Vlad Hera.
Nu va inghesuiti ca e doar pentru prieteni.

Grig, si eu sunt prieten cu Gigi. Si nu cred ca sunt printre putinii lui prieteni.
:!: :idea: :!: :!:
the_mav
Veteran

Mesajde grigguti pe 06 Aug 2014, 09:45

Eu merg la Gigi, nu la poligon. Poligoane sunt si pe aici. Eu ma duc la un prieten, nu il uit si nu mai dau pe la el pentru ca are niste probleme. In plus daca tin eu bine minte, este intalnirea forumistilor, nu a tragatorilor in talere.
grigguti
Veteran

Locaţie: Bucuresti

Mesajde the_mav pe 06 Aug 2014, 17:16

grigguti scrie:Eu merg la Gigi, nu la poligon. Poligoane sunt si pe aici. Eu ma duc la un prieten, nu il uit si nu mai dau pe la el pentru ca are niste probleme. In plus daca tin eu bine minte, este intalnirea forumistilor, nu a tragatorilor in talere.

Exact. Cand ajungi la el iti va spune mai multe, fix pe acest subiect.
the_mav
Veteran

Mesajde Ursus2006 pe 08 Aug 2014, 08:22

M-am enervat!
Foarte pe scurt: ne-am obisnuit cu totii ca in fiecare an, Amis sa organizeze intalnirea anuala a forumistilor. Daca Excelenta-sa nu a mai putut organiza, nu se mai implica nimeni. A fost ideea lui in 2006, de a organiza o intalnire a forumistilor ( mi-aduc aminte ca prietenul meu Flutur a sunat sa verifice daca nu e tzeapa treaba cu intalnirea :lol: ). Comentarii s-au mai auzit de-a lungul anilor, uni au zis ca e scump, altii ca e obositor etc etc. No, acu nu mai face nimeni, nici scump, nici ieftin. Adica vreau sa spun ca e extraordinar de greu sa faci asa ceva ( nu intalniri de genul... hai ca am rezolvat la hotel, atata costa, in rest, ma doare-n p..a, nicio implicare ).
Pu.sca mea: Cand o fost bine n-o fost bine, acu' cand ii rau, ii bine ?

Pizdiiiiiiiiiiiiiii ! :D :(
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Ursus2006
Veteran

Locaţie: Deva. HD

Mesajde the_mav pe 09 Aug 2014, 01:35

Ursus2006 scrie:M-am enervat!
Foarte pe scurt: ne-am obisnuit cu totii ca in fiecare an, Amis sa organizeze intalnirea anuala a forumistilor. Daca Excelenta-sa nu a mai putut organiza, nu se mai implica nimeni. A fost ideea lui in 2006, de a organiza o intalnire a forumistilor ( mi-aduc aminte ca prietenul meu Flutur a sunat sa verifice daca nu e tzeapa treaba cu intalnirea :lol: ). Comentarii s-au mai auzit de-a lungul anilor, uni au zis ca e scump, altii ca e obositor etc etc. No, acu nu mai face nimeni, nici scump, nici ieftin. Adica vreau sa spun ca e extraordinar de greu sa faci asa ceva ( nu intalniri de genul... hai ca am rezolvat la hotel, atata costa, in rest, ma doare-n p..a, nicio implicare ).
Pu.sca mea: Cand o fost bine n-o fost bine, acu' cand ii rau, ii bine ?

Pizdiiiiiiiiiiiiiii ! :D :(

+1

ps:
Ursus2006 scrie:Pizdiiiiiiiiiiiiiii ! :D :(

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :D :mrgreen:
the_mav
Veteran

Înapoi la Intilnirile forumistilor