Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:07

Mic antrenament inainte de inceperea sezonului de caprior...

Sunt multi dintre Dvs care sunt interesati de latura sportiva si de competitie a detinatorilor de arme . Va stam la dispozitie in acest topic !
Subiectul este generos si asteptam postari pe masura .

Moderator: liviur

Re: Mic antrenament inainte de inceperea sezonului de caprior...

Mesajde radubichis pe 31 Aug 2016, 09:44

Cit de precisa poate fi o carabina de vanatoare Savage 11 Hog Hunter calibrul 308 W?
Raspunsul il gasiti in filmuletul atasat https://www.youtube.com/watch?v=BW_eVh1ycXg
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Mic antrenament inainte de inceperea sezonului de caprior...

Mesajde DART pe 31 Aug 2016, 11:45

Incontestabil !!!Ce se face acum la Savage este practic o revolutie...
Referitor la filmulet...ne-a fost servit finalul, si eu ma joc in poligon sa tai fire de ata de 1mm pana acum nu am reusit decat sa frec proiectilul de ele vizibil...insa fara ghidaj,tragatorul s-a ghidat foarte istet de altfel cu ajutorul acelei tinte de reglaj...o carte de joc ara grosimea intre 0,15-0,20 mm nu se vede daca este perfect aliniat cu varful glontului ...cross hairul acela de pe tinta are grosimea de 2mm usor tangibil de la 92 m.Omul a aliniat cartea cu centrul cross hairului apoi a ochit la cross hair...si de aici spectacolul.Fara repere va garantez eu ca este mult mai greu...
Armele Savage daca au si teava groasa ma tem ca le putem declara linistit arme de sub 0,5 MOA dirct "de pe raft"... :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: Mic antrenament inainte de inceperea sezonului de caprior...

Mesajde radubichis pe 31 Aug 2016, 17:12

Pacat ca nu avem poligoane unde sa ne reglam armele, sa ne antrenam si sa ne perfectionam
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Anterior

Înapoi la Poligoane , concursuri de tir , samd

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Publicitate