Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 05:04

Concursuri de tir "long range" in Romania calendarul 2020

Sunt multi dintre Dvs care sunt interesati de latura sportiva si de competitie a detinatorilor de arme . Va stam la dispozitie in acest topic !
Subiectul este generos si asteptam postari pe masura .

Moderator: liviur

Concursuri de tir "long range" in Romania calendarul 2020

Mesajde DAC pe 03 Feb 2020, 11:36

Datorita faptului ca o parte din membrii acestui forum s-au arata interesati de astfel de activitati recreativ-sportive am revenit cu informatii noi legate de aceasta disciplina/pasiune numita tir la distata.

CALENDARUL COMPETITIONAL 2020


14 Martie 2020 Antrenament

ETAPA I
4 Aprilie 2020 Antrenament
5 Aprilie 2020 Concurs

2 Mai 2020 Antrenament

ETAPA II
6 Iunie 2020 Antrenament
7 Iunie 2020 Concurs

ETAPA III
26 Septembrie 2020 Antrenament
27 Septembrie 2020 Concurs

Incepem cu 14 Martie 2020 cand Centrul National de Instruire Intrunită "Getica" & Recoil Shop va invita o sesiune de antrenament de tir Long Range si Extended Long Range (250m - 2000m, tinte metalice de diferite dimensiuni si forme).

Mai multe detalii despre conditii,regulament si inscriere puteti gasi la adresa http://www.concurs.recoilshop.ro/

P.S. Prima editie din Noiembrie 2019 a fost un adevarat succes, am cunoscut si s-au cunoscut oameni de mare bun simt si care cu putina perseverenta sunt sigur ca vor avea rezultate exceptionale.
Am curajul sa afirm ca in maxim 2 ani sportivii romani vor ocupa cu autoritate podiumurile tuturor concursurilor mari din Europa.
Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti decat iubit pentru ceea ce nu esti...
Avatar utilizator
DAC
Membru important
 
Mesaje: 210
Membru din: 07 Feb 2011, 21:00

Înapoi la Poligoane , concursuri de tir , samd

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate